Davide CassaniTrener seniorskiej Reprezentacji Włoch – Davide Cassani, zapowiedział wielkie zmiany w systemie szosowych kadr narodowych Italii.

Wraz z trenerami kadry juniorów i młodzieżowców, opracowaliśmy nowy system Reprezentacji Włoch. Chcemy, żeby zawodnicy czuli się częścią drużyny narodowej przez cały rok. Chcemy, by najmłodsi zbierali doświadczenie w profesjonalnych wyścigach”, powiedział Cassani dla Gazzetta dello Sport.

We wszystkich włoskich wyścigach z kalendarza UCI i kilku zagranicznych, wystawimy naszą reprezentację. Dzięki takim imprezom jak Trofeo Laigueglia, czy Coppi & Bartali, nasi młodzi kolarze mają okazję konfrontować się z najlepszymi zawodnikami. Dodatkowo stworzymy możliwość do ścigania się włoskim kolarzom z zagranicznych drużyn, które akurat nie startują w danej imprezie. Naszą pierwszym testem będzie Tour de San Luis. Pojadą tam: Battaglin, Ballerini, Consonni, być może Viviani i inny zawodnik z toru. Chciałem zabrać tam Nibaliego i spodobał mu się ten pomysł, ale jego zespół nie wyraził zgody”, dodał Cassani.

Dodatkowo Włoski Związek Kolarski co miesiąc będzie organizował zgrupowania dla najlepszych juniorów i orlików.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa