Drużyna Etixx-Quick Step zaprezentowała stroje na sezon 2015. Jej barwy nie zmieniły się – nadal będą to czerń i niebieski.

Jako pierwsi nowe stroje przetestowali Mark Cavendish i Iljo Keisse podczas torowej imprezy Sześć Dni Gandawa. Najbardziej zauważalne zmiany to oczywiście nazwy sponsorów. W centralnej części klatki piersiowej zamiast napisu Omega Pharma, widnieje Etixx (marka produkująca odżywki sportowe), a nad nim, po lewej stronie, Klein Constantia (producent win z RPA).

Podobają mi się stonowane dwa kolory naszych strojów. Nazwy sponsorów są znakomicie wkomponowane w ich wzór. Ale jakkolwiek wyglądałyby nasze stroje, to i tak będę dumny, że noszę koszulkę Etixx-Quick Step. Wierzę, że będzie nam się w nich dobrze jeździło, które z roku na rok ewoluują tak, jak nasza drużyna – powiedział Mark Cavendish.

Cycling: Team Etixx - Quick-Step NEW 2015 Jersey

 

Podobają mi się nowe stroje. Są odświeżone, a czerń i niebieski są idealnie zrównoważone. Miałem okazję założyć nowy zestaw do zdjęcia i myślę, że prezentuje się naprawdę dobrze – ocenił Keisse.

6760ae5b46686fb0ac3b5df3f3cba10b

 

Dziś drużyna Etixx rozpoczęła zgrupowanie w hiszpańskiej Olivie, które potrwa do 18 grudnia. Z kolei w miniony czwartek kilku kolarzy, m.in. Tom Boonen i Zdenek Stybar odwiedzili Bakala Academy, gdzie niedługo po zdobyciu mistrzostwa świata gościł Michał Kwiatkowski. Jest to miejsce, gdzie trenują zarówno profesjonalni sportowcy, jak i amatorzy, i gdzie przeprowadza się specjalistyczne badania wydolnościowe oraz ustala odpowiednią dietę i plan treningowy. Pracownikiem Bakala Academy jest Koen Pelgrim, trener Etixx-Quick Step.

Foto: © OPQS / Tim de Waele

Marta Wiśniewska