PolarWarszawa, Polska – 20 listopada 2014 – firma Polar, światowy lider w kategorii urządzeń sportowych, wprowadza nową linię innowacyjnych produktów na rynek polski.

Wśród nowości można znaleźć m.in.: monitor aktywności Polar Loop, stylowe urządzenie motywujące do ruchu, oraz nowy zegarek sportowy M400 dla biegaczy. Moment pojawienia się nowej linii urządzeń Polar nie jest przypadkowy – obecnie coraz więcej Polaków z chęcią poświęca swój czas na bieganie czy inne formy sportu, który uprawiany jest coraz bardziej świadomie. Coraz częściej szukają także inteligentnych rozwiązań wspierających ich treningi oraz zdrowy styl życia. Produkty marki Polar dostępne są w Polsce dzięki współpracy z jej wyłącznym dystrybutorem na naszym rynku – firmą Sport Konsulting.

Ekspert od inteligentnego treningu

Polar od ponad 35 lat wykorzystując swoje doświadczenie, pomaga swoim użytkownikom w osiągnięciu maksymalnej sprawności fizycznej oraz możliwie najlepszych wyników podczas treningów. W tym celu wykorzystuje fachową wiedzę, doświadczenie oraz najnowsze osiągnięcia technologii. Firma stawia przede wszystkim na rozwój tzw. inteligentnego treningu – wszystko po to, aby był on skuteczny, maksymalnie wydajny i bezpieczny dla naszego zdrowia. Takie podejście zakłada analizę danych treningowych w celu określenia osiągnięć organizmu oraz zamierzonych celów: pozbycia się zbędnych kilogramów, szybszego tempa biegu czy przebywania coraz dłuższych dystansów.

Bez względu na to, czy od czasu do czasu ćwiczymy na siłowni, czy jesteśmy światowej klasy zawodnikami, w ofercie marki Polar każdy z nas znajdzie coś dla siebie – mówi Eva Hilf, Dyrektor Handlowy Polar Electro Europe. Opracowując nasze urządzenia, staramy się znaleźć równowagę pomiędzy dwoma elementami – ich funkcją użytkową oraz odpowiednim designem zachęcającym do ich noszenia. Oprócz tego staramy się też, aby nasze urządzenia były przyjazne użytkownikowi, dlatego wszystkie nowe produkty są dostępne z oprogramowaniem w języku polskim – dodaje.

Polar – w zgodzie ze swoim ciałem

Każda osoba świadomie uprawiająca sport wie, że systematyczność i dopasowanie rodzaju treningu to są kluczowe elementy, jeżeli zależy nam osiągnięciu zamierzonych celów. Aby móc osiągać satysfakcjonujące rezultaty i cieszyć się doskonałą formą, do treningu należy podejść inteligentnie i z planem. Te założenia od samego początku przyświecają firmie Polar. Zróżnicowana oferta wpisuje się w najnowsze trendy i spełnia potrzeby osób, które pragną korzystać jednocześnie z zaawansowanych i designerskich urządzeń będących synonimem aktywnego i zdrowego trybu życia. W 2013 roku dwie trzecie Polaków było aktywnych fizycznie, podczas gdy w 2003 roku odsetek ten wynosił jedynie 41%1. Podążając za najnowszymi trendami, Polar wprowadza na polski rynek monitor aktywności Polar Loop, dostępny w kilku atrakcyjnych kolorach, nadajnik na klatkę piersiową Polar H7 oraz nowe zegarki sportowe Polar M400 oraz Polar V800. Wszystkie urządzenia są dostępne z oprogramowaniem z języku polskim.

Cała oferta firmy Polar dostępna w Polsce jest zintegrowana z nową stroną internetową Polar Flow oraz aplikacją mobilną o tej samej nazwie. Synchronizują one dane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu dają pełny obraz postępów w treningu. Polar Flow umożliwia również nawiązanie kontaktu ze społecznością sportowców oraz innymi znajomymi o podobnych zainteresowaniach. Ostatnie tygodnie przyniosły również użytkownikom produktów firmy Polar możliwość połączenia się z aplikacjami Google Fit oraz Apple Zdrowie.

W Sport Konsulting starannie dobieramy naszych partnerów biznesowych, dlatego współpracujemy tylko z firmami, które oferują najwyższą jakość i najnowsze rozwiązania technologiczne – mówi Ryszard Szul, Prezes Zarządu Sport Konsulting. Firma Polar od samego początku dba o to, aby klienci otrzymywali sprzęt, który spełni oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających entuzjastów sportu. Z tego względu jesteśmy niezwykle dumni, że mamy okazję przybliżać Polakom możliwości produktów marki Polar – dodaje.

Produkty Polar dostępne w Polsce:

  • Monitor aktywności Polar Loop – jest jednym z produktów firmy Polar cieszących się największym zainteresowaniem na Loop_Blue_Blackcurrant_Beauty_Composition_HiRescałym świecie. Stylowa i elegancka opaska przez całą dobę monitoruje codzienną aktywność, ilość pokonanych kroków, spalone kalorie i jakość snu, jak również poziom intensywności ćwiczeń. Na podstawie tych informacji Polar Loop podpowiada drobne zmiany w trybie życia. Może się połączyć także z nadajnikiem na klatkę piersiową Polar H7, aby odczytywać tętno w trakcie treningów.
  • Nadajnik na klatkę piersiową Polar H7 – jest pionierskim rozwiązaniem w technologii bezprzewodowej transmisji dany100322_N90_BOW_PF_#1Band_no_pings_FL_PHO-10-0110 001ch pracy serca Bluetooth® Smart. Łatwość, z jaką dokonuje pomiaru tętna oraz długi okres pracy na baterii czyni z tego nadajnika podstawowy produkt dla aktywnych osób, chcących monitorować pracę serca podczas treningów. Opaskę zakłada się na klatkę piersiową, a dzięki temu, że doskonale przystosowuje się do każdego kształtu ciała, w trakcie ćwiczeń zapewnia pełną swobodę ruchu.
  • Zegarek sportowy Polar M400 – zaprojektowany z myślą o ludziach, którzy prowadzą aktywny tryb życia i spędzają dużoM400_Beautyshot_POL czasu trenując na wolnym powietrzu. Jest to doskonały towarzysz dla biegających zarówno po ulicach miast, jak i w terenie. Łączy w sobie najlepsze cechy GPS, całodobowe monitorowanie aktywności i zaawansowaną technologię sportową wykorzystującą Bluetooth Smart. Jest w pełni wodoodporny, a jego wyświetlacz o wysokim kontraście doskonale się sprawdza w każdych warunkach pogodowych.
  • Zegarek sportowy Polar V800 – to najbardziej zaawansowany technologicznie zegarek sportowy na świecie. V800_Beauty-2_whitebgZaprojektowano go z myślą zarówno o zawodnikach uprawiających sport zawodowo, jaki i wymagających amatorach. Sumuje obciążenia treningowe i codzienną aktywność a następnie pokazuje informacje na temat wymaganego czasu odpoczynku przed ponownym przystąpieniem do ćwiczeń.

O firmie Polar

Firma Polar Electro Oy, założona w 1977 roku, wynalazła pierwsze bezprzewodowe urządzenie do monitorowania pracy serca. Od tego czasu spółka zajmuje wiodącą pozycję w kategorii sportowych urządzeń do monitorowania pracy serca. Wszystko dzięki dogłębnemu rozumieniu fizjologii sportu i teorii treningu sportowego. Polar blisko współpracuje z wiodącymi instytutami sportowymi i organami nadzorczymi, dzięki czemu firma zyskała uznanie jako pionier i światowy lider w kategorii urządzeń do monitorowania pracy serca i oceny sprawności fizycznej. Siedziba firmy znajduje się w pobliżu miasta Oulu w Finlandii i działa w ponad 80 krajach, a jej produkty dostępne są w ponad 35 000 sklepach na całym świecie. W obecnej chwili zegarki sportowe firmy Polar cieszą się ogromną popularnością, nie tylko wśród fanów biegania. Na stronie internetowej www.polar.com/pl można się dowiedzieć, jak szeroki asortyment produktów i usług firmy Polar może pomóc w realizacji celów treningowych i osiąganiu doskonałej sprawności fizycznej.

O firmie Sport Konsulting

Sport Konsulting zajmuje się popularyzacją i sprzedażą wysokiej jakości produktów na polskim rynku. To spółka, która od ponad 20 lat zajmuje się dystrybucją pulsometrów marki Polar i sprzętu sportowego związanego z treningiem sportowym. Kluczową postacią firmy jest Ryszard Szul, prezes firmy, trener, fizjolog. Współpracował z Polskimi Związkami Sportowymi jak również z czołowymi sportowcami m.in. z Robertem Korzeniowskim, piłkarzami Wisły Kraków i Legii Warszawa.

1 CBOS „Aktywność fizyczna Polaków” BS/23/2003, CBOS „Aktywność fizyczna Polaków” BS/129/2013

Informacja prasowa