Eugenia Bujak (BTC Ljubliana) sięgnęła po pewne zwycięstwo w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas. Najlepszą orliczką została Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv).

Eugenia Bujak

Elita kobiet oraz orliczki ścigały się na 20 kilometrowej trasie w Zawoni. Zgodnie z oczekiwaniami, znakomity rezultat 28:21 wykręciła startująca jako jedna z pierwszych Anna Plichta (TKK Pacyfic Toruń).

Tymczasem na trasie bardzo dobrze radziła sobie Katarzna Niewiadoma (Rabobank-Liv). Kasia wyprzedzała swoją rywalkę w kategorii orliczek na półmetku o kilka sekund i utrzymała przewagę na mecie.

Znakomicie tego dnia czuła się solenizantka – Eugenia Bujak. Zawodniczka BTC Ljubliana wyprzedziła na trasie Paulinę Brzeźną-Bentkowską (TKK Pacyfic Toruń) i została nową liderką! Bujak nie dała sobie odebrać złotego medalu, gdyż ubiegłoroczna triumfatorka Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans) nie zdołała jej pokonać.

Złoto w orliczkach wywalczyła trzecia open Niewiadoma przed Plichtą, a trzecia była Bogumiła Dziuba (BCM Nowatex Ziemia Darłowska).

Wyniki elity Pańtutaj

Wyniki orliczek>tutaj

 

Fot: Karolina Augustyn

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments