Vincenzo NibaliWłoch z Astany trzymał się z najlepszymi i tuż przed końcem przypuścił atak, który dał mu etapowe zwycięstwo, a także prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugi był Greg Van Avermaet (BMC), a trzeci Michał Kwiatkowski (OPQS). 

Informacje o etapie

Start znajdował się w York, a meta po 201 kilometrach w Sheffield. Podobnie jak wczorajsze miasta goszczące start i metę etapu, te dzisiejsze również gościły Tour de France po raz pierwszy. Pomysłodawcy tegorocznej trasy zapewnili kolarzom aż 9 premii górskich (1 drugiej kategorii, 5 trzeciej kategorii i 3 czwartej kategorii). Szczyt ostatniej premii (czwartej kategorii) znajdował się 5 kilometrów przed kreską. Temperatura powietrza wynosiła 17 stopni Celsjusza, a wiatr wiał z prędkością 10 km/h.

Ucieczka dnia

Na samym początku etapu uciekło siedmiu zawodników: Cyril Lemoine (Cofidis), Blel Kadri (AG2R), Matthew Busche (Trek), Armindo Fonesca (Bretagne), David De La Cruz (NetApp), Perrig Quemeneur (Europcar) oraz Bart De Clerq (Lotto-Belisol).

Peleton starał się, aby dogonić uciekinierów jeszcze przed szczytem Cote de Holme Moss, czyli najtrudniejszej premii górskiej, i tak też się stało.

Jedynym z ucieczki, który zdecydował się na atak był Kadri, który wygrał premię drugiej kategorii.

Przebieg etapu

Profil etapu spowodował, że w peletonie mocno pracowały ekipy niemające w swych składach sprinterów. Czujni byli także faworyci – między innymi Froome, Contador czy Valverde.

Na podjeździe pod Holme Moss zaczął odpadać lider wyścigu – Marcel Kittel, a chwilę później miał dodatkowo defekt w tylnym kole.

50 kilometrów przed metą sytuacja wyglądała następująco: na czele jechał Blel Kadri, a około 30 sekund za nim pięciu kolarzy: Cyril Gautier, Thomas Voeckler (Europcar), Tony Martin (OPQS), Nicolas Edet (Cofidis) i Marcus Burghardt (BMC), którzy mieli z kolei około 40 sekund przewagi nad peletonem. Po kilkunastu kilometrach wyżej wymienieni dołączyli do peletonu.

Na kolejnych kilometrach tempo peletonu było bardzo wysokie. W grupie tej jechał Michał Kwiatkowski.

Na ostatnim podjeździe na czele grupy pojawili się faworyci, był tam także “Kwiatek”.

Tuż przed metą miało miejsce tasowanie, oglądanie, przyspieszanie i zwalnianie. Niecałe 2 kilometry przed metą zaatakował Vincenzo Nibali, który utrzymał niewielką przewagę i wygrał etap.

Bardzo dobrze zaprezentował się Michał Kwiatkowski, który utrzymał się w pierwszej grupie i zdołał bardzo dobrze zafiniszować, tracąc jednak 2 sekundy do Nibalego.

Liderzy w poszczególnych klasyfikacjach i wyniki etapu

Generalna: Vincenzo Nibali

Punktowa: Peter Sagan 

Górska: Cyril Lemoine 

Młodzieżowa: Peter Sagan

Video podsumowanie 2 etapu Tour de France:


EN – Summary – Stage 2 (York > Sheffield) przez tourdefrance

Wyniki etapu:

1. ITANIBALI Vincenzo 41 ASTANA PRO TEAM 05h 08′ 36”
2. BELVAN AVERMAET Greg 148 BMC RACING TEAM 05h 08′ 38” + 00′ 02”
3. POLKWIATKOWSKI Michal 74 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 05h 08′ 38” + 00′ 02”
4. SVKSAGAN Peter 51 CANNONDALE 05h 08′ 38” + 00′ 02”
5. FRAGALLOPIN Tony 134 LOTTO-BELISOL 05h 08′ 38” + 00′ 02”
6. SUIALBASINI Michael 182 ORICA GREENEDGE 05h 08′ 38” + 00′ 02”
7. USATALANSKY Andrew 91 GARMIN – SHARP 05h 08′ 38” + 00′ 02”
8. NEDMOLLEMA Bauke 61 BELKIN PRO CYCLING 05h 08′ 38” + 00′ 02”
9. USAVAN GARDEREN Tejay 141 BMC RACING TEAM 05h 08′ 38” + 00′ 02”
10. FRABARDET Romain 82 AG2R LA MONDIALE 05h 08′ 38” + 00′ 02”
11. BELVAN DEN BROECK Jurgen 131 LOTTO-BELISOL 05h 08′ 38” + 00′ 02”
12. DENFUGLSANG Jakob 42 ASTANA PRO TEAM 05h 08′ 38” + 00′ 02”
13. ESPCONTADOR Alberto 31 TINKOFF-SAXO 05h 08′ 38” + 00′ 02”
14. PORCOSTA Rui Alberto 111 LAMPRE – MERIDA 05h 08′ 38” + 00′ 02”
15. ESPZUBELDIA AGIRRE Haimar 169 TREK FACTORY RACING 05h 08′ 38” + 00′ 02”
16. FRAPÉRAUD Jean-Christophe 81 AG2R LA MONDIALE 05h 08′ 38” + 00′ 02”
17. ESPVALVERDE BELMONTE Alejandro 11 MOVISTAR TEAM 05h 08′ 38” + 00′ 02”
18. PORMACHADO Tiago 206 TEAM NETAPP-ENDURA 05h 08′ 38” + 00′ 02”
19. GBRFROOME Christopher 1 TEAM SKY 05h 08′ 38” + 00′ 02”
20. ESPNIEVE ITURRALDE Mikel 5 TEAM SKY 05h 08′ 38” + 00′ 02”
21. AUSPORTE Richie 7 TEAM SKY 05h 08′ 38” + 00′ 02”
22. FRAPINOT Thibaut 127 FDJ.FR 05h 08′ 52” + 00′ 16”
23. GBRTHOMAS Geraint 8 TEAM SKY 05h 08′ 52” + 00′ 16”
24. USAHORNER Christopher 114 LAMPRE – MERIDA 05h 08′ 52” + 00′ 16”
25. NEDDUMOULIN Tom 106 TEAM GIANT-SHIMANO 05h 08′ 52” + 00′ 16”
26. SUIFRANK Mathias 191 IAM CYCLING 05h 08′ 52” + 00′ 16”
27. LUXSCHLECK Frank 161 TREK FACTORY RACING 05h 08′ 52” + 00′ 16”
28. FRAROLLAND Pierre 151 TEAM EUROPCAR 05h 08′ 52” + 00′ 16”
29. CZEKONIG Leopold 201 TEAM NETAPP-ENDURA 05h 08′ 52” + 00′ 16”
30. RUSTROFIMOV Yury 29 TEAM KATUSHA 05h 08′ 52” + 00′ 16”
31. IRLROCHE Nicolas 37 TINKOFF-SAXO 05h 08′ 52” + 00′ 16”
32. COLATAPUMA John Darwin 142 BMC RACING TEAM 05h 08′ 52” + 00′ 16”
33. NEDTEN DAM Laurens 67 BELKIN PRO CYCLING 05h 08′ 52” + 00′ 16”
34. SUIREICHENBACH Sébastien 198 IAM CYCLING 05h 08′ 52” + 00′ 16”
35. ESTKANGERT Tanel 46 ASTANA PRO TEAM 05h 08′ 52” + 00′ 16”
36. ITADE MARCHI Alessandro 53 CANNONDALE 05h 08′ 52” + 00′ 16”
37. SUICANCELLARA Fabian 163 TREK FACTORY RACING 05h 09′ 11” + 00′ 35”
38. FRAGAUTIER Cyril 154 TEAM EUROPCAR 05h 09′ 11” + 00′ 35”
39. FRAMOLARD Rudy 176 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05h 09′ 11” + 00′ 35”
40. ESPNAVARRO GARCIA Daniel 171 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05h 09′ 11” + 00′ 35”
41. SVKVELITS Peter 149 BMC RACING TEAM 05h 09′ 11” + 00′ 35”
42. NORKRISTOFF Alexander 23 TEAM KATUSHA 05h 09′ 11” + 00′ 35”
43. FRAVICHOT Arthur 129 FDJ.FR 05h 09′ 11” + 00′ 35”
44. ITAMARCATO Marco 56 CANNONDALE 05h 09′ 11” + 00′ 35”
45. SUIELMIGER Martin 193 IAM CYCLING 05h 09′ 11” + 00′ 35”
46. ITASCARPONI Michele 47 ASTANA PRO TEAM 05h 09′ 11” + 00′ 35”
47. RUSSILIN Egor 26 TEAM KATUSHA 05h 09′ 11” + 00′ 35”
48. GERVOSS Paul 209 TEAM NETAPP-ENDURA 05h 09′ 11” + 00′ 35”
49. BELBAKELANTS Jan 72 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 05h 09′ 11” + 00′ 35”
50. SUIWYSS Marcel 199 IAM CYCLING 05h 09′ 32” + 00′ 56”
51. FRAFEILLU Brice 211 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 05h 09′ 55” + 01′ 19”
52. CRODURASEK Kristijan 113 LAMPRE – MERIDA 05h 09′ 55” + 01′ 19”
53. LUXSCHLECK Andy 166 TREK FACTORY RACING 05h 09′ 55” + 01′ 19”
54. NEDTANKINK Bram 66 BELKIN PRO CYCLING 05h 09′ 55” + 01′ 19”
55. ITAOSS Daniel 145 BMC RACING TEAM 05h 09′ 55” + 01′ 19”
56. NEDKRUIJSWIJK Steven 64 BELKIN PRO CYCLING 05h 10′ 21” + 01′ 45”
57. NEDSLAGTER Tom Jelte 98 GARMIN – SHARP 05h 10′ 21” + 01′ 45”
58. AUSGERRANS Simon 181 ORICA GREENEDGE 05h 10′ 21” + 01′ 45”
59. FRADELAPLACE Anthony 213 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 05h 10′ 21” + 01′ 45”
60. COLACEVEDO CALLE Janier Alexis 92 GARMIN – SHARP 05h 10′ 21” + 01′ 45”
61. ESPHERRADA LOPEZ Jesus 14 MOVISTAR TEAM 05h 10′ 21” + 01′ 45”
62. AUSROGERS Michael 38 TINKOFF-SAXO 05h 11′ 10” + 02′ 34”
63. AUSCLARKE Simon 183 ORICA GREENEDGE 05h 11′ 18” + 02′ 42”
64. ITASABATINI Fabio 58 CANNONDALE 05h 11′ 18” + 02′ 42”
65. POLHUZARSKI Bartosz 205 TEAM NETAPP-ENDURA 05h 11′ 18” + 02′ 42”

66. UKRGRIVKO Andriy 43 ASTANA PRO TEAM 05h 12′ 16” + 03′ 40”
67. BELKEUKELEIRE Jens 186 ORICA GREENEDGE 05h 12′ 16” + 03′ 40”
68. GBRYATES Simon 189 ORICA GREENEDGE 05h 13′ 10” + 04′ 34”
69. ESPLOPEZ GARCIA David 4 TEAM SKY 05h 13′ 10” + 04′ 34”
70. SLOSPILAK Simon 28 TEAM KATUSHA 05h 13′ 10” + 04′ 34”
71. FRAJEANNESSON Arnold 124 FDJ.FR 05h 14′ 22” + 05′ 46”
72. LUXGASTAUER Ben 85 AG2R LA MONDIALE 05h 14′ 22” + 05′ 46”
73. ESPVALLS Rafael 119 LAMPRE – MERIDA 05h 15′ 10” + 06′ 34”
74. USASTETINA Peter 147 BMC RACING TEAM 05h 15′ 10” + 06′ 34”
75. JPNARASHIRO Yukiya 152 TEAM EUROPCAR 05h 15′ 41” + 07′ 05”
76. ESPGARCIA ECHEGUIBEL Egoitz 173 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05h 17′ 16” + 08′ 40”
77. FRACHAVANEL Sylvain 192 IAM CYCLING 05h 17′ 16” + 08′ 40”
78. BELROELANDTS Jurgen 138 LOTTO-BELISOL 05h 19′ 07” + 10′ 31”
79. AUSHANSEN Adam 136 LOTTO-BELISOL 05h 19′ 07” + 10′ 31”
80. SLOKOREN Kristijan 55 CANNONDALE 05h 19′ 07” + 10′ 31”
81. NEDCLEMENT Stef 63 BELKIN PRO CYCLING 05h 19′ 07” + 10′ 31”
82. ITAVISCONTI Giovanni 19 MOVISTAR TEAM 05h 19′ 07” + 10′ 31”
83. ESPPLAZA MOLINA Ruben 17 MOVISTAR TEAM 05h 19′ 07” + 10′ 31”
84. ESPROJAS GIL José Joaquin 18 MOVISTAR TEAM 05h 19′ 07” + 10′ 31”
85. ESPERVITI OLLO Imanol 12 MOVISTAR TEAM 05h 19′ 07” + 10′ 31”
86. GERBURGHARDT Marcus 143 BMC RACING TEAM 05h 19′ 07” + 10′ 31”
87. FRABIDEAU Jean-Marc 212 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 05h 19′ 07” + 10′ 31”
88. GERMARTIN Tony 75 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 05h 19′ 07” + 10′ 31”
89. ITATRENTIN Matteo 79 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 05h 19′ 07” + 10′ 31”
90. USAKING Benjamin 95 GARMIN – SHARP 05h 19′ 07” + 10′ 31”
91. CZEBARTA Jan 202 TEAM NETAPP-ENDURA 05h 19′ 07” + 10′ 31”
92. NEDWESTRA Lieuwe 49 ASTANA PRO TEAM 05h 19′ 07” + 10′ 31”
93. POROLIVEIRA Nelson 116 LAMPRE – MERIDA 05h 19′ 07” + 10′ 31”
94. FRADUMOULIN Samuel 84 AG2R LA MONDIALE 05h 19′ 07” + 10′ 31”
95. FRAEDET Nicolas 172 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05h 19′ 07” + 10′ 31”
96. POLGOLAS Michal 73 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 05h 19′ 07” + 10′ 31”
97. SUISCHÄR Michael 146 BMC RACING TEAM 05h 19′ 07” + 10′ 31”
98. COLSERPA José 118 LAMPRE – MERIDA 05h 19′ 07” + 10′ 31”
99. FRAPINEAU Jérôme 197 IAM CYCLING 05h 19′ 07” + 10′ 31”
100. GERDEGENKOLB John 104 TEAM GIANT-SHIMANO 05h 19′ 07” + 10′ 31”
101. ESPINTXAUSTI Benat 15 MOVISTAR TEAM 05h 19′ 07” + 10′ 31”
102. SUIRAST Gregory 165 TREK FACTORY RACING 05h 19′ 07” + 10′ 31”
103. AUSHAUSSLER Heinrich 194 IAM CYCLING 05h 19′ 07” + 10′ 31”
104. FRAVOECKLER Thomas 159 TEAM EUROPCAR 05h 19′ 07” + 10′ 31”
105. FRAREZA Kévin 158 TEAM EUROPCAR 05h 19′ 07” + 10′ 31”
106. FRASIMON Julien 178 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05h 19′ 07” + 10′ 31”
107. FRAMOINARD Amaël 144 BMC RACING TEAM 05h 19′ 07” + 10′ 31”
108. FRAROY Jérémy 128 FDJ.FR 05h 19′ 07” + 10′ 31”
109. FRAGADRET John 13 MOVISTAR TEAM 05h 19′ 07” + 10′ 31”
110. ESPMATE MARDONES Luis Angel 175 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05h 20′ 39” + 12′ 03”
111. ITAMONTAGUTI Matteo 88 AG2R LA MONDIALE 05h 23′ 24” + 14′ 48”
112. FRAQUEMENEUR Perrig 157 TEAM EUROPCAR 05h 23′ 24” + 14′ 48”
113. FRAMINARD Sébastien 87 AG2R LA MONDIALE 05h 23′ 24” + 14′ 48”
114. USAKING Edward 54 CANNONDALE 05h 23′ 24” + 14′ 48”
115. FRAKADRI Blel 86 AG2R LA MONDIALE 05h 23′ 24” + 14′ 48”
116. BELDE CLERCQ Bart 133 LOTTO-BELISOL 05h 23′ 24” + 14′ 48”
117. FRAPICHOT Alexandre 156 TEAM EUROPCAR 05h 23′ 24” + 14′ 48”
118. FRACOQUARD Bryan 153 TEAM EUROPCAR 05h 23′ 24” + 14′ 48”
119. ESPIRIZAR ARRANBURU Markel 164 TREK FACTORY RACING 05h 23′ 24” + 14′ 48”
120. KAZIGLINSKIY Maxim 45 ASTANA PRO TEAM 05h 23′ 24” + 14′ 48”
121. GERVOIGT Jens 168 TREK FACTORY RACING 05h 23′ 24” + 14′ 48”
122. NEDDE KORT Koen 103 TEAM GIANT-SHIMANO 05h 23′ 24” + 14′ 48”
123. BELVAN SUMMEREN Johan 99 GARMIN – SHARP 05h 23′ 24” + 14′ 48”
124. FRAVACHON Florian 219 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 05h 23′ 24” + 14′ 48”
125. FRARIBLON Christophe 89 AG2R LA MONDIALE 05h 23′ 24” + 14′ 48”
126. BELWYNANTS Maarten 69 BELKIN PRO CYCLING 05h 23′ 24” + 14′ 48”
127. USABUSCHE Matthew 162 TREK FACTORY RACING 05h 23′ 24” + 14′ 48”
128. USAHOWES Alex 94 GARMIN – SHARP 05h 23′ 24” + 14′ 48”
129. DENBAK Lars 132 LOTTO-BELISOL 05h 23′ 24” + 14′ 48”
130. NEDBOOM Lars 62 BELKIN PRO CYCLING 05h 23′ 24” + 14′ 48”
131. BLRKIRYIENKA Vasili 3 TEAM SKY 05h 23′ 24” + 14′ 48”
132. NEDLANGEVELD Sebastian 96 GARMIN – SHARP 05h 23′ 24” + 14′ 48”
133. KAZGRUZDEV Dmitriy 44 ASTANA PRO TEAM 05h 23′ 24” + 14′ 48”
134. ESPRODRIGUEZ Joaquim 21 TEAM KATUSHA 05h 23′ 24” + 14′ 48”
135. SUIHOLLENSTEIN Reto 195 IAM CYCLING 05h 23′ 24” + 14′ 48”
136. PORPAULINHO Sergio Miguel Moreira 36 TINKOFF-SAXO 05h 23′ 24” + 14′ 48”
137. NEDCURVERS Roy 102 TEAM GIANT-SHIMANO 05h 23′ 24” + 14′ 48”
138. FRAGUILLOU Florian 217 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 05h 23′ 24” + 14′ 48”
139. FRALEMOINE Cyril 174 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05h 23′ 24” + 14′ 48”
140. ESPIZAGUIRRE INSAUSTI Jon 16 MOVISTAR TEAM 05h 23′ 24” + 14′ 48”
141. ITAPAOLINI Luca 24 TEAM KATUSHA 05h 23′ 24” + 14′ 48”
142. FRAGENE Yohann 155 TEAM EUROPCAR 05h 23′ 24” + 14′ 48”
143. FRACHEREL Mikael 83 AG2R LA MONDIALE 05h 23′ 24” + 14′ 48”
144. CANTUFT Svein 188 ORICA GREENEDGE 05h 24′ 15” + 15′ 39”
145. CANMEIER Christian 187 ORICA GREENEDGE 05h 24′ 15” + 15′ 39”
146. LATSMUKULIS Gatis 27 TEAM KATUSHA 05h 24′ 15” + 15′ 39”
147. AUSDEMPSTER Zakkari 204 TEAM NETAPP-ENDURA 05h 24′ 15” + 15′ 39”
148. AUSDURBRIDGE Luke 184 ORICA GREENEDGE 05h 24′ 15” + 15′ 39”
149. FRAGERARD Arnaud 216 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 05h 24′ 15” + 15′ 39”
150. FRALADAGNOUS Matthieu 125 FDJ.FR 05h 24′ 15” + 15′ 39”
151. BELVANMARCKE Sep 68 BELKIN PRO CYCLING 05h 24′ 15” + 15′ 39”
152. NEDLEEZER Thomas 65 BELKIN PRO CYCLING 05h 24′ 15” + 15′ 39”
153. ESTTAARAMÄE Rein 179 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05h 24′ 15” + 15′ 39”
154. AUSHAYMAN Mathew 185 ORICA GREENEDGE 05h 24′ 15” + 15′ 39”
155. ESPHERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Alberto 33 TINKOFF-SAXO 05h 24′ 15” + 15′ 39”
156. ESPDE LA CRUZ MELGAREJO David 203 TEAM NETAPP-ENDURA 05h 24′ 15” + 15′ 39”
157. ESPZANDIO ECHAIDE Xabier 9 TEAM SKY 05h 24′ 15” + 15′ 39”
158. ITATOSATTO Matteo 39 TINKOFF-SAXO 05h 24′ 15” + 15′ 39”
159. ITABENNATI Daniele 32 TINKOFF-SAXO 05h 24′ 15” + 15′ 39”
160. DENMORKOV Michael 35 TINKOFF-SAXO 05h 24′ 15” + 15′ 39”
161. ITAVANOTTI Alessandro 48 ASTANA PRO TEAM 05h 24′ 15” + 15′ 39”
162. POLMAJKA Rafal 34 TINKOFF-SAXO 05h 24′ 15” + 15′ 39”
163. POLBODNAR Maciej 52 CANNONDALE 05h 24′ 15” + 15′ 39”
164. NEDTERPSTRA Niki 78 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 05h 27′ 09” + 18′ 33”
165. NEDTIMMER Albert 108 TEAM GIANT-SHIMANO 05h 28′ 26” + 19′ 50”
166. GERKITTEL Marcel 101 TEAM GIANT-SHIMANO 05h 28′ 26” + 19′ 50”
167. NEDVEELERS Tom 109 TEAM GIANT-SHIMANO 05h 28′ 26” + 19′ 50”
168. GERSCHILLINGER Andreas 208 TEAM NETAPP-ENDURA 05h 28′ 26” + 19′ 50”
169. NEDVAN POPPEL Danny 167 TREK FACTORY RACING 05h 28′ 26” + 19′ 50”
170. GERSIEBERG Marcel 139 LOTTO-BELISOL 05h 28′ 26” + 19′ 50”
171. GERGREIPEL André 135 LOTTO-BELISOL 05h 28′ 26” + 19′ 50”
172. PORPIMENTA COSTA MENDES José 207 TEAM NETAPP-ENDURA 05h 28′ 26” + 19′ 50”
173. NZLBAUER Jack 93 GARMIN – SHARP 05h 28′ 26” + 19′ 50”
174. LTUNAVARDAUSKAS Ramunas 97 GARMIN – SHARP 05h 28′ 26” + 19′ 50”
175. FRAFEILLU Romain 214 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 05h 28′ 26” + 19′ 50”
176. CHNJI Cheng 107 TEAM GIANT-SHIMANO 05h 28′ 26” + 19′ 50”
177. AUSRENSHAW Mark 77 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 05h 28′ 26” + 19′ 50”
178. ITAPETACCHI Alessandro 76 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 05h 28′ 26” + 19′ 50”
179. FRAPETIT Adrien 177 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05h 28′ 26” + 19′ 50”
180. FRABONNET William 122 FDJ.FR 05h 28′ 26” + 19′ 50”
181. FRAPINEAU Cedric 126 FDJ.FR 05h 28′ 26” + 19′ 50”
182. FRADEMARE Arnaud 121 FDJ.FR 05h 28′ 26” + 19′ 50”
183. FRADELAGE Mickaël 123 FDJ.FR 05h 28′ 26” + 19′ 50”
184. ITACIMOLAI Davide 112 LAMPRE – MERIDA 05h 28′ 26” + 19′ 50”
185. ITAVIVIANI Elia 59 CANNONDALE 05h 28′ 26” + 19′ 50”
186. FRAFONSECA Armindo 215 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 05h 28′ 26” + 19′ 50”
187. FRAMARINO Jean Marc 57 CANNONDALE 05h 28′ 26” + 19′ 50”
188. FRAJARRIER Benoit 218 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 05h 28′ 26” + 19′ 50”
189. BELDEVENYNS Dries 105 TEAM GIANT-SHIMANO 05h 28′ 26” + 19′ 50”
190. NZLHENDERSON Gregory 137 LOTTO-BELISOL 05h 28′ 26” + 19′ 50”
191. RUSISAICHEV Vladimir 22 TEAM KATUSHA 05h 28′ 26” + 19′ 50”
192. RUSPORSEV Alexander 25 TEAM KATUSHA 05h 28′ 26” + 19′ 50”
193. USAPATE Danny 6 TEAM SKY 05h 28′ 26” + 19′ 50”
194. AUTEISEL Bernhard 2 TEAM SKY 05h 28′ 26” + 19′ 50”
195. GERKLUGE Roger 196 IAM CYCLING 05h 28′ 26” + 19′ 50”
196. ARGRICHEZE Ariel Maximiliano 117 LAMPRE – MERIDA 05h 30′ 58” + 22′ 22”

Klasyfikacja generalna:

1. ITANIBALI Vincenzo 41 ASTANA PRO TEAM 09h 52′ 43”
2. SVKSAGAN Peter 51 CANNONDALE 09h 52′ 45” + 00′ 02”
3. BELVAN AVERMAET Greg 148 BMC RACING TEAM 09h 52′ 45” + 00′ 02”
4. SUIALBASINI Michael 182 ORICA GREENEDGE 09h 52′ 45” + 00′ 02”
5. GBRFROOME Christopher 1 TEAM SKY 09h 52′ 45” + 00′ 02”
6. NEDMOLLEMA Bauke 61 BELKIN PRO CYCLING 09h 52′ 45” + 00′ 02”
7. BELVAN DEN BROECK Jurgen 131 LOTTO-BELISOL 09h 52′ 45” + 00′ 02”
8. ESPCONTADOR Alberto 31 TINKOFF-SAXO 09h 52′ 45” + 00′ 02”
9. USAVAN GARDEREN Tejay 141 BMC RACING TEAM 09h 52′ 45” + 00′ 02”
10. DENFUGLSANG Jakob 42 ASTANA PRO TEAM 09h 52′ 45” + 00′ 02”
11. ESPVALVERDE BELMONTE Alejandro 11 MOVISTAR TEAM 09h 52′ 45” + 00′ 02”
12. PORMACHADO Tiago 206 TEAM NETAPP-ENDURA 09h 52′ 45” + 00′ 02”
13. PORCOSTA Rui Alberto 111 LAMPRE – MERIDA 09h 52′ 45” + 00′ 02”
14. FRABARDET Romain 82 AG2R LA MONDIALE 09h 52′ 45” + 00′ 02”
15. ESPZUBELDIA AGIRRE Haimar 169 TREK FACTORY RACING 09h 52′ 45” + 00′ 02”
16. AUSPORTE Richie 7 TEAM SKY 09h 52′ 45” + 00′ 02”
17. FRAPÉRAUD Jean-Christophe 81 AG2R LA MONDIALE 09h 52′ 45” + 00′ 02”
18. ESPNIEVE ITURRALDE Mikel 5 TEAM SKY 09h 52′ 45” + 00′ 02”
19. FRAGALLOPIN Tony 134 LOTTO-BELISOL 09h 52′ 45” + 00′ 02”
20. POLKWIATKOWSKI Michal 74 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 09h 52′ 45” + 00′ 02”
21. USATALANSKY Andrew 91 GARMIN – SHARP 09h 52′ 45” + 00′ 02”
22. GBRTHOMAS Geraint 8 TEAM SKY 09h 52′ 59” + 00′ 16”
23. CZEKONIG Leopold 201 TEAM NETAPP-ENDURA 09h 52′ 59” + 00′ 16”
24. FRAPINOT Thibaut 127 FDJ.FR 09h 52′ 59” + 00′ 16”
25. ESTKANGERT Tanel 46 ASTANA PRO TEAM 09h 52′ 59” + 00′ 16”
26. IRLROCHE Nicolas 37 TINKOFF-SAXO 09h 52′ 59” + 00′ 16”
27. SUIFRANK Mathias 191 IAM CYCLING 09h 52′ 59” + 00′ 16”
28. FRAROLLAND Pierre 151 TEAM EUROPCAR 09h 52′ 59” + 00′ 16”
29. LUXSCHLECK Frank 161 TREK FACTORY RACING 09h 52′ 59” + 00′ 16”
30. USAHORNER Christopher 114 LAMPRE – MERIDA 09h 52′ 59” + 00′ 16”
31. NEDTEN DAM Laurens 67 BELKIN PRO CYCLING 09h 52′ 59” + 00′ 16”
32. COLATAPUMA John Darwin 142 BMC RACING TEAM 09h 52′ 59” + 00′ 16”
33. RUSTROFIMOV Yury 29 TEAM KATUSHA 09h 52′ 59” + 00′ 16”
34. NEDDUMOULIN Tom 106 TEAM GIANT-SHIMANO 09h 52′ 59” + 00′ 16”
35. SUIREICHENBACH Sébastien 198 IAM CYCLING 09h 52′ 59” + 00′ 16”
36. SUICANCELLARA Fabian 163 TREK FACTORY RACING 09h 53′ 18” + 00′ 35”
37. NORKRISTOFF Alexander 23 TEAM KATUSHA 09h 53′ 18” + 00′ 35”
38. SUIELMIGER Martin 193 IAM CYCLING 09h 53′ 18” + 00′ 35”
39. GERVOSS Paul 209 TEAM NETAPP-ENDURA 09h 53′ 18” + 00′ 35”
40. FRAVICHOT Arthur 129 FDJ.FR 09h 53′ 18” + 00′ 35”
41. SVKVELITS Peter 149 BMC RACING TEAM 09h 53′ 18” + 00′ 35”
42. FRAGAUTIER Cyril 154 TEAM EUROPCAR 09h 53′ 18” + 00′ 35”
43. ITASCARPONI Michele 47 ASTANA PRO TEAM 09h 53′ 18” + 00′ 35”
44. RUSSILIN Egor 26 TEAM KATUSHA 09h 53′ 18” + 00′ 35”
45. FRAMOLARD Rudy 176 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 09h 53′ 18” + 00′ 35”
46. ESPNAVARRO GARCIA Daniel 171 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 09h 53′ 18” + 00′ 35”
47. BELBAKELANTS Jan 72 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 09h 53′ 18” + 00′ 35”
48. ITAMARCATO Marco 56 CANNONDALE 09h 53′ 18” + 00′ 35”
49. SUIWYSS Marcel 199 IAM CYCLING 09h 53′ 39” + 00′ 56”
50. NEDTANKINK Bram 66 BELKIN PRO CYCLING 09h 54′ 02” + 01′ 19”
51. LUXSCHLECK Andy 166 TREK FACTORY RACING 09h 54′ 02” + 01′ 19”
52. FRAFEILLU Brice 211 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 09h 54′ 02” + 01′ 19”
53. CRODURASEK Kristijan 113 LAMPRE – MERIDA 09h 54′ 02” + 01′ 19”
54. ITAOSS Daniel 145 BMC RACING TEAM 09h 54′ 02” + 01′ 19”
55. COLACEVEDO CALLE Janier Alexis 92 GARMIN – SHARP 09h 54′ 28” + 01′ 45”
56. FRADELAPLACE Anthony 213 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 09h 54′ 28” + 01′ 45”
57. NEDKRUIJSWIJK Steven 64 BELKIN PRO CYCLING 09h 54′ 28” + 01′ 45”
58. NEDSLAGTER Tom Jelte 98 GARMIN – SHARP 09h 54′ 28” + 01′ 45”
59. ESPHERRADA LOPEZ Jesus 14 MOVISTAR TEAM 09h 54′ 28” + 01′ 45”
60. AUSGERRANS Simon 181 ORICA GREENEDGE 09h 54′ 28” + 01′ 45”
61. ITADE MARCHI Alessandro 53 CANNONDALE 09h 55′ 04” + 02′ 21”
62. AUSROGERS Michael 38 TINKOFF-SAXO 09h 55′ 17” + 02′ 34”
63. AUSCLARKE Simon 183 ORICA GREENEDGE 09h 55′ 25” + 02′ 42”
64. POLHUZARSKI Bartosz 205 TEAM NETAPP-ENDURA 09h 55′ 25” + 02′ 42”
65. ITASABATINI Fabio 58 CANNONDALE 09h 55′ 25” + 02′ 42”
66. UKRGRIVKO Andriy 43 ASTANA PRO TEAM 09h 56′ 23” + 03′ 40”
67. BELKEUKELEIRE Jens 186 ORICA GREENEDGE 09h 56′ 23” + 03′ 40”
68. GBRYATES Simon 189 ORICA GREENEDGE 09h 57′ 17” + 04′ 34”
69. ESPLOPEZ GARCIA David 4 TEAM SKY 09h 57′ 17” + 04′ 34”
70. SLOSPILAK Simon 28 TEAM KATUSHA 09h 57′ 17” + 04′ 34”
71. LUXGASTAUER Ben 85 AG2R LA MONDIALE 09h 58′ 29” + 05′ 46”
72. FRAJEANNESSON Arnold 124 FDJ.FR 09h 58′ 29” + 05′ 46”
73. USASTETINA Peter 147 BMC RACING TEAM 09h 59′ 17” + 06′ 34”
74. ESPVALLS Rafael 119 LAMPRE – MERIDA 09h 59′ 17” + 06′ 34”
75. JPNARASHIRO Yukiya 152 TEAM EUROPCAR 09h 59′ 48” + 07′ 05”
76. FRACHAVANEL Sylvain 192 IAM CYCLING 10h 01′ 23” + 08′ 40”
77. ESPGARCIA ECHEGUIBEL Egoitz 173 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 10h 01′ 23” + 08′ 40”
78. ESPROJAS GIL José Joaquin 18 MOVISTAR TEAM 10h 03′ 14” + 10′ 31”
79. FRADUMOULIN Samuel 84 AG2R LA MONDIALE 10h 03′ 14” + 10′ 31”
80. CZEBARTA Jan 202 TEAM NETAPP-ENDURA 10h 03′ 14” + 10′ 31”
81. FRAPINEAU Jérôme 197 IAM CYCLING 10h 03′ 14” + 10′ 31”
82. NEDWESTRA Lieuwe 49 ASTANA PRO TEAM 10h 03′ 14” + 10′ 31”
83. POROLIVEIRA Nelson 116 LAMPRE – MERIDA 10h 03′ 14” + 10′ 31”
84. BELROELANDTS Jurgen 138 LOTTO-BELISOL 10h 03′ 14” + 10′ 31”
85. COLSERPA José 118 LAMPRE – MERIDA 10h 03′ 14” + 10′ 31”
86. SUIRAST Gregory 165 TREK FACTORY RACING 10h 03′ 14” + 10′ 31”
87. GERMARTIN Tony 75 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 10h 03′ 14” + 10′ 31”
88. FRAVOECKLER Thomas 159 TEAM EUROPCAR 10h 03′ 14” + 10′ 31”
89. FRABIDEAU Jean-Marc 212 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 10h 03′ 14” + 10′ 31”
90. USAKING Benjamin 95 GARMIN – SHARP 10h 03′ 14” + 10′ 31”
91. FRAMOINARD Amaël 144 BMC RACING TEAM 10h 03′ 14” + 10′ 31”
92. GERDEGENKOLB John 104 TEAM GIANT-SHIMANO 10h 03′ 14” + 10′ 31”
93. SUISCHÄR Michael 146 BMC RACING TEAM 10h 03′ 14” + 10′ 31”
94. FRAROY Jérémy 128 FDJ.FR 10h 03′ 14” + 10′ 31”
95. ESPPLAZA MOLINA Ruben 17 MOVISTAR TEAM 10h 03′ 14” + 10′ 31”
96. ESPERVITI OLLO Imanol 12 MOVISTAR TEAM 10h 03′ 14” + 10′ 31”
97. FRAEDET Nicolas 172 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 10h 03′ 14” + 10′ 31”
98. FRAGADRET John 13 MOVISTAR TEAM 10h 03′ 14” + 10′ 31”
99. SLOKOREN Kristijan 55 CANNONDALE 10h 03′ 14” + 10′ 31”
100. ITAVISCONTI Giovanni 19 MOVISTAR TEAM 10h 03′ 14” + 10′ 31”
101. NEDCLEMENT Stef 63 BELKIN PRO CYCLING 10h 03′ 14” + 10′ 31”
102. ESPINTXAUSTI Benat 15 MOVISTAR TEAM 10h 03′ 14” + 10′ 31”
103. AUSHAUSSLER Heinrich 194 IAM CYCLING 10h 03′ 14” + 10′ 31”
104. POLGOLAS Michal 73 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 10h 03′ 14” + 10′ 31”
105. ITATRENTIN Matteo 79 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 10h 03′ 14” + 10′ 31”
106. FRASIMON Julien 178 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 10h 03′ 14” + 10′ 31”
107. FRAREZA Kévin 158 TEAM EUROPCAR 10h 03′ 14” + 10′ 31”
108. ESPMATE MARDONES Luis Angel 175 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 10h 04′ 46” + 12′ 03”
109. GERBURGHARDT Marcus 143 BMC RACING TEAM 10h 05′ 08” + 12′ 25”
110. AUSHANSEN Adam 136 LOTTO-BELISOL 10h 05′ 43” + 13′ 00”
111. FRACOQUARD Bryan 153 TEAM EUROPCAR 10h 07′ 31” + 14′ 48”
112. NEDDE KORT Koen 103 TEAM GIANT-SHIMANO 10h 07′ 31” + 14′ 48”
113. ESPIZAGUIRRE INSAUSTI Jon 16 MOVISTAR TEAM 10h 07′ 31” + 14′ 48”
114. ESPIRIZAR ARRANBURU Markel 164 TREK FACTORY RACING 10h 07′ 31” + 14′ 48”
115. FRAKADRI Blel 86 AG2R LA MONDIALE 10h 07′ 31” + 14′ 48”
116. USABUSCHE Matthew 162 TREK FACTORY RACING 10h 07′ 31” + 14′ 48”
117. FRAPICHOT Alexandre 156 TEAM EUROPCAR 10h 07′ 31” + 14′ 48”
118. BELWYNANTS Maarten 69 BELKIN PRO CYCLING 10h 07′ 31” + 14′ 48”
119. KAZIGLINSKIY Maxim 45 ASTANA PRO TEAM 10h 07′ 31” + 14′ 48”
120. BELDE CLERCQ Bart 133 LOTTO-BELISOL 10h 07′ 31” + 14′ 48”
121. NEDCURVERS Roy 102 TEAM GIANT-SHIMANO 10h 07′ 31” + 14′ 48”
122. ITAMONTAGUTI Matteo 88 AG2R LA MONDIALE 10h 07′ 31” + 14′ 48”
123. BLRKIRYIENKA Vasili 3 TEAM SKY 10h 07′ 31” + 14′ 48”
124. KAZGRUZDEV Dmitriy 44 ASTANA PRO TEAM 10h 07′ 31” + 14′ 48”
125. FRAGENE Yohann 155 TEAM EUROPCAR 10h 07′ 31” + 14′ 48”
126. FRAGUILLOU Florian 217 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 10h 07′ 31” + 14′ 48”
127. GERVOIGT Jens 168 TREK FACTORY RACING 10h 07′ 31” + 14′ 48”
128. SUIHOLLENSTEIN Reto 195 IAM CYCLING 10h 07′ 31” + 14′ 48”
129. ITAPAOLINI Luca 24 TEAM KATUSHA 10h 07′ 31” + 14′ 48”
130. USAHOWES Alex 94 GARMIN – SHARP 10h 07′ 31” + 14′ 48”
131. FRAQUEMENEUR Perrig 157 TEAM EUROPCAR 10h 07′ 31” + 14′ 48”
132. FRAMINARD Sébastien 87 AG2R LA MONDIALE 10h 07′ 31” + 14′ 48”
133. FRAVACHON Florian 219 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 10h 07′ 31” + 14′ 48”
134. PORPAULINHO Sergio Miguel Moreira 36 TINKOFF-SAXO 10h 07′ 31” + 14′ 48”
135. FRARIBLON Christophe 89 AG2R LA MONDIALE 10h 07′ 31” + 14′ 48”
136. ESPRODRIGUEZ Joaquim 21 TEAM KATUSHA 10h 07′ 31” + 14′ 48”
137. NEDLANGEVELD Sebastian 96 GARMIN – SHARP 10h 07′ 31” + 14′ 48”
138. FRACHEREL Mikael 83 AG2R LA MONDIALE 10h 07′ 31” + 14′ 48”
139. FRALEMOINE Cyril 174 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 10h 07′ 31” + 14′ 48”
140. BELVAN SUMMEREN Johan 99 GARMIN – SHARP 10h 07′ 31” + 14′ 48”
141. NEDBOOM Lars 62 BELKIN PRO CYCLING 10h 07′ 51” + 15′ 08”
142. BELVANMARCKE Sep 68 BELKIN PRO CYCLING 10h 08′ 22” + 15′ 39”
143. ESTTAARAMÄE Rein 179 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 10h 08′ 22” + 15′ 39”
144. POLBODNAR Maciej 52 CANNONDALE 10h 08′ 22” + 15′ 39”
145. ITAVANOTTI Alessandro 48 ASTANA PRO TEAM 10h 08′ 22” + 15′ 39”
146. CANMEIER Christian 187 ORICA GREENEDGE 10h 08′ 22” + 15′ 39”
147. ESPZANDIO ECHAIDE Xabier 9 TEAM SKY 10h 08′ 22” + 15′ 39”
148. FRAGERARD Arnaud 216 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 10h 08′ 22” + 15′ 39”
149. FRALADAGNOUS Matthieu 125 FDJ.FR 10h 08′ 22” + 15′ 39”
150. ITABENNATI Daniele 32 TINKOFF-SAXO 10h 08′ 22” + 15′ 39”
151. CANTUFT Svein 188 ORICA GREENEDGE 10h 08′ 22” + 15′ 39”
152. AUSHAYMAN Mathew 185 ORICA GREENEDGE 10h 08′ 22” + 15′ 39”
153. NEDLEEZER Thomas 65 BELKIN PRO CYCLING 10h 08′ 22” + 15′ 39”
154. ESPHERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Alberto 33 TINKOFF-SAXO 10h 08′ 22” + 15′ 39”
155. ITATOSATTO Matteo 39 TINKOFF-SAXO 10h 08′ 22” + 15′ 39”
156. AUSDURBRIDGE Luke 184 ORICA GREENEDGE 10h 08′ 22” + 15′ 39”
157. DENBAK Lars 132 LOTTO-BELISOL 10h 08′ 59” + 16′ 16”
158. LATSMUKULIS Gatis 27 TEAM KATUSHA 10h 09′ 52” + 17′ 09”
159. AUSDEMPSTER Zakkari 204 TEAM NETAPP-ENDURA 10h 09′ 52” + 17′ 09”
160. POLMAJKA Rafal 34 TINKOFF-SAXO 10h 09′ 52” + 17′ 09”
161. USAKING Edward 54 CANNONDALE 10h 10′ 00” + 17′ 17”
162. DENMORKOV Michael 35 TINKOFF-SAXO 10h 10′ 37” + 17′ 54”
163. ESPDE LA CRUZ MELGAREJO David 203 TEAM NETAPP-ENDURA 10h 11′ 33” + 18′ 50”
164. GERKITTEL Marcel 101 TEAM GIANT-SHIMANO 10h 12′ 33” + 19′ 50”
165. LTUNAVARDAUSKAS Ramunas 97 GARMIN – SHARP 10h 12′ 33” + 19′ 50”
166. GERGREIPEL André 135 LOTTO-BELISOL 10h 12′ 33” + 19′ 50”
167. NEDVAN POPPEL Danny 167 TREK FACTORY RACING 10h 12′ 33” + 19′ 50”
168. FRAFONSECA Armindo 215 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 10h 12′ 33” + 19′ 50”
169. FRAFEILLU Romain 214 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 10h 12′ 33” + 19′ 50”
170. NZLBAUER Jack 93 GARMIN – SHARP 10h 12′ 33” + 19′ 50”
171. FRADEMARE Arnaud 121 FDJ.FR 10h 12′ 33” + 19′ 50”
172. RUSPORSEV Alexander 25 TEAM KATUSHA 10h 12′ 33” + 19′ 50”
173. GERSIEBERG Marcel 139 LOTTO-BELISOL 10h 12′ 33” + 19′ 50”
174. FRABONNET William 122 FDJ.FR 10h 12′ 33” + 19′ 50”
175. FRAPINEAU Cedric 126 FDJ.FR 10h 12′ 33” + 19′ 50”
176. AUSRENSHAW Mark 77 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 10h 12′ 33” + 19′ 50”
177. AUTEISEL Bernhard 2 TEAM SKY 10h 12′ 33” + 19′ 50”
178. BELDEVENYNS Dries 105 TEAM GIANT-SHIMANO 10h 12′ 33” + 19′ 50”
179. PORPIMENTA COSTA MENDES José 207 TEAM NETAPP-ENDURA 10h 12′ 33” + 19′ 50”
180. GERSCHILLINGER Andreas 208 TEAM NETAPP-ENDURA 10h 12′ 33” + 19′ 50”
181. FRADELAGE Mickaël 123 FDJ.FR 10h 12′ 33” + 19′ 50”
182. FRAJARRIER Benoit 218 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 10h 12′ 33” + 19′ 50”
183. FRAMARINO Jean Marc 57 CANNONDALE 10h 12′ 33” + 19′ 50”
184. NEDTERPSTRA Niki 78 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 10h 13′ 38” + 20′ 55”
185. USAPATE Danny 6 TEAM SKY 10h 14′ 03” + 21′ 20”
186. NEDTIMMER Albert 108 TEAM GIANT-SHIMANO 10h 14′ 23” + 21′ 40”
187. NEDVEELERS Tom 109 TEAM GIANT-SHIMANO 10h 14′ 23” + 21′ 40”
188. ITAVIVIANI Elia 59 CANNONDALE 10h 14′ 38” + 21′ 55”
189. FRAPETIT Adrien 177 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 10h 14′ 58” + 22′ 15”
190. NZLHENDERSON Gregory 137 LOTTO-BELISOL 10h 15′ 02” + 22′ 19”
191. GERKLUGE Roger 196 IAM CYCLING 10h 15′ 12” + 22′ 29”
192. CHNJI Cheng 107 TEAM GIANT-SHIMANO 10h 16′ 10” + 23′ 27”
193. RUSISAICHEV Vladimir 22 TEAM KATUSHA 10h 16′ 20” + 23′ 37”
194. ITACIMOLAI Davide 112 LAMPRE – MERIDA 10h 21′ 25” + 28′ 42”
195. ITAPETACCHI Alessandro 76 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 10h 26′ 42” + 33′ 59”
196. ARGRICHEZE Ariel Maximiliano 117 LAMPRE – MERIDA 10h 29′ 14” + 36′ 31”

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska @mwisniewska20