Jolien D'HooreJolien D’Hoore (Lotto-Belisol Ladies) po finiszu z peletonu wygrała piąty etap wyścigu Boels Ladies Tour. Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) dalej jest piąta w klasyfikacji generalnej.

Mistrzyni Belgii w masowym sprincie pokonała Shelley Olds (Ale Cipollni) oraz Lisę Brennauer (Specialized-lululemon). Grupa nieznacznie podzieliła się na ostatnich kilometrach, a w pierwszej części na 19. miejscu zameldowała się Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv).

Liderką pozostała Evelyn Stevens (Specialized-lululemon), a Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) w dalszym ciągu jest piąta.

Wyniki:

1 D’HOORE JolienLotto Belisol Ladies2:59:10
2 OLDS ShelleyAlé Cipollini,,
3 BRENNAUER LisaSpecialized-lululemon,,
4 EDMONDSON AnnetteOrica – AIS,,
5 JOHANSSON EmmaOrica – AIS,,
6 VAN DIJK EllenBoels – Dolmans Cycling Team,,
7 GUARISCHI BarbaraAlé Cipollini,,
8 MAJERUS ChristineBoels – Dolmans Cycling Team,,
9 PIETERS AmyTeam Giant-Shimano,,
10 LONGO BORGHINI ElisaHitec Products,,
11 VAN DEN HOEK BiancaParkhotel Valkenburg,,
12 KOPECKY LotteTopsport Vlaanderen – Pro – Duo,,
13 KOSTER AnouskaFuturumshop.nl-Zannata,,
14 KASPER RomyBoels – Dolmans Cycling Team,,
15 MUSTONEN SaraTeam Giant-Shimano,,
16 STEVENS EvelynSpecialized-lululemon,,
17 HOEKSMA IlonaParkhotel Valkenburg,,
18 ARMITSTEAD ElizabethBoels – Dolmans Cycling Team,,
19 NIEWIADOMA KatarzynaRabobank-Liv Woman Cycling Team,,
20 TENNIGLO MoniekRabobank-Liv Woman Cycling Team,,
21 FIDANZA AriannaEstado de México-Faren Kuota,,
22 BORGERINK Mariël,,
23 FISCHER Heather,,
24 CONFALONIERI Maria GiuliaEstado de México-Faren Kuota,,
25 BLAAK ChantalSpecialized-lululemon0:04
26 VAN GLABEKE Shana,,
27 GUDERZO TatianaAlé Cipollini,,
28 GOOSSENS Veerle,,
29 CUCINOTTA AnnalisaServetto Footon,,
30 GUARNIER MeganBoels – Dolmans Cycling Team,,
31 MOBERG EmilieHitec Products,,
32 KNETEMANN RoxaneRabobank-Liv Woman Cycling Team,,
33 SOEK JuliaTeam Giant-Shimano,,
34 LEPISTÖ LottaBigla Cycling Team,,
35 CORDON AudreyHitec Products,,
36 GEBHARDT ElkeBigla Cycling Team,,
37 RYAN KendallTeam TIBCO – To The Top,,
38 ZORZI SusannaAstana BePink Womens Team,,
39 LICHTENBERG ClaudiaTeam Giant-Shimano,,
40 SMALL CarmenSpecialized-lululemon,,
41 MARKUS KellyTeam Rytger,,
42 KIESANOWSKI JoanneTeam TIBCO – To The Top,,
43 VAN DE REE MoniqueParkhotel Valkenburg,,
44 JASINSKA MalgorztaAlé Cipollini,,
45 STEPHENS LaurenTeam TIBCO – To The Top,,
46 SCANDOLARA ValentinaOrica – AIS,,
47 BARTELLONI BeatriceWiggle Honda Pro Cycling,,
48 FRAPPORTI SimonaAstana BePink Womens Team,,
49 DUYCK Ann-sophie,,
50 BECKERINGH Nike,,
51 HAHN JacquelineBigla Cycling Team,,
52 HEINE Vita,,
53 DRUYTS KellyTopsport Vlaanderen – Pro – Duo,,
54 NUMAINVILLE JoëlleOptum p/b Kelly Benefit Strategies,,
55 HOSKINS MelissaOrica – AIS,,
56 TETRICK AlisonAstana BePink Womens Team,,
57 KREUZE Ingeborg,,
58 PAVIN MichelaAlé Cipollini,,
59 ELZING Karen,,
60 DVORAK AndreaTeam TIBCO – To The Top,,
61 BERLATO ElenaAlé Cipollini,,
62 DOBRYNINA KseniyaAstana BePink Womens Team,,
63 CANUEL Karol-annSpecialized-lululemon,,
64 BAAS Carleen,,
65 DAAMS JessieBoels – Dolmans Cycling Team,,
66 HOOGEBOOM Roos,,
67 WOERING HenrietteTeam Rytger,,
68 DOM AnneliesFuturumshop.nl-Zannata,,
69 GLAESSER JasminTeam TIBCO – To The Top,,
70 MILLER AmandaTeam TIBCO – To The Top,,
71 KOEDOODER VeraBigla Cycling Team,,
72 GILLOW SharaOrica – AIS,,
73 KOMANSKI Lauren,,
74 PIJNENBORG MaschaFuturumshop.nl-Zannata,,
75 STULTIENS SabrinaRabobank-Liv Woman Cycling Team,,
76 ANTONNEAU Kaitlin,,
77 MACLEAN JessieOrica – AIS,,
78 SLAPPENDEL IrisRabobank-Liv Woman Cycling Team,,
79 SLIK RozanneParkhotel Valkenburg,,
80 EHRLER DesireeBigla Cycling Team,,
81 RIJKES SarahLotto Belisol Ladies,,
82 VAN GOGH NatalieParkhotel Valkenburg,,
83 VAN WANROIJ MariekeBoels – Dolmans Cycling Team,,
84 KNOL WillekeTeam Giant-Shimano,,
85 DE VRIES MarijnTeam Giant-Shimano,,
86 SCHWAGER PatriciaTeam TIBCO – To The Top,,
87 COVRIG AnaAstana BePink Womens Team,,
88 NIESSEN Kirsten,,
89 DE BEUS Margriet0:21
90 TEMPERT Ingrid0:45
91 SPOOR Winanda,,
DNF WACKERMANN Sara-
DNF WORRACK TrixiSpecialized-lululemon-
DNF LIMA Tone HattelandHitec Products-
DNF KITCHEN LaurenHitec Products-
DNF HOFFMANN ChantalLotto Belisol Ladies-
DNF PARDON Marleen-
DNF PATTARO Francesca-
DNF VAN BAARLE Ashlynn-
DNF NIEUWERTH Kimberly-
DNF ROCKX Simone-
DNS HEATHER TarynBigla Cycling Team-
Klasyfikacja generalna:
1(1) STEVENS EvelynSpecialized-lululemon12:03:34
2(2) BRENNAUER LisaSpecialized-lululemon0:03
3(3) VAN DIJK EllenBoels – Dolmans Cycling Team0:09
4(4) TETRICK AlisonAstana BePink Womens Team0:13
5(5) JASINSKA MalgorztaAlé Cipollini0:30
6(6) LICHTENBERG ClaudiaTeam Giant-Shimano0:31
7(9) ARMITSTEAD ElizabethBoels – Dolmans Cycling Team0:36
8(8) MACLEAN JessieOrica – AIS0:38
9(10) DUYCK Ann-sophie0:44
10(12) JOHANSSON EmmaOrica – AIS0:45
11(13) KASPER RomyBoels – Dolmans Cycling Team0:46
12(11) HAHN JacquelineBigla Cycling Team0:48
13(18) D’HOORE JolienLotto Belisol Ladies0:52
14(14) BLAAK ChantalSpecialized-lululemon0:59
15(17) CORDON AudreyHitec Products1:01
16(15) SMALL CarmenSpecialized-lululemon,,
17(16) CANUEL Karol-annSpecialized-lululemon1:02
18(20) LONGO BORGHINI ElisaHitec Products1:04
19(22) VAN DEN HOEK BiancaParkhotel Valkenburg1:06
20(19) STEPHENS LaurenTeam TIBCO – To The Top1:07
21(21) GUDERZO TatianaAlé Cipollini1:09
22(23) KOEDOODER VeraBigla Cycling Team1:11
23(24) HOSKINS MelissaOrica – AIS1:12
24(31) OLDS ShelleyAlé Cipollini1:14
25(25) GEBHARDT ElkeBigla Cycling Team,,
26(26) SLAPPENDEL IrisRabobank-Liv Woman Cycling Team1:15
27(27) KNETEMANN RoxaneRabobank-Liv Woman Cycling Team,,
28(28) STULTIENS SabrinaRabobank-Liv Woman Cycling Team1:17
29(29) SCANDOLARA ValentinaOrica – AIS,,
30(30) FISCHER Heather,,
31(33) NIEWIADOMA KatarzynaRabobank-Liv Woman Cycling Team1:23
32(32) LEPISTÖ LottaBigla Cycling Team1:26
33(35) CONFALONIERI Maria GiuliaEstado de México-Faren Kuota1:29
34(34) NUMAINVILLE JoëlleOptum p/b Kelly Benefit Strategies1:31
35(36) GUARNIER MeganBoels – Dolmans Cycling Team1:33
36(38) FRAPPORTI SimonaAstana BePink Womens Team1:34
37(37) KIESANOWSKI JoanneTeam TIBCO – To The Top,,
38(39) MILLER AmandaTeam TIBCO – To The Top1:39
39(40) BERLATO ElenaAlé Cipollini1:40
40(43) MAJERUS ChristineBoels – Dolmans Cycling Team1:41
41(41) KOMANSKI Lauren1:42
42(42) BARTELLONI BeatriceWiggle Honda Pro Cycling1:44
43(44) DE VRIES MarijnTeam Giant-Shimano1:46
44(46) GUARISCHI BarbaraAlé Cipollini,,
45(45) DOBRYNINA KseniyaAstana BePink Womens Team1:50
46(47) RYAN KendallTeam TIBCO – To The Top1:51
47(48) DRUYTS KellyTopsport Vlaanderen – Pro – Duo1:52
48(52) PIETERS AmyTeam Giant-Shimano,,
49(49) DAAMS JessieBoels – Dolmans Cycling Team1:54
50(50) ZORZI SusannaAstana BePink Womens Team1:55
51(51) MOBERG EmilieHitec Products,,
52(54) KOSTER AnouskaFuturumshop.nl-Zannata1:58
53(57) MUSTONEN SaraTeam Giant-Shimano1:59
54(53) BECKERINGH Nike2:00
55(58) TENNIGLO MoniekRabobank-Liv Woman Cycling Team2:03
56(55) VAN GOGH NatalieParkhotel Valkenburg2:04
57(56) GLAESSER JasminTeam TIBCO – To The Top,,
58(59) PIJNENBORG MaschaFuturumshop.nl-Zannata2:07
59(60) SLIK RozanneParkhotel Valkenburg2:09
60(64) KOPECKY LotteTopsport Vlaanderen – Pro – Duo,,
61(61) HOOGEBOOM Roos,,
62(62) DVORAK AndreaTeam TIBCO – To The Top2:10
63(63) DOM AnneliesFuturumshop.nl-Zannata2:11
64(67) HOEKSMA IlonaParkhotel Valkenburg2:12
65(65) EHRLER DesireeBigla Cycling Team2:15
66(66) VAN DE REE MoniqueParkhotel Valkenburg,,
67(69) KREUZE Ingeborg2:22
68(70) VAN GLABEKE Shana2:24
69(71) ELZING Karen2:30
70(74) BORGERINK Mariël2:31
71(72) PAVIN MichelaAlé Cipollini2:35
72(73) SCHWAGER PatriciaTeam TIBCO – To The Top,,
73(75) ANTONNEAU Kaitlin2:38
74(76) RIJKES SarahLotto Belisol Ladies2:40
75(77) WOERING HenrietteTeam Rytger2:42
76(79) HEINE Vita2:44
77(80) MARKUS KellyTeam Rytger2:52
78(81) CUCINOTTA AnnalisaServetto Footon2:56
79(82) GILLOW SharaOrica – AIS3:00
80(83) GOOSSENS Veerle3:01
81(86) EDMONDSON AnnetteOrica – AIS3:08
82(85) NIESSEN Kirsten3:09
83(87) BAAS Carleen3:15
84(88) COVRIG AnaAstana BePink Womens Team3:44
85(89) SOEK JuliaTeam Giant-Shimano3:46
86(91) KNOL WillekeTeam Giant-Shimano4:05
87(92) VAN WANROIJ MariekeBoels – Dolmans Cycling Team4:20
88(94) DE BEUS Margriet4:59
89(95) SPOOR Winanda6:06
90(96) FIDANZA AriannaEstado de México-Faren Kuota6:57
91(98) TEMPERT Ingrid9:03

 

Foto: corvospro.com

Andrzej Gucwa