coppelPo kilku latach spędzonych we francuskich drużynach Jérome Coppel będzie chciał odnaleźć swoją formę w barwach szwajcarskiego IAM Cycling. Czy nadzieja Francuzów wreszcie się odblokuje?

Kończący się sezon był dla Jérome Coppela (Cofidis) dość znamienny. Po raz pierwszy od 2011 roku nie brał udziału w Tour de France.  Ta sytuacja spowodowała, że 28. letni zawodnik nie zawahał się ani chwili i podpisał kontrakt z IAM Cycling. Kolarz, który zaczynał swoją karierę we Francaise des Jeux po raz pierwszy ubierze koszulkę szwajcarskiej ekipy. Coppel to “wieczna nadzieja Francuzów”. Był już trzynastym zawodnikiem Wielkiej Pętli w 2011 roku, ale od tej pory nie poprawił swojego wyniku, a jego forma w ostatnim sezonie pozostawiała wiele do życzenia.

“W IAM Cycling będę przede wszystkim pomocnikiem dla Mathiasa Franka. Chcę go wspierać podczas Tour de France czy Paryż – Nicea. Swoją szansę widzę w wyścigach tygodniowych, w których dużą rolę będzie odgrywała jazda indywidualna na czas. Mówię tutaj przed wszystkim o Critérium du Dauphiné. Spędziłem już jeden dzień z nową ekipą i atmosfera była naprawdę wspaniała. Liczę, że w przyszłym sezonie odzyskam formę jaką prezentowałem jakiś czas temu w koszulce Saur – Sojasun.” mówi Jérome Coppel.

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net