Kirsten WildKirsten Wild (Team Giant-Shimano) wygrała czwarty etap wyścigu La Route de France. W generalce prowadzi Claudia Lichtenberg (Team Giant-Shimano).

Panie walczące o prymat w La Route de France pokonywały dziś odcinek z Cloyes-sur-le-Loir do Châlette-sur-Loing o łącznej długości ponad 137 kilometrów. Etap był raczej płaski i po raz kolejny można się było spodziewać finiszu z dużej grupy.

Najszybsza okazała się Kirsten Wild (Team Giant-Shimano). Pozostałe miejsca na podium zajęły Włoszki: Giorgia Bronzini (Wiggle Honda Pro Cycling) i Barbara Guarischi (Alé Cipollini).

W generalce prowadzi Claudia Lichtenberg (Team Giant-Shimano). Polki – Małgorzata Jasińska (Alé Cipollini) i Ewelina Szybiak (Vaiano Fondriest) przyjechał w pierwszej grupie. W generalce Jasińska jest na 9. miejscu, a Szybiak na 31.

Wyniki:

1 11 WILD Kirsten NED GIW 3:19:02
2 2 BRONZINI Giorgia ITA WHT
3 22 GUARISCHI Barbara ITA ALE
4 21 OLDS Shelley USA ALE
5 46 FRAPPORTI Simona ITA BPK
6 52 D’HOORE Jolien BEL LBL
7 61 JEULAND Pascale FRA FUT
8 105 WILLIAMS Lizzie AUS AUS
9 71 BIANNIC Aude FRA LKT
10 63 FOURNIER Roxane FRA FUT
11 76 VERHOEVEN Aurore FRA LKT
12 62 DUTRIAUX Fiona FRA FUT
13 112 DELZENNE Elise FRA FRA
14 95 VAN BAARLE Ashlynn NED NED
15 33 KOZONCHUK Oxana RUS RVL
16 131 TUSLAITE Daiva LTU LTU
17 15 SOEK Julia NED GIW
18 91 STULTIENS Sabrina NED NED
19 111 CORDON Audrey FRA FRA
20 132 JANELIUNAITE Edita LTU LTU
21 25 PAVIN Michela ITA ALE
22 84 GULUMA ORTIZ Serika COL VAI
23 66 ROY Sarah AUS FUT
24 113 DUVAL Eugénie FRA FRA
25 12 LICHTENBERG HÄUSLER Claudia GER GIW
26 41 AMIALIUSIK Alena BLR BPK
27 133 JANKAUSKAITE Milda LTU LTU
28 23 JASINSKA Malgorzta POL ALE
29 75 RIBEROT Fanny FRA LKT
30 65 PADER Lucie FRA FUT
31 85 LAIZANE Lija LAT VAI
32 34 KUCHINSKAYA Elena RUS RVL
33 94 SLAPPENDEL Iris NED NED
34 64 RIVAT Amélie FRA FUT
35 82 SOSNA Katazina LTU VAI
36 83 SZYBIAK Ewelina POL VAI
37 1 VILLUMSEN Linda Melanie NZL WHT
38 26 BERLATO Elena ITA ALE
39 13 POLSPOEL Maaike BEL GIW
40 5 HAGIWARA Mayuko JPN WHT
41 116 BURATO Alna FRA FRA
42 36 BLINDYUK Yulia RUS RVL
43 32 CHULKOVA Anastasia RUS RVL
44 42 MUCCIOLI Dalia ITA BPK
45 74 LOPEZ MORALES Belen ESP LKT
46 114 SICOT Marion FRA FRA
47 92 DE JONG Demi NED NED 7
48 103 TAYLOR Carlee AUS AUS 7
49 72 GUTIERREZ RUIZ Sheyla ESP LKT 7
50 45 SCHWEIZER Doris SUI BPK 7
51 115 DUVAL Joanne FRA FRA 7
52 24 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane ESP ALE 7
53 104 NEYLAN Rachel AUS AUS 7
54 55 RIJKES Sarah AUT LBL 7
55 3 BECKER Charlotte GER WHT 7
56 106 ROWNEY Loren AUS AUS 7
57 73 LESUEUR Mélodie FRA LKT 7
58 14 DE VRIES Marijn NED GIW 7
59 134 TITENYTE Zavinta LTU LTU 7
60 43 TETRICK Alison USA BPK 7
61 93 COPPENS Kirsten NED NED 7
62 4 BARTELLONI Beatrice ITA WHT 7
63 35 ZHAPAROVA Aizhan RUS RVL 7
64 31 ANTOSHINA Tatiana RUS RVL 7
65 102 MUNDY Jessica AUS AUS 7
66 44 VALSECCHI Silvia ITA BPK 11
67 53 DECROIX Lieselot BEL LBL 11
68 56 VAN SEVEREN Céline BEL LBL 11
69 54 VEKEMANS Anisha BEL LBL 11
70 96 KUIJPERS Evy NED NED 11
71 51 DE VOCHT Liesbet BEL LBL 11
72 6 SCHNITZMEIER Anna Bianca GER WHT 23
73 86 PARRA Jessica COL VAI 52
74 136 ZABLOCKYTE Egle LTU LTU 52
75 16 KNOL Willeke NED GIW 1:10
76 124 KADLECOVA Monika SVK SVK 3:21
77 121 HANESOVA Livia SVK SVK 6:00
Abandono
126 JUHASOVA Zuzana

Klasyfikacja generalna:
1 12 LICHTENBERG HÄUSLER ClaudiaGER GIW 12:43:07
2 41 AMIALIUSIK Alena BLR BPK 29
3 2 BRONZINI Giorgia ITA WHT 1:44
4 111 CORDON Audrey FRA FRA 1:44
5 71 BIANNIC Aude FRA LKT 1:44
6 105 WILLIAMS Lizzie AUS AUS 1:44
7 91 STULTIENS Sabrina NED NED 1:44
8 13 POLSPOEL Maaike BEL GIW 1:44
9 23 JASINSKA Malgorzta POL ALE 1:44
10 64 RIVAT Amélie FRA FUT 1:44
11 26 BERLATO Elena ITA ALE 1:44
12 42 MUCCIOLI Dalia ITA BPK 2:06
13 112 DELZENNE Elise FRA FRA 2:58
14 6 SCHNITZMEIER Anna Bianca GER WHT 3:45
15 46 FRAPPORTI Simona ITA BPK 5:01
16 131 TUSLAITE Daiva LTU LTU 5:01
17 21 OLDS Shelley USA ALE 5:01
18 84 GULUMA ORTIZ Serika COL VAI 5:01
19 33 KOZONCHUK Oxana RUS RVL 5:01
20 66 ROY Sarah AUS FUT 5:01
21 34 KUCHINSKAYA Elena RUS RVL 5:01
22 36 BLINDYUK Yulia RUS RVL 5:01
23 1 VILLUMSEN Linda Melanie NZL WHT 5:01
24 65 PADER Lucie FRA FUT 5:01
25 11 WILD Kirsten NED GIW 5:06
26 52 D’HOORE Jolien BEL LBL 5:06
27 22 GUARISCHI Barbara ITA ALE 5:06
28 15 SOEK Julia NED GIW 5:06
29 82 SOSNA Katazina LTU VAI 5:06
30 94 SLAPPENDEL Iris NED NED 5:06
31 83 SZYBIAK Ewelina POL VAI 5:06
32 74 LOPEZ MORALES Belen ESP LKT 5:06
33 85 LAIZANE Lija LAT VAI 5:06
34 5 HAGIWARA Mayuko JPN WHT 5:06
35 114 SICOT Marion FRA FRA 5:06
36 106 ROWNEY Loren AUS AUS 5:08
37 3 BECKER Charlotte GER WHT 5:13
38 115 DUVAL Joanne FRA FRA 5:13
39 45 SCHWEIZER Doris SUI BPK 5:13
40 53 DECROIX Lieselot BEL LBL 5:17
41 102 MUNDY Jessica AUS AUS 5:34
42 104 NEYLAN Rachel AUS AUS 5:39
43 55 RIJKES Sarah AUT LBL 5:39
44 51 DE VOCHT Liesbet BEL LBL 5:43
45 61 JEULAND Pascale FRA FUT 5:55
46 35 ZHAPAROVA Aizhan RUS RVL 6:31
47 72 GUTIERREZ RUIZ Sheyla ESP LKT 6:36
48 14 DE VRIES Marijn NED GIW 6:42
49 54 VEKEMANS Anisha BEL LBL 6:58
50 25 PAVIN Michela ITA ALE 7:24
51 132 JANELIUNAITE Edita LTU LTU 8:09
52 92 DE JONG Demi NED NED 8:16
53 113 DUVAL Eugénie FRA FRA 9:18
54 73 LESUEUR Mélodie FRA LKT 9:32
55 43 TETRICK Alison USA BPK 9:32
56 75 RIBEROT Fanny FRA LKT 10:00
57 76 VERHOEVEN Aurore FRA LKT 10:00
58 16 KNOL Willeke NED GIW 10:08
59 103 TAYLOR Carlee AUS AUS 11:52
60 63 FOURNIER Roxane FRA FUT 11:57
61 62 DUTRIAUX Fiona FRA FUT 11:57
62 56 VAN SEVEREN Céline BEL LBL 12:38
63 24 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane ESP ALE 13:37
64 44 VALSECCHI Silvia ITA BPK 13:42
65 32 CHULKOVA Anastasia RUS RVL 16:03
66 136 ZABLOCKYTE Egle LTU LTU 16:55
67 4 BARTELLONI Beatrice ITA WHT 17:36
68 96 KUIJPERS Evy NED NED 18:47
69 133 JANKAUSKAITE Milda LTU LTU 20:27
70 93 COPPENS Kirsten NED NED 20:34
71 95 VAN BAARLE Ashlynn NED NED 20:57
72 86 PARRA Jessica COL VAI 22:42
73 134 TITENYTE Zavinta LTU LTU 24:40
74 116 BURATO Alna FRA FRA 27:06
75 31 ANTOSHINA Tatiana RUS RVL 27:13
76 124 KADLECOVA Monika SVK SVK 30:27
77 121 HANESOVA Livia SVK SVK 44:18

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net