dennis rohanNa mocy specjalnego porozumienia między drużynami Garmin-Sharp i BMC Racing Team oraz przyzwolenia UCI i PCC Rohan Dennis już w poniedziałek założy koszulkę BMC.

Jonathan Vaughters – główny menadżer Garmin tak skomentował ten rzadki transfer w środku sezonu: – Rohan jest świetnym sportowcem, był solidnym zawodnikiem i dzięki niemu osiągnęliśmy sukcesy chociażby w tegorocznym Tour of California czy Tour of Alberta. Jednakże, rozumiemy, że chce ponownie współpracować ze swoim byłym dyrektorem sportowym Allanem Peiperem. Zatem wybraliśmy korzystne rozwiązanie dla niego oraz dla obu drużyn – powiedział.

Szef BMC – Jim Ochowicz chciałby, aby Dennis walczył przede wszystkim w prologach i na etapach jazdy na czas, ale także pełnił rolę lidera podczas wyścigów jednodniowych i kilkuetapowych.

– Osiągnąłem z Garmin wiele sukcesów i jestem im za to bardzo wdzięczny. Allan Peiper jest tym, który jako pierwszy zaopiekował się mną na początku mojej profesjonalnej kolarskiej drogi. Nie mogę się doczekać przyszłości w BMC – skomentował swój transfer Dennis.

W związku z polityką ekipy BMC, nie ujawniono specyficznych warunków tego kontraktu.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska