Peter SaganPeter Sagan w rozmowie z Gazzetta dello Sport przyznał, że w jego głowie cały czas krąży chęć przełamania się w wyścigach klasycznych, gdzie wielu oczekuje od niego zwycięstw.

“Chciałbym zamienić przynajmniej jedną zieloną koszulkę z Tour de France na zwycięstwo w którymś z monumentów”, przyznał dla włoskiej gazety. Sagan ma nadzieję, że przenosiny do ekipy Tinkoff-Saxo pozwolą mu wreszcie na odnoszenie wyników na miarę jego wielkiego talentu. Słowak zapowiedział, że w okresie przygotowawczym będzie więcej pracował nad swoją dynamiką. “Będzie to prawdziwy przełom techniczny w mojej karierze. Muszę zacząć wygrywać wielkie klasyki i zarazem nadal bawić się w kolarstwo. Miałem dużo ofert, ale wybrałem ekipę Tinkoff. Już wcześniej znałem się z Bjarne Riisem, a on jest wielkim przywódcą”, dodał.

“Teraz chcę usłyszeć zalecenia zespołu, co do mojego treningu, programu startów i taktyki na wyścigi. Może jeśli zajdą zmiany, to okażą się one przełomowe”, kontynuował mistrz swojego kraju, który obecnie wraz z resztą rosyjskiego zespołu zdobywa Kilimandżaro.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa