Michał Gołaś  Michał KwiatkowskiW 101. edycji Tour de France będziemy oglądać dwóch Polaków w jednej drużynie – w składzie Omega Pharma-Quick Step znaleźli się Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś. “Kwiatek” z pewnością będzie liderem na klasyfikację generalną, zaś Mark Cavendish ma wygrywać sprinty. 

W zeszłym roku Michał Kwiatkowski zajął 11. miejsce w klasyfikacji generalnej. Przez 11 etapów był liderem klasyfikacji młodzieżowej, o którą do samego końca walczył z tegorocznym zwycięzcą Giro d`Italia – Nairo Quintaną (Movistar).

Z kolei dla “Gołego” będzie to debiut w Wielkiej Pętli, a jego głównym zadaniem z pewnością będzie pomoc Kwiatkowskiemu. Biorąc pod uwagę słowa mistrza Polski o tym, że czuje się lepiej, gdy ma przy boku rodaka, możemy być spokojni o dobry wynik w generalce.

Oprócz Polaków belgijski skład jest bardzo dobrze obsadzony. Dość wymienić Marka Cavendisha, Alessandro Petacchiego czy Marka Renshawa, którzy będą stanowili potężną, sprinterską lokomotywę. Pojedzie także między innymi mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas – Tony Martin i zwycięzca tegorocznego “Piekła Północy” – Niki Terpstra.

Pełny skład Omega Pharma-Quick Step na Tour de France 2014: Jan Bakelants, Alessandro Petacchi, Mark Cavendish, Mark Renshaw, Matteo Trentin, Michał Gołaś, Michał Kwiatkowski, Niki Terpstra, Tony Martin.

Foto: Robert Słupik / naszosie.pl

Marta Wiśniewska