jasinskaSkład jednej z najlepszych kobiecych ekip – Ale Cipollini-Galassia uległ wielkiej przemianie, ale jedną z trzech zawodniczek, które przedłużyły dotychczasowe umowy jest Małgorzata Jasińska.

Przypomnijmy, że była mistrzyni Polski to jeden z najsilniejszych punktów w zestawieniu włoskiej drużyny. Jasińska w minionym sezonie była m.in dziesiąta w GP Comune di Cornaredo, dziewiąta w La Route de France, dziesiąta w Trophée d’Or Féminin, dziewiąta w Boels Rental Ladies Tour, dziewiętnasta w Mistrzostwach Świata, a największą tegoroczną ozdobą w jej palmares jest zwycięstwo etapowe i druga lokata w generalce Giro di Toscana. Oprócz 30-letniej zawodniczki z Barczewa w składzie Ale Cipollini-Galassia, pozostanie jeszcze sprinterka Marta Tagliaferro oraz Elena Berlato – wicemistrzyni Włoch w jeździe na czas.

Jasińska wraz Brazylijką Flavią Oliveirą, będą jedynymi zawodniczkami spoza Italii w składzie tej formacji. Drużynę wzmocnią: Maria Giulia Confalonieri i Simona Frapporti, Analisa Cucinotta, Dalia Muccioli, Arianna Fidanzy, Algisi Alice oraz Rossato Beatrice, urodzona zaledwie w 1996 roku.

 

Andrzej Gucwa