vos marianneMarianne Vos (Rabobank – Liv) wygrała czwarty etap wyścigu Giro d’Italia Internazionale Femminile. Holenderka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Czwarty etap kobiecego Giro prowadził z Alba Adriatica do Jesi. Panie miały do pokonania 118 kilometrów, a 9 kilometrów przed metą usytuowana była premia górska trzeciej kategorii.

Od samego początku panie próbowały ataków, a w jednym z nich znalazła się Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana). Dopiero samotna Yulia Ilinykh (Bizkaia-Durango) została puszczona przez peleton. Rosjanka dzielnie walczyła, dojechała jako pierwsza do górskiej premii, ale peleton wchłonął ją na ostatnich kilometrach.

O zwycięstwie zadecydował finisz z dużej grupy. Po raz drugi w tej edycji wyścigu zwyciężyła Marianne Vos (Rabobank – Liv), umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Druga była Shelley Olds (Alé Cipollini), a podium uzupełniła Lucinda Brand (Rabobank-Liv).

Pięć Polek przyjechało w peletonie, a najwyżej finiszowała Katarzyna Pawłowska (Boels – Dolmans), która była 21. Minutę do zwyciężczyni straciła Sylwia Kapusta (Vaiano – Fondriest).

Wyniki:

1 VOS MARIANNE RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 3:04’11
2 OLDS SHELLEY ALE’ CIPOLLINI GALASSIA
3 BRAND LUCINDA RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM
4 JOHANSSON EMMA ORICA AIS
5 D’HORRE JOLIEN LOTTO BELISOL LADIES
6 TAGLIAFERRO MARTA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA
7 LONGO BORGHINI ELISA HITEC PRODUCTS
8 FERRAND PREVOT PAULINE RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM
9 FRAPPORTI SIMONA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM
10 GUARISCHI BARBARA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA
11 VAN VLEUTEN ANNEMIEK RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM
12 MOOLMAN PASIO ASHLEIGH HITEC PRODUCTS
13 BORGATO GIADA ESTADO DE MEXICO FAREN
14 MULLENS PETA WIGGLE HONDA
15 HÄUSLER CLAUDIA TEAM GIANT SHIMANO
16 MUSTONEN SARA TEAM GIANT SHIMANO
17 OLIVEIRA FLAVIA SERVETTO FOOTON
18 HOSKING CHLOE HITEC PRODUCTS
19 VAN DIJK ELLEN BOELS DOLMANS CYCLING TEAM
20 CROMWELL TIFFANY SPECIALIZED LULULEMON
21 PAWLOWSKA KATARZYNA BOELS DOLMANS CYCLING TEAM
22 RIVERA CORYN UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING
23 BUJAK EUGENIA BTC CITY LJUBLJANA
24 SZYBIAK EWELINA VAIANO FONDRIEST
25 VAN DER BREGGEN ANNA RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM
26 GULUMA SERIKA VAIANO FONDRIEST
27 NIEWIADOMA KATARZYNA RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM
28 SAN SEBASTIAN LASA IRENE BIZKAIA DURANGO
29 PITEL EDWIGE S.C. MICHELA FANINI ROX
30 CUCINOTTA ANNALISA SERVETTO FOOTON
31 VYSOTSKA YEVGENIYA S.C. MICHELA FANINI ROX
32 ARZUFFI ALICE MARIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM
33 CORDON AUDREY HITEC PRODUCTS
34 BATAGELJ POLONA BTC CITY LJUBLJANA
35 RIST LIISI S.C. MICHELA FANINI ROX
36 RADOTIC MIA BTC CITY LJUBLJANA
37 VALENTINI ELENA BTC CITY LJUBLJANA
38 ABBOTT MARA UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING
39 FIORI JENNIFER TOP GIRLS FASSA BORTOLO
40 KNETEMANN ROXANE RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM
41 SANTESTEBAN GONZALEZ ANE ALE’ CIPOLLINI GALASSIA
42 LUPERINI FABIANA ESTADO DE MEXICO FAREN
43 PIEROBON CHIARA TOP GIRLS FASSA BORTOLO
44 D’INTINO AZZURRA S.C. MICHELA FANINI ROX
45 ESKAMENDI GIL DORLETA BIZKAIA DURANGO
46 LECHNER EVA RUSVELO
47 DE SOUZA FERNADES UENIA ESTADO DE MEXICO FAREN
48 GARFOOT KATRIN ORICA AIS
49 DREXEL INGRID FORNO D’ASOLO ASTUTE
50 STEVENS EVELYN SPECIALIZED LULULEMON
51 KERN SPELA BTC CITY LJUBLJANA
52 HAGIWARA MAYUKO WIGGLE HONDA
53 AMIALIUSIK ALENA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM
54 LAWS SHARON UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING
55 SPRATT AMANDA ORICA AIS
56 GUDERZO TATIANA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA
57 GUARNIER MEGAN BOELS DOLMANS CYCLING TEAM
58 CHULKOVA ANASTASIYA RUSVELO
59 POTOKINA ANNA SERVETTO FOOTON
60 MENESES GONZALEZ JESSENIA FORNO D’ASOLO ASTUTE
61 JASINSKA MALGORZATA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA
62 SLAPPENDEL IRIS RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM
63 SOSNA KATARZYNA VAIANO FONDRIEST
64 RIABCHENKO TETIANA S.C. MICHELA FANINI ROX
65 STACHER ALLY SPECIALIZED LULULEMON
66 PALADIN ASJA TOP GIRLS FASSA BORTOLO
67 ANTOSHINA TATIANA RUSVELO
68 PALADIN SORAYA TOP GIRLS FASSA BORTOLO
69 OLJINK OLENA FORNO D’ASOLO ASTUTE
70 PIETERS AMY TEAM GIANT SHIMANO
71 GARNER LUCY TEAM GIANT SHIMANO
72 KOZONCHUK OXANA RUSVELO
73 MUCCIOLI DALIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM
74 RITTER MARTINA BTC CITY LJUBLJANA
75 FERNANDES SILVA MARCIA BIZKAIA DURANGO
76 BLAAK CHANTAL SPECIALIZED LULULEMON
77 SCHWEIZER DORIS ASTANA BEPINK WOMENS TEAM
78 MOBERG EMILIE HITEC PRODUCTS
79 DAAMS JESSIE BOELS DOLMANS CYCLING TEAM
80 LETH JULIE HITEC PRODUCTS
81 HOSKINS MELISSA ORICA AIS
82 SCANDOLARA VALENTINA ORICA AIS
83 GILLOW SHARA ORICA AIS
84 BURCHENKOVA ALEXANDRA RUSVELO
85 DECROIX LIESELOT LOTTO BELISOL LADIES
86 RIJKES SARAH LOTTO BELISOL LADIES
87 PINTAR URSA BTC CITY LJUBLJANA
88 KITCHEN LAUREN HITEC PRODUCTS
89 NORIEGA MAYALEN BIZKAIA DURANGO
90 POWERS ALISON UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING
91 SOEK JULIA TEAM GIANT SHIMANO
92 ZHAPAROVA AIZHAN RUSVELO
93 POLSPOEL MAAIKE TEAM GIANT SHIMANO
94 FAHLIN EMILIA WIGGLE HONDA
95 WILES TAYLER SPECIALIZED LULULEMON
96 WORRACK TRIXI SPECIALIZED LULULEMON
97 HALL KATHARINE UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING
98 KESSLER NINA BOELS DOLMANS CYCLING TEAM
99 WINDER RUTH UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING
100 DE VOCHT LIESBET LOTTO BELISOL LADIES
101 KNOL WILLEKE TEAM GIANT SHIMANO
102 DE VRIES MARIJN TEAM GIANT SHIMANO
103 GUNNEWIJK LOES ORICA AIS
104 MACLEAN JESSIE ORICA AIS
105 TREVISI ANNA ESTADO DE MEXICO FAREN
106 ENSING JANNEKE BOELS DOLMANS CYCLING TEAM
107 RYAN CARLA MAREE ALE’ CIPOLLINI GALASSIA
108 POOLEY EMMA LOTTO BELISOL LADIES
109 BITTO IRENE TOP GIRLS FASSA BORTOLO
110 BLINDYUK YULIA RUSVELO
111 BERLATO ELENA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 52
112 CONFALONIERI MARIA GIULIA ESTADO DE MEXICO FAREN 53
113 COVRIG ANA MARIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 53
114 RODRIGUEZ GUTIERREZ CAROLINA ESTADO DE MEXICO FAREN 53
115 VAN WANROIJ MARIEKE BOELS DOLMANS CYCLING TEAM
116 FERNANDES SILVA CLEMILDA BIZKAIA DURANGO 56
117 TUSLAITE DAIVA FORNO D’ASOLO ASTUTE 56
118 SITSKO ALENA FORNO D’ASOLO ASTUTE 56
119 KAPUSTA SYLWIA VAIANO FONDRIEST 1’00
120 PARRA JESSICA VAIANO FONDRIEST 1’00
121 JANELIUNAITE EDITA FORNO D’ASOLO ASTUTE 1’00
122 CAUZ FRANCESCA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 1’00
123 HOFFMANN CHANTAL LOTTO BELISOL LADIES 1’00
124 CASAR BONILLA ANA TERESA ESTADO DE MEXICO FAREN 1’00
125 VEKEMANS ANISHA LOTTO BELISOL LADIES 1’00
126 ALGISI ALICE ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 1’00
127 LAIZANE LIJA VAIANO FONDRIEST 1’18
128 ILINYKH YULIA BIZKAIA DURANGO 1’22
129 WILBORNE SCOTTI UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 1’25
130 MARCELLI EMMA SERVETTO FOOTON 1’43
131 BRONZINI GIORGIA WIGGLE HONDA 1’48
132 BECKER CHARLOTTE WIGGLE HONDA 1’48
133 VILLUMSEN LINDA WIGGLE HONDA 1’48
134 BASTIANELLI VALENTINA S.C. MICHELA FANINI ROX 1’48
135 VALSECCHI SILVIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 1’48
136 MARTINI ALESSIA VAIANO FONDRIEST 1’58
137 SMALL CARMEN SPECIALIZED LULULEMON
138 JOHNSEN CECILIE GOTAAS HITEC PRODUCTS 2’06
139 COLLINS EMILY WIGGLE HONDA 2’14
140 CECCHINI SILVIA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 2’26
141 PRIETO CASTANEDA MARCELA ESTADO DE MEXICO FAREN 2’26
142 HEEB BARBARA S.C. MICHELA FANINI ROX 2’26
143 BARNES HANNAH UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 3’52
144 BALDUCCI MICHELA S.C. MICHELA FANINI ROX 3’56
145 GRIFI SARA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 4’15
146 LARI MARINA SERVETTO FOOTON 4’28
147 MICHIELETTO GIOVANNA SERVETTO FOOTON 4’38

Klasyfikacja generalna:
1 VOS MARIANNE RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 12:04’02
2 FERRAND PREVOT PAULINE RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 31
3 LONGO BORGHINI ELISA HITEC PRODUCTS 39
4 VAN VLEUTEN ANNEMIEK RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 1’51
5 JOHANSSON EMMA ORICA AIS 2’00
6 GUARNIER MEGAN BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 2’00
7 HÄUSLER CLAUDIA TEAM GIANT SHIMANO 2’03
8 VAN DER BREGGEN ANNA RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 2’04
9 MOOLMAN PASIO ASHLEIGH HITEC PRODUCTS 2’08
10 CORDON AUDREY HITEC PRODUCTS 2’34
11 ABBOTT MARA UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 2’44
12 STEVENS EVELYN SPECIALIZED LULULEMON 3’08
13 LUPERINI FABIANA ESTADO DE MEXICO FAREN 3’15
14 PAWLOWSKA KATARZYNA BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 3’25
15 BUJAK EUGENIA BTC CITY LJUBLJANA 3’25
16 VAN DIJK ELLEN BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 3’29
17 NIEWIADOMA KATARZYNA RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 3’36
18 RIABCHENKO TETIANA S.C. MICHELA FANINI ROX 3’40
19 ANTOSHINA TATIANA RUSVELO 3’54
20 PITEL EDWIGE S.C. MICHELA FANINI ROX 4’02
21 VYSOTSKA YEVGENIYA S.C. MICHELA FANINI ROX 4’05
22 AMIALIUSIK ALENA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 4’08
23 MULLENS PETA WIGGLE HONDA 4’10
24 BRAND LUCINDA RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 4’29
25 CROMWELL TIFFANY SPECIALIZED LULULEMON 4’34
26 HAGIWARA MAYUKO WIGGLE HONDA 4’42
27 SANTESTEBAN GONZALEZ ANE ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 5’10
28 DAAMS JESSIE BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 5’12
29 GULUMA SERIKA VAIANO FONDRIEST 5’54
30 VILLUMSEN LINDA WIGGLE HONDA 6’13
31 LAWS SHARON UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 6’14
32 SITSKO ALENA FORNO D’ASOLO ASTUTE 6’50
33 BLAAK CHANTAL SPECIALIZED LULULEMON 7’39
34 POOLEY EMMA LOTTO BELISOL LADIES 8’46
35 BRONZINI GIORGIA WIGGLE HONDA 9’56
36 KNETEMANN ROXANE RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 10’03
37 SCANDOLARA VALENTINA ORICA AIS 11’48
38 WORRACK TRIXI SPECIALIZED LULULEMON 12’59
39 RITTER MARTINA BTC CITY LJUBLJANA 13’11
40 POTOKINA ANNA SERVETTO FOOTON 13’27
41 GARFOOT KATRIN ORICA AIS 13’42
42 GUDERZO TATIANA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 13’46
43 SZYBIAK EWELINA VAIANO FONDRIEST 13’57
44 BATAGELJ POLONA BTC CITY LJUBLJANA 14’10
45 OLJINK OLENA FORNO D’ASOLO ASTUTE 14’12
46 ARZUFFI ALICE MARIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 14’16
47 OLDS SHELLEY ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 14’23
48 PIEROBON CHIARA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 14’23
49 FIORI JENNIFER TOP GIRLS FASSA BORTOLO 14’30
50 KERN SPELA BTC CITY LJUBLJANA 14’41
51 BERLATO ELENA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 14’52
52 PALADIN ASJA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 15’00
53 FERNANDES SILVA MARCIA BIZKAIA DURANGO 15’03
54 SOSNA KATARZYNA VAIANO FONDRIEST 15’14
55 POWERS ALISON UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 15’27
56 HALL KATHARINE UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 15’33
57 SCHWEIZER DORIS ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 15’35
58 SAN SEBASTIAN LASA IRENE BIZKAIA DURANGO 16’02
59 BECKER CHARLOTTE WIGGLE HONDA 16’17
60 GILLOW SHARA ORICA AIS 16’20
61 MUCCIOLI DALIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 16’39
62 SPRATT AMANDA ORICA AIS 16’53
63 RADOTIC MIA BTC CITY LJUBLJANA 17’33
64 SLAPPENDEL IRIS RABO LIV WOMEN CYCLING TEAM 17’36
65 D’INTINO AZZURRA S.C. MICHELA FANINI ROX 17’36
66 PINTAR URSA BTC CITY LJUBLJANA 17’48
67 HOSKING CHLOE HITEC PRODUCTS 17’54
68 MUSTONEN SARA TEAM GIANT SHIMANO 18’09
69 ESKAMENDI GIL DORLETA BIZKAIA DURANGO 18’10
70 BURCHENKOVA ALEXANDRA RUSVELO 18’14
71 GUARISCHI BARBARA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 18’24
72 VALENTINI ELENA BTC CITY LJUBLJANA 18’39
73 STACHER ALLY SPECIALIZED LULULEMON 18’42
74 LETH JULIE HITEC PRODUCTS 18’58
75 PALADIN SORAYA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 19’14
76 MACLEAN JESSIE ORICA AIS 19’14
77 POLSPOEL MAAIKE TEAM GIANT SHIMANO 19’19
78 CONFALONIERI MARIA GIULIA ESTADO DE MEXICO FAREN 19’23
79 FRAPPORTI SIMONA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 20’04
80 LAIZANE LIJA VAIANO FONDRIEST 20’09
81 RYAN CARLA MAREE ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 20’31
82 BITTO IRENE TOP GIRLS FASSA BORTOLO 20’42
83 RIST LIISI S.C. MICHELA FANINI ROX 20’58
84 GUNNEWIJK LOES ORICA AIS 21’06
85 MENESES GONZALEZ JESSENIA FORNO D’ASOLO ASTUTE 21’18
86 RIJKES SARAH LOTTO BELISOL LADIES 21’21
87 HOSKINS MELISSA ORICA AIS 21’32
88 OLIVEIRA FLAVIA SERVETTO FOOTON 21’40
89 KOZONCHUK OXANA RUSVELO 21’50
90 WILES TAYLER SPECIALIZED LULULEMON 22’03
91 RODRIGUEZ GUTIERREZ CAROLINA ESTADO DE MEXICO FAREN 22’20
92 VEKEMANS ANISHA LOTTO BELISOL LADIES 22’25
93 RIVERA CORYN UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 22’31
94 WILBORNE SCOTTI UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 22’43
95 FAHLIN EMILIA WIGGLE HONDA 23’03
96 NORIEGA MAYALEN BIZKAIA DURANGO 25’13
97 FERNANDES SILVA CLEMILDA BIZKAIA DURANGO 26’16
98 SMALL CARMEN SPECIALIZED LULULEMON 26’25
99 PIETERS AMY TEAM GIANT SHIMANO 26’30
100 CAUZ FRANCESCA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 26’36
101 JASINSKA MALGORZATA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 26’40
102 ENSING JANNEKE BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 27’13
103 COLLINS EMILY WIGGLE HONDA 27’25
104 D’HORRE JOLIEN LOTTO BELISOL LADIES 28’13
105 TAGLIAFERRO MARTA ALE’ CIPOLLINI GALASSIA 29’03
106 BORGATO GIADA ESTADO DE MEXICO FAREN 29’04
107 VAN WANROIJ MARIEKE BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 29’24
108 MOBERG EMILIE HITEC PRODUCTS 29’30
109 KESSLER NINA BOELS DOLMANS CYCLING TEAM 29’44
110 COVRIG ANA MARIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 29’47
111 DE SOUZA FERNADES UENIA ESTADO DE MEXICO FAREN 29’48
112 DREXEL INGRID FORNO D’ASOLO ASTUTE 29’53
113 HEEB BARBARA S.C. MICHELA FANINI ROX 30’37
114 KITCHEN LAUREN HITEC PRODUCTS 30’58
115 ALGISI ALICE ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 31’06
116 DECROIX LIESELOT LOTTO BELISOL LADIES 31’22
117 VALSECCHI SILVIA ASTANA BEPINK WOMENS TEAM 31’36
118 JOHNSEN CECILIE GOTAAS HITEC PRODUCTS 31’54
119 DE VOCHT LIESBET LOTTO BELISOL LADIES 32’38
120 CHULKOVA ANASTASIYA RUSVELO 33’27
121 BASTIANELLI VALENTINA S.C. MICHELA FANINI ROX 33’45
122 ZHAPAROVA AIZHAN RUSVELO 34’09
123 BLINDYUK YULIA RUSVELO 34’38
124 DE VRIES MARIJN TEAM GIANT SHIMANO 34’43
125 CUCINOTTA ANNALISA SERVETTO FOOTON 34’52
126 JANELIUNAITE EDITA FORNO D’ASOLO ASTUTE 39’12
127 LECHNER EVA RUSVELO 39’20
128 PRIETO CASTANEDA MARCELA ESTADO DE MEXICO FAREN 39’28
129 TUSLAITE DAIVA FORNO D’ASOLO ASTUTE 39’35
130 SOEK JULIA TEAM GIANT SHIMANO 39’51
131 ILINYKH YULIA BIZKAIA DURANGO 40’03
132 CASAR BONILLA ANA TERESA ESTADO DE MEXICO FAREN 40’26
133 WINDER RUTH UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 40’28
134 MARCELLI EMMA SERVETTO FOOTON 42’11
135 KAPUSTA SYLWIA VAIANO FONDRIEST 43’39
136 BARNES HANNAH UNITEDHEALTHCARE PROFESSIONAL CYCLING 44’26
137 TREVISI ANNA ESTADO DE MEXICO FAREN 47’50
138 PARRA JESSICA VAIANO FONDRIEST 48’24
139 HOFFMANN CHANTAL LOTTO BELISOL LADIES 53’25
140 MARTINI ALESSIA VAIANO FONDRIEST 58’14
141 GARNER LUCY TEAM GIANT SHIMANO 1:02’51
142 KNOL WILLEKE TEAM GIANT SHIMANO 1:02’57
143 BALDUCCI MICHELA S.C. MICHELA FANINI ROX 1:03’05
144 CECCHINI SILVIA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 1:07’01
145 LARI MARINA SERVETTO FOOTON 1:10’09
146 MICHIELETTO GIOVANNA SERVETTO FOOTON 1:10’11
147 GRIFI SARA TOP GIRLS FASSA BORTOLO 1:10’30

 

 

Arek Waluga @ArekWaluga77

Foto:corvospro.com