Adrian KurekAdrian Kurek w barwach Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostwach Świata w Jeleniej Górze. Czasówkę wygrał zawodnik Omega Pharma – Quick Step – Petr Vakoc.

Panowie rywalizowali na tej samej trasie co Panie, czyli musieli pokonać 23 kilometry z jednym podjazdem.

Długo na czele utrzymywał się Adrian Kurek. Kolarz CCC Polsat Polkowice pojechał w czasie 33:45. Niestety studenta Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy zdołali pokonać dwaj inni kolarze i musiał zadowolić się brązowym medalem.

Złoto dla Reprezentacji Czech zdobył Peter Vakoc, czyli zawodnik na co dzień reprezentujący barwy Omega Pharma – Quick Step. Srebro zawisło na szyi Tima Gebauera z ekipy Team Stolting.

Dobrze spisał się także uczeń AGH w Krakowie – Emanuel Piaskowy (ActiveJet Team), który był szósty.

Pełne wyniki tutaj

 

Andrzej Gucwa

Poprzedni artykułMartyna Klekot ze złotem Akademickich Mistrzostw Świata!
Następny artykułGiro Rosa: Trzecie zwycięstwo etapowe Vos w tej edycji
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
gregor
gregor

Nie żaden Uniwersytet Ekonomiczny tylko prywatna Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, która nad wyrost tłumaczy swoją nazwę na język angielski stosując nazwę: University of Economics. Trafniejsze tłumaczenie to: Higher School of Economy!

Uniwersytety Ekonomiczne mamy: Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu.