VegniDyrektor wyścigu Giro d’Italia Mauro Vegni powiedział, że pomysł skrócenia wielkich tourów jest po prostu głupi. Według Włocha planowana reforma UCI nie jest niepotrzebna.

“Nie rozmawialiśmy o tym, rozmawialiśmy ogólnie o reformie”, powiedział Vegni dla VeloNews. “Nigdy nie widziałem prawdziwej propozycji na stole, która miałaby zmniejszyć ilość etapów naszego wyścigu. Dla mnie ten pomysł wydaje się głupi. Mamy bardzo dobry produkt, więc dlaczego mamy go zmieniać”, dodał. 

Przypomnijmy, że skrócenie najważniejszych wyścigów na świecie, zapisane jest w planie wielkiej reformy światowego kolarstwa, która ma wejść w życie od sezonu 2017. Jednym z założeń tej reformy, jest wspólny ranking dla wszystkich zawodowych kolarzy. Oficjalny raport na temat zmian przepisów UCI, ma zostać wydany na seminarium WorldTour w szwajcarskim Montreux na początku grudnia.

“Kolarstwo potrzebuje wielkich imprez promujących ten sport. Wielkie Toury mają bardzo dobry wpływ na marketing kolarstwa poprzez transmisje telewizyjne i zainteresowaniu innych mediów. Skrócenie wyścigów, które dają największą widownie byłoby błędem. Dlaczego mamy pozwolić na “kastrację” tego, co mamy najlepsze”, wyjaśniał Vegni.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa