BDC MarcPol Kryterium w Kole 2014Adrian Banaszek (BDC MarcPol) wygrał Kryterium Kolarskie o Srebrną Szprychę w Kole. Dzięki drugiemu miejscu Mateusz Komar (BDC MarcPol) został Mistrzem Polski w Kryterium Ulicznym.

Adrian Banaszek zdobył swoje pierwsze punkty w Mistrzostwach Polski w kryterium ulicznym. Natomiast jego kolega z ekipy, Mateusz Komar punktował już po raz czwarty. Dzięki dwóm zwycięstwom – w Częstochowie i Poznaniu – oraz 2. lokacie w Kole, zapewnił sobie triumf w całym cyklu i tytuł mistrza kraju w kryterium. Co prawda do rozegrania pozostały jeszcze dwie edycje, ale w jednej z nich nie wystartuje elita mężczyzn, a Komar ma w klasyfikacji aż 24 punkty przewagi nad Jarosławem Kowalczykiem i 27 nad Robertem Radoszem (wszyscy również reprezentują BDC MarcPol). Podopieczni Dariusza Banaszka zdominowali pierwszą “15”, gdyż tylko trzech kolarzy, pochodzi z innych ekip.

Dodatkowo inny zawodnik z rodziny Banaszków, Adrian prowadzi w klasyfikacji U23, a Alan i Norbert zajmują drugie i trzecie miejsce w kategorii junior. W orlikach Adrian Banaszek wyprzedza Eryka Latonia (również BDC MarcPol) i Michała Palutę (TKK Pacyfic Toruń), a liderem w juniorach jest Remigiusz Gil (LKS POM Strzelce Krajeńskie).

W elicie kobiet największe szanse na końcowy triumf mają Martyna Klekot (BDC Unipol Częstochowa) oraz Łucja Pietrzak (UKS Koźminianka Koźminek). Obie wygrały po dwie edycje. Na trzecim miejscu plasuje się aktualnie Anna Harkowska (OKS WiM Giant Olsztyn). Łucja Pietrzak jest bardzo bliska zwycięstwa w kategorii U23, gdyż ma sporą przewagę nad Katarzyną Wilkos (TKK Pacific Toruń) oraz Moniką Kopińską (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów).

Zwycięzcy poszczególnych kategorii w Międzynarodowym Kryterium Kolarskim o Srebrną Szprychę – Memoriał Zdzisława Walczaka:

Żaczka: Weronika Ludwicka (KTC Koło)
Żak: Wiktor Kaczmarek (LSKK Lityński Bełchatów)
Młodziczka: Oliwia Majewska (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki)
Młodzik: Cezary Bzdak (ULKS Pajęczno)
Juniorka młodsza: Marta Jajczak (MLKS Wieluń)
Junior młodszy: Mateusz Pomask (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki)
Junior: Norbert Banaszek (BDC MarcPol)
Kobiety open: Martyna Klekot (SGR SREBRNA GÓRA)
Elita mężczyzn: Adrian Banaszek (BDC MarcPol)
Masters: Stefan Koziemski (KTC Koło)

Pełne wyniki

Pełną klasyfikację Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym oraz inne klasyfikacje można zobaczyć pod linkiem

Foto: BDC MarcPol

Źródło: PZKol