Cycling: Training Tour de France stage 5 / Team OPQSMichał Kwiatkowski wraz z ośmioma kolarzami Omega Pharma Quick Step testował dziś brukowane sektory piątego odcinka Tour de France.

Kolejny z wielkich tourów – Tour de France rozpocznie się już piątego lipca. Podczas piątego odcinka “Wielkiej Pętli” kolarze przejadą wiele odcinków brukowanych, znanych z wyścigu Paryż-Roubaix.

Obchodzący dziś swoje 24 urodziny Michał Kwiatkowski powiedział:

Pierwszy raz jechałem po brukach Paryż-Roubaix. To ciekawe poczuć go na własnej skórze. Czuję się naprawdę dobrze. W przeszłości przejechałem Flandrię, to nie ta sama trasa, ale to także bruk. Na pewno ten etap będzie interesujący dla widzów, dla nas będzie to nerwowy dzień. Musimy być skoncentrowani. Ekipa w przeszłości miała małe sukcesy na brukach (śmiech), więc fajnie, że mogę zdobyć doświadczenie na brukach z zespołem. 

A oto co powiedział dyrektor sportowy Omegi – Aldag Rolf:

“Niektórzy z naszych kolarzy nigdy wcześniej nie ścigali się na brukach. Chcieliśmy zrobić rekonesans trasy, dopasować nasze rowery, tak abyśmy byli na ten etap w stu procentach gotowi. 

Myślę, że Kwiatkowski jest jednym z pretendentów do walki o klasyfikację generalną, najbardziej zdolnym do jazdy po bruku. W pięknym stylu jechał w zeszłym roku Tour of Flandres  czy wyścigi takie jak E3 Harelbeke”.