Trek Factory Racin 2014 Drużyna Trek Factory Racing podała skład w jakim pojawi się w australijskim Tour Down Under. Niespodzianką może być obecność Dana McConnela, kolarza mtb – Trek Factory Racing XC.

Dan McConnel będzie częścią siedmioosobowego składu amerykańskiej ekipy, która w styczniu pojedzie w pierwszym wyścigu z kalendarza World Tour – Tour Down Under. McConnel zakończył sezon 2014 na wysokim, trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata XC. Szosowy wyścig ma być częścią jego przygotowań do sezonu 2015.

“To bardzo ekscytujące dla mnie, jechałem w tym wyścigu w 2006 roku w reprezentacji Australii. Było bardzo gorąco, ale najbardziej pamiętam tłumy kibiców na ulicach Adelajdy, to było fenomenalne” – powiedział Australijczyk.

“Kolarze górscy spędzają trochę czasu na szosie, zwłaszcza gdy pracują nad wytrzymałością. Będzie to jeden z etapów przygotowań do majowego Pucharu Świata. W tej fazie przygotowań ok. 70 procent czasu spędzam na swoim szosowym rowerze – Trek Domane” – zakończył.

Poza McConnelem w Tour Down Under pojedzie m.in. tegoroczny mistrz Luksemburga w jeździe na czas – Laurent Didier, drugi zawodnik  Vattenfall Cyclassics – Giacomo Nizzolo oraz mistrz Nowej Zelandii – Hayden Roulston.

Pełny skład Trek Factory Racing na Tour Down Under 2015:

Eugenio Alafaci (Italy)

Marco Coledan (Italy)

Laurent Didier (Luxembourg)

Daniel McConnell (Australia)

Giacomo Nizzolo (Italy)

Hayden Roulston (New Zealand)

Calvin Watson (Australia)

Dan McConnell (Australia)