metecEkipa Metec – TKH Continental Cyclingteam wygrała drużynową czasówkę, która otwierała wyścig Czech Cycling Tour. Reprezentacja Polski zajęła szóste, a BDC MarcPol siódme miejsce.

Drużynową jazdą na czas na dystansie 21 kilometrów rozpoczął się wyścig Czech Cycling Tour. Na starcie mieliśmy ekipę BD.C MarcPol oraz reprezentację Polski.

Najlepiej z własnymi słabościami poradzili sobie kolarze Metec – TKH Continental Cyclingteam i to oni zwyciężyli na dzisiejszym etapie. Drugie miejsce zajęli kolarze Itera – Katusha, a trzecie Cyclingteam de Rijke.

Reprezentacja Polski zajęła szóste miejsce, a oczko niżej uplasowała się ekipa BDC MarcPol.

Wyniki:

1. Metec – TKH Continental Cyclingteam 25:15 49.901 VAN GINNEKEN Sjoerd KONING Peter EISING Tijmen HOLLANDERS Dries VAN GOETHEM Brian GMELICH MEIJLING Jarno 5KRUL Stef
2. Itera – Katusha 0:19 49.283 IGNATIEV Dmitriy KATYRIN Roman NIKOLAEV Sergey PTASHKIN Pavel RAZUMOV Maxim FROLOV Igor POKIDOV Maxim
3. Cyclingteam de Rijke 0:20 49.251 DUYN Huub VAN ZANDBEEK Ronan HEREIJGERS Kobus GROEN Ike KOUWENHOVEN Sjoerd PFINGSTEN Christoph VERMELTFOORT Coen
4. Cyclingteam Jo Piels 0:22 49.187 VERMEER Tom POUTSMA Stefan HAMELINK Jasper DE VRIES Berden VAN DEN BRAND Twan HOEKSTRA Jochem LAMMERTINK Maurits
5. Bauknecht – Author 0:27 49.027 KASPERKIEWICZ Przemysław CIEśLIK Paweł ZECHMEISTER Tomas HUNAL Martin HOSEK Josef DVORSKY David BUCHáCEK Tomás
6. Poland 0:31 48.900 DABKOWSKI Konrad MARYCZ Jaroslaw RUTKIEWICZ Marek KUREK Adrian KIENDYS Tomasz TACIAK Mateusz STEPNIAK Grzegorz
7. BDC Marcpol 0:35 48.774 BERNAS Pawel GRADEK Kamil STACHOWIAK Adam LATON Eryk KOWALCZYK Jaroslaw KIRPSZA Piotr JANIACZYK Blazej
8. Australia 0:40 48.617 POWER Robert HAIG Jack FLAKEMORE Campbell CLEMENTS Alex CARPENTER Harry EWAN Caleb HEPBURN Michael
9. Cult Energy Vital Water 0:44 48.493 REIHS Michael CORT Magnus CARBEL Michael BOCHMANN Lasse STEENSEN Andre VINTHER Troels MORTENSEN Martin
10. Development Team Giant-Shimano 1:06 47.818 PöLDER Robert BIERMANS Jenthe BROCKHOFF Jan FRAME Alex HAUGAARD Kristian SCHACHMANN Maximilian
11. Team Vorarlberg 1:28 47.162 SPRINGER Christoph BALDO Nicolas WINTER Nicolas WAUCH Tobias CHENAUX Adrien HOFER Andreas HONIG Reinier
12. Leopard Development Team 1:32 47.044 KIRSCH Alex BAFFI Piero COENEN Dennis SCHLECHTER Pit PLARRE Matthias ZANGERLE Joel THILL Tom
13. Etixx 1:35 46.957 HNIK Karel HOELGAARD Daniel WISNIOWSKI Lukasz KERKHOF Tim RUMAC Josip HIRT Jan
14. Dukla Trencin Trek 1:39 46.840 JURCO Matej BRONIS Roman MALOVEC Lubos BASKA Erik MAHDAR Martin TYBOR Patrik KOVáC Maros
15. Synergy Baku Cycling Project 1:44 46.695 ASANOV Enver BRAMMEIER Matthew SCHWEIZER Michael SCHWEIZER Christoph KLEMME Daniel ISGANDAROV Tural ASADOV Elchin
16. Radenska 1:50 46.523 REPSE Uros HITI Tadej OTONICAR Martin RUčIGAJ Žiga MARCHETTI Alessio KOROšEC Rok MISKULIN Jure
17. Riwal Cycling Team 1:53 46.437 JORGENSEN Kasper Linde MORTENSEN Mikkel AISTRUP Nikola GRřN Martin OLLEGAARD Morten AAEN JORGENSEN Jonas
18. Czech Republic 2:05 46.098 KUKRLE Michael HAMPL Petr TUREK Daniel SCHLEGEL Michael LECHNER Petr KOUDELA Tomas FIALA Petr
19. Team 21 2:32 45.351 ZHUYKOV Denis YAKIMOV Konstantin GAREYSHIN Aydar CHIRKOV Ilya BELYKH Sergey
20. Vyber Cyklokros CR 3:10 44.340 RABON Frantisek LASAK Matej VOBORA Ondrej SVOBODA Jakub BOROS Michael BAMBULA Ondrej
21. Koga Cycling Team 3:59 43.101 BOSKAMP Melvin DE JONG Martijn CASTELIJNS Twan CHAIGNEAU Robin BOVENHUIS Jasper HOOGHIEMSTER Rene DE GREEF Robbert
22. SKC Tufo Prostejov 4:44 42.023 VRAZEL Viktor ZAHáLKA Matej MANOUSEK Josef LICHNOVSKÝ Ludek KOZUSNIK Adam

 

Arek Waluga @ArekWaluga77

Foto:Metec