degenkolbJohn Degenkolb (Giant-Shimano) po raz kolejny przetrwał podjazd, ale przede wszystkim bardzo duży upał, i odniósł drugie zwycięstwo etapowe po finiszu z peletonu. Drugi był Nacer Bouhanni (FDJ.fr), a trzeci Moreno Hofland (Belkin). Straty w wyniku mocnego, bocznego wiatru poniósł między innymi Andrew Talansky (Garmin-Sharp). 

Piąty etap został rozegrany na trasie z Priego de Córdoba do Rondy i liczył 180 kilometrów. Organizatorzy zaplanowali jeden podjazd III kategorii o długości 12,3 kilometra i średnim nachyleniu 3,2 %. Ze szczytu Puerto El Saltillo zawodnikom zostało 15 kilometrów do mety.

Natychmiast po starcie ostrym na ucieczkę zdecydowali się Tony Martin (Omega Pharma-Quick Step) i Pim Ligthart (Lotto-Belisol). Kiedy do mety było ponad 70 kilometrów do peletonu wrócił Martin, który najprawdopodobniej uznał, że dalsza jazda w duecie przy dużym upale nie ma sensu. Ale zupełnie innego zdania był Ligthart. Holender podjął wyzwanie samotnej ucieczki w temperaturze około 40 stopni Celsjusza.

Na drugiej lotnej premii zaskoczył Chris Froome, który zaatakował po dwie sekundy bonifikaty, a pomógł mu w tym kolega z drużyny – Christian Knees.

Mniej więcej na 140. kilometrze mocno powiał boczny wiatr. Na tę sytuację natychmiast zareagowali kolarze Tinkoff-Saxo, którzy podkręcili tempo, zaczęli tworzyć wachlarze, w wyniku czego peleton zaczął się dzielić.

Na czele uformowała się grupa około 40 kolarzy, w której tempo konsekwentnie nadawali koledzy Alberto Contadora. 33 kilometry przed metą dogonili Pima Ligtharta.

Później peleton się połączył, co stanowiło dobrą wiadomość dla Przemysława Niemca, gdyż polski kolarz drużyny Lampre-Merida podczas akcji Tinkoff-Saxo, został w drugiej grupie. Dużo gorzej ta sytuacja skończyła się dla Andrew Talansky`ego, który nie dał rady dojechać do dużej grupy i poniósł straty – spadł z 30. na 51. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Sama końcówka nie wyglądała tak, jak w przypadku etapu przeznaczonego dla sprinterów, bowiem na czele peletonu widoczne były ekipy, które nie mają w swoich składach klasycznych sprinterów. Mocno pracowała BMC dla Philippe`a Gilberta, ale na ostatnich metrach pojawili się bardzo szybcy John Degenkolb i Nacer Bouhanni. Ostatecznie zwycięstwo po raz drugi odniósł Niemiec.

Wyniki etapu:

1. GERDEGENKOLB, John 115 Team Giant – Shimano 4h 41′ 47”
2. FRABOUHANNI, Nacer 91 FDJ.fr 4h 41′ 47” + 0”
3. NEDHOFLAND, Moreno 35 Belkin Pro Cycling Team 4h 41′ 47” + 0”
4. BELSTUYVEN, Jasper 217 Trek Factory Racing 4h 41′ 47” + 0”
5. GERMARTENS, Paul 36 Belkin Pro Cycling Team 4h 41′ 47” + 0”
6. FRAMONDORY, Lloyd 17 AG2R La Mondiale 4h 41′ 47” + 0”
7. BELGILBERT, Philippe 44 BMC Racing Team 4h 41′ 47” + 0”
8. ESPREYNES, Vicente 127 IAM Cycling 4h 41′ 47” + 0”
9. ITASBARAGLI, Kristian 165 MTN – Qhubeka 4h 41′ 47” + 0”
10. ITAFERRARI, Roberto 5 Lampre Merida 4h 41′ 47” + 0”
11. AUSMATTHEWS, Michael 186 Orica GreenEdge 4h 41′ 47” + 0”
12. BELDEBUSSCHERE, Jens 145 Lotto Belisol 4h 41′ 47” + 0”
13. BLRHUTAROVICH, Yauheni 16 AG2R La Mondiale 4h 41′ 47” + 0”
14. FRAHARDY, Romain 73 Cofidis Solutions Crédits 4h 41′ 52” + 5”
15. GBRFROOME, Christopher 191 Team SKY 4h 41′ 52” + 5”
16. GBRKENNAUGH, Peter 194 Team SKY 4h 41′ 52” + 5”
17. ITACARUSO, Damiano 65 Cannondale Pro Cycling 4h 41′ 52” + 5”
18. ESPVALVERDE, Alejandro 151 Movistar Team 4h 41′ 52” + 5”
19. AUSEVANS, Cadel 43 BMC Racing Team 4h 41′ 52” + 5”
20. PORCARDOSO, Andre Fernando 106 Garmin Sharp 4h 41′ 52” + 5”
21. BELMAES, Nikolas 173 Omega Pharma – Quick-Step 4h 41′ 52” + 5”
22. NEDKELDERMAN, Wilco 31 Belkin Pro Cycling Team 4h 41′ 52” + 5”
23. ARGRICHEZE, Maximiliano Ariel 8 Lampre Merida 4h 41′ 52” + 5”
24. ESPSÁNCHEZ, Samuel 41 BMC Racing Team 4h 41′ 52” + 5”
25. BELMONFORT, Maxime 149 Lotto Belisol 4h 41′ 52” + 5”
26. NEDDE KORT, Koen 114 Team Giant – Shimano 4h 41′ 52” + 5”
27. NEDGESINK, Robert 34 Belkin Pro Cycling Team 4h 41′ 52” + 5”
28. COLQUINTANA, Nairo Alexander 159 Movistar Team 4h 41′ 52” + 5”
29. COLURAN, Rigoberto 177 Omega Pharma – Quick-Step 4h 41′ 52” + 5”
30. ESPPARDILLA, Sergio 161 MTN – Qhubeka 4h 41′ 52” + 5”
31. FRABARGUIL, Warren 111 Team Giant – Shimano 4h 41′ 52” + 5”
32. ESPNIEVE, Mikel 197 Team SKY 4h 41′ 52” + 5”
33. RUSKOLOBNEV, Alexandr 134 Team Katusha 4h 41′ 52” + 5”
34. ESPARROYO, David 53 Caja Rural Seguros RGA 4h 41′ 52” + 5”
35. ESPCONTADOR, Alberto 201 Tinkoff – Saxo 4h 41′ 52” + 5”
36. COLCHAVES RUBIO, Esteban 182 Orica GreenEdge 4h 41′ 52” + 5”
37. FRACOPPEL, Jerome 72 Cofidis Solutions Crédits 4h 41′ 52” + 5”
38. ITAARU, Fabio 21 Astana Pro Team 4h 41′ 52” + 5”
39. ESTKANGERT, Tanel 25 Astana Pro Team 4h 41′ 52” + 5”
40. IRLMARTIN, Daniel 102 Garmin Sharp 4h 41′ 52” + 5”
41. SUIMORABITO, Steve 45 BMC Racing Team 4h 41′ 52” + 5”
42. ESPTXURRUKA, Amets 59 Caja Rural Seguros RGA 4h 41′ 52” + 5”
43. NEDPOELS, Wouter 175 Omega Pharma – Quick-Step 4h 41′ 52” + 5”
44. ESPMORENO, Daniel 137 Team Katusha 4h 41′ 52” + 5”
45. ESPRODRIGUEZ, Joaquin 131 Team Katusha 4h 41′ 52” + 5”
46. ESPIZAGIRRE, Gorka 156 Movistar Team 4h 41′ 52” + 5”
47. NEDTEN DAM, Laurens 33 Belkin Pro Cycling Team 4h 41′ 52” + 5”
48. CRCAMADOR, Andrey 152 Movistar Team 4h 41′ 52” + 5”
49. FRALE BON, Johan 94 FDJ.fr 4h 41′ 52” + 5”
50. ESPNAVARRO, Daniel 71 Cofidis Solutions Crédits 4h 41′ 52” + 5”
51. ESPLANDA, Mikel 26 Astana Pro Team 4h 41′ 52” + 5”
52. BELBOONEN, Tom 171 Omega Pharma – Quick-Step 4h 41′ 52” + 5”
53. COLANACONA, Winner 2 Lampre Merida 4h 41′ 52” + 5”
54. FRABOUET, Maxime 13 AG2R La Mondiale 4h 41′ 52” + 5”
55. ESPZUBELDIA, Haimar 219 Trek Factory Racing 4h 41′ 52” + 5”
56. BELSERRY, Pieter 176 Omega Pharma – Quick-Step 4h 41′ 52” + 5”
57. GERNERZ, Dominik 46 BMC Racing Team 4h 41′ 52” + 5”
58. FRASICARD, Romain 81 Team Europcar 4h 41′ 52” + 5”
59. ESPSÁNCHEZ, Luis León 51 Caja Rural Seguros RGA 4h 41′ 52” + 5”
60. RUSVORGANOV, Eduard 139 Team Katusha 4h 41′ 52” + 5”
61. ITABRAMBILLA, Gianluca 172 Omega Pharma – Quick-Step 4h 41′ 52” + 5”
62. SUIWYSS, Danilo 49 BMC Racing Team 4h 41′ 52” + 5”
63. PORPAULINHO, Sergio Miguel 205 Tinkoff – Saxo 4h 41′ 52” + 5”
64. ITATIRALONGO, Paolo 28 Astana Pro Team 4h 41′ 52” + 5”
65. ESPHERNÁNDEZ, Jesús 204 Tinkoff – Saxo 4h 41′ 52” + 5”
66. ITACARUSO, Giampaolo 132 Team Katusha 4h 41′ 52” + 5”
67. POLNIEMIEC, Przemyslaw 6 Lampre Merida 4h 41′ 52” + 5”
68. ESPMAS BONET, Luis 57 Caja Rural Seguros RGA 4h 41′ 52” + 5”
69. ITACONTI, Valerio 1 Lampre Merida 4h 41′ 52” + 5”
70. SUIZAUGG, Oliver 209 Tinkoff – Saxo 4h 41′ 52” + 5”
71. ESPARAMENDIA, Francisco Javier 52 Caja Rural Seguros RGA 4h 42′ 03” + 16”
72. IRLDEIGNAN, Philip 193 Team SKY 4h 42′ 06” + 19”
73. BELVAN DEN BROECK, Jurgen 141 Lotto Belisol 4h 42′ 08” + 21”
74. DENSÖRENSEN, Chris Anker 207 Tinkoff – Saxo 4h 42′ 08” + 21”
75. ESPVERONA, Carlos 179 Omega Pharma – Quick-Step 4h 42′ 08” + 21”
76. BLRSIUTSOU, Kanstantsin 199 Team SKY 4h 42′ 08” + 21”
77. ITABENNATI, Daniele 203 Tinkoff – Saxo 4h 42′ 08” + 21”
78. ITAFAVILLI, Elia 4 Lampre Merida 4h 42′ 18” + 31”
79. ESPLOSADA, Alberto 136 Team Katusha 4h 42′ 18” + 31”
80. FRAPINEAU, Cédric 96 FDJ.fr 4h 42′ 18” + 31”
81. NEDLIGTHART, Pim 148 Lotto Belisol 4h 42′ 22” + 35”
82. ITAQUINZIATO, Manuel 47 BMC Racing Team 4h 42′ 36” + 49”
83. BLRKIRYIENKA, Vasil 195 Team SKY 4h 43′ 03” + 1′ 16”
84. RUSTROFIMOV, Yury 138 Team Katusha 4h 43′ 03” + 1′ 16”
85. ITADE MARCHI, Alessandro 66 Cannondale Pro Cycling 4h 43′ 20” + 1′ 33”
86. RUSROVNY, Ivan 206 Tinkoff – Saxo 4h 43′ 22” + 1′ 35”
87. ESPCASTROVIEJO, Jonathan 153 Movistar Team 4h 43′ 32” + 1′ 45”
88. AUSDENNIS, Rohan 42 BMC Racing Team 4h 44′ 01” + 2′ 14”
89. FRALE MEVEL, Christophe 75 Cofidis Solutions Crédits 4h 45′ 06” + 3′ 19”
90. CANHESJEDAL, Ryder 101 Garmin Sharp 4h 45′ 06” + 3′ 19”
91. ESPMATE, Luis Angel 77 Cofidis Solutions Crédits 4h 45′ 06” + 3′ 19”
92. NZLBENNETT, George 62 Cannondale Pro Cycling 4h 45′ 06” + 3′ 19”
93. NEDKEIZER, Martijn 37 Belkin Pro Cycling Team 4h 45′ 17” + 3′ 30”
94. AUSHANSEN, Adam 146 Lotto Belisol 4h 45′ 17” + 3′ 30”
95. NZLHENDERSON, Gregory 147 Lotto Belisol 4h 45′ 17” + 3′ 30”
96. ESPHERRADA, José 155 Movistar Team 4h 45′ 29” + 3′ 42”
97. ESPERVITI, Imanol 154 Movistar Team 4h 45′ 29” + 3′ 42”
98. KAZLUTSENKO, Alexey 27 Astana Pro Team 4h 45′ 32” + 3′ 45”
99. GERKNEES, Christian 196 Team SKY 4h 45′ 36” + 3′ 49”
100. FRAELISSONDE, Kenny 92 FDJ.fr 4h 45′ 38” + 3′ 51”
101. USATALANSKY, Andrew 108 Garmin Sharp 4h 45′ 38” + 3′ 51”
102. UKRPOPOVYCH, Yaroslav 215 Trek Factory Racing 4h 45′ 40” + 3′ 53”
103. FRAHINAULT, Sébastien 123 IAM Cycling 4h 53′ 14” + 11′ 27”
104. ERITEKLEHAIMANOT, Daniel 166 MTN – Qhubeka 4h 53′ 14” + 11′ 27”
105. KAZZEITS, Andrey 29 Astana Pro Team 4h 53′ 14” + 11′ 27”
106. SWELUDVIGSSON, Tobias 118 Team Giant – Shimano 4h 53′ 14” + 11′ 27”
107. ERIKUDUS GHEBREMEDHIN, Merhawi 163 MTN – Qhubeka 4h 53′ 14” + 11′ 27”
108. NEDSINKELDAM, Ramon 119 Team Giant – Shimano 4h 53′ 14” + 11′ 27”
109. SUIAREGGER, Marcel 121 IAM Cycling 4h 53′ 14” + 11′ 27”
110. FRATURGOT, Sébastien 19 AG2R La Mondiale 4h 53′ 14” + 11′ 27”
111. ITAGUARDINI, Andrea 23 Astana Pro Team 4h 53′ 14” + 11′ 27”
112. FRACOUSIN, Jerome 83 Team Europcar 4h 53′ 14” + 11′ 27”
113. NAMCRAVEN, Dan 84 Team Europcar 4h 53′ 14” + 11′ 27”
114. BELZINGLE, Romain 79 Cofidis Solutions Crédits 4h 53′ 14” + 11′ 27”
115. USAHAGA, Chad 117 Team Giant – Shimano 4h 53′ 14” + 11′ 27”
116. CANBOIVIN, Guillaume 64 Cannondale Pro Cycling 4h 53′ 14” + 11′ 27”
117. ITALONGO BORGHINI, Paolo 69 Cannondale Pro Cycling 4h 53′ 14” + 11′ 27”
118. ITACUNEGO, Damiano 3 Lampre Merida 4h 53′ 14” + 11′ 27”
119. BRAFISCHER, Murilo 93 FDJ.fr 4h 53′ 14” + 11′ 27”
120. POLBODNAR, Maciej 63 Cannondale Pro Cycling 4h 53′ 14” + 11′ 27”
121. ITATOSATTO, Matteo 208 Tinkoff – Saxo 4h 53′ 14” + 11′ 27”
122. NEDTJALLINGII, Maarten 38 Belkin Pro Cycling Team 4h 53′ 14” + 11′ 27”
123. ITAMALORI, Adriano 157 Movistar Team 4h 53′ 14” + 11′ 27”
124. AUSCLARKE, Simon 183 Orica GreenEdge 4h 53′ 14” + 11′ 27”
125. GBRROWE, Luke 198 Team SKY 4h 53′ 14” + 11′ 27”
126. RSAVAN RENSBURG, Jacques 168 MTN – Qhubeka 4h 53′ 14” + 11′ 27”
127. RUSCHERNETSKI, Sergei 133 Team Katusha 4h 53′ 14” + 11′ 27”
128. RUSKOZONTCHUK, Dmitry 135 Team Katusha 4h 53′ 14” + 11′ 27”
129. SUICANCELLARA, Fabian 211 Trek Factory Racing 4h 53′ 14” + 11′ 27”
130. LUXJUNGELS, Bob 214 Trek Factory Racing 4h 53′ 14” + 11′ 27”
131. RSATHOMSON, Jay Robert 167 MTN – Qhubeka 4h 55′ 19” + 13′ 32”
132. KAZFOMINYKH, Daniil 22 Astana Pro Team 4h 55′ 19” + 13′ 32”
133. GERARNDT, Nikias 112 Team Giant – Shimano 4h 55′ 19” + 13′ 32”
134. BELVAN SUMMEREN, Johan 109 Garmin Sharp 4h 55′ 19” + 13′ 32”
135. GERWAGNER, Robert 39 Belkin Pro Cycling Team 4h 55′ 19” + 13′ 32”
136. GERMARTIN, Tony 174 Omega Pharma – Quick-Step 4h 55′ 19” + 13′ 32”
137. GERFRÖHLINGER, Johannes 116 Team Giant – Shimano 4h 55′ 19” + 13′ 32”
138. ESTJOEAAR, Gert 74 Cofidis Solutions Crédits 4h 55′ 19” + 13′ 32”
139. NEDCLEMENT, Stef 32 Belkin Pro Cycling Team 4h 55′ 19” + 13′ 32”
140. DENANDERSEN, Michael Valgren 202 Tinkoff – Saxo 4h 55′ 19” + 13′ 32”
141. FRADUPONT, Hubert 11 AG2R La Mondiale 4h 55′ 19” + 13′ 32”
142. GERGRETSCH, Patrick 15 AG2R La Mondiale 4h 55′ 19” + 13′ 32”
143. BELDE CLERCQ, Bart 144 Lotto Belisol 4h 55′ 19” + 13′ 32”
144. GERKLEMME, Dominic 124 IAM Cycling 4h 55′ 19” + 13′ 32”
145. ESPMORENO, Javier 158 Movistar Team 4h 55′ 19” + 13′ 32”
146. FRAPINOT, Thibaut 97 FDJ.fr 4h 55′ 19” + 13′ 32”
147. FRASOUPE, Geoffrey 99 FDJ.fr 4h 55′ 19” + 13′ 32”
148. ITALASCA, Francesco 56 Caja Rural Seguros RGA 4h 55′ 19” + 13′ 32”
149. USAWARBASSE, Lawrence 48 BMC Racing Team 4h 55′ 19” + 13′ 32”
150. ITAGUARNIERI, Jacopo 24 Astana Pro Team 4h 55′ 19” + 13′ 32”
151. NZLSERGENT, Jesse 216 Trek Factory Racing 4h 55′ 19” + 13′ 32”
152. NZLBEWLEY, Sam 181 Orica GreenEdge 4h 55′ 19” + 13′ 32”
153. SUIFUMEAUX, Jonathan 122 IAM Cycling 4h 55′ 19” + 13′ 32”
154. ERIBERHANE, Natnael 82 Team Europcar 4h 55′ 19” + 13′ 32”
155. FRABAGOT, Yohan 78 Cofidis Solutions Crédits 4h 55′ 19” + 13′ 32”
156. GBRYATES, Adam 189 Orica GreenEdge 4h 55′ 19” + 13′ 32”
157. USABROWN, Nathan 105 Garmin Sharp 4h 55′ 19” + 13′ 32”
158. ITAPELUCCHI, Matteo 126 IAM Cycling 4h 55′ 19” + 13′ 32”
159. COLARREDONDO MORENO, Julian David 212 Trek Factory Racing 4h 55′ 19” + 13′ 32”
160. COLBETANCUR, Carlos Alberto 12 AG2R La Mondiale 4h 55′ 19” + 13′ 32”
161. COLSERPA PEREZ, Jose Rodolfo 9 Lampre Merida 4h 55′ 19” + 13′ 32”
162. USACRADDOCK, Lawson 113 Team Giant – Shimano 4h 55′ 19” + 13′ 32”
163. LATSARAMOTINS, Aleksejs 128 IAM Cycling 4h 55′ 19” + 13′ 32”
164. ESPFERNÁNDEZ DE LARREA, Koldo 103 Garmin Sharp 4h 55′ 19” + 13′ 32”
165. FRANAULEAU, Bryan 89 Team Europcar 4h 55′ 19” + 13′ 32”
166. AUSLANCASTER, Brett 185 Orica GreenEdge 4h 55′ 19” + 13′ 32”
167. ITAFELLINE, Fabio 213 Trek Factory Racing 4h 55′ 19” + 13′ 32”
168. SVKVELITS, Martin 178 Omega Pharma – Quick-Step 4h 55′ 19” + 13′ 32”
169. ITASANTAROMITA, Ivan 188 Orica GreenEdge 4h 55′ 19” + 13′ 32”
170. ESPPIEDRA, Antonio 58 Caja Rural Seguros RGA 4h 55′ 19” + 13′ 32”
171. ITAPOZZATO, Filippo 7 Lampre Merida 4h 55′ 19” + 13′ 32”
172. FRALEVARLET, Guillaume 76 Cofidis Solutions Crédits 4h 55′ 19” + 13′ 32”
173. FRAROUX, Anthony 98 FDJ.fr 4h 55′ 19” + 13′ 32”
174. GERCIOLEK, Gerald 162 MTN – Qhubeka 4h 55′ 19” + 13′ 32”
175. FRAMANGEL, Laurent 95 FDJ.fr 4h 55′ 19” + 13′ 32”
176. FRAGAUDIN, Damien 14 AG2R La Mondiale 4h 55′ 19” + 13′ 32”
177. ITANOCENTINI, Rinaldo 18 AG2R La Mondiale 4h 55′ 19” + 13′ 32”
178. ITACATALDO, Dario 192 Team SKY 4h 55′ 19” + 13′ 32”
179. BELARMEE, Sander 142 Lotto Belisol 4h 55′ 19” + 13′ 32”
180. BELVANDEWALLE, Kristof 218 Trek Factory Racing 4h 55′ 19” + 13′ 32”
181. RSAMEINTJES, Louis 164 MTN – Qhubeka 4h 55′ 19” + 13′ 32”
182. SUITSCHOPP, Johann 129 IAM Cycling 4h 55′ 19” + 13′ 32”
183. NORBREEN, Vegard 143 Lotto Belisol 4h 55′ 19” + 13′ 32”
184. FRAMEDEREL, Maxime 88 Team Europcar 4h 55′ 19” + 13′ 32”
185. FRAENGOULVENT, Jimmy 85 Team Europcar 4h 55′ 19” + 13′ 32”
186. SVKSAGAN, Peter 61 Cannondale Pro Cycling 4h 55′ 19” + 13′ 32”
187. ITAGATTO, Oscar 67 Cannondale Pro Cycling 4h 55′ 19” + 13′ 32”
188. AUTKRIZEK, Matthias 68 Cannondale Pro Cycling 4h 55′ 19” + 13′ 32”
189. SUILANG, Pirmin 125 IAM Cycling 4h 55′ 19” + 13′ 32”
190. AUSHAAS, Nathan 104 Garmin Sharp 4h 55′ 19” + 13′ 32”
191. FRAMARTINEZ, Yannick 87 Team Europcar 4h 55′ 19” + 13′ 32”
192. RSAVENTER, Jaco 169 MTN – Qhubeka 4h 55′ 19” + 13′ 32”
193. FRAJEROME, Vincent 86 Team Europcar 4h 55′ 19” + 13′ 32”
194. AUSDOCKER, Mitchell 184 Orica GreenEdge 4h 55′ 30” + 13′ 43”
195. ESPBILBAO, Peio 54 Caja Rural Seguros RGA 4h 55′ 30” + 13′ 43”
196. POLDOMAGALSKI, Karol 55 Caja Rural Seguros RGA 4h 55′ 30” + 13′ 43”
197. AUSMEYER, Cameron 187 Orica GreenEdge 4h 55′ 30” + 13′ 43”
198. GBRMILLAR, David 107 Garmin Sharp 4h 55′ 38” + 13′ 51”

Klasyfikacja generalna:

1. AUSMATTHEWS, Michael 186 Orica GreenEdge 18h 12′ 31”
2. COLQUINTANA, Nairo Alexander 159 Movistar Team 18h 12′ 44” + 13”
3. ESPVALVERDE, Alejandro 151 Movistar Team 18h 12′ 51” + 20”
4. COLURAN, Rigoberto 177 Omega Pharma – Quick-Step 18h 12′ 55” + 24”
5. ITACARUSO, Damiano 65 Cannondale Pro Cycling 18h 12′ 57” + 26”
6. COLCHAVES RUBIO, Esteban 182 Orica GreenEdge 18h 12′ 57” + 26”
7. ESPZUBELDIA, Haimar 219 Trek Factory Racing 18h 13′ 00” + 29”
8. NEDKELDERMAN, Wilco 31 Belkin Pro Cycling Team 18h 13′ 03” + 32”
9. ESPCONTADOR, Alberto 201 Tinkoff – Saxo 18h 13′ 03” + 32”
10. NEDGESINK, Robert 34 Belkin Pro Cycling Team 18h 13′ 03” + 32”
11. ESPSÁNCHEZ, Samuel 41 BMC Racing Team 18h 13′ 05” + 34”
12. AUSEVANS, Cadel 43 BMC Racing Team 18h 13′ 05” + 34”
13. GBRFROOME, Christopher 191 Team SKY 18h 13′ 09” + 38”
14. FRABARGUIL, Warren 111 Team Giant – Shimano 18h 13′ 10” + 39”
15. FRAMONDORY, Lloyd 17 AG2R La Mondiale 18h 13′ 12” + 41”
16. POLNIEMIEC, Przemyslaw 6 Lampre Merida 18h 13′ 16” + 45”
17. ESPRODRIGUEZ, Joaquin 131 Team Katusha 18h 13′ 18” + 47”
18. ESPNIEVE, Mikel 197 Team SKY 18h 13′ 18” + 47”
19. IRLMARTIN, Daniel 102 Garmin Sharp 18h 13′ 19” + 48”
20. ESPPARDILLA, Sergio 161 MTN – Qhubeka 18h 13′ 20” + 49”
21. ITAARU, Fabio 21 Astana Pro Team 18h 13′ 21” + 50”
22. ESTKANGERT, Tanel 25 Astana Pro Team 18h 13′ 21” + 50”
23. ESPLANDA, Mikel 26 Astana Pro Team 18h 13′ 21” + 50”
24. SUIZAUGG, Oliver 209 Tinkoff – Saxo 18h 13′ 21” + 50”
25. ESPMORENO, Daniel 137 Team Katusha 18h 13′ 22” + 51”
26. BELSERRY, Pieter 176 Omega Pharma – Quick-Step 18h 13′ 25” + 54”
27. GERDEGENKOLB, John 115 Team Giant – Shimano 18h 13′ 32” + 1′ 01”
28. ESPARROYO, David 53 Caja Rural Seguros RGA 18h 13′ 32” + 1′ 01”
29. PORCARDOSO, Andre Fernando 106 Garmin Sharp 18h 13′ 32” + 1′ 01”
30. CRCAMADOR, Andrey 152 Movistar Team 18h 13′ 32” + 1′ 01”
31. SUIMORABITO, Steve 45 BMC Racing Team 18h 13′ 35” + 1′ 04”
32. COLANACONA, Winner 2 Lampre Merida 18h 13′ 39” + 1′ 08”
33. ESPNAVARRO, Daniel 71 Cofidis Solutions Crédits 18h 13′ 42” + 1′ 11”
34. BELMONFORT, Maxime 149 Lotto Belisol 18h 13′ 44” + 1′ 13”
35. ESPREYNES, Vicente 127 IAM Cycling 18h 13′ 46” + 1′ 15”
36. NEDPOELS, Wouter 175 Omega Pharma – Quick-Step 18h 13′ 58” + 1′ 27”
37. RUSKOLOBNEV, Alexandr 134 Team Katusha 18h 14′ 10” + 1′ 39”
38. NEDTEN DAM, Laurens 33 Belkin Pro Cycling Team 18h 14′ 22” + 1′ 51”
39. ITATIRALONGO, Paolo 28 Astana Pro Team 18h 14′ 39” + 2′ 08”
40. ITAFAVILLI, Elia 4 Lampre Merida 18h 14′ 53” + 2′ 22”
41. ITACARUSO, Giampaolo 132 Team Katusha 18h 15′ 08” + 2′ 37”
42. PORPAULINHO, Sergio Miguel 205 Tinkoff – Saxo 18h 15′ 21” + 2′ 50”
43. DENSÖRENSEN, Chris Anker 207 Tinkoff – Saxo 18h 15′ 59” + 3′ 28”
44. NZLBENNETT, George 62 Cannondale Pro Cycling 18h 16′ 14” + 3′ 43”
45. RUSVORGANOV, Eduard 139 Team Katusha 18h 16′ 15” + 3′ 44”
46. CANHESJEDAL, Ryder 101 Garmin Sharp 18h 16′ 46” + 4′ 15”
47. FRALE MEVEL, Christophe 75 Cofidis Solutions Crédits 18h 16′ 56” + 4′ 25”
48. ESPIZAGIRRE, Gorka 156 Movistar Team 18h 16′ 56” + 4′ 25”
49. ITACONTI, Valerio 1 Lampre Merida 18h 17′ 03” + 4′ 32”
50. ITAQUINZIATO, Manuel 47 BMC Racing Team 18h 17′ 17” + 4′ 46”
51. USATALANSKY, Andrew 108 Garmin Sharp 18h 17′ 18” + 4′ 47”
52. FRABOUET, Maxime 13 AG2R La Mondiale 18h 17′ 26” + 4′ 55”
53. ITASBARAGLI, Kristian 165 MTN – Qhubeka 18h 17′ 31” + 5′ 00”
54. FRASICARD, Romain 81 Team Europcar 18h 17′ 36” + 5′ 05”
55. GERMARTENS, Paul 36 Belkin Pro Cycling Team 18h 17′ 41” + 5′ 10”
56. ESPMATE, Luis Angel 77 Cofidis Solutions Crédits 18h 17′ 47” + 5′ 16”
57. FRAELISSONDE, Kenny 92 FDJ.fr 18h 17′ 58” + 5′ 27”
58. NEDDE KORT, Koen 114 Team Giant – Shimano 18h 18′ 11” + 5′ 40”
59. ESPHERNÁNDEZ, Jesús 204 Tinkoff – Saxo 18h 18′ 21” + 5′ 50”
60. ESPHERRADA, José 155 Movistar Team 18h 18′ 42” + 6′ 11”
61. GERNERZ, Dominik 46 BMC Racing Team 18h 19′ 37” + 7′ 06”
62. AUSDENNIS, Rohan 42 BMC Racing Team 18h 20′ 26” + 7′ 55”
63. AUSHANSEN, Adam 146 Lotto Belisol 18h 20′ 43” + 8′ 12”
64. FRAHARDY, Romain 73 Cofidis Solutions Crédits 18h 20′ 52” + 8′ 21”
65. ESPLOSADA, Alberto 136 Team Katusha 18h 21′ 04” + 8′ 33”
66. FRABOUHANNI, Nacer 91 FDJ.fr 18h 21′ 38” + 9′ 07”
67. RUSROVNY, Ivan 206 Tinkoff – Saxo 18h 21′ 52” + 9′ 21”
68. BELVAN DEN BROECK, Jurgen 141 Lotto Belisol 18h 22′ 08” + 9′ 37”
69. ESPTXURRUKA, Amets 59 Caja Rural Seguros RGA 18h 22′ 48” + 10′ 17”
70. SUIWYSS, Danilo 49 BMC Racing Team 18h 22′ 55” + 10′ 24”
71. IRLDEIGNAN, Philip 193 Team SKY 18h 23′ 34” + 11′ 03”
72. BELBOONEN, Tom 171 Omega Pharma – Quick-Step 18h 23′ 44” + 11′ 13”
73. ESPVERONA, Carlos 179 Omega Pharma – Quick-Step 18h 24′ 00” + 11′ 29”
74. GBRKENNAUGH, Peter 194 Team SKY 18h 24′ 05” + 11′ 34”
75. ESPSÁNCHEZ, Luis León 51 Caja Rural Seguros RGA 18h 24′ 26” + 11′ 55”
76. LUXJUNGELS, Bob 214 Trek Factory Racing 18h 25′ 18” + 12′ 47”
77. FRACOPPEL, Jerome 72 Cofidis Solutions Crédits 18h 25′ 43” + 13′ 12”
78. KAZLUTSENKO, Alexey 27 Astana Pro Team 18h 26′ 13” + 13′ 42”
79. ESPMAS BONET, Luis 57 Caja Rural Seguros RGA 18h 26′ 30” + 13′ 59”
80. ITABRAMBILLA, Gianluca 172 Omega Pharma – Quick-Step 18h 26′ 46” + 14′ 15”
81. BELGILBERT, Philippe 44 BMC Racing Team 18h 27′ 13” + 14′ 42”
82. BELSTUYVEN, Jasper 217 Trek Factory Racing 18h 27′ 20” + 14′ 49”
83. USAHAGA, Chad 117 Team Giant – Shimano 18h 27′ 22” + 14′ 51”
84. BELDEBUSSCHERE, Jens 145 Lotto Belisol 18h 28′ 14” + 15′ 43”
85. ESPBILBAO, Peio 54 Caja Rural Seguros RGA 18h 28′ 30” + 15′ 59”
86. ITADE MARCHI, Alessandro 66 Cannondale Pro Cycling 18h 28′ 32” + 16′ 01”
87. BLRSIUTSOU, Kanstantsin 199 Team SKY 18h 28′ 50” + 16′ 19”
88. USACRADDOCK, Lawson 113 Team Giant – Shimano 18h 29′ 03” + 16′ 32”
89. RUSTROFIMOV, Yury 138 Team Katusha 18h 29′ 19” + 16′ 48”
90. ESPCASTROVIEJO, Jonathan 153 Movistar Team 18h 29′ 21” + 16′ 50”
91. NEDLIGTHART, Pim 148 Lotto Belisol 18h 29′ 47” + 17′ 16”
92. GERMARTIN, Tony 174 Omega Pharma – Quick-Step 18h 30′ 17” + 17′ 46”
93. ITASANTAROMITA, Ivan 188 Orica GreenEdge 18h 30′ 22” + 17′ 51”
94. AUSCLARKE, Simon 183 Orica GreenEdge 18h 30′ 34” + 18′ 03”
95. ERITEKLEHAIMANOT, Daniel 166 MTN – Qhubeka 18h 30′ 35” + 18′ 04”
96. GBRYATES, Adam 189 Orica GreenEdge 18h 30′ 49” + 18′ 18”
97. ITALONGO BORGHINI, Paolo 69 Cannondale Pro Cycling 18h 30′ 53” + 18′ 22”
98. ITAPOZZATO, Filippo 7 Lampre Merida 18h 30′ 59” + 18′ 28”
99. USAWARBASSE, Lawrence 48 BMC Racing Team 18h 31′ 02” + 18′ 31”
100. BLRHUTAROVICH, Yauheni 16 AG2R La Mondiale 18h 31′ 10” + 18′ 39”
101. FRAMEDEREL, Maxime 88 Team Europcar 18h 31′ 17” + 18′ 46”
102. NZLHENDERSON, Gregory 147 Lotto Belisol 18h 31′ 23” + 18′ 52”
103. ITABENNATI, Daniele 203 Tinkoff – Saxo 18h 31′ 24” + 18′ 53”
104. ESPMORENO, Javier 158 Movistar Team 18h 31′ 45” + 19′ 14”
105. ESPERVITI, Imanol 154 Movistar Team 18h 31′ 58” + 19′ 27”
106. FRAPINEAU, Cédric 96 FDJ.fr 18h 32′ 57” + 20′ 26”
107. SWELUDVIGSSON, Tobias 118 Team Giant – Shimano 18h 33′ 21” + 20′ 50”
108. BELMAES, Nikolas 173 Omega Pharma – Quick-Step 18h 33′ 28” + 20′ 57”
109. ESPFERNÁNDEZ DE LARREA, Koldo 103 Garmin Sharp 18h 33′ 29” + 20′ 58”
110. FRADUPONT, Hubert 11 AG2R La Mondiale 18h 33′ 29” + 20′ 58”
111. RSAVAN RENSBURG, Jacques 168 MTN – Qhubeka 18h 34′ 19” + 21′ 48”
112. ARGRICHEZE, Maximiliano Ariel 8 Lampre Merida 18h 34′ 25” + 21′ 54”
113. NEDHOFLAND, Moreno 35 Belkin Pro Cycling Team 18h 34′ 27” + 21′ 56”
114. ITAFERRARI, Roberto 5 Lampre Merida 18h 34′ 35” + 22′ 04”
115. AUTKRIZEK, Matthias 68 Cannondale Pro Cycling 18h 34′ 42” + 22′ 11”
116. UKRPOPOVYCH, Yaroslav 215 Trek Factory Racing 18h 35′ 16” + 22′ 45”
117. NEDKEIZER, Martijn 37 Belkin Pro Cycling Team 18h 35′ 19” + 22′ 48”
118. ITALASCA, Francesco 56 Caja Rural Seguros RGA 18h 35′ 22” + 22′ 51”
119. BELZINGLE, Romain 79 Cofidis Solutions Crédits 18h 36′ 42” + 24′ 11”
120. GERKNEES, Christian 196 Team SKY 18h 36′ 44” + 24′ 13”
121. ERIKUDUS GHEBREMEDHIN, Merhawi 163 MTN – Qhubeka 18h 37′ 00” + 24′ 29”
122. GERARNDT, Nikias 112 Team Giant – Shimano 18h 37′ 08” + 24′ 37”
123. FRALEVARLET, Guillaume 76 Cofidis Solutions Crédits 18h 37′ 11” + 24′ 40”
124. COLARREDONDO MORENO, Julian David 212 Trek Factory Racing 18h 37′ 14” + 24′ 43”
125. BELDE CLERCQ, Bart 144 Lotto Belisol 18h 38′ 24” + 25′ 53”
126. KAZZEITS, Andrey 29 Astana Pro Team 18h 38′ 30” + 25′ 59”
127. FRABAGOT, Yohan 78 Cofidis Solutions Crédits 18h 39′ 10” + 26′ 39”
128. RUSKOZONTCHUK, Dmitry 135 Team Katusha 18h 39′ 53” + 27′ 22”
129. POLBODNAR, Maciej 63 Cannondale Pro Cycling 18h 40′ 14” + 27′ 43”
130. FRALE BON, Johan 94 FDJ.fr 18h 40′ 51” + 28′ 20”
131. ITAGATTO, Oscar 67 Cannondale Pro Cycling 18h 40′ 59” + 28′ 28”
132. FRAMARTINEZ, Yannick 87 Team Europcar 18h 41′ 05” + 28′ 34”
133. GERFRÖHLINGER, Johannes 116 Team Giant – Shimano 18h 41′ 33” + 29′ 02”
134. SUICANCELLARA, Fabian 211 Trek Factory Racing 18h 41′ 36” + 29′ 05”
135. CANBOIVIN, Guillaume 64 Cannondale Pro Cycling 18h 41′ 42” + 29′ 11”
136. ESPPIEDRA, Antonio 58 Caja Rural Seguros RGA 18h 41′ 45” + 29′ 14”
137. RUSCHERNETSKI, Sergei 133 Team Katusha 18h 41′ 53” + 29′ 22”
138. FRASOUPE, Geoffrey 99 FDJ.fr 18h 42′ 05” + 29′ 34”
139. FRAHINAULT, Sébastien 123 IAM Cycling 18h 42′ 15” + 29′ 44”
140. USABROWN, Nathan 105 Garmin Sharp 18h 42′ 29” + 29′ 58”
141. SUIAREGGER, Marcel 121 IAM Cycling 18h 42′ 35” + 30′ 04”
142. COLSERPA PEREZ, Jose Rodolfo 9 Lampre Merida 18h 42′ 38” + 30′ 07”
143. ITAGUARDINI, Andrea 23 Astana Pro Team 18h 42′ 55” + 30′ 24”
144. FRAGAUDIN, Damien 14 AG2R La Mondiale 18h 42′ 55” + 30′ 24”
145. FRATURGOT, Sébastien 19 AG2R La Mondiale 18h 43′ 09” + 30′ 38”
146. ITACUNEGO, Damiano 3 Lampre Merida 18h 43′ 23” + 30′ 52”
147. SVKSAGAN, Peter 61 Cannondale Pro Cycling 18h 43′ 38” + 31′ 07”
148. NAMCRAVEN, Dan 84 Team Europcar 18h 43′ 42” + 31′ 11”
149. NORBREEN, Vegard 143 Lotto Belisol 18h 43′ 53” + 31′ 22”
150. NEDSINKELDAM, Ramon 119 Team Giant – Shimano 18h 44′ 11” + 31′ 40”
151. SUITSCHOPP, Johann 129 IAM Cycling 18h 44′ 12” + 31′ 41”
152. GERGRETSCH, Patrick 15 AG2R La Mondiale 18h 44′ 15” + 31′ 44”
153. POLDOMAGALSKI, Karol 55 Caja Rural Seguros RGA 18h 44′ 31” + 32′ 00”
154. FRACOUSIN, Jerome 83 Team Europcar 18h 44′ 31” + 32′ 00”
155. AUSHAAS, Nathan 104 Garmin Sharp 18h 45′ 19” + 32′ 48”
156. BELVAN SUMMEREN, Johan 109 Garmin Sharp 18h 45′ 23” + 32′ 52”
157. BRAFISCHER, Murilo 93 FDJ.fr 18h 45′ 23” + 32′ 52”
158. FRAROUX, Anthony 98 FDJ.fr 18h 45′ 40” + 33′ 09”
159. BELVANDEWALLE, Kristof 218 Trek Factory Racing 18h 45′ 44” + 33′ 13”
160. ESPARAMENDIA, Francisco Javier 52 Caja Rural Seguros RGA 18h 46′ 26” + 33′ 55”
161. GBRMILLAR, David 107 Garmin Sharp 18h 46′ 29” + 33′ 58”
162. AUSMEYER, Cameron 187 Orica GreenEdge 18h 46′ 49” + 34′ 18”
163. ITAFELLINE, Fabio 213 Trek Factory Racing 18h 46′ 50” + 34′ 19”
164. ITATOSATTO, Matteo 208 Tinkoff – Saxo 18h 46′ 54” + 34′ 23”
165. SVKVELITS, Martin 178 Omega Pharma – Quick-Step 18h 46′ 56” + 34′ 25”
166. LATSARAMOTINS, Aleksejs 128 IAM Cycling 18h 46′ 59” + 34′ 28”
167. GERCIOLEK, Gerald 162 MTN – Qhubeka 18h 47′ 12” + 34′ 41”
168. ESTJOEAAR, Gert 74 Cofidis Solutions Crédits 18h 47′ 53” + 35′ 22”
169. ITACATALDO, Dario 192 Team SKY 18h 47′ 54” + 35′ 23”
170. DENANDERSEN, Michael Valgren 202 Tinkoff – Saxo 18h 48′ 10” + 35′ 39”
171. KAZFOMINYKH, Daniil 22 Astana Pro Team 18h 48′ 30” + 35′ 59”
172. AUSDOCKER, Mitchell 184 Orica GreenEdge 18h 48′ 34” + 36′ 03”
173. RSAMEINTJES, Louis 164 MTN – Qhubeka 18h 48′ 50” + 36′ 19”
174. ITANOCENTINI, Rinaldo 18 AG2R La Mondiale 18h 48′ 51” + 36′ 20”
175. RSAVENTER, Jaco 169 MTN – Qhubeka 18h 48′ 53” + 36′ 22”
176. AUSLANCASTER, Brett 185 Orica GreenEdge 18h 49′ 00” + 36′ 29”
177. SUILANG, Pirmin 125 IAM Cycling 18h 50′ 02” + 37′ 31”
178. FRAJEROME, Vincent 86 Team Europcar 18h 50′ 11” + 37′ 40”
179. FRAPINOT, Thibaut 97 FDJ.fr 18h 50′ 18” + 37′ 47”
180. FRAMANGEL, Laurent 95 FDJ.fr 18h 50′ 30” + 37′ 59”
181. BLRKIRYIENKA, Vasil 195 Team SKY 18h 50′ 32” + 38′ 01”
182. NEDTJALLINGII, Maarten 38 Belkin Pro Cycling Team 18h 55′ 52” + 43′ 21”
183. NZLSERGENT, Jesse 216 Trek Factory Racing 18h 56′ 39” + 44′ 08”
184. ITAMALORI, Adriano 157 Movistar Team 18h 56′ 46” + 44′ 15”
185. BELARMEE, Sander 142 Lotto Belisol 18h 59′ 43” + 47′ 12”
186. ITAGUARNIERI, Jacopo 24 Astana Pro Team 19h 00′ 11” + 47′ 40”
187. ERIBERHANE, Natnael 82 Team Europcar 19h 00′ 44” + 48′ 13”
188. SUIFUMEAUX, Jonathan 122 IAM Cycling 19h 00′ 49” + 48′ 18”
189. RSATHOMSON, Jay Robert 167 MTN – Qhubeka 19h 01′ 04” + 48′ 33”
190. FRANAULEAU, Bryan 89 Team Europcar 19h 01′ 39” + 49′ 08”
191. NZLBEWLEY, Sam 181 Orica GreenEdge 19h 02′ 02” + 49′ 31”
192. NEDCLEMENT, Stef 32 Belkin Pro Cycling Team 19h 02′ 15” + 49′ 44”
193. GERKLEMME, Dominic 124 IAM Cycling 19h 02′ 39” + 50′ 08”
194. GERWAGNER, Robert 39 Belkin Pro Cycling Team 19h 02′ 58” + 50′ 27”
195. FRAENGOULVENT, Jimmy 85 Team Europcar 19h 04′ 25” + 51′ 54”
196. GBRROWE, Luke 198 Team SKY 19h 05′ 11” + 52′ 40”
197. COLBETANCUR, Carlos Alberto 12 AG2R La Mondiale 19h 05′ 13” + 52′ 42”
198. ITAPELUCCHI, Matteo 126 IAM Cycling 19h 11′ 11” + 58′ 40”

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska