Bradley WigginsBradley Wiggins (Wielka Brytania) nie pozwolił Tony Martinowi (Niemcy) zdobyć czwarty, złoty medal mistrzostw świata w jeździe na czas. Zawodnik Sky Team pokonał rywala o niecałe pół minuty.

Kolarze ścigali się dziś o tytuł najlepszego na świecie specjalisty od jazdy na czas, na 47 kilometrowej trasie. Nie brakowało na niej kilku technicznych odcinków, a także dwóch podjazdów. Na jednym z nich nachylenie dochodziło nawet do 10 %.

Pierwszym z reprezentantów Polski na trasie był Mateusz Taciak. Brązowy medalista tegorocznych MP, wykręcił przyzwoity rezultat 59:57, co zawodnikowi CCC Polsat Polkowice pozwoliło zająć 32. miejsce.

Dużo lepiej zaprezentował się Maciej Bodnar. Wicemistrz Polski i zawodnik Cannondale Pro Cycling, na pierwszym punkcie pomiaru czasu uzyskał czternasty rezultat spośród wszystkich uczestników. W drugiej części dystansu trochę osłabł i ostatecznie zajął 16. pozycję.

W walce o złoty medal liczyło się tylko dwóch kolarzy. Byli to Tony Martin oraz Bradley Wiggins. Niemiec był lepszy od Brytyjczyka na pierwszym punkcie pomiaru czasu o 4 sekundy, ale kilkanaście kilometrów dalej, zawodnik Sky Team wyprzedzał rywala o niecałe trzy sekundy. Mistrz olimpijski nie zwalniał tempa i nie dał sobie odebrać prowadzenia do samego końca. Na 10 kilometrów przed końcem, różnica z GPS’u wskazywała 20 sekund! Na mecie okazało się, że Martin przegrał złoto o 26 sekund… Brązowy medal zawisł na szyi Toma Dumoulina (Holandia).