Frank SchleckZespół Trek Factory Racing ogłosił, że kontrakty przedłużyli Mistrz Luksemburga i Mistrz Austrii, czyli Frank Schleck oraz Ricardo Zoidl.

Póki co nie wiadomo, czy Amerykańska drużyna przedłuży dotychczasową umowę z Andy Schleckiem. Młodszy z luksemburskich braci, wciąż nie może wrócić do formy po kontuzji z Tour de France 2010.

Wiemy za to na pewno, że na kolejne dwa lata w ekipie kierowanej przez Luca Guercilena, zostaną inni górale. Jednym z nich jest dwunasty kolarz tegorocznego Tour de France – Frank Schleck, który w tym sezonie powrócił po dyskwalifikacji za stosowanie dopingu.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że znaleźliśmy porozumienie i że Frank został u nas”, powiedział włoski menadżer Trek Factory Racing. „Będzie odgrywał dla nas kluczową rolę w krótszych etapówkach i klasykach. Będzie także wielką pomocą dla Bauke Mollemy na wielkich tourach”, dodał.

Drugim kolarzem z nową umową do 2016 roku, jest 26-letni Austriak. Specjalista od jazdy w górach w tym sezonie na piątym miejscu ukończył zmagania w wyścigu dookoła swojego kraju. Dodatkowo stanął na etapowym podium w Tour of Utah, wygrał mistrzostwa kraju i bardzo aktywnie przejechał Giro d`Italia.

Andrzej Gucwa

Poprzedni artykułTour of Alberta: Tom Dumoulin pierwszym liderem
Następny artykułFinał Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym w następny weekend w Siedlcach