Rowerem przez AlpyW księgarniach jest już drugi tom polskiej edycji przewodnika „Rowerem przez Alpy” Rudolfa Gesera. Tym razem autor opisał trasy w szwajcarskich i francuskich Alpach oraz cztery dłuższe pętle dla ambitnych kolarzy w najpiękniejszych rejonach tych gór.

Jeżeli komuś spodobała się pierwsza część, to biorąc do ręki drugą, z pewnością będzie usatysfakcjonowany. Jednak gdy ktoś miał nadzieję, że tom II będzie ulepszony, bądź wydany w innym stylu, rozczaruje się. Obie części różnią się bowiem tylko doborem tras.

Opisom przełęczy towarzyszą mapy, profile wysokościowe oraz fotografie. Także tym razem nie zabrakło cennych informacji w postaci między innymi stopnia trudności, proponowanego przełożenia, czasu pokonania trasy czy warunków drogowych.

W książce ponownie znalazły się podjazdy znane z największych i najtrudniejszych kolarskich wyścigów szosowych, takich jak Tour de France. Opisano chociażby Col du Galibier, Col du Telegraph czy Mont Ventoux.

Publikacja Gesera po raz kolejny zachęca dobrze wytrenowanych amatorów do pokonywania słynnych alpejskich tras, których szosy są naznaczone wspaniałą historią napisaną przez ikony kolarstwa szosowego.

Marta Wiśniewska