Wouter WipperWouter Wippert (Drapac Pro Cycling), po finiszu z peletonu wygrał 4. etap Tour de China II. Przez większość dystansu samotnie uciekał Paweł Bernas (BDC MarcPol), a w czołówce zafiniszował jego klubowy kolega Adrian Banaszek.

Kolarze rywalizujący w azjatyckim wyścigu posiadającym kategorię 2.1 UCI, musieli pokonać dziś blisko 140 kilometrów do miejscowości Laohekou. Przez cały etap na czele kręcił samotnie jadący Paweł Bernas. Polak uciekal “na solo” przez ponad 130 kilometrów w silnych opadach deszczu. Niestety peleton doścignął go na 800 metrów przed kreską.

Finisz po etapowy triumf wygrał Holender Wouter Wippert. Były stażysta Lotto-Belisol pokonał Mattia Gavazziego (Amore & Vita – Selle SMP) oraz Borisa Shpilevskiego (RTS Racing Team). Piąte miejsce zajął najlepszy z Polaków – Adrian Banaszek.

Nowym liderem został Milan Kadlec (Dukla Praha). Szósty dziś Kamil Gradek (BDC MarcPol) awansował na drugą pozycję.

Ekipa BDC MarcPol prowadzi w klasyfikacji drużynowej.

Wyniki:

1 WIPPERT WouterDrapac Professional Cycling2:53:16
2 GAVAZZI MattiaAmore & Vita – Selle SMP
3 SHPILEVSKY BorisRTS-Santic Racing Team
4 BENFATTO MarcoContinental Team Astana
5 BANASZEK AdrianBDC Marcpol
6 GRADEK KamilBDC Marcpol
7 THÖMEL TinoTeam Stuttgart
8 SCHWEIZER MichaelSynergy Baku Cycling Project
9 BECKINSALE JackAvanti Racing Team,,
10 SCHNAIDT FabianTeam Vorarlberg,,
11 GIACOPPO AnthonyAvanti Racing Team,,
12 SIMÓN CASULLERAS JordiTeam Ecuador,,
13 HOCHMANN JiriTeam Dukla Praha,,
14 GUANGTONG MaHengxiang Cycling Team,,
15 KADLEC MilanTeam Dukla Praha,,
16 HOLLER NikodemusTeam Stuttgart,,
17 JULLIEN SébastienChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
18 GUAMA ByronTeam Ecuador,,
19 KULYK AndriyKolss Cycling Team,,
20 SURUTKOVICH AlexSynergy Baku Cycling Project,,
21 VAN DER PLOEG NeilAvanti Racing Team,,
22 DOMINGUEZ BARRAGAN DanielChristina Watches – Kuma,,
23 NIU YikuiTeam Lvshan Landscape,,
24 ZHAO JingbiaoHengxiang Cycling Team,,
25 ALTANSUKH AltanzulNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
26 GATSKIY PavelContinental Team Astana,,
27 BATMUNKH Maral-erdeneNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
28 HOFER AndreasTeam Vorarlberg,,
29 TORRES BARCELO AlbertTeam Ecuador,,
30 DE JULIAN VAZQUEZ AngelTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
31 NAVARRETE SegundoTeam Ecuador,,
32 OCKELOEN JasperParkhotel Valkenburg CT,,
33 ORSET JonasChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
34 RAGONESSI JoseTeam Ecuador,,
35 HOEKSTRA MarcoParkhotel Valkenburg CT,,
36 CANTWELL JonathanDrapac Professional Cycling,,
37 BLOKKER JorisParkhotel Valkenburg CT,,
38 GAO ZhikangHengxiang Cycling Team,,
39 ERDENESUREN MunkhtulgaNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
40 JUNG Jeong Gyo,,
41 TANNER JakeChristina Watches – Kuma,,
42 ZHENG ZhangHengxiang Cycling Team,,
43 ZANOTTI MarcoParkhotel Valkenburg CT,,
44 STACHOWIAK AdamBDC Marcpol,,
45 NOLTEN BramParkhotel Valkenburg CT,,
46 LIU HengChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
47 FORKE SebastianChristina Watches – Kuma,,
48 REINERT MartinTeam Stuttgart,,
49 RUDOLPH MalcolmDrapac Professional Cycling,,
50 HACECKY VojtechTeam Dukla Praha,,
51 CAYUBIT Boots RyanTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
52 JÄGER PatrickTeam Vorarlberg,,
53 GABROVSKI IvailoChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
54 XUE Chao HuaGiant-Champion System Pro Cycling,,
55 WANG MeiyinHengxiang Cycling Team,,
56 BAI Li JunGiant-Champion System Pro Cycling,,
57 GU Ying ChuanGiant-Champion System Pro Cycling,,
58 KIM Ok CheolSeoul Cycling Team,,
59 KARIMOV RuslanRTS-Santic Racing Team,,
60 WALSLEBEN MaxTeam Stuttgart,,
61 MŘRLAND MortenTeam Sparebanken Sřr,,
62 ASADOV ElchinSynergy Baku Cycling Project,,
63 CARBONELL IsaacTeam Ecuador,,
64 BUTS VitaliyKolss Cycling Team,,
65 NOHALES NIETO EdgarTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
66 DI BATTISTA AntonioAmore & Vita – Selle SMP,,
67 VAN BREDA RickParkhotel Valkenburg CT,,
68 RUGOVAC DenisTeam Dukla Praha,,
69 SCARTEZZINI MicheleContinental Team Astana,,
70 JANIACZYK BlazejBDC Marcpol,,
71 WINTER NicolasTeam Vorarlberg,,
72 DONNELLY AaronAvanti Racing Team,,
73 SCHUMACHER StefanChristina Watches – Kuma,,
74 GARBY Marc ChristianChristina Watches – Kuma,,
75 KRAUS JanTeam Dukla Praha,,
76 BRAMMEIER MatthewSynergy Baku Cycling Project,,
77 RADOSZ RobertBDC Marcpol,,
78 EIBEGGER MarkusSynergy Baku Cycling Project,,
79 LIU JianpengHengxiang Cycling Team,,
80 MEYER TravisDrapac Professional Cycling,,
81 POLIVODA OleksandrKolss Cycling Team,,
82 LAGKUTI SergiyKolss Cycling Team,,
83 ERLAND AndreasTeam Sparebanken Sřr,,
84 HOEM Bjorn ToreTeam Sparebanken Sřr,,
85 KLIMIANKOU KanstantsinAmore & Vita – Selle SMP,,
86 AASVOLD KristianTeam Sparebanken Sřr,,
87 JOVEN ChrisTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
88 STORTONI SimoneAmore & Vita – Selle SMP,,
89 RAIM MihkelAmore & Vita – Selle SMP,,
90 JUMABEKOV NazarChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
91 JANORSCHKE GrischaTeam Vorarlberg,,
92 MIZUROV AndreyRTS-Santic Racing Team,,
93 KOGUT VolodymyrAmore & Vita – Selle SMP,,
94 SŘRENSEN JimmiChristina Watches – Kuma,,
95 BLAHA MartinTeam Dukla Praha,,
96 DONG LiangTeam Lvshan Landscape,,
97 ZHURKIN NikolayRTS-Santic Racing Team,,
98 LEE Ki SeokSeoul Cycling Team,,
99 KULIMBETOV NurbolatContinental Team Astana,,
100 DAVIS SamAvanti Racing Team,,
101 BERNAS PawelBDC Marcpol,,
102 NOWAK FlorianTeam Stuttgart,,
103 GALEDO Mark John LexerTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
104 CLARKE WilliamDrapac Professional Cycling,,
105 GALEYEV VadimContinental Team Astana,,
106 HAM Seok HyunSeoul Cycling Team0:13
107 WU NanGiant-Champion System Pro Cycling,,
108 ANDERSON JackDrapac Professional Cycling0:15
109 AIA KarloChina Wuxi Jilun Cycling Team0:25
110 GAO PengNingxia Sports Lottery Cycling Team0:26
111 KONONENKO MykhayloKolss Cycling Team0:36
112 MUCHE ChristopherTeam Stuttgart1:36
113 BIZHIGITOV ZhandosContinental Team Astana2:15
DNF HODNEBROG Jorgen RydlandTeam Sparebanken Sřr-
DNS KWON Jun-ohSeoul Cycling Team

 

Klasyfikacja generalna:

1(2) KADLEC MilanTeam Dukla Praha811:39:56
2(3) GRADEK KamilBDC Marcpol0:01
3(4) SHPILEVSKY BorisRTS-Santic Racing Team0:05
4(1) GALEYEV VadimContinental Team Astana0:17
5(21) WIPPERT WouterDrapac Professional Cycling0:22
6(5) THÖMEL TinoTeam Stuttgart0:25
7(6) BUTS VitaliyKolss Cycling Team,,
8(7) BENFATTO MarcoContinental Team Astana0:26
9(10) WANG MeiyinHengxiang Cycling Team,,
10(8) BERNAS PawelBDC Marcpol,,
11(24) VAN DER PLOEG NeilAvanti Racing Team0:28
12(9) SURUTKOVICH AlexSynergy Baku Cycling Project,,
13(16) BRAMMEIER MatthewSynergy Baku Cycling Project,,
14(17) CANTWELL JonathanDrapac Professional Cycling0:29
15(11) STACHOWIAK AdamBDC Marcpol,,
16(12) ASADOV ElchinSynergy Baku Cycling Project,,
17(13) XUE Chao HuaGiant-Champion System Pro Cycling,,
18(14) RUDOLPH MalcolmDrapac Professional Cycling,,
19(15) KULYK AndriyKolss Cycling Team0:30
20(18) RUGOVAC DenisTeam Dukla Praha,,
21(19) OCKELOEN JasperParkhotel Valkenburg CT0:31
22(75) BLOKKER JorisParkhotel Valkenburg CT,,
23(23) BANASZEK AdrianBDC Marcpol0:32
24(20) ZANOTTI MarcoParkhotel Valkenburg CT,,
25(26) JULLIEN SébastienChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
26(25) TORRES BARCELO AlbertTeam Ecuador,,
27(28) DE JULIAN VAZQUEZ AngelTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
28(29) RAGONESSI JoseTeam Ecuador,,
29(33) HOLLER NikodemusTeam Stuttgart,,
30(27) FORKE SebastianChristina Watches – Kuma,,
31(32) GATSKIY PavelContinental Team Astana,,
32(34) ZHAO JingbiaoHengxiang Cycling Team,,
33(31) HOEKSTRA MarcoParkhotel Valkenburg CT,,
34(36) GUAMA ByronTeam Ecuador,,
35(39) SCHWEIZER MichaelSynergy Baku Cycling Project,,
36(22) KULIMBETOV NurbolatContinental Team Astana,,
37(43) GIACOPPO AnthonyAvanti Racing Team,,
38(44) SIMÓN CASULLERAS JordiTeam Ecuador,,
39(30) ERLAND AndreasTeam Sparebanken Sřr,,
40(45) DOMINGUEZ BARRAGAN DanielChristina Watches – Kuma,,
41(37) JÄGER PatrickTeam Vorarlberg,,
42(35) SCARTEZZINI MicheleContinental Team Astana,,
43(40) HACECKY VojtechTeam Dukla Praha,,
44(41) CAYUBIT Boots RyanTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
45(49) ERDENESUREN MunkhtulgaNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
46(52) TANNER JakeChristina Watches – Kuma,,
47(47) GABROVSKI IvailoChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
48(58) BATMUNKH Maral-erdeneNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
49(42) SCHUMACHER StefanChristina Watches – Kuma,,
50(62) ALTANSUKH AltanzulNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
51(60) NAVARRETE SegundoTeam Ecuador,,
52(70) HOCHMANN JiriTeam Dukla Praha,,
53(67) NIU YikuiTeam Lvshan Landscape,,
54(61) JUNG Jeong Gyo,,
55(77) GUANGTONG MaHengxiang Cycling Team,,
56(55) REINERT MartinTeam Stuttgart,,
57(51) JANIACZYK BlazejBDC Marcpol,,
58(48) EIBEGGER MarkusSynergy Baku Cycling Project,,
59(80) BECKINSALE JackAvanti Racing Team,,
60(71) GAO ZhikangHengxiang Cycling Team,,
61(57) CARBONELL IsaacTeam Ecuador,,
62(50) HOEM Bjorn ToreTeam Sparebanken Sřr,,
63(68) LIU HengChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
64(56) DI BATTISTA AntonioAmore & Vita – Selle SMP,,
65(72) NOLTEN BramParkhotel Valkenburg CT,,
66(64) GU Ying ChuanGiant-Champion System Pro Cycling,,
67(53) RADOSZ RobertBDC Marcpol,,
68(54) AASVOLD KristianTeam Sparebanken Sřr,,
69(73) KIM Ok CheolSeoul Cycling Team,,
70(74) NOHALES NIETO EdgarTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
71(66) POLIVODA OleksandrKolss Cycling Team,,
72(59) JANORSCHKE GrischaTeam Vorarlberg,,
73(65) RAIM MihkelAmore & Vita – Selle SMP,,
74(76) GARBY Marc ChristianChristina Watches – Kuma,,
75(63) LEE Ki SeokSeoul Cycling Team,,
76(69) JOVEN ChrisTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
77(84) ZHENG ZhangHengxiang Cycling Team,,
78(78) WINTER NicolasTeam Vorarlberg,,
79(79) DONNELLY AaronAvanti Racing Team,,
80(82) MŘRLAND MortenTeam Sparebanken Sřr,,
81(81) LAGKUTI SergiyKolss Cycling Team,,
82(83) MIZUROV AndreyRTS-Santic Racing Team,,
83(88) LIU JianpengHengxiang Cycling Team,,
84(86) SŘRENSEN JimmiChristina Watches – Kuma,,
85(87) JUMABEKOV NazarChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
86(85) CLARKE WilliamDrapac Professional Cycling,,
87(90) STORTONI SimoneAmore & Vita – Selle SMP,,
88(94) BAI Li JunGiant-Champion System Pro Cycling,,
89(91) KLIMIANKOU KanstantsinAmore & Vita – Selle SMP,,
90(89) GALEDO Mark John LexerTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
91(92) DAVIS SamAvanti Racing Team,,
92(93) BLAHA MartinTeam Dukla Praha,,
93(38) HAM Seok HyunSeoul Cycling Team0:45
94(96) KOGUT VolodymyrAmore & Vita – Selle SMP0:53
95(97) HOFER AndreasTeam Vorarlberg0:55
96(46) AIA KarloChina Wuxi Jilun Cycling Team0:57
97(99) GAVAZZI MattiaAmore & Vita – Selle SMP1:22
98(98) GAO PengNingxia Sports Lottery Cycling Team1:39
99(100) VAN BREDA RickParkhotel Valkenburg CT2:02
100(101) ORSET JonasChina Wuxi Jilun Cycling Team2:22
101(103) NOWAK FlorianTeam Stuttgart2:33
102(104) MEYER TravisDrapac Professional Cycling2:39
103(105) ANDERSON JackDrapac Professional Cycling3:07
104(106) SCHNAIDT FabianTeam Vorarlberg3:35
105(107) DONG LiangTeam Lvshan Landscape3:58
106(102) BIZHIGITOV ZhandosContinental Team Astana4:37
107(109) KARIMOV RuslanRTS-Santic Racing Team4:41
108(110) KRAUS JanTeam Dukla Praha5:38
109(112) WALSLEBEN MaxTeam Stuttgart6:33
110(111) KONONENKO MykhayloKolss Cycling Team6:37
111(113) ZHURKIN NikolayRTS-Santic Racing Team6:59
112(114) MUCHE ChristopherTeam Stuttgart10:39
113(115) WU NanGiant-Champion System Pro Cycling13:45

 

Foto: 7cycling.com

Andrzej Gucwa