Maciej Bodnar małeBędziemy mieli kolejnego Polaka w ekipie Tinkoff-Saxo. Do Rafała Majki i Pawła Poljańskiego od nowego sezonu dołączy Maciej Bodnar (Cannondale)!

Od początku wiedzieliśmy, że za Peterem Saganem do drużyny Tinkova przejdą jego najbardziej zaufani pomocnicy.

Maciej Bodnar podpisał z Tinkoff-Saxo dwuletni kontrakt, a Juraj Sagan zostanie w zespole przez trzy sezony. Słyszeliśmy już plotki o połączeniu Cannondale z ekipą Tinkova, a także o tym, że za bardziej utytułowanym z braci Sagan pójdzie aż ośmiu kolegów z drużyny. Na razie stanęło jednak na dwóch.

Oczywiście kulisy transferu Sagana to główny temat dzisiejszego dnia. Stefano Feltrin, dyrektor generalny Tinkoff-Saxo, zdradził, że rozmowy ze Słowakiem trwały już od roku. Najpierw chodziło głównie o połączenie Tinkoff-Saxo i Cannondale, ale gdy pomysł upadł, niemal od razu rozpoczęto negocjacje z samym zawodnikiem.

Zasugerował też, że Juraj Sagan i Maciej Bodnar prawdopodobnie będą wsparciem dla Petera w klasykach:

Już teraz mamy bardzo silny zespół na wyścigi klasyczne, z Tosatto, Benattim i Breschelem, po prostu w tym sezonie mieliśmy dużego pecha. Podpisaliśmy już kontrakt z Pavlem Bruttem, który wykonał niesamowitą pracę na tegorocznym Mediolan-San Remo, niedługo potwierdzimy przybycie Juraja Sagana i Macieja Bodnara (wywiad miał miejsce zanim transfery zostały potwierdzone – przyp. naszosie.pl), podpiszemy też jeszcze umowę ze specjalistą od klasyków.

Ania Gmaj