Podium Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2014Max Werda (Team Stölting) został zwycięzcą ostatniego etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego i jego końcowym triumfatorem. Drugi Paweł Bernas, trzeci Paweł Cieślik.

Trzeci, ostatni etap małopolskiej etapówki z Muszyny do Starego Sącza naszpikowany był pięcioma premiami górskimi.

Etap obfitował w wiele ataków, a zmienne warunki pogodowe, powodowały że na trasie sporo się działo. W ucieczkę na początkowych kilometrach zabrało się sześciu zawodników: Grzegorz Haba (Pogoń Mostostal Puławy), Emanuel Piaskowy, Łukasz Bodnar (obaj ActiveJet), Kamil Gradek (BDC MarcPol), Karol Domagalski (Caja Rural) i Przemysław Kasperkiewicz (Bauknecht Author). Ich przewaga na 75 kilometrze wynosiła dwie minuty.

Gdy do mety pozostało 50 kilometrów nie było już po niej śladu.

W końcówce na atak zdecydowali się Mykhaylo Kononenko (Kolss Cycling Team) oraz Paweł Cieślik (Bauknecht Author). Jednak peleton napędzany przed kolarzy BDC MarcPol nie pozwolił na ich dalszy odjazd.

Na ostatnim zjeździe “na solo” odjechał Paweł Bernas, do którego doskoczyli Paweł Cieślik i wczorajszy zwycięzca etapowy Max Werda.

Ta trójka dawała dobie mocne zmiany i ostatecznie pomiędzy sobą rozstrzygnęła losy etapu i jak się później okazało wyścigu. Najszybszy okazał się Werda, który o “błysk szprychy” pokonał Bernasa. Trzeci był Cieślik.Z kilkudziesięcioosobowej grupki na czwartej pozycji przyjechał dotychczasowy lider Riccardo Bolzan (Fru Cycling Team), tuż za nim był Błażej Janiaczyk (BDC MarcPol).

Pierwsza trójka końcowej klasyfikacji generalnej ułożyła się identycznie jak kolejność na dzisiejszym etapie.

Klasyfikację młodzieżową zwyciężył Janas Koch (LKT Team Branderburd), górską Adam Stachowiak (BDC MarcPol), aktywnych Kamil Migdał (Wibatech Fuji Żory), zaś drużynową kolarze BDC MarcPol.

Pełne wyniki > tutaj

Foto: BDC MarcPol