CCC Polsat Polkowice“Pomarańczowi” okazali się najlepsi na etapie 3a, czyli 17-kilometrowej jeździe drużynowej na czas. Byli o 20 sekund lepsi od drugiej drużyny na mecie – Adria Mobil.

Profil czasówki był pagórkowaty. CCC Polsat w składzie: Łukasz Owsian, Davide Rebellin, Jacek Morajko, Nikolay Mihaylov, Maciej Paterski, Branislau Samoilau oraz Adrian Honkisz uzyskali średnią prędkość 51,864 km/h.

Dzięki temu wynikowi, Davide Rebellin awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyniki etapu: 

1. CCC Polsat Polkowice 19:40 51.864 OWSIAN Lukasz 10 (4)PATERSKI Maciej 10 (4)REBELLIN Davide 10 (4)SAMOILAU Branislau 10 (4)MORAJKO Jacek 10 (4)HONKISZ Adrian 10 (4)MIHAYLOV Nikolay 10 (4)
2. Adria Mobil 0:20 51.000 ROGINA Radoslav 8 (2.75)MUGERLI Matej 8 (2.75)STIMULAK Klemen 8 (2.75)ROGLIč Primož 8 (2.75)FAJT Kristjan 8 (2.75)NOVAK Domen 8 (2.75)MALTAR Bruno 8 (2.75)
3. LKT Team Brandenburg 0:33 50.453 DECKERT Sebastian 6 (1.5)SCHIEWER Franz 6 (1.5)SCHULZE Julian 6 (1.5)KOCH Jonas 6 (1.5)SOBALLA Carl 6 (1.5)SCHAFER Stefan 6 (1.5)KNAUP Tobias 6 (1.5)
4. Christina Watches – Kuma 0:34 50.412 GARBY Marc Christian 4 (1.25)SCHUMACHER Stefan 4 (1.25)ANDERSEN Asbjřrn Kragh 4 (1.25)TANNER Jake 4 (1.25)FORKE Sebastian 4 (1.25)SřRENSEN Jimmi 4 (1.25)
5. Androni Giocattoli – Venezuela 0:36 50.329 TESTI Nicola 2 (1)SELLA Emanuele 2 (1)TALIANI Alessio 2 (1)ROSA Diego 2 (1)PARRINELLO Antonio 2 (1)ZILIOLI Gianfranco 2 (1)
6. MG Kvis – Wilier 0:42 50.082 CURUCHET Juan Ignacio (0.5)FRAPPORTI Mattia (0.5)NECHITA Andrei (0.5)BRUGNOTTO Carlo (0.5)BUSATO Matteo (0.5)DELLE STELLE Cristian (0.5)GASPARRINI Rino (0.5)
7. Argentina 1:02 49.275 PEREZ Walter Fernando TOLOSA Sebastián José RICHEZE Adrián CONTRERAS Emiliano MERLOS Juan Dario AGOSTINI Mauro ROSAS Laureano
8. ISD Continental Team 1:13 48.843 BUDYAK Anatoliy POPKOV Vitaliy DZHUS Volodymyr AGARKOV Yuriy KLEPIKOV Illya SHEYDYK Oleksandr
9. Verandas Willems 1:22 48.494 BILLE Gaetan PARDINI Olivier CONVENS Louis WASTYN Emiel
10. SP Tableware ,, ,, KARATZIOS Georgios TAMOURIDIS Ioannis BOUGLAS Georgios SAKELLARIDIS Neofytos BOUGLAS Apostolos
11. Kolss Cycling Team 1:25 48.379 PREVAR Oleksandr BRATASHCHUK Andrii KASYANOV Oleksiy GOLOVASH Oleksandr
12. Team Ringeriks – Kraft 1:26 48.341 WILMANN Frederik KřRNER Max Emil HAUGEN Henrik Steen OLSSON Michael WORMSEN Kristoffer THEODORSEN Petter LUKKEDAHL Řivind
13. Team Differdange – Losch 1:30 48.189 LAMPA Corrado BIHEL César KAUPAS Gediminas DAKTERIS Janis MENENDEZ Ruben FRASSETTO Sebastiano SUAREZ Kevin
14. Parkhotel Valkenburg 1:40 47.813 VAN BREDA Rick BOSMAN Gert-Jan ZANOTTI Marco BROERS Remco NOLTEN Bram BLOKKER Joris OCKELOEN Jasper
15. Tusnad Cycling Team 1:44 47.664 SZABOLCS Sebestyen GUTIERREZ Jose LOPEZ Vladimir BRAICO Alexandr BERDOS Oleg
16. Synergy Baku Cycling Project 2:17 46.469 ILYASOV Ismayil MCCONVEY Connor ISMAVILOV Agshin JABRAYILOV Samir SURUTKOVICH Alex SOKOL Jan
17. Shimano Racing Team 2:25 46.189 NONAKA Ryoma IRIBE Shotaro HATANAKA Yusuke YOSHIDA Hayato KIMURA Keisuke YOKOYAMA Kota LOW Darren
18. Frřy – Bianchi 2:33 45.911 SPIKSETH Elias Angell FORBORD Kristian ANDERSEN Oddbjorn Klomsten NESSET Sigurd BREIVOLD Jon Soeveras TRONDSEN Trond
19. Utensilnord 2:41 45.638 MAZZI Alessandro LENGYEL Zoltán MADDALUNO Gennaro DER Zsolt PELIKÁN János RóZSA Balázs
20. Amplatz – BMC 3:07 44.770 KUSZTOR Peter STOIBER Lukas BAJC Andi UMHALLER Andreas
21. Romania 3:16 44.477 CRISTA Daniel STANCU Alexandru
22. Romania B 3:31 43.997 TINTEA Nicolae SIPOS Zoltan NITU Adrian

Klasyfikacja generalna (top 3):

1 ROGINA RadoslavAdria Mobil888:56:28
2 REBELLIN DavideCCC Polsat Polkowice1:01
3  ROGLIČ PrimožAdria Mobil1:07

Jeszcze dziś zostanie rozegrany etap 3b wokół Sibiu i będzie liczył 158,7 km, a profil także jest pagórkowaty.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska