Kelly DruytsMałgorzata Jasińska (Ale Cipollini) zajęła drugie miejsce na etapie Boels Rental Ladies Tour. Nową liderką wyścigu została Evelyn Stevens (Specialized-lululemon).

123 kilometrowy etap wokół miejscowości Gennep wygrała Belgijka Kelly Druyts. 24-latka po finiszu z mniejszej grupki, pokonała byłą mistrzynię Polski – Małgorzatę Jasińską. Tuż za Polką zameldowała się Romy Kasper (Boels Dolmans). W drugiej grupie ze stratą 49 sekund, na czterdziestym drugim miejscu przyjechała Kasia Niewiadoma (Rabo Liv)

Jasińska dzięki bardzo dobrej postawie na czwartym odcinku wyścigu, awansowała na piątą pozycję w klasyfikacji generalnej! Nową liderką została Amerykanka – Evelyn Stevens.

Wyniki:

1 DRUYTS KellyTopsport Vlaanderen – Pro – Duo2:56:16
2 JASINSKA MalgorztaAlé Cipollini,,
3 KASPER RomyBoels – Dolmans Cycling Team,,
4 STULTIENS SabrinaRabobank-Liv Woman Cycling Team,,
5 HAHN JacquelineBigla Cycling Team,,
6 VAN DEN HOEK BiancaParkhotel Valkenburg,,
7 MACLEAN JessieOrica – AIS,,
8 LICHTENBERG ClaudiaTeam Giant-Shimano,,
9 BECKERINGH Nike,,
10 TETRICK AlisonAstana BePink Womens Team,,
11 FISCHER Heather,,
12 STEVENS EvelynSpecialized-lululemon,,
13 D’HOORE JolienLotto Belisol Ladies0:49
14 JOHANSSON EmmaOrica – AIS,,
15 MOBERG EmilieHitec Products,,
16 KIESANOWSKI JoanneTeam TIBCO – To The Top,,
17 VAN DE REE MoniqueParkhotel Valkenburg,,
18 TENNIGLO MoniekRabobank-Liv Woman Cycling Team,,
19 VAN DIJK EllenBoels – Dolmans Cycling Team,,
20 CUCINOTTA AnnalisaServetto Footon,,
21 BRENNAUER LisaSpecialized-lululemon,,
22 KOPECKY LotteTopsport Vlaanderen – Pro – Duo,,
23 VAN BAARLE Ashlynn,,
24 MUSTONEN SaraTeam Giant-Shimano,,
25 MAJERUS ChristineBoels – Dolmans Cycling Team,,
26 GEBHARDT ElkeBigla Cycling Team,,
27 MARKUS KellyTeam Rytger,,
28 FIDANZA AriannaEstado de México-Faren Kuota,,
29 VAN GLABEKE Shana,,
30 HOEKSMA IlonaParkhotel Valkenburg,,
31 ARMITSTEAD ElizabethBoels – Dolmans Cycling Team,,
32 RYAN KendallTeam TIBCO – To The Top,,
33 ZORZI SusannaAstana BePink Womens Team,,
34 PIETERS AmyTeam Giant-Shimano,,
35 LEPISTÖ LottaBigla Cycling Team,,
36 DOM AnneliesFuturumshop.nl-Zannata,,
37 BARTELLONI BeatriceWiggle Honda Pro Cycling,,
38 BAAS Carleen,,
39 OLDS ShelleyAlé Cipollini,,
40 EHRLER DesireeBigla Cycling Team,,
41 GOOSSENS Veerle,,
42 NIEWIADOMA KatarzynaRabobank-Liv Woman Cycling Team,,
43 BORGERINK Mariël,,
44 WOERING HenrietteTeam Rytger,,
45 SLIK RozanneParkhotel Valkenburg,,
46 FRAPPORTI SimonaAstana BePink Womens Team,,
47 CORDON AudreyHitec Products,,
48 PIJNENBORG MaschaFuturumshop.nl-Zannata,,
49 WORRACK TrixiSpecialized-lululemon,,
50 SMALL CarmenSpecialized-lululemon,,
51 KOEDOODER VeraBigla Cycling Team,,
52 KOSTER AnouskaFuturumshop.nl-Zannata,,
53 HOOGEBOOM Roos,,
54 CONFALONIERI Maria GiuliaEstado de México-Faren Kuota,,
55 HOSKINS MelissaOrica – AIS,,
56 BLAAK ChantalSpecialized-lululemon,,
57 STEPHENS LaurenTeam TIBCO – To The Top,,
58 HEINE Vita,,
59 SCANDOLARA ValentinaOrica – AIS,,
60 GUDERZO TatianaAlé Cipollini,,
61 PAVIN MichelaAlé Cipollini,,
62 DUYCK Ann-sophie,,
63 SLAPPENDEL IrisRabobank-Liv Woman Cycling Team,,
64 DOBRYNINA KseniyaAstana BePink Womens Team,,
65 VAN GOGH NatalieParkhotel Valkenburg,,
66 GUARNIER MeganBoels – Dolmans Cycling Team,,
67 KITCHEN LaurenHitec Products,,
68 GUARISCHI BarbaraAlé Cipollini,,
69 KREUZE Ingeborg,,
70 DAAMS JessieBoels – Dolmans Cycling Team,,
71 DE VRIES MarijnTeam Giant-Shimano,,
72 BERLATO ElenaAlé Cipollini,,
73 LONGO BORGHINI ElisaHitec Products,,
74 ELZING Karen,,
75 ANTONNEAU Kaitlin,,
76 RIJKES SarahLotto Belisol Ladies,,
77 NUMAINVILLE JoëlleOptum p/b Kelly Benefit Strategies,,
78 MILLER AmandaTeam TIBCO – To The Top,,
79 SCHWAGER PatriciaTeam TIBCO – To The Top,,
80 CANUEL Karol-annSpecialized-lululemon,,
81 DVORAK AndreaTeam TIBCO – To The Top,,
82 GLAESSER JasminTeam TIBCO – To The Top,,
83 KNETEMANN RoxaneRabobank-Liv Woman Cycling Team,,
84 TEMPERT Ingrid,,
85 KOMANSKI Lauren,,
86 SPOOR Winanda,,
87 HOFFMANN ChantalLotto Belisol Ladies,,
88 PATTARO Francesca,,
89 NIEUWERTH Kimberly,,
90 NIESSEN Kirsten,,
91 COVRIG AnaAstana BePink Womens Team1:01
92 WACKERMANN Sara1:19
93 VAN WANROIJ MariekeBoels – Dolmans Cycling Team1:51
94 KNOL WillekeTeam Giant-Shimano,,
95 GILLOW SharaOrica – AIS2:38
96 DE BEUS Margriet,,
97 SOEK JuliaTeam Giant-Shimano,,
98 EDMONDSON AnnetteOrica – AIS,,
99 HEATHER TarynBigla Cycling Team15:57
100 PARDON Marleen,,
101 LIMA Tone HattelandHitec Products,,
102 ROCKX Simone,,
DNF BELMANS ElsTopsport Vlaanderen – Pro – Duo-
DNF DE KORT Noortje-
DNF LISSENBERG Daniëlle-
DNF MILTENBURG Ilse-
DNS VOS MarianneRabobank-Liv Woman Cycling Team-

 

Klasyfikacja generalna:

1(8) STEVENS EvelynSpecialized-lululemon9:04:24
2(2) BRENNAUER LisaSpecialized-lululemon0:07
3(1) VAN DIJK EllenBoels – Dolmans Cycling Team0:09
4(12) TETRICK AlisonAstana BePink Womens Team,,
5(31) JASINSKA MalgorztaAlé Cipollini0:26
6(26) LICHTENBERG ClaudiaTeam Giant-Shimano0:30
7(4) WORRACK TrixiSpecialized-lululemon0:32
8(30) MACLEAN JessieOrica – AIS0:34
9(5) ARMITSTEAD ElizabethBoels – Dolmans Cycling Team0:36
10(6) DUYCK Ann-sophie0:40
11(38) HAHN JacquelineBigla Cycling Team0:44
12(7) JOHANSSON EmmaOrica – AIS0:45
13(43) KASPER RomyBoels – Dolmans Cycling Team0:47
14(9) BLAAK ChantalSpecialized-lululemon0:55
15(10) SMALL CarmenSpecialized-lululemon0:57
16(11) CANUEL Karol-annSpecialized-lululemon0:58
17(13) CORDON AudreyHitec Products1:00
18(14) D’HOORE JolienLotto Belisol Ladies1:02
19(15) STEPHENS LaurenTeam TIBCO – To The Top1:03
20(16) LONGO BORGHINI ElisaHitec Products1:04
21(17) GUDERZO TatianaAlé Cipollini1:05
22(54) VAN DEN HOEK BiancaParkhotel Valkenburg1:06
23(19) KOEDOODER VeraBigla Cycling Team1:07
24(20) HOSKINS MelissaOrica – AIS1:08
25(21) GEBHARDT ElkeBigla Cycling Team1:10
26(22) SLAPPENDEL IrisRabobank-Liv Woman Cycling Team1:11
27(23) KNETEMANN RoxaneRabobank-Liv Woman Cycling Team,,
28(58) STULTIENS SabrinaRabobank-Liv Woman Cycling Team1:13
29(24) SCANDOLARA ValentinaOrica – AIS,,
30(65) FISCHER Heather1:17
31(27) OLDS ShelleyAlé Cipollini1:20
32(28) LEPISTÖ LottaBigla Cycling Team1:22
33(29) NIEWIADOMA KatarzynaRabobank-Liv Woman Cycling Team1:23
34(32) NUMAINVILLE JoëlleOptum p/b Kelly Benefit Strategies1:27
35(33) CONFALONIERI Maria GiuliaEstado de México-Faren Kuota1:29
36(35) GUARNIER MeganBoels – Dolmans Cycling Team,,
37(36) KIESANOWSKI JoanneTeam TIBCO – To The Top1:30
38(37) FRAPPORTI SimonaAstana BePink Womens Team1:32
39(39) MILLER AmandaTeam TIBCO – To The Top1:35
40(40) BERLATO ElenaAlé Cipollini1:36
41(41) KOMANSKI Lauren1:38
42(42) BARTELLONI BeatriceWiggle Honda Pro Cycling1:40
43(44) MAJERUS ChristineBoels – Dolmans Cycling Team1:41
44(45) DE VRIES MarijnTeam Giant-Shimano1:42
45(46) DOBRYNINA KseniyaAstana BePink Womens Team1:46
46(47) GUARISCHI BarbaraAlé Cipollini,,
47(48) RYAN KendallTeam TIBCO – To The Top1:47
48(84) DRUYTS KellyTopsport Vlaanderen – Pro – Duo1:48
49(49) DAAMS JessieBoels – Dolmans Cycling Team1:50
50(50) ZORZI SusannaAstana BePink Womens Team1:51
51(51) MOBERG EmilieHitec Products,,
52(52) PIETERS AmyTeam Giant-Shimano1:52
53(83) BECKERINGH Nike1:56
54(55) KOSTER AnouskaFuturumshop.nl-Zannata1:58
55(56) VAN GOGH NatalieParkhotel Valkenburg2:00
56(57) GLAESSER JasminTeam TIBCO – To The Top,,
57(60) MUSTONEN SaraTeam Giant-Shimano2:01
58(59) TENNIGLO MoniekRabobank-Liv Woman Cycling Team2:03
59(61) PIJNENBORG MaschaFuturumshop.nl-Zannata,,
60(62) SLIK RozanneParkhotel Valkenburg2:05
61(63) HOOGEBOOM Roos,,
62(64) DVORAK AndreaTeam TIBCO – To The Top2:06
63(66) DOM AnneliesFuturumshop.nl-Zannata2:07
64(67) KOPECKY LotteTopsport Vlaanderen – Pro – Duo2:09
65(68) EHRLER DesireeBigla Cycling Team2:11
66(69) VAN DE REE MoniqueParkhotel Valkenburg,,
67(70) HOEKSMA IlonaParkhotel Valkenburg2:13
68(71) VAN BAARLE Ashlynn2:14
69(72) KREUZE Ingeborg2:18
70(73) VAN GLABEKE Shana2:20
71(74) ELZING Karen2:26
72(75) PAVIN MichelaAlé Cipollini2:31
73(76) SCHWAGER PatriciaTeam TIBCO – To The Top,,
74(77) BORGERINK Mariël,,
75(78) ANTONNEAU Kaitlin2:34
76(79) RIJKES SarahLotto Belisol Ladies2:36
77(80) WOERING HenrietteTeam Rytger2:38
78(81) KITCHEN LaurenHitec Products,,
79(82) HEINE Vita2:40
80(85) MARKUS KellyTeam Rytger2:48
81(87) CUCINOTTA AnnalisaServetto Footon2:52
82(18) GILLOW SharaOrica – AIS2:56
83(88) GOOSSENS Veerle2:57
84(89) HOFFMANN ChantalLotto Belisol Ladies,,
85(91) NIESSEN Kirsten3:05
86(25) EDMONDSON AnnetteOrica – AIS3:08
87(92) BAAS Carleen3:11
88(94) COVRIG AnaAstana BePink Womens Team3:40
89(53) SOEK JuliaTeam Giant-Shimano3:42
90(95) PATTARO Francesca3:46
91(90) KNOL WillekeTeam Giant-Shimano4:01
92(93) VAN WANROIJ MariekeBoels – Dolmans Cycling Team4:16
93(97) WACKERMANN Sara4:17
94(86) DE BEUS Margriet4:38
95(98) SPOOR Winanda5:21
96(99) FIDANZA AriannaEstado de México-Faren Kuota6:57
97(100) NIEUWERTH Kimberly7:47
98(101) TEMPERT Ingrid8:18
99(34) HEATHER TarynBigla Cycling Team16:37
100(102) LIMA Tone HattelandHitec Products23:48
101(103) ROCKX Simone25:06
102(105) PARDON Marleen26:40

 

Foto: corvospro.com

Andrzej Gucwa