MP_2014_zMilowymi krokami zbliża się wielkie kolarskie święto w naszym Kraju.  W dniach 25-29 czerwca  po raz dziewiąty w Sobótce odbędą się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym.

Współgospodarzem mistrzostw jest gmina Zawonia gdzie o medale walczyć będą najlepsi czasowcy.  O tytuł najlepszego polskiego kolarza w sezonie 2014 powalczą  kobiety i mężczyźni w kategoriach juniorka, junior, niewidomi i niedowidzący, elita kobiet, orlik i elita mężczyzn.

Na starcie zobaczymy największe gwiazdy  polskiego kolarstwa. Wśród kobiet o tytuł Mistrzyni Polski zmierzą się między innymi Paulina Brzeźna Bentkowska, Katarzyna Pawłowska, Kasia Niewiadoma. W kategorii elita mężczyzn tytułu bronił będzie Michał Kwiatkowski który zmierzy się z Rafałem Majką, Bartoszem Huzarskim, Przemysławem Niemcem oraz z silnymi polskimi grupami zawodowymi na czele z CCC Polsat Polkowice, BDC Marcpol, ActiveJet .

W środę odbędą się wyścigi jazdy indywidualnej na czas. Poszczególne kategorie pokonają dystanse od 16 do 40 kilometrów. O koszulkę z orłem pojedynek stoczyć powinni obrońca tytułu Maciej Bodnar i polujący od kilku lat na złoto w czasówce Michał Kwiatkowski. Jeszcze bardziej emocjonująco zapowiada się walka o brąz pomiędzy specjalistami jazdy na czas z polskich grup zawodowych.

W piątek, sobotę i niedzielę walka w królewskiej kolarskiej konkurencji o tytuł w wyścigu indywidualnym ze startu wspólnego. Począwszy od juniorek które do pokonania będą miały  66 km, a kończąc w niedzielę wyścigiem elity mężczyzn która stoczy rywalizację na dystansie 220 km.  Analizując przygotowania i kalendarz startów naszych kolarzy to pasjonującą  walkę powinni stoczyć Michał Kwiatkowski z Bartoszem Huzarskim rodem z Sobótki. Walki o „Koszul” zapewne nie odpuszczą  Maciej Bodnar, Sylwester Szmyd oraz Tomasz Marczyński, Maciej Paterski, Robert Radosz, Kamil Gradek, Łukasz Bodnar mocno wspierani przez swoje teamy.

Wielką niewiadomą będzie forma Rafała Majki, Przemysława Niemca i Pawła Poljańskiego którzy będą mieli niewiele czasu na regenerację sił po Giro. Zapowiada się jeden z najciekawszych  wyścigów o tytuł Mistrza Polski w ostatnich latach. Tak wielu utytułowanych polskich kolarzy na starcie gwarantuje niezwykle wysoki poziom i zaciętą walkę do ostatnich metrów wyścigu.

Nie zabraknie również emocji dla amatorów sportu kolarskiego. W dniu 29 czerwca o godz. 9.30 odbędzie się „Wyścig Amatorów Trasą Mistrzostw Polski” o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego  na dystansach 22 i 44 km.

Wśród wielu ciekawych imprez towarzyszących kolejna edycja odsłonięcia honorowych tablic w Alei Sław Kolarstwa. Swoje tablice odsłonią tym razem  : Marian Więckowski, Józef Beker, Dariusz Baranowski, Tomasz Brożyna, Zbigniew Spruch oraz wychowanek BKS Ślęża Sobótka Marek Wrona.

W niedzielę będzie można wziąć udział w walce o tytuł „Mistrza Polski w Kolarskie Kapsle”.  Sportowe emocje i ciekawe imprezy towarzyszące  pozwolą aby każdy znalazł coś dla siebie w czasie Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym Sobótka – Zawonia  2014.

Więcej bieżących informacji na stronie internetowej www.kolarskiepm.sobotka.pl

Serdecznie zapraszamy do Sobótki i Zawoni

Przemysław Bednarek

guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Korepetycje
Korepetycje

O relacji telewizyjnej można tylko pomarzyć…

yorg
yorg

Nawet telewizja Polsat,która jest sponsorem grupy kolarskiej CCC-Polsat Polkowice, nie darzy sympatią kolarzy.

Marek
Marek

za to szaranowicz negocjuje prawa do vuelty.
zapewne pokażą 15 minut każdego etapu, z czego 10 zje kurzajewski na autopromocję.
i na pewno nikt nie pomyśli, by przełączyć na eurosport.

„misję” realizują.

wolly
wolly

Ludziska, przestańcie narzekać! Zamiast siedzieć w kapciach przed ekranem monitora i zastanawiać się czy będzie transmisja w tv ruszcie dupska i przyjedźcie do Sobótki! Emocje gwarantowane! Pozdro.