BDC MarcPolDwie polskie grupy staną w czwartek na starcie do najważniejszej etapówki u naszych południowych sąsiadów – Czech Cycling Tour (kat. UCI 2.2.).

Tegoroczna impreza rozpocznie się, podobnie jak poprzednie edycje wyścigu, drużynową jazdą na czas. Kolarze powalczą na płaskiej trasie wokół miejscowości Moravska Trebova, na dystansie 21,7 km.

Drugi etap z Ołomuńca do miejscowości Mohelnice liczy 157 kilometrów, a na jego trasie organizatorzy zaplanowali cztery premie górskie. Kolejnego dnia kolarze zmierzą się “królewskim” etapem tegorocznej odsłony czeskiej etapówki. Siedem premii górskich i dystans 200 kilometrów zapewne przetrzymają jedynie najlepsi. Ostatni etap z Ołomuńca do miejscowości Dolany liczy 145 kilometrów.

Na starcie zobaczymy kolarzy BDC MarcPol, którzy pojadą w składzie: Paweł Bernas, Kamil Gradek, Eryk Latoń, Piotr Kirpsza, Adam Stachowiak, Błażej Janiaczyk oraz Jarosław Kowalczyk.

Bernas i Gradek mają już zapewnione miejsce w reprezentacji na Tour de Pologne. Czy jeszcze któryś z podopiecznych Dariusza Banaszka dobrym wynikiem w Czechach zapewni sobie start w tourze?

Poza “niebieskimi” w wyścigu pojadą kolarze CCC Polsat Polkowice (jako Reprezentacja Polski) w składzie: Adrian Kurek, Mateusz Taciak, Marek Rutkiewicz, Jarosław Marycz, Tomasz Kiendyś i Grzegorz Stępniak. 

Powodzenia!

Etapy:

1 etap 17. 7. Moravská Třebová / TTT / 21,7 km / 17:00
2 etap 18. 7. Olomouc – Mohelnice / 157,6 km / 13:30
3 etap 19. 7. Zábřeh – Šternberk / 199,7 km / 11:30
4 etap 20. 7. Olomouc – Dolany / 144,9 km / 11:00

Lista ekip:

BAUKNECHT – AUTHOR

CULT ENERGY VITAL WATER

BDC MarcPol TEAM

CYCLINGTEAM DE RIJKE

AUSTRALIA NATIONAL TEAM

ETIXX

DEVELOPMENT TEAM GIANT-SHIMANO

ITERA – KATUSHA

KOGA CYCLING TEAM

CYCLINGTEAM JO PIELS

LEOPARD DEVELOPMENT TEAM

POLISH NATIONAL TEAM

DUKLA TRENCIN TREK

CZECH CYCLOCROSS NATIONAL TEAM

METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM

RUSSIAN NATIONAL TEAM 21

RIWAL CYCLING TEAM

SKC TUFO PROSTEJOV

RADENSKA KUOTA

SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT

TEAM VORARLBERG

CZECH NATIONAL TEAM