warchołBartosz Warchoł (TKK Pacific Toruń) po świetnych występach w Karpackim Wyścigu Kurierów i mistrzostwach Polski został powołany do reprezentacji Polski na Tour de Pologne. Zapraszamy na krótką rozmowę z naszym reprezentantem w przededniu naszego narodowego Touru.

Występ w Tour de Pologne. Szczęśliwy, zaskoczony, dumny?

Na pewno szczęśliwy i dumny, że zostałem doceniony przez selekcjonera. Zaskoczony troszkę mniej, ponieważ po dobrej, pierwszej części sezonu poniekąd liczyłem na powołanie.

Maj był fantastyczny w Twoim wykonaniu. Etap na Karpackim i trzecie miejsce w Wyścigu Pokoju. Lepiej chyba być nie mogło?

Zawsze może być lepiej! Ale tak, to prawda, maj był bardzo udany dla mnie. Zależało mi na tych wyścigach, ale podczas przygotowań miałem problemy z kolanem i szczerze mówiąc nie wiedziałem czego mogę się po sobie spodziewać… ale wyszło całkiem przyzwoicie.

Wywalczyłeś brązowy medal w jeździe na czas MP. Jesteś zadowolony, czy trochę jednak szkoda tych pięciu sekund do złota?

Mam pewien niedosyt… to przecież tylko pięć sekund… ale taki jest sport, raz się wygrywa, a raz przegrywa o parę sekund… teraz kolej na wygraną

Czy masz już plany na przyszły sezon, jakieś propozycje kontraktowe?

Plany oczywiście mam, ale póki co, jest zbyt wcześnie abym mógł coś zdradzić.

Trener kadry rozdzielił już zadania na Tour de Pologne? Jaki będzie Twój cel?

Cel zawsze jest jeden, wygrywać! Ale jeszcze nie wiemy jakie będziemy mieć zadania na Tour de Pologne.

Na starcie zabraknie Michała Kwiatkowskiego, ale będzie Rafał Majka. Czy według Ciebie ma on szansę na zwycięstwo w TdP?

Pewnie, że Rafał może wygrać TdP. Myślę, że piąty i szósty etap będą mu bardzo odpowiadały i tam pokaże na co go stać.

Jakie jest Twoje kolarskie marzenie?

Nie powiem, aby nie zapeszyć… ale jak je zrealizuję to na pewno się przyznam.

Bardzo dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia.

 

Rozmawiał @ArekWaluga77

Foto:Karpacki Wyścig Kurierów