mapaPo drugim dniu przerwy, kolarze wracają do rywalizacji w Giro d`Italia. We wtorek czeka na nich płaski odcinek do Salsomaggiore, a o etapowy triumf powinni walczyć sprinterzy.

Organizatorzy tego dnia przygotowali dla zawodników 173 kilometry z miejscowości Modela do Salsomaggiore. Cała trasa jest płaska, a jedyną trudnością będzie hopka znajdująca się na niecałe 10 kilometrów przed kreską. Mocne tempo może sprawić, że kilku sprinterów odpadnie z walki o etapowy triumf. Ważnym czynnikiem który wpłynie na losy tego odcinka, będzie bardzo kręta końcówka. Na ostatnich 5 kilometrach znajduje się pięć niebezpiecznych wiraży oraz trzy ronda.

Profil:

Profil

Końcówka:

T10_Salsomaggiore_ukm

Kto powalczy?

Profil wtorkowych zmagań przypomina nieco końcówkę wyścigu Mediolan-San Remo. Mała hopka może (ale nie musi) wprowadzić sporo zamieszania w końcówce 10. etapu Giro d`Italia. Ekipy sprinterów będą biły się o jak najlepsze przed krętymi, ostatnimi kilometrami, a kolarze z czołówki klasyfikacji generalnej, będą pilnowali swoich pozycji, by nie zostać z tyłu lub nie zaplątać się w kraksę.

Faworyci według naszosie.pl:

1. Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing)
2. Michael Matthews (Orica GreenEdge)
3. Luka Mezgec (Giant-Shimano)

Relacja w Eurosporcie od 14:30

mapki: RCS Sport

Andrzej Gucwa