lindemanBert-Jan Lindeman (Rabobank Development Team) po długiej uciecze zwyciężył na trzecim etapie Tour de l`Ain i został nowym liderem wyścigu.

W przedostatnim dniu Tour de l`Ain na kolarzy czekał najcięższy etap tegorocznej edycji. Mieli oni do pokonania prawie 143 kilometry z Lagnieu do Lelex-Mont Jura. Po drodze aż pięć górskich premii oraz finałowa wspinaczka.

Pierwszą premię górską (Côte de Corlier) przejechał jeszcze cały peleton, a pierwszy był Artur Fedosseyev (CT Astana). Na drugim podjeździe (Col de Bérentin) zaatakowało trzech zawodników: Jordi Simon (Team Ecuador), Julien El Farès (La Pomme Marseille 13) i Bert-Jan Lindeman (Rabobank Development Team). Trójka 80 kilometrów przed metą miała ponad 3 minuty przewagi nad peletonem. Między peletonem a ucieczką jechał jeszcze Cédric Pineau (FDJ.fr), ale szybko został doścignięty.

42 kilometry przed metą peleton tracił 6 minut do harcowników. W czasie podjazdu pod Col de Menthières (około 25 kilometrów przed metą) tempa kolegów nie wytrzymał El Farès, a w peletonie problemy miał lider wyścigu – Gianni Meersman (Omega Pharma – Quick Step).

Chwilę później Lindeman odjechał Simonowi. Z tyłu na atak zdecydował się Romain Bardet (Ag2r La Mondiale). Za nim jechała grupka: Jean Christophe Péraud (Ag2r La Mondiale), Daniel Martin (Garmin – Sharp), Yoann Bagot (Cofidis), Rigoberto Uran (Omega Pharma – Quick Step), Kenny Elissonde (FDJ.fr), Romain Sicard (Europcar), Rémy Di Grégorio (Team La Pomme Marseille 13) i Pierre-Roger Latour (Francja).

Na zjeździe do Simona dojechał Bardet. Holender Lindeman miał prawie 2 minuty przewagi nad dwójką i wielką szansę na życiowy sukces. Na finałowym podjeździe Bardet skontrował Hiszpana i samotnie próbował dogonić prowadzącego Lindemana. Francuz odrabiał straty, ale nie zdołał wydrzeć Holendrowi zwycięstwa! Trzecie miejsce zajął Daniel Martin.

Lindeman wygrał etap i dzięki przewadze został także liderem klasyfikacji generalnej.

Wyniki:

1 LINDEMAN Bertjan Rabobank Development Team NED les 141.8 km en 3h53’06” (moy. 36.5 km/h) (b : 10”)
2 BARDET Romain AG2R la Mondiale FRA 57”(b : 6”)
3 MARTIN Dan Garmin – Sharp IRL 02’24” (b : 4”)
4 PERAUD Jean-Christophe AG2R la Mondiale FRA ‘
5 DI GREGORIO Rémi Team La Pomme Marseille 13 FRA ‘
6 * LATOUR Pierre-Roger Equipe de France FRA 03’23”
7 BOUET Maxime AG2R la Mondiale FRA ‘
8 TARRIDE Grégoire Team La Pomme Marseille 13 FRA ‘
9 BAGOT Yoann Cofidis Solutions Crédit FRA ‘
10 * ALAPHILIPPE Julian Omega Pharma – Quick-Step C. FRA ‘
11 SICARD Romain Team Europcar FRA ‘
12 SIMON CASULLERAS Jordi Team Ecuador ESP 03’26”
13 ELISSONDE Kenny FDJ.fr FRA 03h56’32” ‘
14 * FEDOSSEYEV Artur C.T. Astana KAZ 04’08”
15 BAUGNIES Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
16 * DIAZ CARDENAS Edward fabian Colombia COL 04’10”
17 FEILLU Brice Bretagne – Séché Environneme FRA ‘
18 LE MEVEL Christophe Cofidis Solutions Crédit FRA ‘
19 GUILLOU Florian Bretagne – Séché Environneme FRA 04’12”
20 EL FARES Julien Team La Pomme Marseille 13 FRA 04’19”
21 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédit FRA 05’53”
22 URAN URAN Rigoberto Omega Pharma – Quick-Step C. COL 06’21”
23 COPPEL Jérôme Cofidis Solutions Crédit FRA 06’32”
24 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED 07’37”
25 SERRY Pieter Omega Pharma – Quick-Step C. BEL ‘
26 DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
27 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA ‘
28 FERNANDEZ Higinio Team Ecuador ESP ‘
29 DE GREEF Francis Wanty – Groupe Gobert BEL 08’40”
30 TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA 09’38”
31 BERHANE Natnael Team Europcar ERI ‘
32 ANTOMARCHI Julien Team La Pomme Marseille 13 FRA ‘
33 ROSSETTO Stéphane Bigmat – Auber 93 FRA ‘
34 * OOMEN Sam Rabobank Development Team NED ‘
35 * HOFSTEDE Lennard Rabobank Development Team NED ‘
36 MAINARD Jérôme Equipe de France FRA ‘
37 GERARD Arnaud Bretagne – Séché Environneme FRA ‘
38 * BECKERINGH Derk Abel Rabobank Development Team NED 11’31”
39 BIZHIGITOV Zhandos C.T. Astana KAZ 14’41”
40 COURTEILLE Arnaud FDJ.fr FRA 04h07’47” ‘
41 PERICHON Pierre Luc Bretagne – Séché Environneme FRA 15’48”
42 * ROOSEN Timo Rabobank Development Team NED ‘
43 GIRDLESTONE Dylan Garmin – Sharp RSA ‘
44 FEILLU Romain Bretagne – Séché Environneme FRA 20’28”
45 MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step C. BEL ‘
46 * VERONA QUINTANILLA Carlos Omega Pharma – Quick-Step C. ESP ‘
47 DUVAL Julien Roubaix Lille Métropole FRA ‘
48 JEANDESBOZ Fabrice Team Europcar FRA ‘
49 SLAGTER Tom Jelte Garmin – Sharp NED ‘
50 * CALMEJANE Lilian Equipe de France FRA ‘
51 ROVIRA POUS Jaume Team Ecuador ESP ‘
52 PINEAU Cédric FDJ.fr FRA ‘
53 * OKISHEV Viktor C.T. Astana KAZ ‘
54 HARDY Romain Cofidis Solutions Crédit FRA ‘
55 KREDER Raymond Garmin – Sharp NED ‘
56 BRUN Frédéric Bigmat – Auber 93 FRA ‘
57 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA ‘
58 * PACHER Quentin Equipe de France FRA ‘
59 LOUBET Julien Equipe de France FRA ‘
60 BERARD Julien AG2R la Mondiale FRA ‘
61 ARANGO CARVAJAL Juan Esteban Colombia COL ‘
62 CARDOSO Andre Fernando Garmin – Sharp POR ‘
63 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
64 PARADES HERNANDEZ Jonathan Colombia COL ‘
65 DUQUE Leonardo Fabio Colombia COL ‘
66 * SEMYONOV Roman C.T. Astana KAZ ‘
67 NAVARRETE Segundo Team Ecuador ECU ‘
68 * AKHMETOV Galym C.T. Astana KAZ ‘
69 CORNU Jérémy Team Europcar FRA ‘
70 MOUREY Francis FDJ.fr FRA ‘
71 VALENCIA Juan Pablo Colombia COL 24’38”
72 ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédit FRA 26’26”
73 RENAULT Maxime Bigmat – Auber 93 FRA 26’27”
74 GATSKIY Pavel C.T. Astana KAZ 29’27”
75 PAÏANI Jean-Lou Roubaix Lille Métropole FRA ‘
76 GILBERT Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
77 GIRAUD Benjamin Team La Pomme Marseille 13 FRA ‘
78 * GOUAULT Pierre Bigmat – Auber 93 FRA ‘
79 TRONET Steven Bigmat – Auber 93 FRA ‘
80 VERMEULEN Franck Roubaix Lille Métropole FRA ‘
81 * LEVEAU Jérémy Roubaix Lille Métropole FRA ‘
82 * DULIN Alexis Equipe de France FRA ‘
83 JARRIER Benoît Bretagne – Séché Environneme FRA ‘
84 JAKIN Alo Bigmat – Auber 93 EST ‘
85 * MORTON Lachlan-David Garmin – Sharp AUS ‘
86 * LE GAC Olivier FDJ.fr FRA ‘
87 * SARREAU Marc FDJ.fr FRA ‘
88 GUILLEMOIS Romain Team Europcar FRA ‘
89 CRAVEN Dan Team Europcar NAM ‘
90 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Colombia COL 29’32”
91 * CARBONELL RABAT Isaac Team Ecuador ESP 29’57”
92 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step C. GBR ‘
93 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA 30’36”

Abandons :
TEUNISSEN Mike – Rabobank Development Team
TORRES BARCELO Albert – Team Ecuador
LAVIEU Antoine – Team La Pomme Marseille 13

Klasyfikacja generalna:
1 LINDEMAN Bertjan Rabobank Development Team NED les 448.3 km en 11h23’26” (moy. 39.37 km/h)
2 BARDET Romain AG2R la Mondiale FRA 54”
3 MARTIN Dan Garmin – Sharp IRL 02’25”
4 PERAUD Jean-Christophe AG2R la Mondiale FRA 02’27”
5 DI GREGORIO Rémi Team La Pomme Marseille 13 FRA 02’42”
6 * ALAPHILIPPE Julian Omega Pharma – Quick-Step C.T. FRA 03’14”
7 BAGOT Yoann Cofidis Solutions Crédit FRA 03’24”
8 SICARD Romain Team Europcar FRA 03’25”
9 * LATOUR Pierre-Roger Equipe de France FRA 03’26”
10 TARRIDE Grégoire Team La Pomme Marseille 13 FRA 03’28”
11 BOUET Maxime AG2R la Mondiale FRA 03’31”
12 ELISSONDE Kenny FDJ.fr FRA 11h27’04” 03’38”
13 SIMON CASULLERAS Jordi Team Ecuador ESP 03’39”
14 * FEDOSSEYEV Artur C.T. Astana KAZ 04’13”
15 BAUGNIES Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL ‘
16 LE MEVEL Christophe Cofidis Solutions Crédit FRA 04’15”
17 FEILLU Brice Bretagne – Séché Environnement FRA 04’21”
18 * DIAZ CARDENAS Edward fabian Colombia COL 04’22”
19 GUILLOU Florian Bretagne – Séché Environnement FRA 04’29”
20 EL FARES Julien Team La Pomme Marseille 13 FRA 04’31”
21 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédit FRA 06’10”
22 URAN URAN Rigoberto Omega Pharma – Quick-Step C.T. COL 06’13”
23 COPPEL Jérôme Cofidis Solutions Crédit FRA 06’26”
24 SERRY Pieter Omega Pharma – Quick-Step C.T. BEL 07’29”
25 DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert BEL 07’37”
26 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA 07’52”
27 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED 07’56”
28 FERNANDEZ Higinio Team Ecuador ESP 08’00”
29 DE GREEF Francis Wanty – Groupe Gobert BEL 08’48”
30 GERARD Arnaud Bretagne – Séché Environnement FRA 09’32”
31 * HOFSTEDE Lennard Rabobank Development Team NED 09’33”
32 ROSSETTO Stéphane Bigmat – Auber 93 FRA 09’39”
33 * OOMEN Sam Rabobank Development Team NED 09’43”
34 ANTOMARCHI Julien Team La Pomme Marseille 13 FRA 09’44”
35 MAINARD Jérôme Equipe de France FRA 09’46”
36 BERHANE Natnael Team Europcar ERI 09’47”
37 TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA 09’58”
38 * BECKERINGH Derk Abel Rabobank Development Team NED 11’36”
39 BIZHIGITOV Zhandos C.T. Astana KAZ 14’46”
40 COURTEILLE Arnaud FDJ.fr FRA 14’58”
41 * ROOSEN Timo Rabobank Development Team NED 15’44”
42 PERICHON Pierre Luc Bretagne – Séché Environnement FRA 15’49”
43 GIRDLESTONE Dylan Garmin – Sharp RSA 15’55”
44 MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step C.T. BEL 20’03”
45 SLAGTER Tom Jelte Garmin – Sharp NED 20’26”
46 LOUBET Julien Equipe de France FRA 20’28”
47 * VERONA QUINTANILLA Carlos Omega Pharma – Quick-Step C.T. ESP 20’30”
48 ARANGO CARVAJAL Juan Esteban Colombia COL 20’31”
49 * PACHER Quentin Equipe de France FRA 20’34”
50 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL 20’35”
51 PINEAU Cédric FDJ.fr FRA ‘
52 * CALMEJANE Lilian Equipe de France FRA ‘
53 DUQUE Leonardo Fabio Colombia COL ‘
54 CORNU Jérémy Team Europcar FRA 20’36”
55 BERARD Julien AG2R la Mondiale FRA ‘
56 FEILLU Romain Bretagne – Séché Environnement FRA 20’37”
57 HARDY Romain Cofidis Solutions Crédit FRA 20’39”
58 KREDER Raymond Garmin – Sharp NED 20’41”
59 DUVAL Julien Roubaix Lille Métropole FRA ‘
60 CARDOSO Andre Fernando Garmin – Sharp POR ‘
61 JEANDESBOZ Fabrice Team Europcar FRA 20’43”
62 BRUN Frédéric Bigmat – Auber 93 FRA ‘
63 * SEMYONOV Roman C.T. Astana KAZ 20’44”
64 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA 20’46”
65 MOUREY Francis FDJ.fr FRA 20’47”
66 * OKISHEV Viktor C.T. Astana KAZ ‘
67 ROVIRA POUS Jaume Team Ecuador ESP 20’48”
68 PARADES HERNANDEZ Jonathan Colombia COL 20’52”
69 NAVARRETE Segundo Team Ecuador ECU 21’03”
70 * AKHMETOV Galym C.T. Astana KAZ 21’26”
71 VALENCIA Juan Pablo Colombia COL 24’57”
72 ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédit FRA 26’37”
73 RENAULT Maxime Bigmat – Auber 93 FRA 27’08”
74 GUILLEMOIS Romain Team Europcar FRA 29’31”
75 JARRIER Benoît Bretagne – Séché Environnement FRA 29’33”
76 JAKIN Alo Bigmat – Auber 93 EST 29’36”
77 * LEVEAU Jérémy Roubaix Lille Métropole FRA 29’41”
78 * DULIN Alexis Equipe de France FRA 29’42”
79 VERMEULEN Franck Roubaix Lille Métropole FRA 29’43”
80 TRONET Steven Bigmat – Auber 93 FRA ‘
81 GIRAUD Benjamin Team La Pomme Marseille 13 FRA 29’45”
82 * GOUAULT Pierre Bigmat – Auber 93 FRA ‘
83 * SARREAU Marc FDJ.fr FRA 29’47”
84 GATSKIY Pavel C.T. Astana KAZ ‘
85 * MORTON Lachlan-David Garmin – Sharp AUS ‘
86 CRAVEN Dan Team Europcar NAM 29’49”
87 * LE GAC Olivier FDJ.fr FRA 30’05”
88 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Colombia COL 30’07”
89 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step C.T. GBR 30’14”
90 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA 30’46”
91 * CARBONELL RABAT Isaac Team Ecuador ESP 30’49”
92 GILBERT Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL 30’55”
93 PAÏANI Jean-Lou Roubaix Lille Métropole FRA 31’35”

 

 

@ArekWaluga77

Foto:corvospro.com