Marianne VosMarianne Vos (Rabobank-Liv) wygrała piąty odcinek Giro Rosa. Holenderka zanotowała już trzeci triumf etapowy w tej edycji i pozostała liderką.

Piąty etap Giro Rosa to 118 kilometrów z Jesi do Cesenatico. Trasa z wyjątkiem jednej premii górskiej w środku dystansu, była całkowicie płaska. Zawodniczki przemierzały dzisiejszy odcinek w bardzo szybkim tempie. W konsekwencji na metę wpadła duża grupa.

W takich warunkach jak zwykle nie do pokonania była Marianne Vos (Rabobank-Liv). Holenderka wyprzedziła Giorgię Bronzini (Wiggle Honda Cycling) oraz Shelley Olds (Ale Cipollini).

Holenderka utrzymała różową koszulkę liderki. Najlepszą z Polek była dziś Sylwia Kapusta (Vaiano Fondriest), która finiszowała na 19. miejscu.

Wyniki:

1 VOS MARIANNE RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 2:53’30
2 BRONZINI GIORGIA WIGGLE HONDA
3 OLDS SHELLEY ALE’ CIPOLLINI GALASSIA
4 JOHANSSON EMMA ORICA AIS
5 HOSKING CHLOE HITEC PRODUCTS
6 CUCINOTTA ANNALISA SERVETTO FOOTON
7 SMALL CARMEN SPECIALIZED LULULEMON
8 BORGATO GIADA ESTADO DE MEXICO FAREN 9 GARNER LUCY TEAM GIANT SHIMANO
10 JANELIUNAITE EDITA FORNO D’ASOLO ASTUTE
11 MOBERG EMILIE HITEC PRODUCTS
12 CONFALONIERI MARIA GIULIA ESTADO DE MEXICO FAREN
13 VAN DER BREGGEN ANNA RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM
14 FERRAND PREVOT PAULINE RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM
15 VAN VLEUTEN ANNEMIEK RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM
16 HÄUSLER CLAUDIA TEAM GIANT SHIMANO
17 LONGO BORGHINI ELISA HITEC PRODUCTS
18 FRAPPORTI SIMONA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM
19 KAPUSTA SYLWIA VAIANO FONDRIEST
20 NIEWIADOMA KATARZYNA RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM
21 MULLENS PETA WIGGLE HONDA
22 GUARNIER MEGAN BOELS DOLMANS CYCLING TEAM
23 BUJAK EUGENIA BTC CITY LJUBLJANA
24 RADOTIC MIA BTC CITY LJUBLJANA
25 MOOLMAN PASIO ASHLEIGH HITEC PRODUCTS
26 VAN DIJK ELLEN BOELS DOLMANS CYCLING TEAM
27 SOEK JULIA TEAM GIANT SHIMANO
28 BRAND LUCINDA RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM
29 CORDON AUDREY HITEC PRODUCTS
30 PIETERS AMY TEAM GIANT SHIMANO
31 PAWLOWSKA KATARZYNA BOELS DOLMANS CYCLING TEAM
32 CROMWELL TIFFANY SPECIALIZED LULULEMON
33 PALADIN SORAYA TOP GIRLS FASSA BORTOLO
34 ARZUFFI ALICE MARIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM
35 KNETEMANN ROXANE RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM
36 COLLINS EMILY WIGGLE HONDA
37 PIEROBON CHIARA TOP GIRLS FASSA BORTOLO
38 TUSLAITE DAIVA FORNO D’ASOLO ASTUTE
39 MUSTONEN SARA TEAM GIANT SHIMANO
40 KOZONCHUK OXANA RUSVELO
41 WINDER RUTH UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING
42 AMIALIUSIK ALENA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM
43 LECHNER EVA RUSVELO 44 SAN SEBASTIAN LASA IRENE BIZKAIA DURANGO
45 ESKAMENDI GIL DORLETA BIZKAIA DURANGO
46 PINTAR URSA BTC CITY LJUBLJANA
47 KESSLER NINA BOELS DOLMANS CYCLING TEAM
48 VALENTINI ELENA BTC CITY LJUBLJANA
49 FIORI JENNIFER TOP GIRLS FASSA BORTOLO
50 OLIVEIRA FLAVIA SERVETTO FOOTON
51 MUCCIOLI DALIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM
52 WILBORNE SCOTTI UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING
53 VYSOTSKA YEVGENIYA S.C. MICHELA FANINI ROX
54 BATAGELJ POLONA BTC CITY LJUBLJANA
55 DREXEL INGRID FORNO D’ASOLO ASTUTE
56 BECKER CHARLOTTE WIGGLE HONDA
57 SITSKO ALENA FORNO D’ASOLO ASTUTE
58 PITEL EDWIGE S.C. MICHELA FANINI ROX
59 RIST LIISI S.C. MICHELA FANINI ROX
60 MENESES GONZALEZ JESSENIA FORNO D’ASOLO ASTUTE
61 LUPERINI FABIANA ESTADO DE MEXICO FAREN
62 LETH JULIE HITEC PRODUCTS
63 TREVISI ANNA ESTADO DE MEXICO FAREN
64 RIVERA CORYN UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING
65 FERNANDES SILVA CLEMILDA BIZKAIA DURANGO
66 LAWS SHARON UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING
67 BURCHENKOVA ALEXANDRA RUSVELO
68 PALADIN ASJA TOP GIRLS FASSA BORTOLO
69 ALGISI ALICE ASTANA BEPINK WOMENS TEAM
70 BALDUCCI MICHELA S.C. MICHELA FANINI ROX
71 CAUZ FRANCESCA TOP GIRLS FASSA BORTOLO
72 DE SOUZA FERNADES UENIA ESTADO DE MEXICO FAREN
73 BLINDYUK YULIA RUSVELO
74 VILLUMSEN LINDA WIGGLE HONDA
75 KERN SPELA BTC CITY LJUBLJANA
76 KITCHEN LAUREN HITEC PRODUCTS
77 CASAR BONILLA ANA TERESA ESTADO DE MEXICO FAREN
78 OLJINK OLENA FORNO D’ASOLO ASTUTE
79 D’INTINO AZZURRA S.C. MICHELA FANINI ROX
80 GUDERZO TATIANA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA
81 BLAAK CHANTAL SPECIALIZED LULULEMON
82 ZHAPAROVA AIZHAN RUSVELO
83 JASINSKA MALGORZATA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA
84 GILLOW SHARA ORICA AIS
85 SOSNA KATARZYNA VAIANO FONDRIEST
86 HOSKINS MELISSA ORICA AIS
87 LAIZANE LIJA VAIANO FONDRIEST
88 RIABCHENKO TETIANA S.C. MICHELA FANINI ROX
89 STEVENS EVELYN SPECIALIZED LULULEMON
90 ABBOTT MARA UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING
91 TAGLIAFERRO MARTA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA
92 RITTER MARTINA BTC CITY LJUBLJANA
93 SANTESTEBAN GONZALEZ ANE ALE’ CIPOLLINI GALASSIA
94 RIJKES SARAH LOTTO BELISOL LADIES
95 FERNANDES SILVA MARCIA BIZKAIA DURANGO
96 ILINYKH YULIA BIZKAIA DURANGO
97 HAGIWARA MAYUKO WIGGLE HONDA
98 GARFOOT KATRIN ORICA AIS
99 HOFFMANN CHANTAL LOTTO BELISOL LADIES
100 CHULKOVA ANASTASIYA RUSVELO
101 DAAMS JESSIE BOELS DOLMANS CYCLING TEAM
102 BERLATO ELENA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA
103 LARI MARINA SERVETTO FOOTON
104 SCHWEIZER DORIS ASTANA BEPINK WOMENS TEAM
105 ANTOSHINA TATIANA RUSVELO
106 BITTO IRENE TOP GIRLS FASSA BORTOLO
107 DE VRIES MARIJN TEAM GIANT SHIMANO
108 SLAPPENDEL IRIS RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM
109 WILES TAYLER SPECIALIZED LULULEMON
110 STACHER ALLY SPECIALIZED LULULEMON
111 NORIEGA MAYALEN BIZKAIA DURANGO
112 PARRA JESSICA VAIANO FONDRIEST
113 POLSPOEL MAAIKE TEAM GIANT SHIMANO
114 FAHLIN EMILIA WIGGLE HONDA
115 BARNES HANNAH UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING
116 JOHNSEN CECILIE GOTAAS HITEC PRODUCTS
117 ENSING JANNEKE BOELS DOLMANS CYCLING TEAM
118 COVRIG ANA MARIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM
119 VAN WANROIJ MARIEKE BOELS DOLMANS CYCLING TEAM
120 DECROIX LIESELOT LOTTO BELISOL LADIES
121 RODRIGUEZ GUTIERREZ CAROLINA ESTADO DE MEXICO FAREN
122 GUARISCHI BARBARA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA
123 GRIFI SARA TOP GIRLS FASSA BORTOLO
124 DE VOCHT LIESBET LOTTO BELISOL LADIES
125 RYAN CARLA MAREE ALE’ CIPOLLINI GALASSIA
126 SCANDOLARA VALENTINA ORICA AIS
127 MARCELLI EMMA SERVETTO FOOTON
128 KNOL WILLEKE TEAM GIANT SHIMANO
129 MACLEAN JESSIE ORICA AIS
130 SPRATT AMANDA ORICA AIS
131 VALSECCHI SILVIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM
132 HALL KATHARINE UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 53
133 WORRACK TRIXI SPECIALIZED LULULEMON
134 MARTINI ALESSIA VAIANO FONDRIEST
135 GULUMA SERIKA VAIANO FONDRIEST
136 BASTIANELLI VALENTINA S.C. MICHELA FANINI ROX
137 GUNNEWIJK LOES ORICA AIS
138 CECCHINI SILVIA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 1’12
139 VEKEMANS ANISHA LOTTO BELISOL LADIES
140 POWERS ALISON UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING
141 SZYBIAK EWELINA VAIANO FONDRIEST 1’31
142 PRIETO CASTANEDA MARCELA ESTADO DE MEXICO FAREN
143 HEEB BARBARA S.C. MICHELA FANINI ROX
144 D’HOORE JOLIEN LOTTO BELISOL LADIES
145 POOLEY EMMA LOTTO BELISOL LADIES
146 MICHIELETTO GIOVANNA SERVETTO FOOTON 3’20
NA POTOKINA ANNA SERVETTO FOOTON

Klasyfikacja generalna:
1 VOS MARIANNE RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 14:57’22
2 FERRAND PREVOT PAULINE RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 41
3 LONGO BORGHINI ELISA HITEC PRODUCTS 49
4 VAN VLEUTEN ANNEMIEK RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 2’01
5 JOHANSSON EMMA ORICA AIS 2’10
6 GUARNIER MEGAN BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 2’10
7 HÄUSLER CLAUDIA TEAM GIANT SHIMANO 2’13
8 VAN DER BREGGEN ANNA RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 2’14
9 MOOLMAN PASIO ASHLEIGH HITEC PRODUCTS 2’18
10 CORDON AUDREY HITEC PRODUCTS 2’44
11 ABBOTT MARA UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 2’54
12 STEVENS EVELYN SPECIALIZED LULULEMON 3’18
13 LUPERINI FABIANA ESTADO DE MEXICO FAREN 3’25
14 PAWLOWSKA KATARZYNA BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 3’35
15 BUJAK EUGENIA BTC CITY LJUBLJANA 3’35
16 VAN DIJK ELLEN BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 3’39
17 NIEWIADOMA KATARZYNA RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 3’46
18 RIABCHENKO TETIANA S.C. MICHELA FANINI ROX 3’50
19 ANTOSHINA TATIANA RUSVELO 4’04
20 PITEL EDWIGE S.C. MICHELA FANINI ROX 4’12
21 VYSOTSKA YEVGENIYA S.C. MICHELA FANINI ROX 4’15
22 AMIALIUSIK ALENA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 4’18
23 MULLENS PETA WIGGLE HONDA 4’20
24 BRAND LUCINDA RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 4’39
25 CROMWELL TIFFANY SPECIALIZED LULULEMON 4’44
26 HAGIWARA MAYUKO WIGGLE HONDA 4’52
27 SANTESTEBAN GONZALEZ ANE ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 5’20
28 DAAMS JESSIE BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 5’22
29 GULUMA SERIKA VAIANO FONDRIEST 6’04
30 VILLUMSEN LINDA WIGGLE HONDA 6’23
31 LAWS SHARON UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 6’24
32 SITSKO ALENA FORNO D’ASOLO ASTUTE 7’00
33 BLAAK CHANTAL SPECIALIZED LULULEMON 7’49
34 POOLEY EMMA LOTTO BELISOL LADIES 8’56
35 BRONZINI GIORGIA WIGGLE HONDA 10’00
36 KNETEMANN ROXANE RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 10’13
37 SCANDOLARA VALENTINA ORICA AIS 11’58
38 WORRACK TRIXI SPECIALIZED LULULEMON 13’09
39 RITTER MARTINA BTC CITY LJUBLJANA 13’21
40 GARFOOT KATRIN ORICA AIS 13’52
41 GUDERZO TATIANA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 13’56
42 BATAGELJ POLONA BTC CITY LJUBLJANA 14’20
43 OLJINK OLENA FORNO D’ASOLO ASTUTE 14’22
44 ARZUFFI ALICE MARIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 14’26
45 OLDS SHELLEY ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 14’29
46 PIEROBON CHIARA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 14’33
47 FIORI JENNIFER TOP GIRLS FASSA BORTOLO 14’40
48 KERN SPELA BTC CITY LJUBLJANA 14’51
49 BERLATO ELENA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 15’02
50 PALADIN ASJA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 15’10
51 FERNANDES SILVA MARCIA BIZKAIA DURANGO 15’13
52 SOSNA KATARZYNA VAIANO FONDRIEST 15’24
53 POWERS ALISON UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 15’37
54 SZYBIAK EWELINA VAIANO FONDRIEST 15’38
55 SCHWEIZER DORIS ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 15’45
56 SAN SEBASTIAN LASA IRENE BIZKAIA DURANGO 16’12
57 BECKER CHARLOTTE WIGGLE HONDA 16’27
58 GILLOW SHARA ORICA AIS 16’30
59 HALL KATHARINE UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 16’36
60 MUCCIOLI DALIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 16’49
61 SPRATT AMANDA ORICA AIS 17’03
62 RADOTIC MIA BTC CITY LJUBLJANA 17’43
63 SLAPPENDEL IRIS RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 17’46
64 D’INTINO AZZURRA S.C. MICHELA FANINI ROX 17’46
65 PINTAR URSA BTC CITY LJUBLJANA 17’58
66 HOSKING CHLOE HITEC PRODUCTS 18’04
67 MUSTONEN SARA TEAM GIANT SHIMANO 18’19
68 ESKAMENDI GIL DORLETA BIZKAIA DURANGO 18’20
69 BURCHENKOVA ALEXANDRA RUSVELO 18’24
70 GUARISCHI BARBARA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 18’34
71 VALENTINI ELENA BTC CITY LJUBLJANA 18’49
72 STACHER ALLY SPECIALIZED LULULEMON 18’52
73 LETH JULIE HITEC PRODUCTS 19’08
74 PALADIN SORAYA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 19’24
75 MACLEAN JESSIE ORICA AIS 19’24
76 POLSPOEL MAAIKE TEAM GIANT SHIMANO 19’29
77 CONFALONIERI MARIA GIULIA ESTADO DE MEXICO FAREN 19’33
78 FRAPPORTI SIMONA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 20’14
79 LAIZANE LIJA VAIANO FONDRIEST 20’19
80 RYAN CARLA MAREE ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 20’41
81 BITTO IRENE TOP GIRLS FASSA BORTOLO 20’52
82 RIST LIISI S.C. MICHELA FANINI ROX 21’08
83 GUNNEWIJK LOES ORICA AIS 21’16
84 MENESES GONZALEZ JESSENIA FORNO D’ASOLO ASTUTE 21’28
85 RIJKES SARAH LOTTO BELISOL LADIES 21’31
86 HOSKINS MELISSA ORICA AIS 21’42
87 OLIVEIRA FLAVIA SERVETTO FOOTON 21’50
88 KOZONCHUK OXANA RUSVELO 22’00
89 WILES TAYLER SPECIALIZED LULULEMON 22’13
90 RODRIGUEZ GUTIERREZ CAROLINA ESTADO DE MEXICO FAREN 22’30
91 VEKEMANS ANISHA LOTTO BELISOL LADIES 22’35
92 RIVERA CORYN UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 22’41
93 WILBORNE SCOTTI UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 22’53
94 FAHLIN EMILIA WIGGLE HONDA 23’13
95 NORIEGA MAYALEN BIZKAIA DURANGO 25’23
96 FERNANDES SILVA CLEMILDA BIZKAIA DURANGO 26’26
97 SMALL CARMEN SPECIALIZED LULULEMON 26’35
98 PIETERS AMY TEAM GIANT SHIMANO 26’40
99 CAUZ FRANCESCA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 26’46
100 JASINSKA MALGORZATA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 26’50
101 ENSING JANNEKE BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 27’23
102 COLLINS EMILY WIGGLE HONDA 27’35
103 D’HOORE JOLIEN LOTTO BELISOL LADIES 28’23
104 TAGLIAFERRO MARTA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 29’13
105 BORGATO GIADA ESTADO DE MEXICO FAREN 29’14
106 VAN WANROIJ MARIEKE BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 29’34
107 MOBERG EMILIE HITEC PRODUCTS 29’40
108 KESSLER NINA BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 29’54
109 COVRIG ANA MARIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 29’57
110 DE SOUZA FERNADES UENIA ESTADO DE MEXICO FAREN 29’58
111 DREXEL INGRID FORNO D’ASOLO ASTUTE 30’03
112 HEEB BARBARA S.C. MICHELA FANINI ROX 30’47
113 KITCHEN LAUREN HITEC PRODUCTS 31’08
114 ALGISI ALICE ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 31’16
115 DECROIX LIESELOT LOTTO BELISOL LADIES 31’32
116 VALSECCHI SILVIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 31’46
117 JOHNSEN CECILIE GOTAAS HITEC PRODUCTS 32’04
118 DE VOCHT LIESBET LOTTO BELISOL LADIES 32’48
119 CHULKOVA ANASTASIYA RUSVELO 33’37
120 BASTIANELLI VALENTINA S.C. MICHELA FANINI ROX 33’55
121 ZHAPAROVA AIZHAN RUSVELO 34’19
122 BLINDYUK YULIA RUSVELO 34’48
123 DE VRIES MARIJN TEAM GIANT SHIMANO 34’53
124 CUCINOTTA ANNALISA SERVETTO FOOTON 35’02
125 JANELIUNAITE EDITA FORNO D’ASOLO ASTUTE 39’22
126 LECHNER EVA RUSVELO 39’30
127 PRIETO CASTANEDA MARCELA ESTADO DE MEXICO FAREN 39’38
128 TUSLAITE DAIVA FORNO D’ASOLO ASTUTE 39’45
129 SOEK JULIA TEAM GIANT SHIMANO 40’01
130 ILINYKH YULIA BIZKAIA DURANGO 40’13
131 CASAR BONILLA ANA TERESA ESTADO DE MEXICO FAREN 40’36
132 WINDER RUTH UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 40’38
133 MARCELLI EMMA SERVETTO FOOTON 42’21
134 KAPUSTA SYLWIA VAIANO FONDRIEST 43’49
135 BARNES HANNAH UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 44’36
136 TREVISI ANNA ESTADO DE MEXICO FAREN 48’00
137 PARRA JESSICA VAIANO FONDRIEST 48’34
138 HOFFMANN CHANTAL LOTTO BELISOL LADIES 53’35
139 MARTINI ALESSIA VAIANO FONDRIEST 58’24
140 GARNER LUCY TEAM GIANT SHIMANO 1:03’01
141 KNOL WILLEKE TEAM GIANT SHIMANO 1:03’07
142 BALDUCCI MICHELA S.C. MICHELA FANINI ROX 1:03’15
143 CECCHINI SILVIA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 1:08’23
144 LARI MARINA SERVETTO FOOTON 1:10’19
145 GRIFI SARA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 1:10’40
146 MICHIELETTO GIOVANNA SERVETTO FOOTON 1:13’41

 

Foto: corvospro.com

Andrzej Gucwa