majkaRafał Majka (Tinkoff-Saxo) przedłużył kontrakt z rosyjską drużyną o trzy lata do 2018 roku. To jego trzeci kontrakt z ekipą Bjarna Riisa.

Drużyna Tinkoff-Saxo poinformowała dziś, iż przedłużyła kontrakt z najlepszym góralem Tour de France 2014.

Bjarne Riis, szef ekipy,  nie kryje zadowolenia ze współpracy z Rafałem:

“Jestem bardzo szczęśliwy, że możemy podać tę informację. Rafał umowę miał ważną jeszcze na przyszły rok, ale zasłużył na to aby już dziś przedłużyć ją na kolejne lata. Wiem jak ciężko pracował w trakcie sezonu i zasługuje na miejsce w naszym zespole”.

Riis wyjaśnia, że Rafał będzie kluczowym zawodnikiem zespołu i tak naprawdę nie pokazał swojego pełnego potencjału. Sposób jazdy Rafała daje mu pewność, że Polak będzie mógł walczyć o podium któregoś z wielkich tourów.

Z kolei właściciel zespołu Oleg Tinkov powiedział:

Rafał jest jednym z najmłodszych i najbardziej utalentowanych zawodników w peletonie. Ma wielką przyszłość przed sobą. Dla zespołu to ogromna przyjemność, mieć kogoś takiego jak Rafał w swoich szeregach przez kolejne trzy lata. On jest w stanie wygrać wielki tour i jestem absolutnie pewien, że nasz zespół jest najlepszym miejscem, gdzie będzie mógł się rozwijać i zdobywać cenne doświadczenie”

Powodzenia Rafał!