meersmanGianni Meersman wygrał prolog francuskiej etapówki Tour de l`Ain. Czołowa czwórka to kolarze Omega Pharma – Quick Step.

Belg na 4,6 kilometrowej trasie w Saint-Amour, uzyskał rezultat 5 minut i 22 sekund, co dało średnią prędkość 51 km/h. Dwie sekundy stracił do niego klubowy kolega Julian Alaphilippe, a trzy sekundy kolejni zawodnicy OPQS – Pieter Serry i Rigoberto Uran. W czołowej dziesiątce znalazł się jeszcze Mark Cavendish.

Wyniki:

1 MEERSMAN Gianni Omega Pharma – Quick-Step C. BEL les 4.6 km en 5’22”52 (51.35 km/h)
2 * ALAPHILIPPE Julian Omega Pharma – Quick-Step C. FRA 05’24”16 01”64  
3 SERRY Pieter Omega Pharma – Quick-Step C. BEL 05’25”81 03”29   
4 URAN URAN Rigoberto Omega Pharma – Quick-Step C. COL 05’25”87 03”35  
5 COPPEL Jérôme Cofidis Solutions Crédit FRA 05’27”42 04”90   
6 GERARD Arnaud Bretagne – Séché Environneme FRA 05’27”51 04”99   
7 * HOFSTEDE Lennard Rabobank Development Team NED 05’28”56 06”04   
8 * ROOSEN Timo Rabobank Development Team NED 05’29”54 07”02   
9 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step C. GBR 05’30”98 08”46   
10 SLAGTER Tom Jelte Garmin – Sharp NED 05’31”10 08”58   
11 LOUBET Julien Equipe de France FRA 05’33”75 11”23   
12 DEGAND Thomas Wanty – Groupe Gobert BEL 05’33”78 11”26   
13 PERICHON Pierre Luc Bretagne – Séché Environneme FRA 05’34”08 11”56   
14 ROSSETTO Stéphane Bigmat – Auber 93 FRA 05’34”69 12”17   
15 BAGOT Yoann Cofidis Solutions Crédit FRA 05’34”96 12”44   
16 SICARD Romain Team Europcar FRA 05’35”87 13”35    
17 * VERONA QUINTANILLA Carlos Omega Pharma – Quick-Step C. ESP 05’35”91 13”39  
18 BARDET Romain AG2R la Mondiale FRA 05’36”10 13”58   
19 ARANGO CARVAJAL Juan Esteban Colombia COL 05’36”21 13”69   
20 PERAUD Jean-Christophe AG2R la Mondiale FRA 05’36”43 13”91   
21 * LATOUR Pierre-Roger Equipe de France FRA 05’36”52 14”00   
22 GUILLEMOIS Romain Team Europcar FRA 05’37”43 14”91    
23 * FEDOSSEYEV Artur C.T. Astana KAZ 05’38”19 15”67   
24 TARRIDE Grégoire Team La Pomme Marseille 13 FRA 05’38”49 15”97   
25 * OOMEN Sam Rabobank Development Team NED 05’38”67 16”15   
26 BAUGNIES Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL 05’38”72 16”20   
27 * BECKERINGH Derk Abel Rabobank Development Team NED 05’38”74 16”22   
28 MARTIN Dan Garmin – Sharp IRL 05’38”79 16”27   
29 BIZHIGITOV Zhandos C.T. Astana KAZ 05’38”83 16”31    
30 LE MEVEL Christophe Cofidis Solutions Crédit FRA 05’38”90 16”38   
31 JARRIER Benoît Bretagne – Séché Environneme FRA 05’39”23 16”71   
32 ANTOMARCHI Julien Team La Pomme Marseille 13 FRA 05’39”62 17”10   
33 * PACHER Quentin Equipe de France FRA 05’39”77 17”25   
34 GIRDLESTONE Dylan Garmin – Sharp RSA 05’40”07 17”55   
35 BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL 05’40”08 17”56   
36 PINEAU Cédric FDJ.fr FRA 05’40”11 17”59    
37 * CALMEJANE Lilian Equipe de France FRA 05’40”34 17”82   
38 CORNU Jérémy Team Europcar FRA 05’41”14 18”62    
39 BOUET Maxime AG2R la Mondiale FRA 05’41”16 18”64   
40 BERARD Julien AG2R la Mondiale FRA 05’41”42 18”90   
41 DE GREEF Francis Wanty – Groupe Gobert BEL 05’41”64 19”12   
42 MAINARD Jérôme Equipe de France FRA 05’41”69 19”17   
43 JAKIN Alo Bigmat – Auber 93 EST 05’42”58 20”06   
44 BERHANE Natnael Team Europcar ERI 05’42”75 20”23    
45 LINDEMAN Bertjan Rabobank Development Team NED 05’43”86 21”34   
46 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA 05’43”90 21”38   
47 DUQUE Leonardo Fabio Colombia COL 05’44”39 21”87    
48 FEILLU Brice Bretagne – Séché Environneme FRA 05’44”53 22”01   
49 HARDY Romain Cofidis Solutions Crédit FRA 05’44”70 22”18   
50 ZINGLE Romain Cofidis Solutions Crédit FRA 05’44”94 22”42    
51 * TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team NED 05’45”05 22”53   
52 EL FARES Julien Team La Pomme Marseille 13 FRA 05’45”67 23”15  
53 * DIAZ CARDENAS Edward fabian Colombia COL 05’45”76 23”24   
54 ELISSONDE Kenny FDJ.fr FRA 05’45”83 23”31    
55 SIMON CASULLERAS Jordi Team Ecuador ESP 05’46”15 23”63   
56 TORRES BARCELO Albert Team Ecuador ESP 05’46”60 24”08   
57 CARDOSO Andre Fernando Garmin – Sharp POR 05’46”95 24”43   
58 DUVAL Julien Roubaix Lille Métropole FRA 05’46”95 ‘   
59 * LEVEAU Jérémy Roubaix Lille Métropole FRA 05’47”37 24”85   
60 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Colombia COL 05’48”14 25”62   
61 FEILLU Romain Bretagne – Séché Environneme FRA 05’48”29 25”77   
62 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA 05’48”29 ‘   
63 JEANDESBOZ Fabrice Team Europcar FRA 05’48”33 25”81    
64 BRUN Frédéric Bigmat – Auber 93 FRA 05’48”63 26”11   
65 * DULIN Alexis Equipe de France FRA 05’48”79 26”27   
66 VERMEULEN Franck Roubaix Lille Métropole FRA 05’49”59 27”07   
67 TRONET Steven Bigmat – Auber 93 FRA 05’49”61 27”09   
68 * SEMYONOV Roman C.T. Astana KAZ 05’49”61 ‘   
69 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédit FRA 05’50”23 27”71   
70 COURTEILLE Arnaud FDJ.fr FRA 05’50”59 28”07    
71 GUILLOU Florian Bretagne – Séché Environneme FRA 05’50”73 28”21   
72 DI GREGORIO Rémi Team La Pomme Marseille 13 FRA 05’51”47 28”95  
73 GIRAUD Benjamin Team La Pomme Marseille 13 FRA 05’51”51 28”99   
74 * GOUAULT Pierre Bigmat – Auber 93 FRA 05’51”87 29”35   
75 BONNAFOND Guillaume AG2R la Mondiale FRA 05’51”95 29”43   
76 MOUREY Francis FDJ.fr FRA 05’52”09 29”57    
77 MINNAARD Marco Wanty – Groupe Gobert NED 05’52”32 29”80   
78 VALENCIA Juan Pablo Colombia COL 05’52”69 30”17    
79 * OKISHEV Viktor C.T. Astana KAZ 05’52”82 30”30   
80 GATSKIY Pavel C.T. Astana KAZ 05’53”16 30”64    
81 * MORTON Lachlan-David Garmin – Sharp AUS 05’53”44 30”92   
82 TURGIS Jimmy Roubaix Lille Métropole FRA 05’53”48 30”96   
83 ROVIRA POUS Jaume Team Ecuador ESP 05’53”81 31”29   
84 CRAVEN Dan Team Europcar NAM 05’55”14 32”62    
85 FERNANDEZ Higinio Team Ecuador ESP 05’56”04 33”52    
86 KREDER Raymond Garmin – Sharp NED 05’56”93 34”41   
87 PARADES HERNANDEZ Jonathan Colombia COL 05’57”47 34”95    
88 * SARREAU Marc FDJ.fr FRA 05’59”04 36”52    
89 PAÏANI Jean-Lou Roubaix Lille Métropole FRA 06’00”00 37”48   
90 LAVIEU Antoine Team La Pomme Marseille 13 FRA 06’02”42 39”90   
91 GILBERT Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL 06’07”41 44”89   
92 NAVARRETE Segundo Team Ecuador ECU 06’08”09 45”57    
93 * LE GAC Olivier FDJ.fr FRA 06’11”60 49”08   
94 RENAULT Maxime Bigmat – Auber 93 FRA 06’14”30 51”78   
95 * CARBONELL RABAT Isaac Team Ecuador ESP 06’25”72 01’03”20   
96 * AKHMETOV Galym C.T. Astana KAZ 06’31”61 01’09”09   

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa