herrada jesusJesus Herrada (Movistar) wygrał ostatni etap wyścigu Tour du Poitou-Charentes. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Sylvain Chavanel (IAM Cycling).

Ostatni dzień ścigania w Tour du Poitou-Charentes to pagórkowaty etap z Lezay do Poitiers. Kolarze mieli do pokonania prawie 192 kilometry, z trzema oznakowanymi podjazdami i trzema lotnymi premiami.

Już po kilkunastu kilometrach uformowała się ucieczka w składzie: Baptiste Planckaert (Roubaix-Lille Metropole), Christophe Laborie (Bretagne Séché Environnement), Edwin Avila Vanegas (Colombia), Kevin Van Melsen (Wanty-Groupe Gobert), Tom Dernies (Wallonie-Bruxelles) i Thomas Rostollan (La Pomme Marseille). Szóstka dość zgodnie dzieliła się punktami na premiach.

Peleton prowadzony przez IAM Cycling nie pozwolił harcownikom na wypracowanie przewagi większej niż cztery minuty. Ucieczka została skasowana około 20 kilometrów przed metą. Później swoich sił próbowali między innymi Jasha Sutterlin (Movistar) i Nicola Boem (Bardiani – CSF), ale o zwycięstwie zadecydował dość chaotyczny finisz z peletonu.

Najlepszy okazał się Jesus Herrada (Movistar). Hiszpan wyprzedził Jana Bakelantsa (Omega Pharma – Quick Step). Podium uzupełnił wczorajszy triumfator – Nicola Ruffoni (Bardiani – CSF).

Bardzo czujnie jechał Sylvain Chavanel (IAM Cycling), który został zwycięzcą klasyfikacji generalnej.

Wyniki:

1 * Jesus HERRADA LOPEZ Movistar Team 4:28:32
2 Jan BAKELANTS Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
3 * Nicola RUFFONI Bardiani CSF 0:00:00
4 Kévin REZA Team Europcar 0:00:00
5 * Sonny COLBRELLI Bardiani CSF 0:00:00
6 Pieter VANSPEYBROUCK Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:00
7 Mauro FINETTO Neri Sottoli 0:00:00
8 Sylvain CHAVANEL IAM Cycling 0:00:00
9 Cyril LEMOINE Cofidis, Solutions Crédits 0:00:00
10 Martin ELMIGER IAM Cycling 0:00:00
11 Enrique SANZ UNZUE Movistar Team 0:00:00
12 * Jasha SÜTTERLIN Movistar Team 0:00:00
13 * Edward THEUNS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:00
14 Arthur VICHOT FDJ.fr 0:00:00
15 * Andrea ZORDAN Androni Giocattoli – Venezuela 0:00:00
16 Justin JULES Team La Pomme Marseille 13 0:00:00
17 Alex DOWSETT Movistar Team 0:00:00
18 Marco MINNAARD Wanty-Groupe Gobert 0:00:00
19 Matthieu LADAGNOUS FDJ.fr 0:00:00
20 Julien VERMOTE Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
21 Leonardo DUQUE Colombia 0:00:00
22 Michal GOLAS Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
23 Mark CAVENDISH Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
24 * Lorenzo MANZIN FDJ.fr 0:00:00
25 Jérémy ROY FDJ.fr 0:00:00
26 * Clément KORETZKY Bretagne Séché Environnement 0:00:00
27 Cyril GAUTIER Team Europcar 0:00:00
28 Arnaud GÉRARD Bretagne Séché Environnement 0:00:00
29 Gediminas BAGDONAS AG2R La Mondiale 0:00:00
30 * Romain CARDIS Team Europcar 0:00:00
31 Stéphane POULHIES Cofidis, Solutions Crédits 0:00:00
32 * Andrea FEDI Neri Sottoli 0:00:00
33 Alo JAKIN BigMat – Auber 93 0:00:00
34 Pablo LASTRAS GARCIA Movistar Team 0:00:00
35 Jarl SALOMEIN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:00
36 Enrico BATTAGLIN Bardiani CSF 0:00:00
37 Stephen CUMMINGS BMC Racing Team 0:00:00
38 * Michael HEPBURN Orica GreenEDGE 0:00:00
39 Pierre Luc PERICHON Bretagne Séché Environnement 0:00:00
40 Stéphane ROSSETTO BigMat – Auber 93 0:00:00
41 Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS Colombia 0:00:00
42 Arnaud COURTEILLE FDJ.fr 0:00:00
43 Domingos GONCALVES Team La Pomme Marseille 13 0:00:00
44 Francis DE GREEF Wanty-Groupe Gobert 0:00:00
45 * Gijs VAN HOECKE Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:00
46 * Victor CAMPENAERTS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:00
47 Julien FOUCHARD Cofidis, Solutions Crédits 0:00:00
48 Juan Pablo VALENCIA GONZALES Colombia 0:00:00
49 Evaldas SISKEVICIUS Team La Pomme Marseille 13 0:00:00
50 Preben VAN HECKE Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:00
51 Vegard Stake LAENGEN Bretagne Séché Environnement 0:00:00
52 Juan Sebastian ARANGO Colombia 0:00:00
53 Svein TUFT Orica GreenEDGE 0:00:00
54 Sébastien CHAVANEL FDJ.fr 0:00:00
55 Christophe KERN Team Europcar 0:00:00
56 Sébastien MINARD AG2R La Mondiale 0:00:00
57 * Théo VIMPERE BigMat – Auber 93 0:00:00
58 Andrea PIECHELE Bardiani CSF 0:00:00
59 Amael MOINARD BMC Racing Team 0:00:00
60 * Petr VAKOC Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
61 Christophe PREMONT Wallonie – Bruxelles 0:00:00
62 Francis MOUREY FDJ.fr 0:00:00
63 Benoit JARRIER Bretagne Séché Environnement 0:00:00
64 Matthias BRANDLE IAM Cycling 0:00:00
65 Sébastien REICHENBACH IAM Cycling 0:00:00
66 Brice FEILLU Bretagne Séché Environnement 0:00:00
67 * Dylan KOWALSKI Cofidis, Solutions Crédits 0:00:00
68 * Sander HELVEN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:00
69 * Gianfranco ZILIOLI Androni Giocattoli – Venezuela 0:00:00
70 * Grégoire TARRIDE Team La Pomme Marseille 13 0:00:00
71 Tim DECLERCQ Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:00
72 John GADRET Movistar Team 0:00:00
73 Nicola BOEM Bardiani CSF 0:00:31
74 * Rudy BARBIER Roubaix Lille Metropole 0:01:01
75 * Yannis YSSAAD BigMat – Auber 93 0:01:01
76 * Jérémy BESCOND Cofidis, Solutions Crédits 0:01:01
77 * Julien DUVAL Roubaix Lille Metropole 0:01:12
78 * Edward Fabian DIAZ CARDENAS Colombia 0:01:12
79 Kenny Robert VAN HUMMEL Androni Giocattoli – Venezuela 0:01:12
80 Baptiste PLANCKAERT Roubaix Lille Metropole 0:01:12
81 * Antoine DUCHESNE Team Europcar 0:01:12
82 * Yoann PAILLOT Team La Pomme Marseille 13 0:01:12
83 Benjamin GIRAUD Team La Pomme Marseille 13 0:01:12
84 Mark RENSHAW Omega Pharma-QuickStep 0:01:12
85 Francesco CHICCHI Neri Sottoli 0:01:12
86 * Laurent EVRARD Wallonie – Bruxelles 0:01:12
87 Jean-Lou PAIANI Roubaix Lille Metropole 0:01:12
88 Tiziano DALL’ANTONIA Androni Giocattoli – Venezuela 0:02:00
89 Kevin VAN MELSEN Wanty-Groupe Gobert 0:02:11
90 Stefano PIRAZZI Bardiani CSF 0:02:11
91 * Olivier CHEVALIER Wallonie – Bruxelles 0:02:11
92 * Romain GUILLEMOIS Team Europcar 0:02:11
93 * Florian SENECHAL Cofidis, Solutions Crédits 0:02:11
94 Jonathan DUFRASNE Wallonie – Bruxelles 0:02:11
95 Nico SIJMENS Wanty-Groupe Gobert 0:02:11
96 Morgan LAMOISSON Team Europcar 0:02:11
97 Sébastien DELFOSSE Wallonie – Bruxelles 0:02:11
98 * Olivier LE GAC FDJ.fr 0:02:11
99 Marcus BURGHARDT BMC Racing Team 0:02:15
100 Diego ROSA Androni Giocattoli – Venezuela 0:02:53
101 Romain LEMARCHAND Cofidis, Solutions Crédits 0:02:53
102 * Alessio TALIANI Androni Giocattoli – Venezuela 0:02:53
103 Romain PILLON Roubaix Lille Metropole 0:03:14
104 Franco PELLIZOTTI Androni Giocattoli – Venezuela 0:03:14
105 Michael ALBASINI Orica GreenEDGE 0:03:14
106 * Samuele CONTI Neri Sottoli 0:03:14
107 * Eduardo SEPULVEDA Bretagne Séché Environnement 0:03:14
108 * Damien HOWSON Orica GreenEDGE 0:03:14
109 Emanuele SELLA Androni Giocattoli – Venezuela 0:03:14
110 * Tom DERNIES Wallonie – Bruxelles 0:03:14
111 Julien STASSEN Wallonie – Bruxelles 0:03:14
112 Jérôme PINEAU IAM Cycling 0:03:14
113 Kevin ISTA IAM Cycling 0:04:12
114 Kevin DE WEERT Omega Pharma-QuickStep 0:04:14
115 * Nico DENZ AG2R La Mondiale 0:04:14
116 Blel KADRI AG2R La Mondiale 0:04:14
117 Christophe LABORIE Bretagne Séché Environnement 0:04:16
118 * Dayer Uberney QUINTANA ROJAS Movistar Team 0:06:34
119 Edoardo ZARDINI Bardiani CSF 0:06:34
120 Jens MOURIS Orica GreenEDGE 0:06:38
121 * Flavien DASSONVILLE BigMat – Auber 93 0:07:27
122 Steven TRONET BigMat – Auber 93 0:07:27
123 Thomas ROSTOLLAN Team La Pomme Marseille 13 0:07:38
124 * Andrew FENN Omega Pharma-QuickStep 0:07:41
125 Fabrice JEANDESBOZ Team Europcar 0:09:52
126 * Maxime DANIEL AG2R La Mondiale 0:10:05
127 * Andrea DAL COL Neri Sottoli 0:14:00
128 * Simon PELLAUD IAM Cycling 0:14:00
* Alexis GOUGEARD AG2R La Mondiale Abandon
Christophe RIBLON AG2R La Mondiale Abandon
Jean Christophe PERAUD AG2R La Mondiale Abandon
Maxime VANTOMME Roubaix Lille Metropole Abandon
Franck VERMEULEN Roubaix Lille Metropole Abandon
* Maxime ANCIAUX Wallonie – Bruxelles Abandon
Thomas VAUBOURZEIX Team La Pomme Marseille 13 Abandon
* David MENUT BigMat – Auber 93 Abandon
* Francesco Manuel BONGIORNO Bardiani CSF Abandon
Mirko SELVAGGI Wanty-Groupe Gobert Abandon
Jan GHYSELINCK Wanty-Groupe Gobert Abandon
Francesco FAILLI Neri Sottoli Abandon
Simone PONZI Neri Sottoli Abandon
Thor HUSHOVD BMC Racing Team Abandon
Jonathan PAREDES Colombia Abandon
* Duber Armando QUINTERO ARTUNDUAGA Colombia Abandon
Thomas LÖVKVIST IAM Cycling Abandon
* Adrien PETIT Cofidis, Solutions Crédits Abandon
Danilo NAPOLITANO Wanty-Groupe Gobert Abandon
* Roy JANS Wanty-Groupe Gobert Non Partant
* Luke DURBRIDGE Orica GreenEDGE Non Partant

Klasyfikacja generalna:
1 Sylvain CHAVANEL IAM Cycling 16:33:57
2 Svein TUFT Orica GreenEDGE 0:00:47
3 Cyril LEMOINE Cofidis, Solutions Crédits 0:01:01
4 Stephen CUMMINGS BMC Racing Team 0:01:16
5 Jérémy ROY FDJ.fr 0:01:17
6 Martin ELMIGER IAM Cycling 0:01:18
7 Alex DOWSETT Movistar Team 0:01:18
8 Arnaud GÉRARD Bretagne Séché Environnement 0:01:28
9 * Jesus HERRADA LOPEZ Movistar Team 0:01:36
10 Matthias BRANDLE IAM Cycling 0:01:58
11 * Gijs VAN HOECKE Topsport Vlaanderen-Baloise 0:01:58
12 * Jasha SÜTTERLIN Movistar Team 0:01:58
13 Stéphane ROSSETTO BigMat – Auber 93 0:02:00
14 Pierre Luc PERICHON Bretagne Séché Environnement 0:02:07
15 Mauro FINETTO Neri Sottoli 0:02:13
16 * Michael HEPBURN Orica GreenEDGE 0:02:15
17 Julien FOUCHARD Cofidis, Solutions Crédits 0:02:15
18 Matthieu LADAGNOUS FDJ.fr 0:02:16
19 * Edward THEUNS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:02:17
20 Julien VERMOTE Omega Pharma-QuickStep 0:02:19
21 Brice FEILLU Bretagne Séché Environnement 0:02:21
22 Vegard Stake LAENGEN Bretagne Séché Environnement 0:02:22
23 Mark CAVENDISH Omega Pharma-QuickStep 0:02:27
24 Arthur VICHOT FDJ.fr 0:02:28
25 * Victor CAMPENAERTS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:02:30
26 Amael MOINARD BMC Racing Team 0:02:31
27 * Petr VAKOC Omega Pharma-QuickStep 0:02:32
28 * Andrea FEDI Neri Sottoli 0:02:36
29 Christophe KERN Team Europcar 0:02:41
30 Gediminas BAGDONAS AG2R La Mondiale 0:02:41
31 Evaldas SISKEVICIUS Team La Pomme Marseille 13 0:02:57
32 Francis DE GREEF Wanty-Groupe Gobert 0:02:57
33 Cyril GAUTIER Team Europcar 0:03:04
34 Christophe PREMONT Wallonie – Bruxelles 0:03:11
35 Sébastien REICHENBACH IAM Cycling 0:03:12
36 Juan Pablo VALENCIA GONZALES Colombia 0:03:16
37 * Dylan KOWALSKI Cofidis, Solutions Crédits 0:03:17
38 Jarl SALOMEIN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:03:18
39 Sébastien MINARD AG2R La Mondiale 0:03:21
40 * Romain CARDIS Team Europcar 0:03:24
41 Alo JAKIN BigMat – Auber 93 0:03:29
42 Kévin REZA Team Europcar 0:03:32
43 Marco MINNAARD Wanty-Groupe Gobert 0:03:38
44 Tim DECLERCQ Topsport Vlaanderen-Baloise 0:03:39
45 Pieter VANSPEYBROUCK Topsport Vlaanderen-Baloise 0:03:42
46 * Antoine DUCHESNE Team Europcar 0:03:45
47 Leonardo DUQUE Colombia 0:03:53
48 Benoit JARRIER Bretagne Séché Environnement 0:03:53
49 * Lorenzo MANZIN FDJ.fr 0:03:57
50 Justin JULES Team La Pomme Marseille 13 0:04:03
51 Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS Colombia 0:04:03
52 Pablo LASTRAS GARCIA Movistar Team 0:04:08
53 * Sonny COLBRELLI Bardiani CSF 0:04:10
54 Stéphane POULHIES Cofidis, Solutions Crédits 0:04:12
55 Enrique SANZ UNZUE Movistar Team 0:04:16
56 Arnaud COURTEILLE FDJ.fr 0:04:18
57 * Nicola RUFFONI Bardiani CSF 0:04:19
58 Preben VAN HECKE Topsport Vlaanderen-Baloise 0:04:20
59 Juan Sebastian ARANGO Colombia 0:04:27
60 Domingos GONCALVES Team La Pomme Marseille 13 0:04:32
61 Michal GOLAS Omega Pharma-QuickStep 0:04:35
62 Jan BAKELANTS Omega Pharma-QuickStep 0:04:41
63 * Julien DUVAL Roubaix Lille Metropole 0:04:45
64 * Florian SENECHAL Cofidis, Solutions Crédits 0:04:47
65 Nicola BOEM Bardiani CSF 0:04:51
66 Sébastien CHAVANEL FDJ.fr 0:04:55
67 * Clément KORETZKY Bretagne Séché Environnement 0:05:04
68 Andrea PIECHELE Bardiani CSF 0:05:07
69 Francesco CHICCHI Neri Sottoli 0:05:12
70 Tiziano DALL’ANTONIA Androni Giocattoli – Venezuela 0:05:17
71 * Laurent EVRARD Wallonie – Bruxelles 0:05:34
72 * Rudy BARBIER Roubaix Lille Metropole 0:05:38
73 Enrico BATTAGLIN Bardiani CSF 0:05:39
74 * Andrea ZORDAN Androni Giocattoli – Venezuela 0:05:45
75 * Yannis YSSAAD BigMat – Auber 93 0:05:52
76 Romain LEMARCHAND Cofidis, Solutions Crédits 0:05:59
77 Marcus BURGHARDT BMC Racing Team 0:06:02
78 * Eduardo SEPULVEDA Bretagne Séché Environnement 0:06:07
79 Diego ROSA Androni Giocattoli – Venezuela 0:06:21
80 * Olivier CHEVALIER Wallonie – Bruxelles 0:06:22
81 Mark RENSHAW Omega Pharma-QuickStep 0:06:26
82 Michael ALBASINI Orica GreenEDGE 0:06:26
83 Kevin ISTA IAM Cycling 0:06:38
84 Morgan LAMOISSON Team Europcar 0:06:39
85 Franco PELLIZOTTI Androni Giocattoli – Venezuela 0:06:47
86 Jérôme PINEAU IAM Cycling 0:06:49
87 Nico SIJMENS Wanty-Groupe Gobert 0:07:01
88 * Edward Fabian DIAZ CARDENAS Colombia 0:07:17
89 * Romain GUILLEMOIS Team Europcar 0:07:27
90 * Olivier LE GAC FDJ.fr 0:07:31
91 * Grégoire TARRIDE Team La Pomme Marseille 13 0:07:32
92 Jonathan DUFRASNE Wallonie – Bruxelles 0:07:37
93 Stefano PIRAZZI Bardiani CSF 0:08:12
94 Jean-Lou PAIANI Roubaix Lille Metropole 0:08:36
95 Julien STASSEN Wallonie – Bruxelles 0:08:36
96 Francis MOUREY FDJ.fr 0:08:52
97 Jens MOURIS Orica GreenEDGE 0:09:07
98 Baptiste PLANCKAERT Roubaix Lille Metropole 0:10:22
99 * Flavien DASSONVILLE BigMat – Auber 93 0:10:42
100 Romain PILLON Roubaix Lille Metropole 0:10:45
101 * Sander HELVEN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:10:55
102 * Gianfranco ZILIOLI Androni Giocattoli – Venezuela 0:10:58
103 Sébastien DELFOSSE Wallonie – Bruxelles 0:11:17
104 Christophe LABORIE Bretagne Séché Environnement 0:11:25
105 * Tom DERNIES Wallonie – Bruxelles 0:11:27
106 Steven TRONET BigMat – Auber 93 0:11:35
107 * Jérémy BESCOND Cofidis, Solutions Crédits 0:11:41
108 * Dayer Uberney QUINTANA ROJAS Movistar Team 0:11:49
109 Kevin DE WEERT Omega Pharma-QuickStep 0:11:54
110 * Alessio TALIANI Androni Giocattoli – Venezuela 0:11:56
111 Emanuele SELLA Androni Giocattoli – Venezuela 0:12:27
112 * Nico DENZ AG2R La Mondiale 0:13:03
113 * Andrew FENN Omega Pharma-QuickStep 0:13:04
114 * Damien HOWSON Orica GreenEDGE 0:13:19
115 * Maxime DANIEL AG2R La Mondiale 0:13:36
116 John GADRET Movistar Team 0:14:09
117 * Samuele CONTI Neri Sottoli 0:15:12
118 Kenny Robert VAN HUMMEL Androni Giocattoli – Venezuela 0:15:46
119 Edoardo ZARDINI Bardiani CSF 0:15:56
120 Benjamin GIRAUD Team La Pomme Marseille 13 0:16:53
121 * Yoann PAILLOT Team La Pomme Marseille 13 0:17:03
122 * Andrea DAL COL Neri Sottoli 0:17:20
123 Blel KADRI AG2R La Mondiale 0:19:35
124 Fabrice JEANDESBOZ Team Europcar 0:20:18
125 Thomas ROSTOLLAN Team La Pomme Marseille 13 0:23:41
126 * Théo VIMPERE BigMat – Auber 93 0:24:32
127 * Simon PELLAUD IAM Cycling 0:28:13
128 Kevin VAN MELSEN Wanty-Groupe Gobert 0:29:41

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net