podium Etoille de BessegesOrganizatorzy wyścigu Etoile de Besseges zaprezentowali dziś trasę nadchodzącej edycji.

Francuska impreza w przyszłym roku zostanie rozegrana od 4 do 8 lutego i tradycyjnie będzie pierwszą etapówką w europejskim kalendarzu. Trasa kolejnej odsłony będzie podobna do poprzedniej, która wygrał Tobias Ludvigsson (Giant-Shimano), a na starcie stanęli także kolarze CCC Polsat Polkowice.

Pierwszy odcinek wyścigu w 2015 roku wystartuje z Bellegarde i zakończy się w Beaucaire, a profil sprzyja sprinterom. Drugi etap może rozstrzygnąć o losach klasyfikacji generalnej, gdyż przed metą w Les Fumades znajduje się kilka podjazdów. Kolejne dwa odcinki ze startu wspólnego powinny zakończyć się finiszem z peletonu. Na końcu każdy z kolarzy musi pokonać 12 kilometrową czasówkę w Ales.