Marianne Vos Jolien d'HooreMarianne Vos (Rabo Liv) okazała się najszybszą zawodniczką na mecie 3. etapu holenderskiej etapówki Boels Rantal Ladies Tour. Liderką klasyfikacji górskiej pozostaje jej klubowa koleżanka – Katarzyna Niewiadoma.

Panie rywalizujące dziś w Holandii, musiały pokonać dystans 128 kilometrów z Heeze do Leende. Trasa była całkowicie płaska, więc Katarzyna Niewiadoma mogła w spokoju utrzymać dziś koszulkę najlepszej góralki.

Na mecie o etapowy triumf walczyły sprinterki. Dosłownie “o błysk szprychy” wygrała mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata – Marianne Vos, która pokonała Belgijkę Jolien D’Hoore (Lotto-Belisol Ladies) oraz triumfatorkę Pucharu Świata – Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans). Kasia Niewiadoma była dziś 41. a Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) 45.

Liderką pozostała Ellen van Dijk (Boels Dolmans).

Wyniki:

1 VOS MarianneRabobank-Liv Woman Cycling Team3:07:38
2 D’HOORE JolienLotto Belisol Ladies,,
3 ARMITSTEAD ElizabethBoels – Dolmans Cycling Team,,
4 BRENNAUER LisaSpecialized-lululemon,,
5 WORRACK TrixiSpecialized-lululemon,,
6 GUARISCHI BarbaraAlé Cipollini,,
7 VAN DIJK EllenBoels – Dolmans Cycling Team,,
8 CONFALONIERI Maria GiuliaEstado de México-Faren Kuota,,
9 OLDS ShelleyAlé Cipollini,,
10 MOBERG EmilieHitec Products,,
11 JOHANSSON EmmaOrica – AIS,,
12 FRAPPORTI SimonaAstana BePink Womens Team,,
13 GEBHARDT ElkeBigla Cycling Team,,
14 KIESANOWSKI JoanneTeam TIBCO – To The Top,,
15 MUSTONEN SaraTeam Giant-Shimano,,
16 DRUYTS KellyTopsport Vlaanderen – Pro – Duo,,
17 BLAAK ChantalSpecialized-lululemon,,
18 PAVIN MichelaAlé Cipollini,,
19 FISCHER Heather,,
20 LICHTENBERG ClaudiaTeam Giant-Shimano,,
21 GOOSSENS Veerle,,
22 BORGERINK Mariël,,
23 PIETERS AmyTeam Giant-Shimano,,
24 MAJERUS ChristineBoels – Dolmans Cycling Team,,
25 MARKUS KellyTeam Rytger,,
26 GUARNIER MeganBoels – Dolmans Cycling Team,,
27 ZORZI SusannaAstana BePink Womens Team,,
28 KASPER RomyBoels – Dolmans Cycling Team,,
29 CORDON AudreyHitec Products,,
30 KOEDOODER VeraBigla Cycling Team,,
31 LONGO BORGHINI ElisaHitec Products,,
32 SMALL CarmenSpecialized-lululemon,,
33 VAN DEN HOEK BiancaParkhotel Valkenburg,,
34 VAN BAARLE Ashlynn,,
35 SLAPPENDEL IrisRabobank-Liv Woman Cycling Team,,
36 HAHN JacquelineBigla Cycling Team,,
37 HOSKINS MelissaOrica – AIS,,
38 BARTELLONI BeatriceWiggle Honda Pro Cycling,,
39 VAN DE REE MoniqueParkhotel Valkenburg,,
40 HOEKSMA IlonaParkhotel Valkenburg,,
41 NIEWIADOMA KatarzynaRabobank-Liv Woman Cycling Team,,
42 TENNIGLO MoniekRabobank-Liv Woman Cycling Team,,
43 FIDANZA AriannaEstado de México-Faren Kuota,,
44 MACLEAN JessieOrica – AIS,,
45 JASINSKA MalgorztaAlé Cipollini,,
46 VAN GOGH NatalieParkhotel Valkenburg,,
47 RYAN KendallTeam TIBCO – To The Top,,
48 DUYCK Ann-sophie,,
49 VAN GLABEKE Shana,,
50 ELZING Karen,,
51 LEPISTÖ LottaBigla Cycling Team,,
52 GILLOW SharaOrica – AIS,,
53 SOEK JuliaTeam Giant-Shimano,,
54 HEATHER TarynBigla Cycling Team,,
55 DE VRIES MarijnTeam Giant-Shimano,,
56 KOPECKY LotteTopsport Vlaanderen – Pro – Duo,,
57 EDMONDSON AnnetteOrica – AIS,,
58 NUMAINVILLE JoëlleOptum p/b Kelly Benefit Strategies,,
59 DVORAK AndreaTeam TIBCO – To The Top,,
60 CUCINOTTA AnnalisaServetto Footon,,
61 GUDERZO TatianaAlé Cipollini,,
62 EHRLER DesireeBigla Cycling Team,,
63 BECKERINGH Nike,,
64 DAAMS JessieBoels – Dolmans Cycling Team,,
65 PIJNENBORG MaschaFuturumshop.nl-Zannata,,
66 SCANDOLARA ValentinaOrica – AIS,,
67 KNETEMANN RoxaneRabobank-Liv Woman Cycling Team,,
68 DOM AnneliesFuturumshop.nl-Zannata,,
69 STULTIENS SabrinaRabobank-Liv Woman Cycling Team,,
70 MILLER AmandaTeam TIBCO – To The Top,,
71 STEVENS EvelynSpecialized-lululemon,,
72 STEPHENS LaurenTeam TIBCO – To The Top,,
73 SLIK RozanneParkhotel Valkenburg,,
74 DOBRYNINA KseniyaAstana BePink Womens Team,,
75 WOERING HenrietteTeam Rytger,,
76 BAAS Carleen,,
77 KOSTER AnouskaFuturumshop.nl-Zannata,,
78 HOOGEBOOM Roos,,
79 KITCHEN LaurenHitec Products,,
80 CANUEL Karol-annSpecialized-lululemon,,
81 TETRICK AlisonAstana BePink Womens Team,,
82 BERLATO ElenaAlé Cipollini,,
83 KOMANSKI Lauren,,
84 HEINE Vita,,
85 KREUZE Ingeborg,,
86 DE BEUS Margriet,,
87 RIJKES SarahLotto Belisol Ladies,,
88 ANTONNEAU Kaitlin,,
89 SCHWAGER PatriciaTeam TIBCO – To The Top,,
90 VAN WANROIJ MariekeBoels – Dolmans Cycling Team,,
91 GLAESSER JasminTeam TIBCO – To The Top,,
92 BELMANS ElsTopsport Vlaanderen – Pro – Duo0:14
93 NIESSEN Kirsten,,
94 HOFFMANN ChantalLotto Belisol Ladies,,
95 WACKERMANN Sara0:22
96 PATTARO Francesca0:53
97 NIEUWERTH Kimberly,,
98 COVRIG AnaAstana BePink Womens Team,,
99 KNOL WillekeTeam Giant-Shimano,,
100 SPOOR Winanda1:03
101 TEMPERT Ingrid1:19
102 LIMA Tone HattelandHitec Products1:39
103 PARDON Marleen3:43
104 DE KORT Noortje,,
105 ROCKX Simone,,
106 LISSENBERG Daniëlle6:30
107 MILTENBURG Ilse12:25
DNF DRAGOO Allie-
DNF HEINTZ Mandy-

Klasyfikacja generalna:

1(1) VAN DIJK EllenBoels – Dolmans Cycling Team6:07:29
2(2) BRENNAUER LisaSpecialized-lululemon,,
3(3) VOS MarianneRabobank-Liv Woman Cycling Team0:08
4(4) WORRACK TrixiSpecialized-lululemon0:22
5(6) ARMITSTEAD ElizabethBoels – Dolmans Cycling Team0:26
6(5) DUYCK Ann-sophie0:30
7(7) JOHANSSON EmmaOrica – AIS0:35
8(8) STEVENS EvelynSpecialized-lululemon0:41
9(9) BLAAK ChantalSpecialized-lululemon0:45
10(10) SMALL CarmenSpecialized-lululemon0:47
11(11) CANUEL Karol-annSpecialized-lululemon0:48
12(12) TETRICK AlisonAstana BePink Womens Team,,
13(13) CORDON AudreyHitec Products0:50
14(20) D’HOORE JolienLotto Belisol Ladies0:52
15(14) STEPHENS LaurenTeam TIBCO – To The Top0:53
16(15) LONGO BORGHINI ElisaHitec Products0:54
17(16) GUDERZO TatianaAlé Cipollini0:55
18(17) GILLOW SharaOrica – AIS0:57
19(18) KOEDOODER VeraBigla Cycling Team,,
20(19) HOSKINS MelissaOrica – AIS0:58
21(21) GEBHARDT ElkeBigla Cycling Team1:00
22(22) SLAPPENDEL IrisRabobank-Liv Woman Cycling Team1:01
23(23) KNETEMANN RoxaneRabobank-Liv Woman Cycling Team,,
24(24) SCANDOLARA ValentinaOrica – AIS1:03
25(25) EDMONDSON AnnetteOrica – AIS1:09
26(26) LICHTENBERG ClaudiaTeam Giant-Shimano,,
27(27) OLDS ShelleyAlé Cipollini1:10
28(28) LEPISTÖ LottaBigla Cycling Team1:12
29(29) NIEWIADOMA KatarzynaRabobank-Liv Woman Cycling Team1:13
30(30) MACLEAN JessieOrica – AIS,,
31(31) JASINSKA MalgorztaAlé Cipollini1:14
32(32) NUMAINVILLE JoëlleOptum p/b Kelly Benefit Strategies1:17
33(33) CONFALONIERI Maria GiuliaEstado de México-Faren Kuota1:19
34(35) HEATHER TarynBigla Cycling Team,,
35(36) GUARNIER MeganBoels – Dolmans Cycling Team,,
36(37) KIESANOWSKI JoanneTeam TIBCO – To The Top1:20
37(38) FRAPPORTI SimonaAstana BePink Womens Team1:22
38(39) HAHN JacquelineBigla Cycling Team1:23
39(40) MILLER AmandaTeam TIBCO – To The Top1:25
40(41) BERLATO ElenaAlé Cipollini1:26
41(42) KOMANSKI Lauren1:28
42(43) BARTELLONI BeatriceWiggle Honda Pro Cycling1:30
43(44) KASPER RomyBoels – Dolmans Cycling Team,,
44(45) MAJERUS ChristineBoels – Dolmans Cycling Team1:31
45(46) DE VRIES MarijnTeam Giant-Shimano1:32
46(47) DOBRYNINA KseniyaAstana BePink Womens Team1:36
47(48) GUARISCHI BarbaraAlé Cipollini,,
48(49) RYAN KendallTeam TIBCO – To The Top1:37
49(50) DAAMS JessieBoels – Dolmans Cycling Team1:40
50(51) ZORZI SusannaAstana BePink Womens Team1:41
51(52) MOBERG EmilieHitec Products,,
52(53) PIETERS AmyTeam Giant-Shimano1:42
53(54) SOEK JuliaTeam Giant-Shimano1:43
54(55) VAN DEN HOEK BiancaParkhotel Valkenburg1:45
55(56) KOSTER AnouskaFuturumshop.nl-Zannata1:48
56(57) VAN GOGH NatalieParkhotel Valkenburg1:50
57(58) GLAESSER JasminTeam TIBCO – To The Top,,
58(59) STULTIENS SabrinaRabobank-Liv Woman Cycling Team1:52
59(60) TENNIGLO MoniekRabobank-Liv Woman Cycling Team1:53
60(68) MUSTONEN SaraTeam Giant-Shimano,,
61(61) PIJNENBORG MaschaFuturumshop.nl-Zannata,,
62(62) SLIK RozanneParkhotel Valkenburg1:55
63(63) HOOGEBOOM Roos,,
64(64) DVORAK AndreaTeam TIBCO – To The Top1:56
65(65) FISCHER Heather,,
66(67) DOM AnneliesFuturumshop.nl-Zannata1:57
67(69) KOPECKY LotteTopsport Vlaanderen – Pro – Duo1:59
68(70) EHRLER DesireeBigla Cycling Team2:01
69(71) VAN DE REE MoniqueParkhotel Valkenburg,,
70(72) HOEKSMA IlonaParkhotel Valkenburg2:03
71(73) VAN BAARLE Ashlynn2:04
72(74) KREUZE Ingeborg2:08
73(75) VAN GLABEKE Shana2:10
74(76) ELZING Karen2:16
75(77) PAVIN MichelaAlé Cipollini2:21
76(78) SCHWAGER PatriciaTeam TIBCO – To The Top,,
77(79) BORGERINK Mariël,,
78(80) ANTONNEAU Kaitlin2:24
79(82) RIJKES SarahLotto Belisol Ladies2:26
80(83) WOERING HenrietteTeam Rytger2:28
81(84) KITCHEN LaurenHitec Products,,
82(85) HEINE Vita2:30
83(88) BECKERINGH Nike2:35
84(89) DRUYTS KellyTopsport Vlaanderen – Pro – Duo2:38
85(90) MARKUS KellyTeam Rytger,,
86(91) DE BEUS Margriet2:39
87(93) CUCINOTTA AnnalisaServetto Footon2:42
88(95) GOOSSENS Veerle2:47
89(86) HOFFMANN ChantalLotto Belisol Ladies,,
90(66) KNOL WillekeTeam Giant-Shimano2:49
91(92) NIESSEN Kirsten2:55
92(96) BAAS Carleen3:01
93(97) VAN WANROIJ MariekeBoels – Dolmans Cycling Team3:04
94(81) COVRIG AnaAstana BePink Womens Team3:18
95(94) PATTARO Francesca3:36
96(99) BELMANS ElsTopsport Vlaanderen – Pro – Duo,,
97(98) WACKERMANN Sara3:37
98(100) SPOOR Winanda5:11
99(103) FIDANZA AriannaEstado de México-Faren Kuota6:47
100(102) NIEUWERTH Kimberly7:37
101(104) TEMPERT Ingrid8:08
102(105) LIMA Tone HattelandHitec Products8:30
103(101) ROCKX Simone9:48
104(107) DE KORT Noortje11:08
105(108) PARDON Marleen11:22
106(106) LISSENBERG Daniëlle13:38
107(109) MILTENBURG Ilse24:56

 

Foto: corvospro.com

Andrzej Gucwa