Cavendish Kwiatkowski małeMark Cavendish i Michał Kwiatkowski rozpoczną sezon 2015 od Tour de San Luis. Taką informację oficjalnie potwierdziła drużyna Omega Pharma – Quick-Step.

“Jechałem tam po raz pierwszy w 2013 roku wraz z Markiem”, powiedział Mistrz Świata. “Miałem też koszulkę lidera i byłem trzeci w jeździe na czas i na etapie kończącym się pod górę. Wówczas nie spodziewałem się, że na początku sezonu będę miał taką formę, więc mam bardzo dobre wspomnienia z tego wyścigu. Byłem także pod wrażeniem publiczności na prezentacji ekip przed wyścigiem. To było niesamowite, jak wiele osób przyszło oglądać kolarzy. Ten wyścig to dobra okazja, by zbudować formę na sezon 2015. Na całej trasie panują dobre warunki pogodowe. Będzie miło, że rozpocznę sezon w Ameryce Południowej w tęczowej koszulce. Już nie mogę doczekać się pierwszego startu”, dodał Kwiatkowski.

“Miałem wspaniałe wspomnienia związane z tym wyścigiem”, skomentował Mark Cavendish. “Startowałem tam w dwóch ostatnich latach i myślę, że jest to jeden z najlepszych sposobów, aby przygotować się do sezonu. To piękny kraj ze wspaniałymi ludźmi. Dla mnie to ważny start, bo właśnie tam odniosłem pierwsze zwycięstwo w barwach Omega Pharma – Quick Step”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa