Arnaud DemareArnaud Démare (FDJ.fr) po finiszu z peletonu wygrał klasyk Grand Prix d’Isbergues-Pas-de-Calais.

Francuska jednodniówka została rozegrana dziś w północnej Francji. Kolarze musieli zmierzyć się z dystansem dwustu i pół kilometra. O wszystkim zadecydował sprint z dużej grupy. W takich warunkach, nie dał się pokonać Arnaud Demare. Francuz wyprzedził Yauhenia Hutarovicha (AG2R La Mondiale) oraz Heinricha Hausslera (IAM Cycling).

Wyniki:

1 * Arnaud DEMARE FDJ.fr  les 200,5 km en 4h28’06” (moy. 44,871 km/h)
2 Yauheni HUTAROVICH AG2R La Mondiale 00:00
3 Heinrich HAUSSLER IAM Cycling 00:00
4 * Tom VAN ASBROECK Topsport Vlaanderen-Baloise 00:00
5 * Reinardt JANSE VAN RENSBURG Team Giant-Shimano 00:00
6 Julien SIMON Cofidis, Solutions Crédits 00:00
7 Samuel DUMOULIN AG2R La Mondiale 00:00
8 Jean-Pierre DRUCKER Wanty-Groupe Gobert 00:00
9 Mickaël DELAGE FDJ.fr 00:00
10 Baptiste PLANCKAERT Roubaix Lille Metropole 00:00
11 Timothy DUPONT Roubaix Lille Metropole 00:00
12 Evaldas SISKEVICIUS Team La Pomme Marseille 13 00:00
13 * Joeri STALLAERT Veranclassic – Doltcini 00:00
14 Florian VACHON Bretagne Séché Environnement 00:00
15 * Armindo FONSECA Bretagne Séché Environnement 00:00
16 Romain FEILLU Bretagne Séché Environnement 00:00
17 * Ralf MATZKA Team NetApp-Endura 00:00
18 * Rudy BARBIER Roubaix Lille Metropole 00:00
19 Justin JULES Team La Pomme Marseille 13 00:00
20 * Antoine DEMOITIE Wallonie – Bruxelles 00:00
21 * Robin STENUIT Wallonie – Bruxelles 00:00
22 Michael MORKOV Tinkoff-Saxo 00:00
23 * Christophe LAPORTE Cofidis, Solutions Crédits 00:00
24 Wouter MOL Veranclassic – Doltcini 00:00
25 * Michael SCHWARZMANN Team NetApp-Endura 00:00
26 Alo JAKIN BigMat – Auber 93 00:00
27 Christophe LABORIE Bretagne Séché Environnement 00:00
28 * Michal KOLAR Tinkoff-Saxo 00:00
29 Michael SCHÄR BMC Racing Team 00:00
30 Yohann GENÉ Team Europcar 00:00
31 Martin KOHLER BMC Racing Team 00:00
32 * Anthony DELAPLACE Bretagne Séché Environnement 00:00
33 * Anders SKAARSETH Team Joker 00:00
34 * Thomas DAMUSEAU Team Giant-Shimano 00:00
35 Ben HERMANS BMC Racing Team 00:00
36 * Vegard Stake LAENGEN Bretagne Séché Environnement 00:00
37 Benjamin GIRAUD Team La Pomme Marseille 13 00:00
38 * Odd Christian EIKING Team Joker 00:00
39 Steven TRONET BigMat – Auber 93 00:00
40 * Tim DECLERCQ Topsport Vlaanderen-Baloise 00:00
41 Sébastien DELFOSSE Wallonie – Bruxelles 00:00
42 * Roy JANS Wanty-Groupe Gobert 00:00
43 Laurens DE VREESE Wanty-Groupe Gobert 00:00
44 * Marcel AREGGER IAM Cycling 00:00
45 Ben GASTAUER AG2R La Mondiale 00:00
46 Daniel SCHORN Team NetApp-Endura 00:00
47 * Rasmus GULDHAMMER POULSEN Tinkoff-Saxo 00:00
48 Stéphane ROSSETTO BigMat – Auber 93 00:00
49 * Julian KERN AG2R La Mondiale 00:00
50 Jean-Lou PAIANI Roubaix Lille Metropole 00:00
51 Romain ZINGLE Cofidis, Solutions Crédits 00:00
52 * Adrian Aas STIEN Team Joker 00:00
53 * Domingos GONCALVES Team La Pomme Marseille 13 00:00
54 * Lander SEYNAEVE Wanty-Groupe Gobert 00:00
55 * Yannick EIJSSEN BMC Racing Team 00:00
56 Nicki SÖRENSEN Tinkoff-Saxo 00:00
57 Mikael CHÉREL AG2R La Mondiale 00:00
58 Pierre Luc PERICHON Bretagne Séché Environnement 00:00
59 Julien FOUCHARD Cofidis, Solutions Crédits 00:00
60 Fréderic BRUN BigMat – Auber 93 00:00
61 Preben VAN HECKE Topsport Vlaanderen-Baloise 00:00
62 Sébastien CHAVANEL FDJ.fr 00:00
63 Yukiya ARASHIRO Team Europcar 00:00
64 * Maxime DANIEL AG2R La Mondiale 00:00
65 Vicente REYNES MIMO IAM Cycling 00:00
66 Simon GESCHKE Team Giant-Shimano 00:00
67 Nico SIJMENS Wanty-Groupe Gobert 00:00
68 * Anthony TURGIS Cofidis, Solutions Crédits 00:18
69 Julien STASSEN Wallonie – Bruxelles 00:18
70 * Loic VLIEGEN  BMC Racing Team 00:18
71 * Yannis YSSAAD BigMat – Auber 93 00:18
72 Nikolay TRUSOV Tinkoff-Saxo 00:18
73 Cyril GAUTIER Team Europcar 00:18
74 Anthony GESLIN FDJ.fr 00:18
75 * Flavien DASSONVILLE BigMat – Auber 93 00:18
76 Kévin REZA Team Europcar 00:25
77 Amael MOINARD BMC Racing Team 00:25
78 Karsten KROON Tinkoff-Saxo 00:25
79 Björn LEUKEMANS Wanty-Groupe Gobert 00:27
80 * Florian SENECHAL Cofidis, Solutions Crédits 00:30
81 Johannes FRÖHLINGER Team Giant-Shimano 00:37
82 * Romain PILLON Roubaix Lille Metropole 00:56
83 Sébastien HINAULT IAM Cycling 00:58
84 Andreas SCHILLINGER Team NetApp-Endura 01:06
85 Thomas ROSTOLLAN Team La Pomme Marseille 13 01:06
86 * Tom DERNIES Wallonie – Bruxelles 01:19
87 * Eliot LIETAER Topsport Vlaanderen-Baloise 01:23
88 Cyril LEMOINE Cofidis, Solutions Crédits 01:30
89 * Simon PELLAUD IAM Cycling 03:05
90 * Truls Engen KORSAETH Team Joker 03:05
91 * Kristoffer SKJERPING Team Joker 03:05
92 Quentin BERTHOLET Wallonie – Bruxelles 03:05
93 * Arthur VANOVERBERGHE Topsport Vlaanderen-Baloise 03:05
94 Boris DRON Wallonie – Bruxelles 03:05
95 Tony HUREL Team Europcar 03:05
96 Thomas VOECKLER Team Europcar 03:05
97 * Clément KORETZKY Bretagne Séché Environnement 03:05
98 * Rick ZABEL  BMC Racing Team 03:05
99 * Maxime RENAULT BigMat – Auber 93 03:05
100 * José GONÇALVES Team La Pomme Marseille 13 03:05
101 Alexandre PICHOT Team Europcar 03:28
102 * Jimmy TURGIS Roubaix Lille Metropole 04:46
103 * Adrien PETIT Cofidis, Solutions Crédits 04:48
104 Brian BULGAC Team Giant-Shimano 04:48

Nie wystartował :   

James VAN LANDSCHOOT Wanty-Groupe Gobert

Wycofani:   
* Moreno DE PAUW Topsport Vlaanderen-Baloise
* Vegard Robinson BUGGE Team Joker
Blaz JARC Team NetApp-Endura
* Alessandro SOENENS Veranclassic – Doltcini
* Scott THWAITES Team NetApp-Endura
* Philip LINDAU Team Joker
* Jasper DE BUYST Topsport Vlaanderen-Baloise
* Jo Kogstad RINGHEIM Team Joker
* Otto VERGAERDE Topsport Vlaanderen-Baloise
* Gianni BOSSUYT Veranclassic – Doltcini
* Serge DE WORTELAER Veranclassic – Doltcini
* Bob SCHOONBROODT Veranclassic – Doltcini
* Olivier CHEVALIER Wallonie – Bruxelles
* Olivier LE GAC FDJ.fr
* Wesley KREDER Wanty-Groupe Gobert
Evgeny PETROV Tinkoff-Saxo
* Rick OTTEMA Veranclassic – Doltcini
* Lawson CRADDOCK Team Giant-Shimano
Pierrick FÉDRIGO FDJ.fr
* Pierre-Henri LECUISINIER FDJ.fr
* Davide APPOLLONIO AG2R La Mondiale
Gediminas BAGDONAS AG2R La Mondiale
* Théo VIMPERE BigMat – Auber 93
Alexandre GENIEZ FDJ.fr
* Bryan COQUARD Team Europcar
* Jesper HANSEN Tinkoff-Saxo
* Sondre H ENGER IAM Cycling
Pirmin LANG IAM Cycling
* Matteo PELUCCHI IAM Cycling
* Yoann PAILLOT Team La Pomme Marseille 13
* Thomas VAUBOURZEIX Team La Pomme Marseille 13
* Rudy KOWALSKI Roubaix Lille Metropole
Maxime VANTOMME Roubaix Lille Metropole
* Luke DAVISON BMC Racing Team

Andrzej Gucwa