fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice) zdobył tytuł najlepszego czasowca w kategorii do lat 23.

Orlicy ścigali się na dystansie 39.6km, na które składały się dwa okrążenia Krokowa-Kartoszyno-Krokowa. W rywalizacji “mieszał” silny i zimny wiatr.

Początkowo wydawało się, że o medale będą walczyli Mikołaj Gutek (Team HUROM) – 54:46 i Artur Sowiński (GKS Cartusia) – 53:49. To oni byli najszybsi wśród zawodników pierwszej grupy i mogli liczyć na wywalczenie medali.

W drugiej grupie najszybszy na półmetku był Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice), ale bardzo dobrze jechał też Szymon Sajnok (Team Attaque Gusto). Na trzecim miejscu pozostawał Sowiński. Dość nieoczekiwanie w tym momencie poza strefą medalową znajdował się Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice).

Piotr Konwa (TC Chrobry Scott Głogów) nie zdołał wyprzedzić Sowińskiego, ale gdy przejechał linię mety zajmował drugie miejsce (54:03). Po chwili na prowadzenie wyszedł Sajnok, który był lepszy od prowadzącego o 27 sekund!

Kamil Małecki (CCC Sprandi Polkowice) nie zdołał wspiąć się na wirtualne podium. Tempo, które narzucił do półmetka Brożyna zdołał utrzymać do końca i z czasem 53:05 wywalczył złoty medal mistrzostw Polski w jeździe na czas orlików!

Srebro dla Szymona Sajnoka (Team Attaque Gusto), a brąz dla Artura Sowińskiego (GKS Cartusia).

Pełne wyniki.