zamekW najbliższy weekend 21-22 czerwca fani kolarstwa spotkają się w Lidzbarku Warmińskim.  Plany są różnorodne – od gry w kapsle, przez rowerowe wyścigi (w ciekawej formule przypominającej szosowe imprezy etapowe) i przejażdżki, mistrzostwa świata w odpoczywaniu aż po poszukiwanie na niebie niekolarskich gwiazd.

Profil FB Kolarstwo w Eurosporcie założony przez komentatorski duet Tomasz Jaroński – Adam Probosz organizuje zlot wielbicieli zawodowego kolarstwa. Spotkanie odbędzie się na dziedzińcu dawnej siedziby biskupa warmińskiego, wspaniałego pałacu, w którym obecnie mieści się Hotel Krasicki – współorganizator spotkania.

Na miejscu obecna będzie Akademia Rowerowa Cezarego Zamany, w której będzie można zasięgnąć praktycznych porad na szeroko rozumiane kolarskie tematy (dopasowanie pozycji, sprzęt, dieta, trening…). Z gośćmi spotkają się komentatorzy kolarstwa w Eurosporcie (Tomasz Jaroński, Adam Probosz, Dariusz Baranowski) oraz Marek Sawicki – masażysta Omega – Pharma Quick Step, który chętnie zdradzi parę sekretów kolarskiej kuchni. Dzień zapowiada się interesujący. I długi. Najdłuższy dzień w roku.

Źródło: Organizatorzy zlotu