Boris ShpilevskyBoris Shpilevsky (RTS -Sanic Racing Team), wygrał drugi etap Tour de China II, na ósmej pozycji zameldował się Adrian Banaszek.

Drugi etap chińskiej etapówki posiadającej kategorię 2.1 UCI, prowadził w pagórkowatym terenie i liczył 140 kilometrów. Zawodnicy startowali z Chenzhou, a meta znajdowała się w miejscowości  Jiahe.

Podobnie jak na pierwszym etapie, na mecie o zwycięstwie decydował sprint z peletonu. Wygrał go były kolarz Ag2r La Mondiale – Boris Shpilevsky. Rosjanin pokonał Marco Benfatto (Astana Continental) oraz wczorajszego zwycięzcę – Mattię Gavazziego (Amore Vita – Selle SMP).

Na ósmej pozycji przyjechał najlepszy z Polaków – Adrian Banaszek (BDC MarcPol).

Liderem pozostał Shpilevsky, Paweł Bernas (BDC MarcPol) jest czwarty.

Wyniki:

1 SHPILEVSKY BorisRTS-Santic Racing Team3:06:12
2 BENFATTO MarcoContinental Team Astana,,
3 GAVAZZI MattiaAmore & Vita – Selle SMP,,
4 THÖMEL TinoTeam Stuttgart,
5 WIPPERT WouterDrapac Professional Cycling,,
6 FORKE SebastianChristina Watches – Kuma,,
7 SCHNAIDT FabianTeam Vorarlberg,,
8 BANASZEK AdrianBDC Marcpol,,
9 SCARTEZZINI MicheleContinental Team Astana,,
10 KULYK AndriyKolss Cycling Team,,
11 ZANOTTI MarcoParkhotel Valkenburg CT,,
12 JULLIEN SébastienChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
13 VAN DER PLOEG NeilAvanti Racing Team,,
14 KADLEC MilanTeam Dukla Praha,,
15 SCHWEIZER MichaelSynergy Baku Cycling Project,,
16 GATSKIY PavelContinental Team Astana,,
17 DE JULIAN VAZQUEZ AngelTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
18 OCKELOEN JasperParkhotel Valkenburg CT,,
19 GALEYEV VadimContinental Team Astana,,
20 WANG MeiyinHengxiang Cycling Team,,
21 KULIMBETOV NurbolatContinental Team Astana,,
22 HOEKSTRA MarcoParkhotel Valkenburg CT,,
23 DOMINGUEZ BARRAGAN DanielChristina Watches – Kuma,,
24 HODNEBROG Jorgen RydlandTeam Sparebanken Sřr,,
25 ERLAND AndreasTeam Sparebanken Sřr,,
26 RADOSZ RobertBDC Marcpol,,
27 CANTWELL JonathanDrapac Professional Cycling,,
28 RAGONESSI JoseTeam Ecuador,,
29 SURUTKOVICH AlexSynergy Baku Cycling Project,,
30 CAYUBIT Boots RyanTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
31 TORRES BARCELO AlbertTeam Ecuador,,
32 BRAMMEIER MatthewSynergy Baku Cycling Project,,
33 BUTS VitaliyKolss Cycling Team,,
34 ZHAO JingbiaoHengxiang Cycling Team,,
35 HOLLER NikodemusTeam Stuttgart,,
36 AIA KarloChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
37 TANNER JakeChristina Watches – Kuma,,
38 GUAMA ByronTeam Ecuador,,
39 HAM Seok HyunSeoul Cycling Team,,
40 GIACOPPO AnthonyAvanti Racing Team,,
41 STACHOWIAK AdamBDC Marcpol,,
42 GUANGTONG MaHengxiang Cycling Team,,
43 JUNG Ha JeonSeoul Cycling Team,,
44 SCHUMACHER StefanChristina Watches – Kuma,,
45 JÄGER PatrickTeam Vorarlberg,,
46 GAO ZhikangHengxiang Cycling Team,,
47 EIBEGGER MarkusSynergy Baku Cycling Project,,
48 GRADEK KamilBDC Marcpol,,
49 REINERT MartinTeam Stuttgart,,
50 POLIVODA OleksandrKolss Cycling Team,,
51 ASADOV ElchinSynergy Baku Cycling Project,,
52 NIU YikuiTeam Lvshan Landscape,,
53 JANIACZYK BlazejBDC Marcpol,,
54 ERDENESUREN MunkhtulgaNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
55 BERNAS PawelBDC Marcpol,,
56 DI BATTISTA AntonioAmore & Vita – Selle SMP,,
57 NOHALES NIETO EdgarTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
58 GABROVSKI IvailoChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
59 JOVEN ChrisTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
60 KIM Ok CheolSeoul Cycling Team,,
61 LIU HengChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
62 HACECKY VojtechTeam Dukla Praha,,
63 KOGUT VolodymyrAmore & Vita – Selle SMP,,
64 HOEM Bjorn ToreTeam Sparebanken Sřr,,
65 KONONENKO MykhayloKolss Cycling Team,,
66 NOLTEN BramParkhotel Valkenburg CT,,
67 GU Ying ChuanGiant-Champion System Pro Cycling,,
68 NAVARRETE SegundoTeam Ecuador,,
69 WALSLEBEN MaxTeam Stuttgart,,
70 BATMUNKH Maral-erdeneNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
71 MEYER TravisDrapac Professional Cycling,,
72 RUDOLPH MalcolmDrapac Professional Cycling,,
73 RAIM MihkelAmore & Vita – Selle SMP,,
74 SIMÓN CASULLERAS JordiTeam Ecuador,,
75 ALTANSUKH AltanzulNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
76 HOFER AndreasTeam Vorarlberg,,
77 DONNELLY AaronAvanti Racing Team,,
78 BLOKKER JorisParkhotel Valkenburg CT,,
79 GARBY Marc ChristianChristina Watches – Kuma,,
80 CARBONELL IsaacTeam Ecuador,,
81 GALEDO Mark John LexerTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
82 JANORSCHKE GrischaTeam Vorarlberg,,
83 JUMABEKOV NazarChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
84 LAGKUTI SergiyKolss Cycling Team,,
85 AASVOLD KristianTeam Sparebanken Sřr,,
86 KLIMIANKOU KanstantsinAmore & Vita – Selle SMP,,
87 LIU JianpengHengxiang Cycling Team,,
88 SŘRENSEN JimmiChristina Watches – Kuma,,
89 MŘRLAND MortenTeam Sparebanken Sřr,,
90 XUE Chao HuaGiant-Champion System Pro Cycling,,
91 LEE Ki SeokSeoul Cycling Team,,
92 HOCHMANN JiriTeam Dukla Praha,,
93 DAVIS SamAvanti Racing Team,,
94 MIZUROV AndreyRTS-Santic Racing Team,,
95 BECKINSALE JackAvanti Racing Team,,
96 STORTONI SimoneAmore & Vita – Selle SMP,,
97 ZHENG ZhangHengxiang Cycling Team,,
98 BLAHA MartinTeam Dukla Praha,,
99 RUGOVAC DenisTeam Dukla Praha,,
100 GAO PengNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
101 CLARKE WilliamDrapac Professional Cycling,,
102 WINTER NicolasTeam Vorarlberg,,
103 BAI Li JunGiant-Champion System Pro Cycling,,
104 ZHURKIN NikolayRTS-Santic Racing Team,,
105 ANDERSON JackDrapac Professional Cycling,,
106 KWON Jun-ohSeoul Cycling Team,,
107 VAN BREDA RickParkhotel Valkenburg CT,,
108 DONG LiangTeam Lvshan Landscape0:30
109 KARIMOV RuslanRTS-Santic Racing Team1:10
110 MUCHE ChristopherTeam Stuttgart1:48
111 LARSEN ThomasTeam Sparebanken Sřr1:50
112 ORSET JonasChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
113 KRAUS JanTeam Dukla Praha,,
114 BIZHIGITOV ZhandosContinental Team Astana,,
115 NOWAK FlorianTeam Stuttgart2:01
116 WU NanGiant-Champion System Pro Cycling6:12
DNF MING XING XueNingxia Sports Lottery Cycling Team-
DNF SHAN ShuangGiant-Champion System Pro Cycling-
DNF JIANG Zhi HuiGiant-Champion System Pro Cycling-
DNF KOVALEV IvanRTS-Santic Racing Team-
DNF BI KangTeam Lvshan Landscape-

 

Klasyfikacja generalna:

1 SHPILEVSKY BorisRTS-Santic Racing Team16203:06:12
2 BENFATTO MarcoContinental Team Astana1112,,
3 GAVAZZI MattiaAmore & Vita – Selle SMP67,,
4 THÖMEL TinoTeam Stuttgart55,,
5 WIPPERT WouterDrapac Professional Cycling44,,
6 FORKE SebastianChristina Watches – Kuma23,,
7 SCHNAIDT FabianTeam Vorarlberg2,,
8 BANASZEK AdrianBDC Marcpol1,,
9 SCARTEZZINI MicheleContinental Team Astana,,
10 KULYK AndriyKolss Cycling Team,,
11 ZANOTTI MarcoParkhotel Valkenburg CT,,
12 JULLIEN SébastienChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
13 VAN DER PLOEG NeilAvanti Racing Team,,
14 KADLEC MilanTeam Dukla Praha,,
15 SCHWEIZER MichaelSynergy Baku Cycling Project,,
16 GATSKIY PavelContinental Team Astana,,
17 DE JULIAN VAZQUEZ AngelTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
18 OCKELOEN JasperParkhotel Valkenburg CT,,
19 GALEYEV VadimContinental Team Astana,,
20 WANG MeiyinHengxiang Cycling Team,,
21 KULIMBETOV NurbolatContinental Team Astana,,
22 HOEKSTRA MarcoParkhotel Valkenburg CT,,
23 DOMINGUEZ BARRAGAN DanielChristina Watches – Kuma,,
24 HODNEBROG Jorgen RydlandTeam Sparebanken Sřr,,
25 ERLAND AndreasTeam Sparebanken Sřr,,
26 RADOSZ RobertBDC Marcpol,,
27 CANTWELL JonathanDrapac Professional Cycling,,
28 RAGONESSI JoseTeam Ecuador,,
29 SURUTKOVICH AlexSynergy Baku Cycling Project,,
30 CAYUBIT Boots RyanTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
31 TORRES BARCELO AlbertTeam Ecuador,,
32 BRAMMEIER MatthewSynergy Baku Cycling Project,,
33 BUTS VitaliyKolss Cycling Team,,
34 ZHAO JingbiaoHengxiang Cycling Team,,
35 HOLLER NikodemusTeam Stuttgart,,
36 AIA KarloChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
37 TANNER JakeChristina Watches – Kuma,,
38 GUAMA ByronTeam Ecuador,,
39 HAM Seok HyunSeoul Cycling Team,,
40 GIACOPPO AnthonyAvanti Racing Team,,
41 STACHOWIAK AdamBDC Marcpol,,
42 GUANGTONG MaHengxiang Cycling Team,,
43 JUNG Ha JeonSeoul Cycling Team,,
44 SCHUMACHER StefanChristina Watches – Kuma,,
45 JÄGER PatrickTeam Vorarlberg,,
46 GAO ZhikangHengxiang Cycling Team,,
47 EIBEGGER MarkusSynergy Baku Cycling Project,,
48 GRADEK KamilBDC Marcpol,,
49 REINERT MartinTeam Stuttgart,,
50 POLIVODA OleksandrKolss Cycling Team,,
51 ASADOV ElchinSynergy Baku Cycling Project,,
52 NIU YikuiTeam Lvshan Landscape,,
53 JANIACZYK BlazejBDC Marcpol,,
54 ERDENESUREN MunkhtulgaNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
55 BERNAS PawelBDC Marcpol,,
56 DI BATTISTA AntonioAmore & Vita – Selle SMP,,
57 NOHALES NIETO EdgarTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
58 GABROVSKI IvailoChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
59 JOVEN ChrisTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
60 KIM Ok CheolSeoul Cycling Team,,
61 LIU HengChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
62 HACECKY VojtechTeam Dukla Praha,,
63 KOGUT VolodymyrAmore & Vita – Selle SMP,,
64 HOEM Bjorn ToreTeam Sparebanken Sřr,,
65 KONONENKO MykhayloKolss Cycling Team,,
66 NOLTEN BramParkhotel Valkenburg CT,,
67 GU Ying ChuanGiant-Champion System Pro Cycling,,
68 NAVARRETE SegundoTeam Ecuador,,
69 WALSLEBEN MaxTeam Stuttgart,,
70 BATMUNKH Maral-erdeneNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
71 MEYER TravisDrapac Professional Cycling,,
72 RUDOLPH MalcolmDrapac Professional Cycling,,
73 RAIM MihkelAmore & Vita – Selle SMP,,
74 SIMÓN CASULLERAS JordiTeam Ecuador,,
75 ALTANSUKH AltanzulNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
76 HOFER AndreasTeam Vorarlberg,,
77 DONNELLY AaronAvanti Racing Team,,
78 BLOKKER JorisParkhotel Valkenburg CT,,
79 GARBY Marc ChristianChristina Watches – Kuma,,
80 CARBONELL IsaacTeam Ecuador,,
81 GALEDO Mark John LexerTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
82 JANORSCHKE GrischaTeam Vorarlberg,,
83 JUMABEKOV NazarChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
84 LAGKUTI SergiyKolss Cycling Team,,
85 AASVOLD KristianTeam Sparebanken Sřr,,
86 KLIMIANKOU KanstantsinAmore & Vita – Selle SMP,,
87 LIU JianpengHengxiang Cycling Team,,
88 SŘRENSEN JimmiChristina Watches – Kuma,,
89 MŘRLAND MortenTeam Sparebanken Sřr,,
90 XUE Chao HuaGiant-Champion System Pro Cycling,,
91 LEE Ki SeokSeoul Cycling Team,,
92 HOCHMANN JiriTeam Dukla Praha,,
93 DAVIS SamAvanti Racing Team,,
94 MIZUROV AndreyRTS-Santic Racing Team,,
95 BECKINSALE JackAvanti Racing Team,,
96 STORTONI SimoneAmore & Vita – Selle SMP,,
97 ZHENG ZhangHengxiang Cycling Team,,
98 BLAHA MartinTeam Dukla Praha,,
99 RUGOVAC DenisTeam Dukla Praha,,
100 GAO PengNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
101 CLARKE WilliamDrapac Professional Cycling,,
102 WINTER NicolasTeam Vorarlberg,,
103 BAI Li JunGiant-Champion System Pro Cycling,,
104 ZHURKIN NikolayRTS-Santic Racing Team,,
105 ANDERSON JackDrapac Professional Cycling,,
106 KWON Jun-ohSeoul Cycling Team,,
107 VAN BREDA RickParkhotel Valkenburg CT,,
108 DONG LiangTeam Lvshan Landscape0:30
109 KARIMOV RuslanRTS-Santic Racing Team1:10
110 MUCHE ChristopherTeam Stuttgart1:48
111 LARSEN ThomasTeam Sparebanken Sřr1:50
112 ORSET JonasChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
113 KRAUS JanTeam Dukla Praha,,
114 BIZHIGITOV ZhandosContinental Team Astana,,
115 NOWAK FlorianTeam Stuttgart2:01
116 WU NanGiant-Champion System Pro Cycling6:12
DNF MING XING XueNingxia Sports Lottery Cycling Team-
DNF SHAN ShuangGiant-Champion System Pro Cycling-
DNF JIANG Zhi HuiGiant-Champion System Pro Cycling-
DNF KOVALEV IvanRTS-Santic Racing Team-
DNF BI KangTeam Lvshan Landscape-

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa