Marianne VosMarianne Vos (Rabobank-Liv Giant), została liderką wyścigu Emakumeen Bira w Hiszpanii. Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans) zajęła trzynaste miejsce.

Zawodniczki w piątek rywalizowały na 113 kilometrowej trasie w Oñati. Vos samotnie przekroczyła linię mety i pokonała na mecie Elizabeth Amsteted (Boels Dolmans) oraz Emmę Johanson (Orica-Ais). Pawłowska ze stratą 29 sekund była trzynasta.

Holenderka oczywiście prowadzi w “generalce”, a Polka jest dwunasta.

Wyniki:

1º 71 VOS, Marianne NED RABO LIV WOMEN C.T. 2:54:38 6″
2º 32 ARMITSTEAD, Elizabeth GBR BOEL DOLMANS C.T. a 22 4″
3º 1 JOHANSSON, Emma SWE ORICA – AIS a 22 1″
4º 142 BLAAK, Chantal NED SPECIALIZED LULULEMO a 22
5º 73 FERRAND, Pauline FRA RABO LIV WOMEN C.T. a 22
6º 75 VAN VLEUTEN, Annemiek NED RABO LIV WOMEN C.T. a 22
7º 83 MOOLMAN, Ashleigh RSA HITEC PRODUCTS a 22
8º 151 HÄUSLER, Claudia GER TEAM GIANT-SHIMANO a 22
9º 74 BRAND, Lucinda NED RABO LIV WOMEN C.T. a 22
10º 72 V.DER BREGGEN, Anna NED RABO LIV WOMEN C.T. a 22
11º 51 RATTO, Rossella ITA ESTADO DE MEXICO-FAR a 22
12º 85 CORDON, Audrey FRA HITEC PRODUCTS a 22
13º 36 PAWLOWSKA, Kasia POL BOEL DOLMANS C.T. a 29
14º 5 SCANDOLARA, Valentina ITA ORICA – AIS a 35
15º 82 HOSKING, Chloe AUS HITEC PRODUCTS a 35
16º 35 MAJERUS, Christine LUX BOEL DOLMANS C.T. a 35
17º 143 BRENNAUER, Lisa GER SPECIALIZED LULULEMO a 35
18º 163 SANTESTEBAN, Ane ESP ALE CIPOLLINI a 35
19º 146 WORRACK, Trixi GER SPECIALIZED LULULEMO a 35
20º 34 DAAMS, Jessie BEL BOEL DOLMANS C.T. a 35
21º 153 POLSPOEL, Maaike BEL TEAM GIANT-SHIMANO a 35
22º 31 VAN DIJK, Eleonora NED BOEL DOLMANS C.T. a 35
23º 52 CECCHINI, Elena ITA ESTADO DE MEXICO-FAR a 35
24º 132 SAN SEBASTIAN, Irene ESP BIZKAIA-DURANGO a 35
25º 33 GUARNIER, Megan USA BOEL DOLMANS C.T. a 35
26º 4 SPRATT, Amanda AUS ORICA – AIS a 35
27º 141 CROMWELL, Tiffany AUS SPECIALIZED LULULEMO a 35
28º 161 GUDERZO, Tatiana ITA ALE CIPOLLINI a 35
29º 103 ZORZI, Susanna ITA ASTANA-BE PINK W.T. a 35
30º 16 PIEROBON, Chiara ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 35
31º 24 PITEL, Edwige FRA S.C.MICHELA FANINI R a 35
32º 165 CARRETTA, Valentina ITA ALE CIPOLLINI a 35
33º 44 NUÑO, Aida ESP LOINTEK a 35
34º 22 VIECELI, Lara ITA S.C.MICHELA FANINI R a 35
35º 136 ESKAMENDI, Dorleta ESP BIZKAIA-DURANGO a 35
36º 3 GILLOW, Shara AUS ORICA – AIS a 35
37º 125 BECKER, Charlotte GER GERMAN N.T. a 35
38º 46 MERINO, Eider ESP LOINTEK a 35
39º 122 FENNEL, Esther GER GERMAN N.T. a 35
40º 131 RAMIREZ, Anna ESP BIZKAIA-DURANGO a 35
41º 54 LUPERINI, Fabiana ITA ESTADO DE MEXICO-FAR a 35
42º 101 AMIALIUSIK, Alena BLR ASTANA-BE PINK W.T. a 35
43º 164 BERLATO, Elena ITA ALE CIPOLLINI a 01:23
44º 21 RIST, Liisi EST S.C.MICHELA FANINI R a 01:23
45º 13 FIORI, Jennifer ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 01:23
46º 91 POOLEY, Emma GBR LOTTO BELISOL LADIES a 01:23
47º 111 REIS, Daniela POR PORTUGAL SELECCION a 01:47
48º 106 TUHAI, Ksenia BLR ASTANA-BE PINK W.T. a 02:14
49º 15 PALADIN, Asja ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 02:24
50º 95 VKEMANS, Anisha BEL LOTTO BELISOL LADIES a 02:47
51º 152 PIETERS, Amy NED TEAM GIANT-SHIMANO a 03:46
52º 155 MACKAIJ, Floortje NED TEAM GIANT-SHIMANO a 03:46
53º 144 DELZENNE, Elise FRA SPECIALIZED LULULEMO a 03:46
54º 12 PALADIN, Soraya ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 03:46
55º 42 GONZALEZ, Lucia ESP LOINTEK a 03:46
56º 84 BJORNSRUD, Miriam NOR HITEC PRODUCTS a 04:50
57º 121 POHL, Stephanie GER GERMAN N.T. a 04:50
58º 92 RIJKES, Sarah AUT LOTTO BELISOL LADIES a 04:50
59º 135 NORIEGA, Mayalen ESP BIZKAIA-DURANGO a 04:50
60º 133 LEKUONA, Lierni ESP BIZKAIA-DURANGO a 04:50
61º 134 OLABERRIA, Leire ESP BIZKAIA-DURANGO a 05:12
62º 55 FERNANDES, Uenia BRA ESTADO DE MEXICO-FAR a 05:54
63º 26 HEEB, Barbara SUI S.C.MICHELA FANINI R a 06:37
64º 76 DE JONG, Thalita NED RABO LIV WOMEN C.T. a 06:39
65º 2 GUNNEWIJK, Loes NED ORICA – AIS a 06:39
66º 154 DE VRIES, Marijn NED TEAM GIANT-SHIMANO a 06:39
67º 166 PAVIN, Michela ITA ALE CIPOLLINI a 06:39
68º 162 TAGLIAFERRO, Marta ITA ALE CIPOLLINI a 06:39
69º 102 ALGISI, Alice ITA ASTANA-BE PINK W.T. a 06:39
70º 112 PEREIRA, Ilda POR PORTUGAL SELECCION a 06:39
71º 11 BITTO, Irene ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 06:39
72º 124 KÜLMER, Lisa GER GERMAN N.T. a 06:39
73º 126 KROGER, Mieke GER GERMAN N.T. a 06:39
74º 45 LOPEZ, Belen ESP LOINTEK a 06:39
75º 23 EPELDE, Mireia ESP S.C.MICHELA FANINI R a 06:39
76º 43 GUTIERREZ, Sheyla ESP LOINTEK a 06:39
77º 53 BORGATO, Giada ITA ESTADO DE MEXICO-FAR a 06:39
78º 105 VALSECCHI, Silvia ITA ASTANA-BE PINK W.T. a 06:39
79º 25 BASTIANELLI, Valentina ITA S.C.MICHELA FANINI R a 06:39
80º 41 BIANNIC, Aude FRA LOINTEK a 06:39
81º 94 DALTON, Heidi RSA LOTTO BELISOL LADIES a 12:49
82º 115 CARPINTEIRO, Celina POR PORTUGAL SELECCION a 12:49
83º 123 SCHNITZMEIER, Anna B. GER GERMAN N.T. a 12:49
84º 156 WILLEKE, Knol NED TEAM GIANT-SHIMANO a 13:12
85º 14 GRIFI, Sara ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 13:12
86º 145 ROWNEY, Loren AUS SPECIALIZED LULULEMO a 13:12
87º 93 MEYVISCH, Molly BEL LOTTO BELISOL LADIES a 13:12
88º 104 UMUTZHANOVA, Makha. KAZ ASTANA-BE PINK W.T. a 17:54

General:
1º 71 VOS, Marianne NED RABO LIV WOMEN C.T. 05:12:56
2º 73 FERRAND, Pauline FRA RABO LIV WOMEN C.T. a 24
3º 72 V.DER BREGGEN, Anna NED RABO LIV WOMEN C.T. a 29
4º 32 ARMITSTEAD, Elizabeth GBR BOEL DOLMANS C.T. a 01:31
5º 75 VAN VLEUTEN, Annemiek NED RABO LIV WOMEN C.T. a 01:35
6º 83 MOOLMAN, Ashleigh RSA HITEC PRODUCTS a 01:35
7º 151 HÄUSLER, Claudia GER TEAM GIANT-SHIMANO a 01:35
8º 51 RATTO, Rossella ITA ESTADO DE MEXICO-FAR a 01:35
9º 33 GUARNIER, Megan USA BOEL DOLMANS C.T. a 01:48
10º 54 LUPERINI, Fabiana ITA ESTADO DE MEXICO-FAR a 01:48
11º 1 JOHANSSON, Emma SWE ORICA – AIS a 02:43
12º 36 PAWLOWSKA, Kasia POL BOEL DOLMANS C.T. a 02:51
13º 146 WORRACK, Trixi GER SPECIALIZED LULULEMO a 02:57
14º 31 VAN DIJK, Eleonora NED BOEL DOLMANS C.T. a 02:57
15º 52 CECCHINI, Elena ITA ESTADO DE MEXICO-FAR a 02:57
16º 24 PITEL, Edwige FRA S.C.MICHELA FANINI R a 02:57
17º 142 BLAAK, Chantal NED SPECIALIZED LULULEMO a 03:22
18º 74 BRAND, Lucinda NED RABO LIV WOMEN C.T. a 03:22
19º 85 CORDON, Audrey FRA HITEC PRODUCTS a 03:22
20º 143 BRENNAUER, Lisa GER SPECIALIZED LULULEMO a 03:35
21º 163 SANTESTEBAN, Ane ESP ALE CIPOLLINI a 03:35
22º 34 DAAMS, Jessie BEL BOEL DOLMANS C.T. a 03:35
23º 4 SPRATT, Amanda AUS ORICA – AIS a 03:35
24º 103 ZORZI, Susanna ITA ASTANA-BE PINK W.T. a 03:35
25º 141 CROMWELL, Tiffany AUS SPECIALIZED LULULEMO a 03:35
26º 161 GUDERZO, Tatiana ITA ALE CIPOLLINI a 03:35
27º 3 GILLOW, Shara AUS ORICA – AIS a 03:35
28º 101 AMIALIUSIK, Alena BLR ASTANA-BE PINK W.T. a 03:35
29º 91 POOLEY, Emma GBR LOTTO BELISOL LADIES a 03:49
30º 153 POLSPOEL, Maaike BEL TEAM GIANT-SHIMANO a 04:06
31º 125 BECKER, Charlotte GER GERMAN N.T. a 04:06
32º 131 RAMIREZ, Anna ESP BIZKAIA-DURANGO a 04:06
33º 164 BERLATO, Elena ITA ALE CIPOLLINI a 04:23
34º 122 FENNEL, Esther GER GERMAN N.T. a 04:51
35º 132 SAN SEBASTIAN, Irene ESP BIZKAIA-DURANGO a 06:35
36º 165 CARRETTA, Valentina ITA ALE CIPOLLINI a 06:35
37º 44 NUÑO, Aida ESP LOINTEK a 06:35
38º 22 VIECELI, Lara ITA S.C.MICHELA FANINI R a 06:35
39º 136 ESKAMENDI, Dorleta ESP BIZKAIA-DURANGO a 06:35
40º 16 PIEROBON, Chiara ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 06:35
41º 46 MERINO, Eider ESP LOINTEK a 06:35
42º 13 FIORI, Jennifer ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 07:23
43º 106 TUHAI, Ksenia BLR ASTANA-BE PINK W.T. a 08:14
44º 82 HOSKING, Chloe AUS HITEC PRODUCTS a 08:27
45º 5 SCANDOLARA, Valentina ITA ORICA – AIS a 08:27
46º 144 DELZENNE, Elise FRA SPECIALIZED LULULEMO a 09:46
47º 152 PIETERS, Amy NED TEAM GIANT-SHIMANO a 09:46
48º 42 GONZALEZ, Lucia ESP LOINTEK a 09:46
49º 95 VKEMANS, Anisha BEL LOTTO BELISOL LADIES a 10:03
50º 84 BJORNSRUD, Miriam NOR HITEC PRODUCTS a 10:50
51º 121 POHL, Stephanie GER GERMAN N.T. a 10:50
52º 15 PALADIN, Asja ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 10:52
53º 35 MAJERUS, Christine LUX BOEL DOLMANS C.T. a 11:11
54º 12 PALADIN, Soraya ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 11:38
55º 21 RIST, Liisi EST S.C.MICHELA FANINI R a 11:59
56º 26 HEEB, Barbara SUI S.C.MICHELA FANINI R a 12:15
57º 111 REIS, Daniela POR PORTUGAL SELECCION a 12:23
58º 2 GUNNEWIJK, Loes NED ORICA – AIS a 12:39
59º 41 BIANNIC, Aude FRA LOINTEK a 12:39
60º 92 RIJKES, Sarah AUT LOTTO BELISOL LADIES a 12:42
61º 134 OLABERRIA, Leire ESP BIZKAIA-DURANGO a 13:04
62º 76 DE JONG, Thalita NED RABO LIV WOMEN C.T. a 13:55
63º 105 VALSECCHI, Silvia ITA ASTANA-BE PINK W.T. a 14:31
64º 126 KROGER, Mieke GER GERMAN N.T. a 14:51
65º 135 NORIEGA, Mayalen ESP BIZKAIA-DURANGO a 15:26
66º 133 LEKUONA, Lierni ESP BIZKAIA-DURANGO a 15:26
67º 155 MACKAIJ, Floortje NED TEAM GIANT-SHIMANO a 17:14
68º 166 PAVIN, Michela ITA ALE CIPOLLINI a 17:15
69º 112 PEREIRA, Ilda POR PORTUGAL SELECCION a 17:15
70º 45 LOPEZ, Belen ESP LOINTEK a 17:15
71º 53 BORGATO, Giada ITA ESTADO DE MEXICO-FAR a 17:15
72º 43 GUTIERREZ, Sheyla ESP LOINTEK a 17:15
73º 154 DE VRIES, Marijn NED TEAM GIANT-SHIMANO a 20:09
74º 11 BITTO, Irene ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 20:09
75º 124 KÜLMER, Lisa GER GERMAN N.T. a 20:09
76º 23 EPELDE, Mireia ESP S.C.MICHELA FANINI R a 20:09
77º 162 TAGLIAFERRO, Marta ITA ALE CIPOLLINI a 20:13
78º 25 BASTIANELLI, Valentina ITA S.C.MICHELA FANINI R a 20:47
79º 123 SCHNITZMEIER, Anna B. GER GERMAN N.T. a 23:25
80º 94 DALTON, Heidi RSA LOTTO BELISOL LADIES a 23:25
81º 145 ROWNEY, Loren AUS SPECIALIZED LULULEMO a 23:48
82º 115 CARPINTEIRO, Celina POR PORTUGAL SELECCION a 23:54
83º 55 FERNANDES, Uenia BRA ESTADO DE MEXICO-FAR a 24:54
84º 102 ALGISI, Alice ITA ASTANA-BE PINK W.T. a 25:30
85º 104 UMUTZHANOVA, Makha. KAZ ASTANA-BE PINK W.T. a 31:24
86º 156 WILLEKE, Knol NED TEAM GIANT-SHIMANO a 32:03
87º 93 MEYVISCH, Molly BEL LOTTO BELISOL LADIES a 32:03
88º 14 GRIFI, Sara ITA TOP GIRLS FASSA BORT a 32:12

 

Foto: bicicilismo.com

Andrzej Gucwa