Paweł CieślikReidar Bohlin Borgersen (Team Joker) wykręcając średnią prędkość 48,5 km/h na dystansie 12,5 kilometra, wygrał jazdę indywidualną na czas podczas wyścigu Okolo Jiznich Cech (2.2 UCI).

Bardzo dobrze spisała się dwójka Polaków. Najlepszy z nich – Paweł Cieślik (Bauknecht Author) ze stratą 25 sekund zajął piąte miejsce. Łukasz Wiśniowski pojechał gorzej od Norwega o 26 sekund i zajął siódme miejsce.

Dzisiejszy zwycięzca objął prowadzenie w generalce. “Wiśnia” jest piąty, a Cieślik ósmy. W wyścigu jadą także kolarze ekipy Mexller. Najlepszym z nich po dwóch etapach, jest 41. Kamil Zieliński.

Wyniki:

1 BORGERSEN Reidar BohlinTeam Joker 15:2748.544
2 DE VRIES BerdenCyclingteam Jo Piels 0:2147.468
3 HOEKSTRA JochemCyclingteam Jo Piels 0:2247.418
4 POKIDOV MaximItera – Katusha 0:23 47.368
5 CIEŚLIK PawełBauknecht – Author0:25 47.269
6 NYCH ArtemRussian Helicopters0:26 47.219
7 WISNIOWSKI LukaszEtixx,,,,
8 DROSTE Jan NiklasTeam Heizomat0:2847.120
9 TUREK Daniel0:3246.924
10 POUTSMA StefanCyclingteam Jo Piels0:3346.875
11 BISSINGER FlorianWSA-Greenlife,,,,
12 HAMELINK JasperCyclingteam Jo Piels0:3546.778
13 GUERIN AlexisEtixx0:3946.584
14 FRISON Frederik0:4046.536
15 NIKOLAEV SergeyItera – Katusha0:4146.488
16 KORSAETH Truls EngenTeam Joker0:4246.440
17 FROLOV IgorItera – Katusha0:4346.392
18 BUCHÁCEK TomásBauknecht – Author,,,,
19 THIELE KerstenRad-Net Rose Team0:4446.344
20 HOSEK JosefBauknecht – Author,,,,
21 BUCHMANN EmanuelRad-Net Rose Team0:4546.296
22 TAFERNER MichaelWSA-Greenlife0:4646.249
23 REINDERS ElmarCyclingteam Jo Piels,,,,
24 VOGT MarioRad-Net Rose Team0:4746.201
25 VAN ROOY Kenneth0:4846.154
26 SCHLEGEL Michal,,,,
27 KOCH JonasLKT Team Brandenburg0:4946.107
28 ESSERS JulienTeam Heizomat0:5345.918
29 RAZUMOV MaximItera – Katusha0:5545.825
30 HOELGAARD MarkusEtixx,,,,
31 LEOPOLD Hans-JörgWSA-Greenlife,,,,
32 BOUBAL Martin0:5645.778
33 PIBERNIK LukaRadenska,,,,
34 VIERO Simone0:5745.732
35 WILSON EdvinTeam Joker,,,,
36 KUKRLE Michael0:5845.685
37 KUSTADINCHEV RomanRussian Helicopters,,,,
38 LINDAU PhilipTeam Joker1:0045.593
39 BUGGE Vegard RobinsonTeam Joker,,,,
40 SISR FrantisekTeam Dukla Praha1:0145.547
41 VAN MEIRHAEGHE Jef,,,,
42 VAN RHEE JoeyCyclingteam Jo Piels1:0245.501
43 KERKHOF TimEtixx1:0345.455
44 HOELGAARD DanielEtixx1:0445.409
45 VAN GESTEL Dries1:0545.363
46 GAUGL FlorianWSA-Greenlife1:0645.317
47 OKROUHLICKY TomasAc Sparta Praha,,,,
48 REINHARDT TheoRad-Net Rose Team1:0945.181
49 HAMPL Petr,,,,
50 SEKANINA Adam1:1045.135
51 STASH MamyrItera – Katusha,,,,
52 HALEJAK WojciechMexller1:1145.090
53 GRAD AlexanderTeam Heizomat,,,,
54 KOLAR MichaelTinkoff-Saxo1:1245.045
55 ZIELIŃSKI KamilMexller1:1345.000
56 KALOJIROS TomasBauknecht – Author1:1444.955
57 PAVLIC MarkoRadenska,,,,
58 SMOLA Lukas1:1644.865
59 KRETSCHY Florian,,,,
60 KOROšEC RokRadenska,,,,
61 KATYRIN RomanItera – Katusha1:1744.821
62 BAšKA ErikDukla Trencin Trek1:1844.776
63 BOLZAN Riccardo,,,,
64 SOJKA KornelMexller1:1944.732
65 CHURSIN PavelRussian Helicopters,,,,
66 WITECKI MariuszMexller1:2044.687
67 GRAZIAN Christian,,,,
68 CUADROS MORATA ÁlvaroEtixx1:2144.643
69 KANKOVSKY AloisTeam Dukla Praha,,,,
70 CAZZOLA Daniele1:2244.599
71 POLNICKY JiriBauknecht – Author1:2444.510
72 RĘBIEWSKI JarosławMexller,,,,
73 PIETRULA NicolasTeam Dukla Praha1:2544.466
74 SCHOMBER NilsRad-Net Rose Team1:2644.423
75 KOMIN AleksandrRussian Helicopters,,,,
76 RUČIGAJ ŽigaRadenska1:2944.291
77 RAPPS DarioTeam Heizomat1:3044.248
78 CHLUPÁC Dominik1:3144.204
79 GOTZ MarkusWSA-Greenlife,,,,
80 ZWINGENBERGER Philipp1:3344.118
81 DONATH Felix1:3444.074
82 WOLF Jan,,,,
83 MEURISSE XandroLotto Belisol1:3544.031
84 CRAEGHS Maarten,,,,
85 SCHORMAIR FabianTeam Heizomat1:3643.988
86 HITI TadejRadenska1:3743.945
87 HEBIK Martin1:3843.902
88 RINGHEIM Jo KogstadTeam Joker,,,,
89 LOBANOV AlexsandrRussian Helicopters,,,,
90 BARKER Felix1:3943.860
91 VENDOLSKÝ OndrejTeam Dukla Praha1:4043.817
92 MALOVEC LubosDukla Trencin Trek1:4143.774
93 QUAST Ole1:4343.689
94 ANTONOV AleksandrRussian Helicopters,,,,
95 DAŠKO MarioDukla Trencin Trek1:4443.647
96 MISKULIN JureRadenska,,,,
97 RYBIN OndrejTeam Dukla Praha,,,,
98 STÖHR JanAc Sparta Praha1:4543.605
99 CERVENKA MartinAc Sparta Praha,,,,
100 BERGER Heinrich1:4643.562
101 METLICKA Vaclav,,,,
102 CHALUPCIK JanEPIC Janom Greenway1:5343.269
103 BLAZEJ David,,,,
104 MALIK RobertEPIC Janom Greenway1:5543.186
105 STÖHR PavelAc Sparta Praha1:5943.021
106 SKALA Jakub2:0142.939
107 BAMBULA Ondrej,,,,
108 HACECKY MartinTeam Dukla Praha2:0442.816
109 FÖSTER Petr2:0742.694
110 HUNAL MartinBauknecht – Author2:1242.493
111 DETKO ArturMexller2:1642.333
112 LAJCHA JurajEPIC Janom Greenway2:1742.293
113 FIALA PetrAc Sparta Praha2:2142.135
114 HARNISCH Daniel2:2541.978
115 KRAJICEK MatejEPIC Janom Greenway2:2641.938
116 WACHTER Patrick2:3041.783
117 KOVACIK JurajEPIC Janom Greenway2:3641.551
118 HOSSFELDT Diego,,,,
119 GLAJZA Ondrej2:4241.322
120 KRÜGEL Samuel2:4341.284
121 JARBOUA Abdelrahaman2:4941.058
122 MEDEK TomášAc Sparta Praha2:5140.984
123 VOBORA Ondrej3:0740.395
124 DUBEN MartinEPIC Janom Greenway3:1040.286

Klasyfikacja generalna:

1(26) BORGERSEN Reidar BohlinTeam Joker44:24:21
2(15) DE VRIES BerdenCyclingteam Jo Piels0:22
3(31) HOEKSTRA JochemCyclingteam Jo Piels0:23
4(11) POKIDOV MaximItera – Katusha0:24
5(17) WISNIOWSKI LukaszEtixx0:27
6(4) POUTSMA StefanCyclingteam Jo Piels0:31
7(20) TUREK Daniel0:33
8(41) CIEŚLIK PawełBauknecht – Author,,
9(14) BISSINGER FlorianWSA-Greenlife0:34
10(47) NYCH ArtemRussian Helicopters,,
11(5) BUCHÁCEK TomásBauknecht – Author0:42
12(32) KORSAETH Truls EngenTeam Joker0:43
13(18) FROLOV IgorItera – Katusha,,
14(35) HOSEK JosefBauknecht – Author0:45
15(24) REINDERS ElmarCyclingteam Jo Piels0:47
16(39) NIKOLAEV SergeyItera – Katusha0:48
17(46) GUERIN AlexisEtixx,,
18(6) VAN ROOY Kenneth,,
19(58) FRISON Frederik,,
20(13) KOCH JonasLKT Team Brandenburg0:49
21(55) BUCHMANN EmanuelRad-Net Rose Team0:54
22(79) TAFERNER MichaelWSA-Greenlife0:55
23(1) HOELGAARD DanielEtixx,,
24(54) VOGT MarioRad-Net Rose Team0:56
25(44) SCHLEGEL Michal,,
26(19) PIBERNIK LukaRadenska0:57
27(10) VIERO Simone,,
28(34) WILSON EdvinTeam Joker0:58
29(28) BUGGE Vegard RobinsonTeam Joker1:01
30(33) SISR FrantisekTeam Dukla Praha,,
31(60) ESSERS JulienTeam Heizomat,,
32(7) VAN MEIRHAEGHE Jef1:02
33(8) VAN RHEE JoeyCyclingteam Jo Piels,,
34(66) RAZUMOV MaximItera – Katusha1:03
35(61) HOELGAARD MarkusEtixx1:04
36(42) LEOPOLD Hans-JörgWSA-Greenlife,,
37(64) BOUBAL Martin1:05
38(50) KUSTADINCHEV RomanRussian Helicopters1:07
39(45) LINDAU PhilipTeam Joker1:09
40(78) KERKHOF TimEtixx1:12
41(36) ZIELIŃSKI KamilMexller1:13
42(70) VAN GESTEL Dries,,
43(3) BOLZAN Riccardo1:15
44(43) GAUGL FlorianWSA-Greenlife,,
45(51) REINHARDT TheoRad-Net Rose Team1:17
46(16) KATYRIN RomanItera – Katusha1:18
47(53) SEKANINA Adam,,
48(72) STASH MamyrItera – Katusha,,
49(30) BAšKA ErikDukla Trencin Trek1:19
50(49) HALEJAK WojciechMexller,,
51(77) KOLAR MichaelTinkoff-Saxo1:21
52(9) KANKOVSKY AloisTeam Dukla Praha,,
53(75) PAVLIC MarkoRadenska1:23
54(12) POLNICKY JiriBauknecht – Author1:24
55(76) KOROšEC RokRadenska1:25
56(65) SOJKA KornelMexller1:28
57(97) DROSTE Jan NiklasTeam Heizomat,,
58(57) CHURSIN PavelRussian Helicopters,,
59(63) WITECKI MariuszMexller,,
60(25) RUČIGAJ ŽigaRadenska1:29
61(21) RAPPS DarioTeam Heizomat1:30
62(2) RINGHEIM Jo KogstadTeam Joker1:32
63(59) RĘBIEWSKI JarosławMexller1:33
64(29) ZWINGENBERGER Philipp,,
65(107) HAMELINK JasperCyclingteam Jo Piels1:35
66(27) CRAEGHS Maarten1:36
67(67) GOTZ MarkusWSA-Greenlife1:40
68(68) WOLF Jan1:42
69(105) THIELE KerstenRad-Net Rose Team1:43
70(52) SCHORMAIR FabianTeam Heizomat1:44
71(23) STÖHR JanAc Sparta Praha1:45
72(71) HEBIK Martin1:46
73(62) LOBANOV AlexsandrRussian Helicopters,,
74(82) GRAZIAN Christian1:47
75(81) MALOVEC LubosDukla Trencin Trek1:50
76(74) ANTONOV AleksandrRussian Helicopters1:52
77(56) RYBIN OndrejTeam Dukla Praha,,
78(48) BERGER Heinrich1:55
79(98) KUKRLE Michael1:58
80(85) SCHOMBER NilsRad-Net Rose Team2:02
81(69) MALIK RobertEPIC Janom Greenway2:04
82(22) HACECKY MartinTeam Dukla Praha,,
83(104) OKROUHLICKY TomasAc Sparta Praha2:06
84(96) HAMPL Petr2:09
85(40) BAMBULA Ondrej,,
86(37) HUNAL MartinBauknecht – Author2:13
87(92) KALOJIROS TomasBauknecht – Author,,
88(94) SMOLA Lukas2:16
89(88) KRETSCHY Florian,,
90(84) MISKULIN JureRadenska,,
91(86) CHLUPÁC Dominik,,
92(38) DETKO ArturMexller2:21
93(99) CAZZOLA Daniele2:22
94(101) PIETRULA NicolasTeam Dukla Praha2:25
95(106) KOMIN AleksandrRussian Helicopters,,
96(80) FIALA PetrAc Sparta Praha2:29
97(102) MEURISSE XandroLotto Belisol2:34
98(93) HITI TadejRadenska2:36
99(108) BARKER Felix2:38
100(100) VENDOLSKÝ OndrejTeam Dukla Praha2:39
101(103) QUAST Ole2:42
102(91) CERVENKA MartinAc Sparta Praha2:45
103(83) LAJCHA JurajEPIC Janom Greenway2:47
104(95) STÖHR PavelAc Sparta Praha2:59
105(90) FÖSTER Petr3:07
106(109) SKALA Jakub,,
107(110) BLAZEJ David3:12
108(73) VOBORA Ondrej3:15
109(112) CUADROS MORATA ÁlvaroEtixx3:25
110(87) KOVACIK JurajEPIC Janom Greenway3:36
111(89) DUBEN MartinEPIC Janom Greenway4:10
112(111) GLAJZA Ondrej4:18
113(115) GRAD AlexanderTeam Heizomat4:48
114(114) DONATH Felix5:11
115(113) HARNISCH Daniel6:03
116(116) CHALUPCIK JanEPIC Janom Greenway6:25
117(118) METLICKA Vaclav6:38
118(120) DAŠKO MarioDukla Trencin Trek6:53
119(117) KRAJICEK MatejEPIC Janom Greenway6:59
120(119) KRÜGEL Samuel7:34
121(121) MEDEK TomášAc Sparta Praha8:03
122(123) WACHTER Patrick8:09
123(122) JARBOUA Abdelrahaman8:29
124(124) HOSSFELDT Diego13:17

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa