marcel kittel 2Marcel Kittel (Giant-Shimano) skompletował hat-trick w wyścigu Tour de France! Dziś pokonał Alexandra Kristoffa (Katusha) oraz Arnaud Demare (FDJ.fr). Kłopoty mieli Michał Kwiatkowski (OPQS) i Chris Froome (Sky Team).

Tour de France wróciło z Wysp Brytyjskich na kontynent. Czwarty odcinek Wielkiej Pętli prowadził po szosach Belgii i północnej Francji. Zawodnicy wystartowali z  Le Touquet-Paris-Plage i po 163,5 km dojechali do Lille Metropole. Dla sprinterów była to kolejna, stuprocentowa szansa na finisz z dużej grupy.  Na całym dystansie organizatorzy przygotowali tylko dwie premie górskiej czwartej kategorii, choć w rzeczywistości kolarze musieli pokonać kilka innych, nieoznaczonych wzniesień. Końcówka była jednak całkowicie płaska.

Tuż po starcie ostrym zaatakowali Thomas Voeckler (Europcar) oraz Luis Angel Mate (Cofidis). Dwójka wypracowała 20 sekund przewagi. W tym momencie w środku stawki miała miejsca kraksa. Kolarz FDJ.fr przewrócił Chrisa Froome’a (Sky Team), a po drugiej stronie jezdni upadł mistrz Hiszpanii Ion Izagirre (Movistar). Na szczęście obaj szybko pozbierali się i dołączyli do reszty stawki.

W najkorzystniejszym dla siebie momencie – czołówka wypracowała 3 i pół minuty przewagi. Jednak na lotnej premii 71 km przed kreską, różnica zmalała do nieco ponad jednej minuty.  Komplet punktów zgarnął Voeckler, który chwilę wcześniej poczekał na zmieniającego rower Angela Mate. Trzecie miejsce, pierwsze z peletonu wywalczył jadący w zielonej koszulce lidera klasyfikacji punktowej – Peter Sagan (Cannondale).

65 kilometrów przed kreską, rant ustawili kolarze Cannondale Pro Cycling, którym wkrótce pomogli kolarze Lotto-Belisol. Dzięki pracy m.in Macieja Bodnara, peleton porwał się na dwie grupki. Niestety w tym momencie defekt miał Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) i “Kwiato” został w drugiej części stawki. Na szczęście na Polaka poczekali koledzy z ekipy i po okołu 10 kilometrach pogoni, były mistrz Polski dojechał do najlepszych.

Tymczasem w ucieczce kolejny defekt zaliczył Luis Angel Mate i w efekcie Hiszpan wrócił do peletonu, pozostawiając samotnego Voecklera na czele. Dzielny Francuz nie poddawał się, ale był “trzymany” przez ekipy sprinterów na bezpieczną odległość. Zgodnie z oczekiwaniami, wkrótce go schwytano.

Ostatnie kilometry to przepychanki ekip sprinterów. 5 km przed kreską pierwsze pozycje zajęła ekipa Omega Pharma – Quick Step. Podopieczni Patricka Lefevere`a oddali prowadzenie dopiero na ostatnim kilometrze. Mocno pociągnął Alexander Porsev (Katusha), który na swoim kole holował Alexandra Kristoffa. Norweg spróbował długiego finiszu, ale w porę ruszył Kittel i Niemiec po raz trzeci w tym wyścigu sięgnął po etapowy triumf. Kristoff był drugi, a trzeci Arnaud Demare (FDJ.fr).

Najlepszym z Polaków, po raz kolejny okazał się dwudziesty pierwszy dziś – Michał Kwiatkowski.

Wyniki:

1. KITTEL Marcel TEAM GIANT-SHIMANO 03h 36′ 39”
2. KRISTOFF Alexander TEAM KATUSHA + 00′ 00”
3. DEMARE Arnaud FDJ.FR + 00′ 00”
4. SAGAN Peter CANNONDALE + 00′ 00”
5. COQUARD Bryan TEAM EUROPCAR + 00′ 00”
6. GREIPEL André LOTTO-BELISOL + 00′ 00”
7. RENSHAW Mark OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 00′ 00”
8. VAN POPPEL Danny TREK FACTORY RACING + 00′ 00”
9. CIMOLAI Davide LAMPRE – MERIDA + 00′ 00”
10. OSS Daniel BMC RACING TEAM + 00′ 00”
11. HAUSSLER Heinrich IAM CYCLING + 00′ 00”
12. ALBASINI Michael ORICA GREENEDGE + 00′ 00”
13. DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE + 00′ 00”
14. FEILLU Romain BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 00′ 00”
15. VAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM + 00′ 00”
16. DEMPSTER Zakkari TEAM NETAPP-ENDURA + 00′ 00”
17. VIVIANI Elia CANNONDALE + 00′ 00”
18. CONTADOR Alberto TINKOFF-SAXO + 00′ 00”
19. KEUKELEIRE Jens ORICA GREENEDGE + 00′ 00”
20. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOVISTAR TEAM + 00′ 00”
21. KWIATKOWSKI Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 00′ 00”
22. PETIT Adrien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 00”
23. FUGLSANG Jakob ASTANA PRO TEAM + 00′ 00”
24. NIBALI Vincenzo ASTANA PRO TEAM + 00′ 00”
25. VAN SUMMEREN Johan GARMIN – SHARP + 00′ 00”
26.PROJAS GIL José Joaquin MOVISTAR TEAM + 00′ 00”
27. KLUGE Roger IAM CYCLING + 00′ 00”
28. TALANSKY Andrew GARMIN – SHARP + 00′ 00”
29. HOLLENSTEIN Reto IAM CYCLING + 00′ 00”
30. CHAVANEL Sylvain IAM CYCLING + 00′ 00”
31. BURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM + 00′ 00”
32. SCHÄR Michael BMC RACING TEAM + 00′ 00”
33. VAN DEN BROECK Jurgen LOTTO-BELISOL + 00′ 00”
34. VAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM + 00′ 00”
35. BARDET Romain AG2R LA MONDIALE + 00′ 00”
36. BOOM Lars BELKIN PRO CYCLING + 00′ 00”
37. VOSS Paul TEAM NETAPP-ENDURA + 00′ 00”
38. MACHADO Tiago TEAM NETAPP-ENDURA + 00′ 00”
39. FRANK Mathias IAM CYCLING + 00′ 00”
40. FONSECA Armindo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 00′ 00”
41. KONIG Leopold TEAM NETAPP-ENDURA + 00′ 00”
42. FROOME Christopher TEAM SKY + 00′ 00”
43. DUMOULIN Tom TEAM GIANT-SHIMANO + 00′ 00”
44. ROELANDTS Jurgen LOTTO-BELISOL + 00′ 00”
45. IZAGUIRRE INSAUSTI Jon MOVISTAR TEAM + 00′ 00”
46. VELITS Peter BMC RACING TEAM + 00′ 00”
47. FEILLU Brice BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 00′ 00”
48. PÉRAUD Jean-Christophe AG2R LA MONDIALE + 00′ 00”
49. MOLLEMA Bauke BELKIN PRO CYCLING + 00′ 00”
50. ROCHE Nicolas TINKOFF-SAXO + 00′ 00”
51. HORNER Christopher LAMPRE – MERIDA + 00′ 00”
52. TEN DAM Laurens BELKIN PRO CYCLING + 00′ 00”
53. DURASEK Kristijan LAMPRE – MERIDA + 00′ 00”
54. REZA Kévin TEAM EUROPCAR + 00′ 00”
55. ZUBELDIA AGIRRE Haimar TREK FACTORY RACING + 00′ 00”
56. NIEVE ITURRALDE Mikel TEAM SKY + 00′ 00”
57. KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM + 00′ 00”
58. PINOT Thibaut FDJ.FR + 00′ 00”
59. VICHOT Arthur FDJ.FR + 00′ 00”
60. HERRADA LOPEZ Jesus MOVISTAR TEAM + 00′ 00”
61. PORTE Richie TEAM SKY + 00′ 00”
62. GALLOPIN Tony LOTTO-BELISOL + 00′ 00”
63. CANCELLARA Fabian TREK FACTORY RACING + 00′ 00”
64. ROGERS Michael TINKOFF-SAXO + 00′ 00”
65. COSTA Rui Alberto LAMPRE – MERIDA + 00′ 00”
66. HAYMAN Mathew ORICA GREENEDGE + 00′ 00”
67. TROFIMOV Yury TEAM KATUSHA + 00′ 00”
68. GAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 00′ 00”
69. SCHLECK Frank TREK FACTORY RACING + 00′ 00”
70. ROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR + 00′ 00”
71. THOMAS Geraint TEAM SKY + 00′ 00”
72. TANKINK Bram BELKIN PRO CYCLING + 00′ 00”
73. OLIVEIRA Nelson LAMPRE – MERIDA + 00′ 00”
74. PORSEV Alexander TEAM KATUSHA + 00′ 00”
75. SABATINI Fabio CANNONDALE + 00′ 00”
76. ELMIGER Martin IAM CYCLING + 00′ 00”
77. RAST Gregory TREK FACTORY RACING + 00′ 00”
78. IRIZAR ARRANBURU Markel TREK FACTORY RACING + 00′ 00”
79. EISEL Bernhard TEAM SKY + 00′ 00”
80. VOIGT Jens TREK FACTORY RACING + 00′ 00”
81. SMUKULIS Gatis TEAM KATUSHA + 00′ 00”
82. SILIN Egor TEAM KATUSHA + 00′ 00”
83. ERVITI OLLO Imanol MOVISTAR TEAM + 00′ 00”
84. MARTIN Tony OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 00′ 00”
85. TERPSTRA Niki OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 00′ 00”
86. GASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE + 00′ 00”
87. MARCATO Marco CANNONDALE + 00′ 00”
88. HUZARSKI Bartosz TEAM NETAPP-ENDURA + 00′ 00”
89. KIRYIENKA Vasili TEAM SKY + 00′ 00”
90. PICHOT Alexandre TEAM EUROPCAR + 00′ 00”
91. JEANNESSON Arnold FDJ.FR + 00′ 00”
92. ROY Jérémy FDJ.FR + 00′ 00”
93. KRUIJSWIJK Steven BELKIN PRO CYCLING + 00′ 00”
94. SLAGTER Tom Jelte GARMIN – SHARP + 00′ 00”
95. ACEVEDO CALLE Janier Alexis GARMIN – SHARP + 00′ 00”
96. ISAICHEV Vladimir TEAM KATUSHA + 00′ 00”
97. ATAPUMA John Darwin BMC RACING TEAM + 00′ 00”
98. MOINARD Amaël BMC RACING TEAM + 00′ 00”
99. BODNAR Maciej CANNONDALE + 00′ 16”
100. LEMOINE Cyril COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 17”
101. DELAGE Mickaël FDJ.FR + 00′ 17”
102. TRENTIN Matteo OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 00′ 26”
103. MORKOV Michael TINKOFF-SAXO + 00′ 26”
104. DE KORT Koen TEAM GIANT-SHIMANO + 00′ 26”
105. VEELERS Tom TEAM GIANT-SHIMANO + 00′ 26”
106. MOLARD Rudy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 26”
107. GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 26”
108. MINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE + 00′ 31”
109. CURVERS Roy TEAM GIANT-SHIMANO + 00′ 34”
110. DEGENKOLB John TEAM GIANT-SHIMANO + 00′ 34”
111. HANSEN Adam LOTTO-BELISOL + 00′ 34”
112. SIEBERG Marcel LOTTO-BELISOL + 00′ 34”
113. BIDEAU Jean-Marc BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 00′ 41”
114. BARTA Jan TEAM NETAPP-ENDURA + 00′ 41”
115. BONNET William FDJ.FR + 00′ 41”
116. BUSCHE Matthew TREK FACTORY RACING + 00′ 41”
117. PLAZA MOLINA Ruben MOVISTAR TEAM + 00′ 41”
118. DELAPLACE Anthony BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 00′ 41”
119. JARRIER Benoit BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 00′ 50”
120. VACHON Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 00′ 50”
121. PAULINHO Sergio Miguel Moreira TINKOFF-SAXO + 00′ 50”
122. PIMENTA COSTA MENDES José TEAM NETAPP-ENDURA + 00′ 50”
123. TAARAMÄE Rein COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 50”
124. GOLAS Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 00′ 50”
125. SERPA José LAMPRE – MERIDA + 00′ 50”
126. PETACCHI Alessandro OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 00′ 50”
127. PAOLINI Luca TEAM KATUSHA + 00′ 55”
128. ARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 00′ 55”
129. BAK Lars LOTTO-BELISOL + 01′ 09”
130. KOREN Kristijan CANNONDALE + 01′ 09”
131. PINEAU Cedric FDJ.FR + 01′ 09”
132. GRIVKO Andriy ASTANA PRO TEAM + 01′ 19”
133. CLEMENT Stef BELKIN PRO CYCLING + 01′ 19”
134. MEIER Christian ORICA GREENEDGE + 01′ 19”
135. MONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE + 01′ 28”
136. REICHENBACH Sébastien IAM CYCLING + 01′ 28”
137. WYSS Marcel IAM CYCLING + 01′ 28”
138. TIMMER Albert TEAM GIANT-SHIMANO + 01′ 32”
139. GERRANS Simon ORICA GREENEDGE + 01′ 32”
140. BAKELANTS Jan OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 00′ 00”
141. GUILLOU Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 01′ 32”
142. LADAGNOUS Matthieu FDJ.FR + 01′ 32”
143. GENE Yohann TEAM EUROPCAR + 01′ 43”
144. MARINO Jean Marc CANNONDALE + 01′ 43”
145. GADRET John MOVISTAR TEAM + 01′ 43”
146. CLARKE Simon ORICA GREENEDGE + 01′ 45”
147. BENNATI Daniele TINKOFF-SAXO + 02′ 05”
148. TOSATTO Matteo TINKOFF-SAXO + 02′ 05”
149. HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Alberto TINKOFF-SAXO + 02′ 05”
150. WESTRA Lieuwe ASTANA PRO TEAM + 02′ 05”
151. SPILAK Simon TEAM KATUSHA + 02′ 05”
152. EDET Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 02′ 05”
153. SCHILLINGER Andreas TEAM NETAPP-ENDURA + 02′ 05”
154. NAVARRO GARCIA Daniel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 02′ 05”
155. INTXAUSTI Benat MOVISTAR TEAM + 02′ 05”
156. RICHEZE Ariel Maximiliano LAMPRE – MERIDA + 02′ 05”
157. RODRIGUEZ Joaquim TEAM KATUSHA + 02′ 05”
158. ZANDIO ECHAIDE Xabier TEAM SKY + 02′ 05”
159. QUEMENEUR Perrig TEAM EUROPCAR + 02′ 05”
160. VALLS Rafael LAMPRE – MERIDA + 02′ 05”
161. YATES Simon ORICA GREENEDGE + 02′ 05”
162. PATE Danny TEAM SKY + 02′ 05”
163. VISCONTI Giovanni MOVISTAR TEAM + 02′ 23”
164.TUFT Svein ORICA GREENEDGE + 02′ 51”
165. DURBRIDGE Luke ORICA GREENEDGE + 02′ 51”
166. WYNANTS Maarten BELKIN PRO CYCLING + 02′ 51”
167. LEEZER Thomas BELKIN PRO CYCLING + 02′ 51”
168. DEVENYNS Dries TEAM GIANT-SHIMANO + 03′ 37”
169. KING Benjamin GARMIN – SHARP + 03′ 53”
170. LANGEVELD Sebastian GARMIN – SHARP + 03′ 53”
171.KADRI Blel AG2R LA MONDIALE + 04′ 19”
172.GERARD Arnaud BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 04′ 19”
173. NAVARDAUSKAS Ramunas GARMIN – SHARP + 04′ 19”
174. IGLINSKIY Maxim ASTANA PRO TEAM + 04′ 19”
175. GRUZDEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM + 04′ 19”
176.DE MARCHI Alessandro CANNONDALE + 04′ 19”
177. SCARPONI Michele ASTANA PRO TEAM + 04′ 19”
178. VOECKLER Thomas TEAM EUROPCAR + 04′ 40”
179. MATE MARDONES Luis Angel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 04′ 40”
180. VANMARCKE Sep BELKIN PRO CYCLING + 05′ 40”
181. PINEAU Jérôme IAM CYCLING + 05′ 43”
182. STETINA Peter BMC RACING TEAM + 05′ 52”
183. CHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE + 05′ 52”
184. RIBLON Christophe AG2R LA MONDIALE + 05′ 52”
185. SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 05′ 52”
186. MAJKA Rafal TINKOFF-SAXO + 05′ 52”
187. DE LA CRUZ MELGAREJO David TEAM NETAPP-ENDURA + 05′ 52”
188. LOPEZ GARCIA David TEAM SKY + 05′ 52”
189. HOWES Alex GARMIN – SHARP + 07′ 11”
190. BAUER Jack GARMIN – SHARP + 07′ 11”
191. DE CLERCQ Bart LOTTO-BELISOL + 07′ 26”
192. JI Cheng TEAM GIANT-SHIMANO + 07′ 26”
193. KING Edward CANNONDALE + 07′ 26”
194. VANOTTI Alessandro ASTANA PRO TEAM + 07′ 26”

Klasyfikacja generalna:
1. NIBALI Vincenzo ASTANA PRO TEAM 17h 07′ 52”
2. SAGAN Peter CANNONDALE + 00′ 02”
3. ALBASINI Michael ORICA GREENEDGE + 00′ 02”
4. VAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM + 00′ 02”
5. CONTADOR Alberto TINKOFF-SAXO + 00′ 02”
6. VALVERDE BELMONTE Alejandro MOVISTAR TEAM + 00′ 02”
7. FROOME Christopher TEAM SKY + 00′ 02”
8. VAN DEN BROECK Jurgen LOTTO-BELISOL + 00′ 02”
9. MOLLEMA Bauke BELKIN PRO CYCLING + 00′ 02”
10. FUGLSANG Jakob ASTANA PRO TEAM + 00′ 02”
11. FRABARDET Romain AG2R LA MONDIALE + 00′ 02”
12. USAVAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM + 00′ 02”
13. PORMACHADO Tiago TEAM NETAPP-ENDURA + 00′ 02”
14. FRAPÉRAUD Jean-Christophe AG2R LA MONDIALE + 00′ 02”
15. PORCOSTA Rui Alberto LAMPRE – MERIDA + 00′ 02”
16. ESPNIEVE ITURRALDE Mikel TEAM SKY + 00′ 02”
17. ESPZUBELDIA AGIRRE Haimar TREK FACTORY RACING + 00′ 02”
18. AUSPORTE Richie TEAM SKY + 00′ 02”
19. POLKWIATKOWSKI Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 00′ 02”
20. FRAGALLOPIN Tony LOTTO-BELISOL + 00′ 02”
21. USATALANSKY Andrew GARMIN – SHARP + 00′ 02”
22. GBRTHOMAS Geraint TEAM SKY + 00′ 16”
23. SUIFRANK Mathias IAM CYCLING + 00′ 16”
24. FRAPINOT Thibaut FDJ.FR + 00′ 16”
25. IRLROCHE Nicolas TINKOFF-SAXO + 00′ 16”
26. ESTKANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM + 00′ 16”
27. NEDDUMOULIN Tom TEAM GIANT-SHIMANO + 00′ 16”
28. USAHORNER Christopher LAMPRE – MERIDA + 00′ 16”
29. NEDTEN DAM Laurens BELKIN PRO CYCLING + 00′ 16”
30. RUSTROFIMOV Yury TEAM KATUSHA + 00′ 16”
31. NORKRISTOFF Alexander TEAM KATUSHA + 00′ 35”
32. SUICANCELLARA Fabian TREK FACTORY RACING + 00′ 35”
33. SVKVELITS Peter BMC RACING TEAM + 00′ 35”
34. SUIELMIGER Martin IAM CYCLING + 00′ 35”
35. FRAVICHOT Arthur FDJ.FR + 00′ 35”
36. RUSSILIN Egor TEAM KATUSHA + 00′ 35”
37. BELBAKELANTS Jan OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 00′ 56”
38. ITAMARCATO Marco CANNONDALE + 00′ 58”
39. FRAMOLARD Rudy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 01′ 01”
40. CZEKONIG Leopold TEAM NETAPP-ENDURA + 01′ 18”
41. FRAFEILLU Brice BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 01′ 19”
42. ITAOSS Daniel BMC RACING TEAM + 01′ 19”
43. NEDTANKINK Bram BELKIN PRO CYCLING + 01′ 19”
44. LUXSCHLECK Frank TREK FACTORY RACING + 01′ 21”
45. FRAROLLAND Pierre TEAM EUROPCAR + 01′ 21”
46. COLATAPUMA John Darwin BMC RACING TEAM + 01′ 21”
47. GERVOSS Paul TEAM NETAPP-ENDURA + 01′ 40”
48. FRAGAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 01′ 40”
49. ESPHERRADA LOPEZ Jesus MOVISTAR TEAM + 01′ 45”
50. COLACEVEDO CALLE Janier Alexis GARMIN – SHARP + 01′ 45”
51. CRODURASEK Kristijan LAMPRE – MERIDA + 02′ 24”
52. FRADELAPLACE Anthony BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 02′ 26”
53. AUSROGERS Michael TINKOFF-SAXO + 02′ 34”
54. SUIREICHENBACH Sébastien IAM CYCLING + 02′ 49”
55. NEDKRUIJSWIJK Steven BELKIN PRO CYCLING + 02′ 50”
56. NEDSLAGTER Tom Jelte GARMIN – SHARP + 02′ 50”
57. SUIWYSS Marcel IAM CYCLING + 03′ 29”
58. ESPNAVARRO GARCIA Daniel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 03′ 45”
59. POLHUZARSKI Bartosz TEAM NETAPP-ENDURA + 03′ 47”
60. ITASABATINI Fabio CANNONDALE + 03′ 47”
61. BELKEUKELEIRE Jens ORICA GREENEDGE + 03′ 59”
62. AUSGERRANS Simon ORICA GREENEDGE + 04′ 22”
63. AUSCLARKE Simon ORICA GREENEDGE + 04′ 46”
64. UKRGRIVKO Andriy ASTANA PRO TEAM + 04′ 59”
65. LUXGASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE + 05′ 46”
66. ITASCARPONI Michele ASTANA PRO TEAM + 05′ 59”
67. FRAJEANNESSON Arnold FDJ.FR + 06′ 51”
68. GBRYATES Simon ORICA GREENEDGE + 08′ 31”
69. SLOSPILAK Simon TEAM KATUSHA + 08′ 37”
70. JPNARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 08′ 38”
71. FRACHAVANEL Sylvain IAM CYCLING + 08′ 40”
72. ITADE MARCHI Alessandro CANNONDALE + 08′ 44”
73. ESPGARCIA ECHEGUIBEL Egoitz COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 09′ 06”
74. ESPROJAS GIL José Joaquin MOVISTAR TEAM + 10′ 31”
75. FRADUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE + 10′ 31”
76. SUISCHÄR Michael BMC RACING TEAM + 10′ 31”
77. AUSHAUSSLER Heinrich IAM CYCLING + 10′ 31”
78. POROLIVEIRA Nelson LAMPRE – MERIDA + 10′ 31”
79. BELROELANDTS Jurgen LOTTO-BELISOL + 10′ 31”
80. FRAREZA Kévin TEAM EUROPCAR + 10′ 31”
81. ESPVALLS Rafael LAMPRE – MERIDA + 10′ 31”
82. ITATRENTIN Matteo OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 10′ 57”
83. POLGOLAS Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 11′ 21”
84. CZEBARTA Jan TEAM NETAPP-ENDURA + 11′ 31”
85. SUIRAST Gregory TREK FACTORY RACING + 11′ 36”
86. GERMARTIN Tony OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 11′ 36”
87. FRAMOINARD Amaël BMC RACING TEAM + 11′ 36”
88. FRAROY Jérémy FDJ.FR + 11′ 36”
89. GERDEGENKOLB John TEAM GIANT-SHIMANO + 11′ 48”
90. ESPPLAZA MOLINA Ruben MOVISTAR TEAM + 12′ 17”
91. ESPERVITI OLLO Imanol MOVISTAR TEAM + 12′ 23”
92. ESPLOPEZ GARCIA David TEAM SKY + 12′ 24”
93. COLSERPA José LAMPRE – MERIDA + 12′ 26”
94. GERBURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM + 12′ 44”
95. SLOKOREN Kristijan CANNONDALE + 12′ 45”
96. NEDCLEMENT Stef BELKIN PRO CYCLING + 12′ 55”
97. FRAGADRET John MOVISTAR TEAM + 13′ 19”
98. USASTETINA Peter BMC RACING TEAM + 13′ 31”
99. NEDWESTRA Lieuwe ASTANA PRO TEAM + 13′ 41”
100. AUSHANSEN Adam LOTTO-BELISOL + 13′ 57”
101. FRAEDET Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 14′ 34”
102. ESPINTXAUSTI Benat MOVISTAR TEAM + 14′ 40”
103. FRACOQUARD Bryan TEAM EUROPCAR + 14′ 48”
104. ESPIZAGUIRRE INSAUSTI Jon MOVISTAR TEAM + 14′ 48”
105. SUIHOLLENSTEIN Reto IAM CYCLING + 14′ 48”
106. ESPIRIZAR ARRANBURU Markel TREK FACTORY RACING + 14′ 48”
107. BLRKIRYIENKA Vasili TEAM SKY + 14′ 48”
108. BELVAN SUMMEREN Johan GARMIN – SHARP + 14′ 48”
109. ITAVISCONTI Giovanni MOVISTAR TEAM + 14′ 52”
110. FRALEMOINE Cyril COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 15′ 05”
111. FRABIDEAU Jean-Marc BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 15′ 07”
112. NEDDE KORT Koen TEAM GIANT-SHIMANO + 15′ 14”
113. AUSHAYMAN Mathew ORICA GREENEDGE + 15′ 39”
114. NEDCURVERS Roy TEAM GIANT-SHIMANO + 15′ 41”
115. FRAPICHOT Alexandre TEAM EUROPCAR + 15′ 53”
116. GERVOIGT Jens TREK FACTORY RACING + 15′ 53”
117. ITAMONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE + 16′ 16”
118. USAKING Benjamin GARMIN – SHARP + 16′ 16”
119. FRASIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 16′ 23”
120. FRAMINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE + 16′ 24”
121. NEDBOOM Lars BELKIN PRO CYCLING + 16′ 26”
122. POLBODNAR Maciej CANNONDALE + 16′ 27”
123. USABUSCHE Matthew TREK FACTORY RACING + 16′ 34”
124. PORPAULINHO Sergio Miguel Moreira TINKOFF-SAXO + 16′ 43”
125. ITAPAOLINI Luca TEAM KATUSHA + 17′ 05”
126. AUSDEMPSTER Zakkari TEAM NETAPP-ENDURA + 17′ 09”
127. FRAVOECKLER Thomas TEAM EUROPCAR + 17′ 15”
128. FRAGUILLOU Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 17′ 25”
129. FRAVACHON Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 17′ 30”
130. ESTTAARAMÄE Rein COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 17′ 34”
131. ITABENNATI Daniele TINKOFF-SAXO + 17′ 44”
132. FRAGENE Yohann TEAM EUROPCAR + 17′ 53”
133. FRAPINEAU Jérôme IAM CYCLING + 18′ 12”
134. LATSMUKULIS Gatis TEAM KATUSHA + 18′ 14”
135. FRALADAGNOUS Matthieu FDJ.FR + 18′ 16”
136. DENBAK Lars LOTTO-BELISOL + 18′ 30”
137. ESPMATE MARDONES Luis Angel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 18′ 41”
138. BELWYNANTS Maarten BELKIN PRO CYCLING + 18′ 44”
139. ESPZANDIO ECHAIDE Xabier TEAM SKY + 18′ 49”
140. ITATOSATTO Matteo TINKOFF-SAXO + 18′ 49”
141. CANMEIER Christian ORICA GREENEDGE + 18′ 50”
142. FRAQUEMENEUR Perrig TEAM EUROPCAR + 18′ 51”
143. ESPRODRIGUEZ Joaquim TEAM KATUSHA + 18′ 57”
144. CANTUFT Svein ORICA GREENEDGE + 19′ 04”
145. NEDLEEZER Thomas BELKIN PRO CYCLING + 19′ 35”
146. AUSDURBRIDGE Luke ORICA GREENEDGE + 19′ 35”
147. GERKITTEL Marcel TEAM GIANT-SHIMANO + 19′ 50”
148. GERGREIPEL André LOTTO-BELISOL + 19′ 50”
149. NEDVAN POPPEL Danny TREK FACTORY RACING + 19′ 50”
150. FRAFEILLU Romain BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 19′ 50”
151. FRADEMARE Arnaud FDJ.FR + 19′ 50”
152. AUSRENSHAW Mark OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 19′ 50”
153. RUSPORSEV Alexander TEAM KATUSHA + 19′ 50”
154. AUTEISEL Bernhard TEAM SKY + 19′ 50”
155. NEDLANGEVELD Sebastian GARMIN – SHARP + 19′ 59”
156. KAZIGLINSKIY Maxim ASTANA PRO TEAM + 20′ 12”
157. KAZGRUZDEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM + 20′ 12”
158. GERSIEBERG Marcel LOTTO-BELISOL + 20′ 24”
159. FRADELAGE Mickaël FDJ.FR + 21′ 12”
160. NEDTERPSTRA Niki OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 21′ 14”
161. FRABONNET William FDJ.FR + 21′ 23”
162. BELVANMARCKE Sep BELKIN PRO CYCLING + 21′ 38”
163. FRAFONSECA Armindo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 21′ 42”
164. FRAJARRIER Benoit BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 21′ 45”
165. GERSCHILLINGER Andreas TEAM NETAPP-ENDURA + 21′ 55”
166. FRAGERARD Arnaud BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 21′ 56”
167. FRAPINEAU Cedric FDJ.FR + 22′ 04”
168. NEDVEELERS Tom TEAM GIANT-SHIMANO + 22′ 06”
169. FRAPETIT Adrien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 22′ 15”
170. FRAKADRI Blel AG2R LA MONDIALE + 22′ 25”
171. PORPIMENTA COSTA MENDES José TEAM NETAPP-ENDURA + 22′ 38”
172. FRAMARINO Jean Marc CANNONDALE + 22′ 38”
173. FRACHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE + 22′ 38”
174. ITAVIVIANI Elia CANNONDALE + 23′ 00”
175. BELDE CLERCQ Bart LOTTO-BELISOL + 23′ 19”
176. GERKLUGE Roger IAM CYCLING + 23′ 29”
177. USAHOWES Alex GARMIN – SHARP + 23′ 57”
178. LTUNAVARDAUSKAS Ramunas GARMIN – SHARP + 24′ 09”
179. DENMORKOV Michael TINKOFF-SAXO + 24′ 14”
180. NEDTIMMER Albert TEAM GIANT-SHIMANO + 24′ 17”
181. USAPATE Danny TEAM SKY + 24′ 30”
182. ITAVANOTTI Alessandro ASTANA PRO TEAM + 24′ 31”
183. RUSISAICHEV Vladimir TEAM KATUSHA + 24′ 42”
184. ESPHERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Alberto TINKOFF-SAXO + 25′ 09”
185. BELDEVENYNS Dries TEAM GIANT-SHIMANO + 25′ 25”
186. FRARIBLON Christophe AG2R LA MONDIALE + 25′ 48”
187. ESPDE LA CRUZ MELGAREJO David TEAM NETAPP-ENDURA + 26′ 46”
188. NZLBAUER Jack GARMIN – SHARP + 27′ 01”
189. ITACIMOLAI Davide LAMPRE – MERIDA + 28′ 42”
190. POLMAJKA Rafal TINKOFF-SAXO + 28′ 55”
191. USAKING Edward CANNONDALE + 32′ 08”
192. CHNJI Cheng TEAM GIANT-SHIMANO + 32′ 51”
193. ITAPETACCHI Alessandro OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 35′ 54”
194. ARGRICHEZE Ariel Maximiliano LAMPRE – MERIDA + 40′ 28”

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa