Edvald Boasson HagenEdvald Boasson Hagen po pięciu sezonach w barwach Sky Team, zdecydował się na zmianę barw.

Norweg od 1 stycznia będzie kolarzem MTN-Qhubeka. Drużna z RPA była niezwykle aktywna w tym okienku transferowym i oprócz 27-latka zakontraktowała innych szybkich kolarzy. Umowy podpisali m.in Theo Bos, Tyler Farrar oraz Reinardt Janse van Rensburg. Boasson Hagen nie uważa jednak, że duża liczba sprinterów w jednym teamie będzie przeszkodą.

Jesteśmy bardzo podobni, ale jednocześnie całkiem inni”, powiedział dla Cyclingnews na zgrupowaniu zespołu w RPA. “Jeśli chodzi o sprint, to po prostu musimy być uczciwi i decydować między sobą o tym kto danego dnia będzie numerem jeden. Myślę, że stworzymy naprawdę dobry pociąg i nie sądzę, że będzie wiele tak szybkich zespołów jak nasz, ale oczywiście musimy to udowodnić. To trochę wygląda jak dawna drużyna Highroad, gdzie nie było jednego zawodnika na klasyfikację generalną, tylko wielu kolarzy zdobywało zwycięstwa“, dodał.

Potrzebowałem tej zmiany. Przez pięć lat byłem w jednej ekipie i chciałem podjąć się nowego wyznania. Wielu ludzi pyta mnie, czy podpisanie kontraktu z ekipą pro-kontynentalną jest krokiem do tyłu. Ja uważam, że nie, bo to także profesjonalny zespół z chęcią odnoszenia sukcesów”, kontynuował triumfator Gent-Wevelgem z 2009 roku.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments