Rafał MajkaRafał Majka (Tinkoff-Saxo) po wspaniałej jeździe w górach – wygrał alpejski etap Tour de France!!! Polak po wielu latach powtórzył wyczyn Zenona Jaskuły!

Kolejny górski odcinek na trasie wyścigu, przez niektórych uważany mianem „królewskiego”. Kolarze na dzisiejszej trasie napotkali m.in podjazd pod legendarną przełęcz –  Col d’Izoard. Wspinaczka kończyła się na wysokości  2361 metrów i była równocześnie „dachem” wyścigu.  Za nim jednak to nastąpiło, kolumna musiała pokonać Col du Lautaret, która czekała w pierwszej fazie odcinka.

Finałowa góra do Risoul, pojawia się często na imprezach organizowanych przez ASO. Podjazd liczył sobie 12 kilometrów długości, ale średnie nachylenie wynosiło7 procent.

profil 14

Po wczorajszej znakomitej jeździe – Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) nie spoczął na laurach i zabrał się dziś w odjazd dnia, Oprócz niego w czołówce kręcili także; Thomas i Nieve (Sky), Kruiswijk (Belkin), Gautier (Europcar), Roche (Tinkoff Saxo), Sagan i De Marchi (Cannondale), Moinard (BMC), Serpa (Lampre), Rodríguez (Katusha), Edet i Taaramae (Cofidis), Herrada (Movistar), Yates (Orica), Riblon (Ag2r) oraz Timmer (Giant Shimano).

Naszpikowana znakomitymi góralami grupka w najkorzystniejszym momencie, wypracowała nieco ponad 5 minut przewagi. Było to na 95 kilometrów przed metą. Ciekawie zaczęło robić się dopiero na podjeździe pod Col d’Izoard. Skład czołówki zaczął topnieć. Odpadł m.in Sagan, a w peletonie problemy zaczął mieć Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step). Tempo dyktowali zawodnicy NetApp Endura. Na zmiany wychodził także Bartosz Huzarski.

Na szczycie jako pierwszy zameldował się lider klasyfikacji górskiej – Joaquim Rodriguez (Katusha), a tuż za nim przyjechał Rafał Majka. Oprócz nich w czołowej grupce byli jeszcze: Thomas, Nieve (Sky), Kruiswijk (Belkin), De Marchi (Cannondale), Moinard (BMC), Serpa (Lampre), Herrada (Movistar), Yates (Orica), Edet (Cofidis). Do mety pozostawało 45 kilometrów, a grupka Vincenzo Nibaliego traciła do czołówki niecałe 3 minuty.

Na zjazdach mocne tempo rozkręcili kolarze Ag2r La Mondiale, pracujący na rzecz Romaina Bardet. Francuzi rozerwali peleton, a za nimi pojechał Nibali. Na moment zgubił się słabo zjeżdżający Thibaut Pinot (FDJ.fr), ale Francuz jeszcze przed finałowym podjazdem dołączył do swoich najgroźniejszych rywali.

Finałowy podjazd czołówka rozpoczęła z przewagą niecałej minuty. Tempo w dalszym ciągu nadawali kolarze Ag2r La Mondiale. 10 km przed metą zaatakował Alessandro De Marchi (Cannondale). Chwilę później doskoczył do niego Rafał Majka. Duet 9 km przed kreską miał 40 sekund w zapasie nad grupką Nibaliego.

Majka zgubił Włocha i rozpoczął samotny rajd po etapowy tiumf! Goniący go “Purito” nie zdołał dojechać do Polaka. 6 km przed metą wychowanek trenera Zbigniewa Klęka miał 1 minutę i 10 sekund przewagi nad grupką liderów!

Nibali wkrótce ruszył do przodu i zabrał za sobą Jeana-Christophe`a Peraud (Ag2r La Mondiale). Duet nie zdołał dogonić Polaka! Rafał samotnie przekroczył linię mety i sięgnął po historyczne dla Polski zwycięstwo! Majka po 21-latach powtórzył sukces Zeona Jaskuły!

Warto dodać, że Majka ma tą samą liczę punktów w klasyfikacji na najlepszego górala Tour de France co prowadzący Rodriguez. Hiszpan prowadzi tylko dzięki temu, iż jest wyżej w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Wyniki 14 etapu Tour de France:

1 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 5:08:27
2 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 0:00:24
3 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:26
4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:00:50
5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
6 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:54
7 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:01:01
8 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 0:01:07
9 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 0:01:20
10 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:01:24
11 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
12 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
13 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 0:02:18
14 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:02:34
15 John Gadret (Fra) Movistar Team 0:02:37
16 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 0:02:40
17 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:02:44
18 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 0:03:09
19 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
20 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:03:20
21 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge 0:03:25
22 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 0:03:31
23 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:03:57
24 Rui Alberto Costa (Por) Lampre – Merida 0:04:46
25 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 0:04:59
26 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol
27 Richie Porte (Aus) Team Sky 0:05:16
28 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:06:17
29 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:06:37
30 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky
31 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 0:06:52
32 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 0:06:55
33 José Serpa (Col) Lampre – Merida 0:07:08
34 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
35 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:07:30
36 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp 0:08:55
37 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:09:07
38 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:10:13
39 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:10:18
40 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
41 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
42 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
43 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
44 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:10:27
45 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:10:57
46 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step
47 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
48 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 0:11:36
49 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:12:48
50 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:12:59
51 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:13:18
52 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits
53 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 0:13:22
54 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:13:34
55 Christopher Horner (USA) Lampre – Merida 0:13:39
56 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 0:13:47
57 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
58 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura
59 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step
60 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
61 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol
62 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
63 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
64 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
65 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 0:14:28
66 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:15:22
67 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp
68 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement
69 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 0:15:32
70 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo
71 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 0:16:11
72 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:16:52
73 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
74 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 0:17:30
75 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:17:38
76 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura 0:18:25
77 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 0:18:51
78 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
79 Peter Sagan (Svk) Cannondale 0:21:41
80 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
81 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
82 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step
83 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 0:21:54
84 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
85 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing
86 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
87 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
88 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura
89 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol
90 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
91 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 0:22:07
92 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing
93 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 0:22:40
94 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling
95 Marco Marcato (Ita) Cannondale 0:25:24
96 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
97 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
98 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol
99 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
100 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
101 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
102 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
103 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge
104 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura
105 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge
106 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement
107 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida
108 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement
109 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
110 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
111 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge
112 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
113 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
114 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge
115 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement
116 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge
117 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida
118 Danny Pate (USA) Team Sky
119 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale
120 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
121 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr
122 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp
123 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
124 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp
125 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp
126 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement
127 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
128 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo
129 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
130 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
131 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling
132 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
133 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
134 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
135 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 0:25:33
136 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 0:26:45
137 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:27:07
138 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 0:27:40
139 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
140 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
141 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano
142 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol
143 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step
144 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
145 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol
146 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
147 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement
148 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
149 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement
150 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
151 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura
152 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
153 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr
154 Elia Viviani (Ita) Cannondale
155 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
156 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
157 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step
158 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
159 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura
160 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano
161 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling
162 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
163 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
164 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
165 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida
166 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale
167 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
168 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling
169 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
170 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp
171 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp
DNF Rafael Valls (Spa) Lampre-Merida
DNF Dries Devenyns (Bel) Giant-Shimano

Klasyfikacja generalna po 14 etapie:

1 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 61:52:54
2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:04:37
3 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:50
4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:05:06
5 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:05:49
6 Jean-Christophe Péraud (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:08
7 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling 0:08:33
8 Leopold Konig (Cze) Team Netapp-Endura 0:09:32
9 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling 0:10:01
10 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:10:48
11 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto-Belisol 0:11:02
12 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing 0:11:10
13 Rui Alberto Costa (Por) Lampre – Merida 0:12:57
14 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing 0:14:37
15 Richie Porte (Aus) Team Sky 0:16:03
16 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha 0:19:12
17 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:19:24
18 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:20:18
19 Brice Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 0:21:00
20 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team Sky 0:21:04
21 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro Cycling 0:22:30
22 Christopher Horner (USA) Lampre – Merida 0:23:59
23 John Gadret (Fra) Movistar Team 0:32:55
24 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:39:12
25 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:41:28
26 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:45:33
27 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:48:00
28 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:49:03
29 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:50:17
30 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano 0:52:08
31 Tony Gallopin (Fra) Lotto-Belisol 0:52:10
32 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo 0:53:05
33 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 1:06:28
34 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling 1:08:30
35 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 1:11:33
36 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 1:11:34
37 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 1:14:09
38 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team 1:16:59
39 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 1:19:49
40 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling 1:22:19
41 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 1:24:26
42 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quick Step 1:25:19
43 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 1:25:27
44 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 1:25:51
45 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team 1:27:22
46 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 1:28:23
47 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 1:29:36
48 Nicolas Roche (Irl) Tinkoff-Saxo 1:31:52
49 Paul Voss (Ger) Team Netapp-Endura 1:32:09
50 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 1:33:50
51 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale 1:35:04
52 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 1:35:12
53 José Serpa (Col) Lampre – Merida 1:38:39
54 Peter Sagan (Svk) Cannondale 1:41:03
55 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 1:41:06
56 Kristijan Durasek (Cro) Lampre – Merida 1:42:38
57 Benjamin King (USA) Garmin – Sharp 1:48:14
58 Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo 1:48:40
59 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol 1:49:23
60 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:52:17
61 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling 1:52:25
62 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling 1:53:12
63 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 1:53:19
64 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Seche Environnement 1:53:40
65 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team 1:56:31
66 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin – Sharp 1:56:32
67 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge 1:57:13
68 Simon Gerrans (Aus) Orica Greenedge 1:59:17
69 Michael Albasini (Swi) Orica Greenedge 2:01:52
70 Lars Bak (Den) Lotto-Belisol 2:04:01
71 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing 2:06:23
72 Marco Marcato (Ita) Cannondale 2:06:52
73 Jan Barta (Cze) Team Netapp-Endura 2:07:21
74 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 2:08:24
75 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team 2:08:28
76 Tiago Machado (Por) Team Netapp-Endura 2:10:11
77 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 2:10:36
78 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 2:11:30
79 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 2:12:51
80 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge 2:15:05
81 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 2:16:23
82 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 2:16:40
83 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 2:16:49
84 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 2:16:58
85 Simon Spilak (Slo) Team Katusha 2:17:28
86 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 2:18:00
87 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo 2:18:11
88 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano 2:18:21
89 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr 2:20:03
90 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling 2:20:23
91 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 2:20:48
92 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp-Endura 2:22:51
93 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 2:24:50
94 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling 2:25:05
95 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo 2:25:30
96 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar 2:25:56
97 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:26:21
98 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 2:27:28
99 Rein Taaramäe (Est) Cofidis, Solutions Credits 2:28:00
100 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits 2:28:26
101 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 2:29:42
102 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar 2:30:08
103 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing 2:30:43
104 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2:31:17
105 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
106 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling 2:31:19
107 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing 2:31:32
108 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 2:31:46
109 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team 2:31:53
110 Vasili Kiryienka (Blr) Team Sky 2:32:59
111 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale 2:33:02
112 Nelson Oliveira (Por) Lampre – Merida 2:34:01
113 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto-Belisol 2:34:02
114 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling 2:34:24
115 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano 2:34:32
116 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 2:34:41
117 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky 2:34:59
118 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge 2:35:32
119 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling 2:36:12
120 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha 2:37:00
121 Luke Durbridge (Aus) Orica Greenedge 2:41:16
122 Cedric Pineau (Fra) FDJ.fr 2:41:20
123 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing 2:41:35
124 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2:41:43
125 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Seche Environnement 2:44:00
126 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 2:45:51
127 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 2:46:18
128 Christian Meier (Can) Orica Greenedge 2:47:08
129 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo 2:48:17
130 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha 2:49:26
131 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin – Sharp 2:53:11
132 Svein Tuft (Can) Orica Greenedge 2:54:20
133 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 2:55:10
134 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling 2:56:48
135 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 2:57:30
136 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp-Endura 2:59:17
137 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 2:59:54
138 Kristijan Koren (Slo) Cannondale 3:00:04
139 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp 3:00:39
140 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 3:02:57
141 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:04:11
142 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:04:37
143 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky 3:06:19
144 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo 3:07:30
145 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 3:07:42
146 Jack Bauer (NZl) Garmin – Sharp 3:08:00
147 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol 3:11:06
148 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team 3:12:36
149 Mark Renshaw (Aus) Omega Pharma-Quick Step 3:14:52
150 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Sharp 3:16:09
151 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 3:16:12
152 Zakkari Dempster (Aus) Team Netapp-Endura 3:16:14
153 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha 3:16:50
154 Mickaël Delage (Fra) FDJ.fr 3:18:03
155 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano 3:18:07
156 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:18:21
157 Romain Feillu (Fra) Bretagne – Seche Environnement 3:20:37
158 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano 3:21:25
159 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp-Endura 3:21:35
160 Alessandro Petacchi (Ita) Omega Pharma-Quick Step 3:21:58
161 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 3:22:01
162 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling 3:22:40
163 Danny Pate (USA) Team Sky 3:23:14
164 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr 3:25:33
165 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 3:26:15
166 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale 3:31:33
167 Elia Viviani (Ita) Cannondale 3:33:29
168 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 3:34:39
169 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Shimano 3:34:57
170 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 3:36:31
171 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano 4:00:57

Foto: Tour de France

Andrzej Gucwa