Mikołaj Gutek (Tarnovia Tarnowo Podgórne) został złotym medalistą mistrzostw Polski juniorów w jeździe indywidualnej na czas.

Mikołaj Gutek

Najlepsi juniorzy musieli przejechać w Zawoni dystans 20 kilometrów. Rywalizacja przebiegała w zmiennych warunkach atmosferycznych.

Na początku listy startowej znajdował się Damian Sławek. Kolarz LKS POM Strzelce Krajeńskie pojechał w czasie 26:32. Chwilę po jego przyjeździe na metę nad Zawonią rozpętała się prawdziwa ulewa.

Bliski pobicia jego czasu był Szymon Sajnok (GKS Cartusia Kartuzy), ale zwycięzca ubiegłorocznej olimpiady młodzieży miał problemy na jednym z zakrętów, co kosztowało go trochę czasu. W efekcie o prawie 4 sekundy przegrał ze Sławkiem.

Bliski objęcia prowadzenia był także Krzysztof Skibiński (Górnik Wałbrzych DSR Author), ale uplasował się pomiędzy Damianem Sławkiem a Szymonem Sajnokiem.

Wkrótce na mecie zameldował się jeden z wielkich faworytów tego wyścigu – Patryk Górecki (KS Dazar Olimpic Piasczno), który objął prowadzenie. Tuż za metą zaliczył kraksę, jednak szybko się pozbierał.  Nie mógł on jednak cieszyć się długo z prowadzenia, gdyż Mikołaj Gutek (Tarnovia Tarnowo Podgórne) pokonał go w ciężkich warunkach o 4 sekundy! Brąz dla Sławka.

Pełne wyniki tutaj

 

Fot: Karolina Augustyn

Andrzej Gucwa

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments